Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Masia,

to naprawdę trudne pytanie. Najlepszy dowód to ten, że dyskusja na ten temat trwa tu juz blisko 200stron!

I w miarę kompromisowe jest tu stanowisko, że :

dobre okna =dobry profil +dobry producent+ dobry montażysta.

A z okna które pojawiają sie tu najczęściej w dobrym świetle to:

okna - firmy Adams, Avante, Jezierski, MS,Oknoplast i jeszcze wiele innych które przeoczyłem i pisząc wskazówki dla Ciebie naraziłem się wielu dobrym producentom nie wymieniając ich nazw a oni są i zapewne byli chwaleni na tym forum.

Poszukaj na forum Grupy Budującej ze swojego regionu i pytaj - może macie tam jakąś lokalną perełkę?

Włoszczowa? Owszem, firma z tradycjami, ale nie w PCW (podobnie jak Sokółka) - dla nich okno PCW to tylko uzupelnienie oferty, co tez nie znaczy że nie mogą dobrze produkować okien tworzywowych..

Nie wiem jak Włoszczowa bo szczerze mówiąc tutaj dowiaduję się, że robią okna PCV ale w wydaniu Sokółki to porażka (subiektywna, organoleptyczna ocena). Tak to jest jak ktoś wprowadza coś na siłę.

Porady finlandii są jak najbardziej trafne i słuszne. Wymieniona przez niego czołówka jakości i zadowolenia klienta w okna PCV (nie mylić ilością produkowanych okien) właściwie pokrywa się z moimi typami.

Swoją drogą może czas stworzyć ranking producentów okien wg forum muratora? Dla PCV mamy 5 typów.

Dla drewna zaproponuję do głosowania:

- Adpol

- Humdrex

- MS

- Sokółka

- Urzędowski

- Welet

- Wołomin

Kolejność alfabetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłam się już niestety zorientować że nie ma jednoznacznej oidpowiedzi na moje pytania.I chwilami to zazdroszczę ludziom którzy potrafią kupić coś "na oko" bo tzw.świadomy wybór wcale nie jest prosty.Poczytałam jeszcze o tej firmie Dako.Przyznam że okna Elegant prezentują się dosć interesująco.Profile klasy A,okucia Winkhaus no i w standardzie oferują o wiele lepsze wyposażenie niż Budvar czy Stolbud.Czekam na dokładne parametry i wycenę.Zainspirowana tym forum dowiadywałam się również o Jezierskiego.Niestety pan z najbliższego mi punktu sprzedaży zażyczył sobie zapytania mailowego i również czekam na odpowiedż.Jak ją otrzymam to się podzielę informacjami.

A wracając do Dako...Ktoś miał styczność z tą firmą bo na tym forum znalazłam śladowe ilości informacji o niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ranking pojawił sie tam chyba w ostatnich dniach, bo zaglądam tam w miarę systematycznie i trafilem na niego dopiero wczoraj rano..

Troszkę za dużo tych rubryk "brak danych" ale to dobra mobilizacja dla Producentów by się właściwie wylegitymowali :wink:

 

Masia - a wracając do Twojego pytania o Dako - to jedna ze starszych firm - w ostatnim czasie mocno aspirują do podwyższenia swojej pozycji. Zasługują by przyjżeć się im bliżej.

A jeśli masz w swojej okolicy salon Oknoplastu (a zapewne masz) to poświęć na wizytę w nim pół godziny. Na ile się spodziewam - zostaniesz gruntownie poddana "obróbce" i poznasz kilka szczegółów okiennych - i jeśli nie ulegniesz od razu to będziesz miała jakiś materiał do dalszych porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy redakcja zwróciła się do producentów o udostępnienie danych?

 

bwojtku, właśnie o to chodzi, że redakcji ani w głowie zwracać się do którejkolwiek firmy o jakiekolwiek informacje na potrzeby rankingu.

 

Większość z nas korzysta z internetu, więc najprostszym i podstawowym obowiązkiem firmy posiadającej stronę internetową jest zawrzeć na niej wszystkie niezbędne nabywcom okien informacje o produkowanych wyrobach i warunkach ich sprzedaży. Bez pytania i bez zachęcania. Co więcej obowiązkiem jest aktualizowanie tych danych i informacji tak abym zawsze mógł do niej szybko dotrzeć i z niej skorzystać.

 

Po zapoznaniu się z taką stroną można zapytać o dodatkowe szczegóły, ale o co pytać firmę, która na swojej stronie prezentuje przepisane ulotki systemodawców? Ile czasu zajęło jej przepisywanie? Ile wydała na przepisanie i zamieszczenie tego na stronie? O wszystko?

