Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jareko, bwojtek,

nie unoście się tak szybko bo tracicie meritum z pola widzenia - przecież wyraźnie proszę o pomoc i wyjaśnienie....tzn, udzielenie odrobiny Waszej wiedzy, na ego nadepnęłam niechcący, sorki

 

nie wybiorę się na tourne po kraju zwiedzając fabryki skoro potrzebuję jedynie szesnastu okien

 

szukam firmy, która weźmie na siebie odpowiedzialność za to, jak zostały poskładane podzespoły do produkcji okien, zainstaluje je zgodnie ze sztuką.

 

Kierowałam swoje kroki do thermoplastu, oknoplastu, itp...plastu dopóki nie poczytałam, że to i tak "prawie te same" profile czy okucia.

 

Szukam prostego klucza wyboru dobrych okien, zgodnie z tematem.

 

pomożecie mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOŻEMY :p Zaraz...zaraz... ktory to byl zjazd? XIX? Jak towarzysz EdGierek tak zaskoczył wszystkich?

- nie masz wpływu na wybór producenta okuć

- nie masz wpływu na wybranego dostawce szkła

Masz tylko wybór wyrobu finalnego gdyż producent sam decyduje na jakim profilu będzie robił okna, jakie zastosuje okucia, skąd będą szyby, jakie wyposażenie będzie w standardzie (musisz mieć świadomość ze tzw standard ma wpływ na cenę końcową - to nie gratisy za friko)

Najlepsza droga poszukiwań jest poszperanie w grupie budujących dla twej okolicy - tam także są opinie na temat producentów, wręcz polecani są konkretni dostawcy

A i cofniecie się w tym wątku o kilka stron tez jest pomocne - co jakiś czas ktoś wyskakuje z podobnym do Twojego pytaniem i za każdym razem coś nowego się tu w odpowiedzi dorzuca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

dostałam wycenę na okna

 

producent Sonarol profil triumph 6kom okleina jednostronna antracyt na 23t. netto

 

producent thermoplast, profil royal 5kom okleina jw na 23,5t. netto

 

producent oknoplast, profil orion plus ?kom okleina antracyt dopłata 30% wychodzi około 27t netto

 

zatem czynnik ceny prawie nie istotny, próbowałam się wczytać w oferty i na pierwszy rzut oka porównywalne również pod względem akcesoriów, jakie kryteria jescze wziąć pod lupę, do kogo jeszcze pójść, żeby dobrze wybrać?

 

może coś wiecie o sonarolu - na sieci prawie nic

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko

im więcej czytam i pytam tym trudniej.

 

jak chcę kupić suszarkę do włosów to idę po brow...., phil..., moul...itp - wiem kto produkuje a producent martwi się skąd wziąć te części,

z których złoży mi suszarkę.

 

w przypadku okien ja dobrze wiem skąd są części ale kto złożył..... ni huhu.

 

mam obawę właśnie przed lokalnymi dostawcami, którzy niczym latające holendry w każdej chwili mogą zmienić nazwę

z np. oknotex na oknorex (przypadkowo) i jak okna powywijają się we wszystkie strony świata to sobie będę musiała kupić hurtem pianę montażową i zażywać deprim jak tiktaki.

 

dzięki za odzew, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xtramatrika - nikt nie zna wszystkich producentów w Polsce na tyle aby wypowiedzieć się kompetentnie w stylu - tak , kupuj u tego. Natomiast z dużą pewnością można na bazie swoich doświadczeń tzw autopsji określić kupuj u tego czy tamtego.

Bardziej na tym forum koncentrujemy się w kierunku rozwiązań technicznych w zależności od funkcji okna czy drzwi jakie muszą spełniać w kontekście zapotrzebowania na nie potencjalnego Klienta. Forum to służy także do rozwiązywania PROBLEMÓW posprzedażowych jakie zdarzają się Klientom.

W dobrym tonie NIE JEST REKLAMOWANIE poszczególnych fabryk okien z powodów etycznych i konfliktu interesów niektórych użytkowników :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że masz na myśli tzw. nierzetelną reklamę - w sporej ilości przypadków produkt finalny jest niezgodny z jego wirtualnym przekazem - gorsze parametry.

Są oczywiście odpowiednie instytucje, które winny reagować na wspomnianą kwestię ale ... niestety wkraczają do tzw akcji na wniosek poszkodowanych Klientów. Nic nie robią w kontekście tzw PREWENCJI. Zresztą dotyczy to też instytucji wydających atesty/certyfikty, które wydając papier tak naprawdę nie realizują kontroli tego pod czym się podpisały. Dopiero Klient zaniepokojony musi sam się starać aby udowodnić, że nie jest przysłowiowym wielbłądem :roll:

Jakikolwiek rząd - decydent w polskim prawodawstwie, nie jest w stanie zmienić tej chorej rzeczywistości a jego podwładni czyli obywatele z pokolenia na pokolenie ze spokojem próbują odnaleźć się w rzeczywistości postrzeganej przez gości z krajów wysokocywilizowanych jako swoisty freudowski koszmar :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że masz na myśli tzw. nierzetelną reklamę - w sporej ilości przypadków produkt finalny jest niezgodny z jego wirtualnym przekazem - gorsze parametry.

