Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

... a czasmi niechec do produkcji konkretnych produktow wynika z trudnosci organizacyjno-logistyczniych a nie z technologicznych... ale wyjasniliscie mi ze wynika z technologicznych...
W dzisiejszych czasach, przy takiej walce o klienta nie ma już przeszkód organizacyjno-logistycznych a i przeszkoda technologiczne dla wielu producentów przestają się liczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko, mi w robocie placa za to zeby to co do tej pory bylo niemozliwe stawalo sie mozliwe, wiec zawsze podchodze jak do jeza gdy mowia "sie nie da"... a wlasnie, dlaczego sie nie da? chodzi o wytrzymalosc materialowa pcv? szczegolnie mnie zaciekawila wypowiedz bwojtka ze jak kolor to na pewno nie... czyli co, biale jest bardziej wytrzymale? :) (czas chyba kupic sobie bialy samochod :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnych rzeczy nie przeskoczysz. PVC jest tworzywem termoplastycznym - poszperaj cos na temat jego właściwości. Rozszerzalność termiczna okien białych i w kolorze jest inna z racji osiągania różnych temperatur na powierzchni pod wpływem słońca i powietrza.

Poza tym jest jeszcze wiele innych ograniczeń o których można by tu pisać godzinami

Zrobisz jak uważasz - powodzenia

Nieznajomość właściwości PVC, konstrukcji okna i jak ono pracuje właśnie skutkuje takim nabijaniem się z tematu - dla samochodu ganc pomada czy będzie biały czy w kolorze, dla człowieka siedzącego tam w środku bez klimatyzacji różnica jest ogromna. I tu nawet znalezienie drogi do jeża nic nie pomoże :lol:

dla mnie to już koniec tematu - swoje powiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko, mi w robocie placa za to zeby to co do tej pory bylo niemozliwe stawalo sie mozliwe, wiec zawsze podchodze jak do jeza gdy mowia "sie nie da"... a wlasnie, dlaczego sie nie da? chodzi o wytrzymalosc materialowa pcv? szczegolnie mnie zaciekawila wypowiedz bwojtka ze jak kolor to na pewno nie... czyli co, biale jest bardziej wytrzymale? :) (czas chyba kupic sobie bialy samochod :lol:

Po pierwsze większość okien łukowych jest wykonywana bez wzmocnienia stalowego. Po drugie okna kolorowe potrafią się nagrzać na słońcu do około 70 stopni co powoduje wydłużenie się elementów przynajmniej o kilka milimetrów. W tym samym czasie rama, która jest powiązana mechanicznie z murami budynku ulega znacznie mniejszej rozszerzalności. Po przekroczeniu pewnej wielkości skrzydeł (zazwyczaj około 2200mm dla elementów kolorowych) lekkie nagrzanie się okna powoduje zakleszczenie się skrzydła w ramie a przy dalszym nagrzewaniu trwałe odkształcenie profili. Wierzyć na słowo nie musisz. Polecam kupić to okno wysokie na 245 cm i przekonać się samodzielnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oknoplascie kategorycznie mi powiedzieli ze takowych nie zrobia, w jezierskim ze zrobia ale sie zobaczy, dzis jestem umowiony do avante...

co radzicie, co zrobic, do kogo sie udac i w jaki sposob rozmawiac...

 

Wydaje mi się że gdzieś Ci Jareko umknęło że takie łuki również wykona jezierski :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wydaje mi się że gdzieś Ci Jareko umknęło że takie łuki również wykona jezierski :wink:

...w jezierskim ze zrobią ale się zobaczy...
wiec się nie zobaczy :) Dealer z lekka niedouczony - niestety. Moris, często wypowiadasz się w sposób charakteryzujący osobę znającą się na rzeczy, Pomyśl, wysokość, szerokość, początek łuku, na jakiej wysokości będzie zawias i jakie obciążenie będzie musiał przejąc i .... chyba koniec tematu :lol: takiego łuku w PVC i w kolorze. Firma daje 5 lat gwarancji nie po to by klienta minimum dwa razy w roku odwiedzać i regulować takie cuda. Dodaj do tego usytuowanie podkładek dystansowych, brak wzmocnienia przy takim promieniu i będziesz wiedział dlaczego Oknoplast i Jezierski takiej konstrukcji nie wykona.

