Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ZBYCH w innym wątku odpisał mi,że na schematach z MACO widział ,ze jak najbardziej mozna to wykonać nie uszczuplając WK1 dodając przedłużkę z czopem kontaktowym.

Rozmawiałam dzis w Oknoplaście z samym technologiem - dostąpiłam tego zaszczytu :roll:

Otóz według nich nie mozna zastosowac przedłuzki z czopem kontaktowym bo im sie jakies nozyce nie zmieszczą.

Na pytanie dlaczego wobec tego MACO produkuje taki bubel nie uzyskałam odpowiedzi .Spytałam czy dzonili do MAco , aby się upewnić czy ich postepowanie jest prawidłowe technolog odpowiedział,ze oni nie są od kontaktowania się z MACO a dział kontroli jakości .

W dziale kontroli jakości powiedziano mi ,ze oni to robia od roku i jest to prawidłowy sposób postepowania ( kurcze ,a jeszcze wczoraj mówili ,że nie mozna tego wcale zrobić ) i równiez nie chcieli kontaktowac się z MACO ( pokłócili sie czy co :wink: )

Na koniec powiedzieli ,ze to nie ich wina tylko osoby sporządzającej zamówienie ( a to ,ze przyjeli to zamówienie i pieniądze w całości a potem przez 3 tygodnie nie było słowa o tym ,że nie można to już nieważne)

Zadzwoniłam do MACO i tam się całkiem sianem wykręcili.

Kazali mi rozmawiac z oknoplastem - bo oni nie wiedza czy mozna czy nie mozna tego połączyć-ręce opadają.

i to ma być czołówka w firm w branży okiennej?

Po prostu brak woli wykonania czegoś dobrze- a tylko po najmniejszej linii oporu.

Z kolei MACO nie będzie interweniować - bo ja jestem drobnym klientem a Oknoplast to ich duży nabywca :evil: .

Gdyby nie to ,ze wyszukanie odpowiednich okien zajęło mi kilka miesięcy i za niedługo czeka mnie poród to kazałabym im zwrócić sobie pieniądze i szukałabym dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wręcz przeciwnie - właśnie takie plany mają spore prawdopodobieństwo REALNYCH parametrów !
Sorki Charlie ale teraz troszkę pojechałeś z fantazja i interpretacja. Nie wiem jak często masz do czynienia z takimi "projektami" ale wierz lub nie - maja się one nijak do możliwości wytworzenia okien. Dla mnie projektant, firmujący swoim nazwiskiem i reklamujący przy okazji jakiegoś producenta i wymyślający cuda (np.z ostatniej prośby o wycenę - znów sugerowany Oknoplast Kraków - wysokość drzwi balkonowych 2600 bądź balkony dwuskrzydłowe 180/2600 z pełnym lukiem) nadaje się do odstrzału. Takim ludziom wręcz powinni uprawnienia odbierać !!!

Swoja droga zastanawiające jest to, że nagminnie promowana w ten sposób firmą jest dobry producent okien z Krakowa. Z innymi przypadkami ani razu się jeszcze nie zetknąłem. Daje do myślenia - czyż nie? I całkowicie zgadzam się tu z Moris77 - i powiem więcej. Zrobiłbym z tego zadymę. Skoro projektant sugeruje od razu dostawce stolarki a ten stwierdza ze takiego okna nie wykona puściłbym projektanta z torbami :lol:

 

Sorki Charlie ale upał Ci niestety szkodzi, bredzisz jak byś był po porażeniu słonecznym, radzę Ci wychodząc na dwór zakładaj czapkę a zachowasz resztę zdrowego rozsądku.

Jareko nie dziw się że tylko Oknoplast jest wpisywany do projektów.

W końcu oni mają największy budżet reklamowy, więc ich stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.maco.at/maco/cont/ShowFile.aspx?id=3068

Tu na stronie 36 jest rysunek jak połaczyć kontaktron i chyba WK1- mam rację?

pytam ludzi z branży co znaja się na mechanizmach okien.

owszem, to jest tam ukazane ale faktem jest ze przy pewnych szerokościach wrębu (tym samym przy pewnej szerokości skrzydła) może okazać się ze przedłużka nie zmieści się z rozwórką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,ze ja mam w tym zamówieniu z kontaktronami rózne szerokości okien -od 90cm do 120 ( bez słupka) - i tu nikt mi nie powiedział ,ze przy 90 cm sie nie da a przy 120 owszem ."Nie mozna" i koniec.