Są oczywiście odpowiednie instytucje, które winny reagować na wspomnianą kwestię ale ... niestety wkraczają do tzw akcji DOPIERO na wniosek poszkodowanych Klientów (zresztą wybitnie opieszale w wielu przypadkach ). Nic nie robią w kontekście tzw PREWENCJI. Zresztą dotyczy to też instytucji wydających atesty/certyfikty, które wydając papier tak naprawdę nie realizują kontroli tego pod czym się podpisały. Dopiero Klient zaniepokojony musi sam się starać aby udowodnić, że nie jest przysłowiowym wielbłądem :roll:

Jakikolwiek rząd - decydent w polskim prawodawstwie, nie jest w stanie zmienić tej chorej rzeczywistości a jego podwładni czyli obywatele z pokolenia na pokolenie ze spokojem próbują odnaleźć się w rzeczywistości postrzeganej przez gości z krajów wysokocywilizowanych jako swoisty freudowski koszmar :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, właśnie obejrzałem na TVN 24 budowlany przykład: w jakiejś mieścinie wybudowano mieszkańcom drogę na osiedlu domków jednorodzinnych powyżej poziomu domów. Dodatkowo spadek poboczy bardzo ostro uchyla się w kierunku wspomnianych domków. POTOP murowany. TVN pokazało wypowiedź "chłopców" z Powiatowego Nadzoru Budowlanego, że wszystko jest o`k - konstrukcja nie zagraża potopem a tak naprawdę to mieszkańcy powinni zrozumieć, że w tzw interesie społecznym muszą zrezygnować z roszczeń na rzecz wyższości drogi jako elementu użyteczności publicznej.

 

Normalnie Bareja reaktywacja :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... i jak pogodzić Cherlie zmiany, radykalne zmiany w oferowanym finalnie wyrobie jakie u jednego producenta następują z nieetycznym jego reklamowaniem ? :p

Kogo masz konkretnie na myśli? Czyżby chodziło o okna "bezołowiowe"? One nigdy chyba takie nie były... Kiedyś (prawie rok temu) podzieliłem się wątpliwościami ale szanowne grono nie widziało albo nie rozumiało problemu.

http://forum.muratordom.pl/post2723041.htm?highlight=recyklatem#2723041

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowana na okna z Oknoplast-Kraków 5-komorowe szyba U-1.0 Platinium w jednostronnym kolorze.Martwi mnie jednak wysoki współczynnik przenikania ciepła dla całego okna tarasowego łukowego który wynosi U-1.62(wymiary okna 3*2.6)oraz małe okno łukowe U-1.84(wymiary okna 1.5*1.4),pozostałe okna wychodzą od U-1.39 do U-1.5.

W domku będzie standardowa wentylacja grawitacyjna.Czy te wspólczyniki przenikania ciepła dla całego okna są do przyjęcia czy jednak powinnam pomyśleć o oknach 6-komorowych z szybą 0.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowana na okna z Oknoplast-Kraków 5-komorowe szyba U-1.0 Platinium w jednostronnym kolorze.Martwi mnie jednak wysoki współczynnik przenikania ciepła dla całego okna tarasowego łukowego który wynosi U-1.62(wymiary okna 3*2.6)oraz małe okno łukowe U-1.84(wymiary okna 1.5*1.4),pozostałe okna wychodzą od U-1.39 do U-1.5.

W domku będzie standardowa wentylacja grawitacyjna.Czy te wspólczyniki przenikania ciepła dla całego okna są do przyjęcia czy jednak powinnam pomyśleć o oknach 6-komorowych z szybą 0.7?

Nie bardzo rozumiem, dlaczego dla okien łukowych wychodzą gorsze parametry? Powinny raczej okazać się lepsze z uwagi na brak wzmocnień pogarszających U dla ramy. Zmiana profilu wpłynie na Uw w małym stopniu. Znacznie lepszy efekt osiągniesz zamawiając cieplejsze wkłady szybowe.

No a czy współczynniki są do przyjęcia? One po prostu takie są tylko sprzedawcy z niewiedzy albo uproszczenia tematu zazwyczaj mówią tylko w U dla szyby (1,1 czy 1,0) nie wspominając, że dla całego okna to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - mam na myśli zmiany jakie wprowadzono w wyrobach firmy z którą mnie utożsamiacie :)

Czyli jakie? Nie śledzę każdej zmiany w każdej firmie :(

zapraszam do mnie na stronę i obejrzyj sobie prezentacje Power Pointa - jest do niej link :)

A co podawanego U dla całego okna przez sprzedawców - to całkiem ciekawy temat dla kabaretu - tu się jaja dzieją takie ze ho ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...