Tu naprawdę sprawdzi się TYLKO drewno i tez do końca nie wiem czy przyjmą do realizacji tak bez mrugnięcia okiem i z gwarancja. Drewno wygrywa tym ze szyba tak naprawdę jest wklejana i gwarantuje stabilność kształtu całości tylko nie wiem czy mocowanie zawiasów wytrzyma. PVC bez wzmocnienia gnie się jak chce. Szybka też się odkształca i to całkiem sporo :) Zresztą to nie wykład :lol:

Była już tu jedna forumowiczka, okno w gabarytach podobne, także pełny luk o podobnych wymiarach, chodziła za nim chyba ponad rok nie słuchając nikogo i znalazła jednego cwaniaczka co przyjął do realizacji. Jak przyjechały okna to przyjechały bez tego luku i usłyszała - tego nie da sie zrobić. Później, z tego co wiem, bo kontaktowała się ze mną jeszcze, przez ponad rok chałupa cala zrobiona i straszyła dziura pod takie okienko

Nie da się i już. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było jasne to ja uważam również że te łuki są nieporozumieniem.

Niestety ale głównym winnym takich sytuacji że klient poszukuje producenta do konstrukcji które z założenia nie mają prawa działać prawidłowo są PROJEKTANCI. To oni powinni się przede wszystkim dokształcić z obecnej technologi i możliwości wykonania konstrukcji okiennej.

Dzisiaj dostałem do wyceny okno łukowe dwuskrzydłowe na ruchomym słupku szerokość 180 wysokość 190 element gięty wysoki na 90 centymetrów, góra tworzy koło. lewe skrzydło RU. Taką anomalie wymyśliła pani arch. Barbara Mendel z biura projektowego Archon. Normalnie krew się buzuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Niestety ale głównym winnym takich sytuacji że klient poszukuje producenta do konstrukcji które z założenia nie mają prawa działać prawidłowo są PROJEKTANCI. To oni powinni się przede wszystkim dokształcić z obecnej technologi i możliwości wykonania konstrukcji okiennej.

...

A nie zauwazyliście że czasem w projektach jest zapisane "okna drewniane"?

Nie zawsze piszą to dla reklamy...

 

U mnie się da wykonać, chociaż ostatnio chyba nawet "mój" producent odmawia wykonywania łuków z zawiasami na części krótkiej - a kiedyś to robił często. Mówię chyba - bo ja zawsze starałem sie przekonywać Klienta do rozwiązania z zawiasami na słupkach. I pewnie za swj upór straciłem kilku Klientów - teraz mam czas poprawiać po innych takie konstrukcje - na prawdę zdarza się, że ktoś prosi o pomoc w regulacji takich balkonów. I nie zawsze jest to satysfakcjonujący efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym przypadku są wpisane w projekt okna z Oknoplast-Kraków

profil platinium. Mają taką fajną reklamę na stronie w zestawieniu stolarki , z przekrojem profila. Uważam że biuro projektowe za zarobioną kasę z reklam które umieszcza w projekcie, powinno swoich projektantów zamiast na sponsorowane wycieczki do Egiptu wysłać do sali wykładowej aby poduczyć ich trochę technologi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam Pania Barbare z Archonu ktora rowniez projektowala moj dom :evil:

 

a Wy Panowie sie nie wsciekajcie, bo w trakcie budowy juz wiele razy slyszalem "nie da sie".... powoli przekonujecie mnie do tego ze na prawde sie nie da, ale mam zwyczaj sprawdzac to co uslysze...

 

PS

w projekcie jest jak byk :stolarka drewniana lub PCV (wariant)"!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

architekt sugerując w projekcie rodzaj materiału do stolarki otowrowej - drewno lub pvc - daje automatycznie sygnał, ze MOGĄ być konstrukcje wykonalne tylko z pvc lub tylko z drewna.

Technika bardzo dynamicznie zmienia się na korzyść czyli parametry są podwyższane i to co bylo nie możliwe rok temu dzisiaj jest standardem.

Nie da się ukryć, że pod kątem STATYKI to profile z PVC wypadają najgorzej. Świetne jest drewno szczególnie w ostatnio modnej kantówce energooszczędnej w grubościach od 78 mm nawet do 92 mm - standard to 68 mm.

oczywiście absolutnym mecedesem jest statyka profili aluminiowych ale mających najgorsze parametry ciepłochronne.

Nie widzę problemu w kombinacji na obiekcie okien drewnianych i z pvc w kolorze BIAŁYM !

Zresztą i tak domy z oknami plastikowymi mają drzwi zewnętrzne drewniane co de facto korzystnie urozmaicie plastikowy wygląd elewacji :p

Strzała klocki lego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym przypadku są wpisane w projekt okna z Oknoplast-Kraków

profil platinium. Mają taką fajną reklamę na stronie w zestawieniu stolarki , z przekrojem profila. Uważam że biuro projektowe za zarobioną kasę z reklam które umieszcza w projekcie, powinno swoich projektantów zamiast na sponsorowane wycieczki do Egiptu wysłać do sali wykładowej aby poduczyć ich trochę technologi.