 

Ponad 100.000 czytelników w pierwszym półroczu, to chyba liczba czytelników, której warto coś o sobie powiedzieć. Ranking jest interaktywny, jeśli jakakolwiek firma chce dodać, zmienić lub uzupełnić dane i informacje może to zrobić samodzielnie. Wszystko jest zawarte w objaśnieniach.

 

I tak zostanie, bo to firmy są dla klientów, a nie klienci dla firm. Tego się trzymajmy :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten macany wzrokiem też?Dobrze że mnie ostrzegłeś :wink:

A skoro już jesteś to może wypowiesz się odnośnie moich wcześniejszych pytań?Proszę...

nie jestem do końca obiektywny - wole się nie wypowiadać o producentach :)

Wiem jednak ze najwięksi to najbardziej prawdopodobna prawidłowa obsługa sprzedażna, posprzedażna, serwisowa i także dobry park maszynowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej szczery jesteś.Więc pytanie z innej beczki-na którejś tam stronie wcześniej pisałeś,że okna jednostronnie kolorowe barwione w masie to więcej wad niż zalet.Niestety producenci przeze mnie rozpatrywani mają właśnie takie (z wyjątkiem Twojego Jezierskiego-ten nie podaje na swojej stronie żadnych informacji na ten temat).Możesz napisać dlaczego tak uważasz?Nie znalazłam rozwinięcia tego tematu choć spędziłam na tym forum już wiele godzin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy redakcja zwróciła się do producentów o udostępnienie danych?

 

bwojtku, właśnie o to chodzi, że redakcji ani w głowie zwracać się do którejkolwiek firmy o jakiekolwiek informacje na potrzeby rankingu.

 

Większość z nas korzysta z internetu, więc najprostszym i podstawowym obowiązkiem firmy posiadającej stronę internetową jest zawrzeć na niej wszystkie niezbędne nabywcom okien informacje o produkowanych wyrobach i warunkach ich sprzedaży. Bez pytania i bez zachęcania. Co więcej obowiązkiem jest aktualizowanie tych danych i informacji tak abym zawsze mógł do niej szybko dotrzeć i z niej skorzystać.

 

Po zapoznaniu się z taką stroną można zapytać o dodatkowe szczegóły, ale o co pytać firmę, która na swojej stronie prezentuje przepisane ulotki systemodawców? Ile czasu zajęło jej przepisywanie? Ile wydała na przepisanie i zamieszczenie tego na stronie? O wszystko?

 

Ponad 100.000 czytelników w pierwszym półroczu, to chyba liczba czytelników, której warto coś o sobie powiedzieć. Ranking jest interaktywny, jeśli jakakolwiek firma chce dodać, zmienić lub uzupełnić dane i informacje może to zrobić samodzielnie. Wszystko jest zawarte w objaśnieniach.

 

I tak zostanie, bo to firmy są dla klientów, a nie klienci dla firm. Tego się trzymajmy :D

 

Pozdrawiam

Ciekawe stanowisko... Ranking ma być obiektywny? A jaką masz pewność, że brak danych w twojej tabelce nie wynika z tego, że niedokładnie zapoznałeś się ze stroną www danego producenta? Bez urazy proszę, ale twoja strona to także nie pępek świata i nie każdy producent ma obowiązek śledzić jej rozwój i bez pytania nadsyłać wyniki badań swoich okien. Inicjatywa wg mnie słuszna ale twoje podejście do tematu dyskusyjne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranking ma być obiektywny? A jaką masz pewność, że brak danych w twojej tabelce nie wynika z tego, że niedokładnie zapoznałeś się ze stroną www danego producenta? Bez urazy proszę, ale twoja strona to także nie pępek świata i nie każdy producent ma obowiązek śledzić jej rozwój i bez pytania nadsyłać wyniki badań swoich okien. Inicjatywa wg mnie słuszna ale twoje podejście do tematu dyskusyjne :(

 

bwojtku "nieobiektywne" są tylko te kategorie, które oceniamy sami czyli "warunki gwarancji", "techniki montażu", "merytoryczną zawartość strony", "oceny nabywców". Jeśli ktoś podejmie się wykonywania takich ocen za nas, czy też za mnie to proszę bardzo, nie ma sprawy.

 

Wprowadzając dane do Rankingu przeglądam strony producentów naprawdę starannie i właściwie mam pewność, że na dzień wprowadzania danych nie pominąłem żadnej informacji. Tym bardziej, że to co jest wprowadzone jest jeszcze raz weryfikowane przed zatwierdzeniem do publikacji. Nie wiem czy można jeszcze staranniej. Pewnie można. Kto wymyśli lepszy sposób, proszę o wskazówki, chętnie skorzystam.