A tym wypadku kompletnie się zgadzam. Często w projekcie jest wpisane "stolarka firmy xxx" i jest to tylko (nie)typowa reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż zamówiłam w Oknoplast Kraków miedzy innymi 5 okien z okuciami WK1 i kontaktronami. Przez zamowienie to przeszło ,okna od miesiąca są "robocie" i teraz mam telefon -że nie da się wykonać takiego połączenia- albo kontaktron albo WK1........

.

Przypominam się z pytaniem wcześniejszym.NIkt nie napisał co wiąże sięz takim połaczeniem i czy cos na ten temat wiecie.

Dalszy ciąg historii.

Rozmawiałam z Oknoplastem - PAni na poczatku powiedziała ,że się nie da i juz .potem poszła jeszcze spytać głównego technologa i efekt jest taki:

wykonaja to tylko dla mnie :roll: . kontaktron zastąpi jeden z grzybków WK1 w narożniku - więc -tak jak się wyrażono - nie będzie to już WK1.

W przypadku braku pradu okno jeszcze się znaczaco osłabi - no i nie wiem - jeśli okno ma być takie słabe to zrezygnowac ?

Poradźcie coś?

Dlaczego niby w przypadku braku prądu się osłabi? - czy chodzi o to , że alarm nie będzie działał? ( to to akurat będzie w przypadku każego okna uzbrojonego w alarm)-alarmy myślę ,że raczej maja zapasowe źródło prądu - bo inaczej jaki byłby sens robienia ich?

Ktoś mi wyjasni te zagadki?- czy okno zrobi się słabsze niż zwykłe okno?- czy tez słabsze niż WK1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej chodzi o kontaktron fabryczny dostawcy okuć. Nie bardzo tylko rozumiem dlaczego miałby on kolidować z okuciem WK1... Zawsze możesz też zlecić instalację kontaktronów firmie montującej alarm. Ale uwaga! Niektórzy producenci straszą przy tym utratą gwarancji na okna!

Przyciśnij lepiej sprzedawcę by coś wymyślił. Przyjął takie zamówienie to niech się teraz głowi. Pamiętaj też, że jak nie dostaniesz tego co zamawiasz to możesz tych okien po prostu nie przyjąć powołując się na niezgodność z umową (bo zakładam, że masz specyfikację, która mówi o wyposażeniu okna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym przypadku są wpisane w projekt okna z Oknoplast-Kraków

profil platinium. Mają taką fajną reklamę na stronie w zestawieniu stolarki , z przekrojem profila. Uważam że biuro projektowe za zarobioną kasę z reklam które umieszcza w projekcie, powinno swoich projektantów zamiast na sponsorowane wycieczki do Egiptu wysłać do sali wykładowej aby poduczyć ich trochę technologi.

A tym wypadku kompletnie się zgadzam. Często w projekcie jest wpisane "stolarka firmy xxx" i jest to tylko (nie)typowa reklama.

architekt/projektant wpisując sugerowanego wykonawcę stolarki otworowej poprostu korzystał z jego pomocy technicznej, kolorystycznej (spora częśc producentów ma swoje odcienie danych kolorów), wzorniczej (głównie chodzi o drzwi).

Wręcz przeciwnie - właśnie takie plany mają spore prawdopodobieństwo REALNYCH parametrów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wręcz przeciwnie - właśnie takie plany mają spore prawdopodobieństwo REALNYCH parametrów !
Sorki Charlie ale teraz troszkę pojechałeś z fantazja i interpretacja. Nie wiem jak często masz do czynienia z takimi "projektami" ale wierz lub nie - maja się one nijak do możliwości wytworzenia okien. Dla mnie projektant, firmujący swoim nazwiskiem i reklamujący przy okazji jakiegoś producenta i wymyślający cuda (np.z ostatniej prośby o wycenę - znów sugerowany Oknoplast Kraków - wysokość drzwi balkonowych 2600 bądź balkony dwuskrzydłowe 180/2600 z pełnym lukiem) nadaje się do odstrzału. Takim ludziom wręcz powinni uprawnienia odbierać !!!

Swoja droga zastanawiające jest to, że nagminnie promowana w ten sposób firmą jest dobry producent okien z Krakowa. Z innymi przypadkami ani razu się jeszcze nie zetknąłem. Daje do myślenia - czyż nie? I całkowicie zgadzam się tu z Moris77 - i powiem więcej. Zrobiłbym z tego zadymę. Skoro projektant sugeruje od razu dostawce stolarki a ten stwierdza ze takiego okna nie wykona puściłbym projektanta z torbami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...