 

Bez urazy i z nieutulonym żalem stwierdzam, że masz słuszność co do pępka :D.

 

Nie śledzę na bieżąco stron wszystkich producentów, bo to niemożliwe, ani oni nie śledzą mojej, choć to jest możliwe. Wielu z nich pewnie nie wie, że ona istnieje, bo nie rozsyłamy wzorem konkurencji comiesięcznych ofert na reklamę :D. Jest też pewnie grupa, która woli nie wiedzieć, bo tak jest im wygodniej. A jeśli firma o nas wie, ale nie interesuje jej jak jest postrzegana, albo nie interesuje jej z jakichś względów nasze oknotestowe jej postrzeganie, to mówi się trudno... i pisze się dalej. Dla zainteresowanych oczywiście :D.

 

Dzięki za potwierdzenie słuszności kierunku :D Obiecujemy tak trzymać :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masia -

A jeśli masz w swojej okolicy salon Oknoplastu (a zapewne masz) to poświęć na wizytę w nim pół godziny. Na ile się spodziewam - zostaniesz gruntownie poddana "obróbce" i poznasz kilka szczegółów okiennych - i jeśli nie ulegniesz od

 

razu to będziesz miała jakiś materiał do dalszych porównań.

 

Byłam,widziałam ale....doznałam strasznego rozczarowania.Sprzedająca większość odpowiedzi na moje pytania szukała w ulotce reklamowej!!! a jeśli nie znalazła to jej najpoważniejszy argument brzmiał "nie wiem,ale na pewno lepiej niż w innej firmie" :o A szkoda bo okna Platinium spodobały mi się okrutnie.

Za to pani od Dako jak najbardziej poinformowana,na każde pytanie otrzymałam wyczerpującą i satysfakcjonującą odpowiedż.Różnica w cenie nie jest duża (2000zł) z tym,że Dako Elegant ma więcej w standardzie.

Pan od Jezierskiego jest na urlopie,a ja wybór okien chciałabym mieć już z głowy bo przede mną kolejne.

I co na to kochani forumowicze?Czy warto robić interesy z kimś,kto nie potrafi nawet odpowiedzieć czy ma umowę pośrednictwa z producentem?

I jeszcze jedno.Jak to możliwe,że na to samo okno w salonie firmowym dają 7 lat gwarancji a w punkcie sprzedaży 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne pod watek bo mam 2 zagwozdki...

moja kochana zonka upatrzyla sobie domek z 3 drzwiami balkonowymi uchylnymi (2 jednoskrzydlowe tworzace luk i 1 dwuskrzydlowe tworzace luk)... majster zrobil je zgodnie z projektem i obecnie mam otwory pod okienka:

90/245 (czesc prosta 188 cm, "czesc lukowa" 57 cm, promien 100 cm) - tych mam 2 sztuki, oraz

180/230 (element prosty 184 cm, "czesc lukowa" 46 cm, promien 111 cm) - 1 sztuka...

w oknoplascie kategorycznie mi powiedzieli ze takowych nie zrobia, w jezierskim ze zrobia ale sie zobaczy, dzis jestem umowiony do avante...

co radzicie, co zrobic, do kogo sie udac i w jaki sposob rozmawiac...

 

no i drugi problem, majster nie zrobil glifu... a teraz mowi ze betonowego nadproza nie mozna kuc (i pewnie ma racje), bo jest zbrojone... wspominl cos o styropianie itp... hm... jakies pomysly Panie i Panowie (szlag mnie trafia, bo o glifach pamietalem, tylko zostala zmieniona kolejnosc prac i przyjechalem na budowe to luki byly juz zrobione... grrrr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak to możliwe,że na to samo okno w salonie firmowym dają 7 lat gwarancji a w punkcie sprzedaży 5?
a trzeba było uważnie czytać :) co tutaj piszemy :)

Salon firmowy to nie producent, to oddzielny podmiot gospodarczy i może dawać co chce :lol: i 100 lat gwarancji bądź lot na księżyc :p

 

 

Może wyraziłam się nie dość precyzyjnie.Punkt gdzie dają 7 lat gwarancji na stronie www firmy figuruje jako "salon sprzedaży".Ten który daje 5 lat w ogóle tam nie figuruje.Poza tym w swojej ofercie ma również okna innej firmy.Więc który jest bardziej wiarygodny?

Co do nieuważnego czytania...Naprawdę sądzicie,że tak łatwo na 200 stronach wyłapać jakieś konkretne szczegóły?

:roll: A wyszukiwarka nie znalazła takiego tematu :cry:

Do tego jeszcze pada sformułowanie "autoryzowani partnerzy handlowi"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...