Poza tym na rysunku kontaktron jest mocowany na belce poziomej górnej a zaczep antywyważeniowy na pionowej więc jak dla mnie nie maja prawa ze sobą kolidować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewadora...

czytam o Twoich wyczynach i jedno przyslowie mi się pcha na palce:

"gdzie diabeł nie może tam Ewadorę pośle.. "

Gratuluję konsekwencji i uporu. I myślę że jestes juz blisko rozwiązania..

Trudny węzeł technologów i działu kontroli jakości moze rozwiązać tylko szef sprzedaży..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewadora jestem pod wrażeniem Twoich dokonań :D

 

Jedno mnie tylko zastanawia, czy Ty wiedząc już więcej o tych ich oknach niż oni sami zamierzasz zapłacić im tyle ile oni wołają za własną niekompetencję, lenistwo i nie da się?

 

Swoją drogą aż ciśnie się na usta pytanie "Nos dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa"?

 

No i na zakończenie informacja, że jakby ktoś chciał od Oknoplastu zastosowania stalowych wzmocnień o grubości ściany 2mm to też się podobno nie da :D

To co się ostatnio tam da to brać kasę z góry, staczając się powoli w dół.

Pieski świat.

 

Tak trzymaj ewadora - Oknotest Ci kibicuje i ostrzy pióra jakby co. :D :D :D

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra spece :) to teraz bombel sie popisze... pamietacie jak mialem problem z lukiem 2,45 przy szerokosci 90 cm? hm... nawet nei wiedzialem ze to co ja nazwyam "lukiem" jest... "pollukiem" czy to cos zmienia? no i ze zawiasy sa zaprojektowane na tej dluzszej czesci... :)

Powtórzę się poniekąd ale co mi tam... Żaden znany mi system profili okiennych PVC nie pozwala wykonać balkonu kolorowego 90x245 w prostokącie. A łuk to się sam zrobi z tego prostokąta jak go zamówisz w tym rozmiarze! Ale nie przejmuj się. Żaden duży producent nie przyjmie takiego zamówienia bo "oni się nie znają i wszystkiego się boją". Idź do najbliższego garażowca i problem zniknie!

Jak dla mnie to koniec dyskusji w temacie twoich łuków. Ty i tak wiesz lepiej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel79 już kilku fachowców mówiło Ci że to okno jest NIEWYKONALNE ...oczywiście zgodnie z zasadami statyki i gwarancjami poszczególnych systemodawców.

I oczywiście że świat jest pełen dilerów,czy to Avante czy Oknoplastu czy też wielu innych którzy z niewiedzy lub pogoni za zyskiem zrobią Ci wszystko i jeszcze więcej:)

Zadałeś pytanie i dostałeś jednoznaczną odpowiedż,która niestety mija się z Twoimi oczekiwaniami.Tyle tylko że nie udowadniaj nam że to Ty masz rację a reszta się myli.

Naprawdę czasem warto posłuchać tych którzy z oknami mają do czynienia od x lat.

Tak bez obrazy postępujesz jak prezes PiS-u któremu nikt nie wmówi że białe jest białe,a czarne-czarne :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niko, kurcze, ja na prawde jestem Wam bardzo wdzieczny, bo dzieki kilku Waszym postom dowiedzialem sie wiecej o oknach niz przez cale zycie... zreszta sam mozesz to sprawdzic, bo na poczatku bylem swiecie przekonany ze mam luki a mialem pol-luki :) no, a teraz to jestem "prawie-fachowiec" :)

 

wiec napisze druykowanymi: BARDZO DZIEKUJE ZA WASZ CZAS, UWAGE I DOBRE CHECI (szczegolne podziekowania leca do jareko i bwojtka ;)

 

na prawde nie jestem jakims cwokiem ktory wymadrza i udaje eksperta w kazdej dziedzinie (wg mnie mozna znac sie na max 2-3 rzeczach, ja np zanm sie na organizacji i prawie pracy - chetnie sie polecam :)

 

po prostu probuje podjac racjanalna (z punktu widzenia moich uwarunkowan) decyzje, a to wymaga zadawania pytan ktore fachowcow moga irytowac (najgorsze z pytan: dlaczego?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) całkowicie się pogubiłam w tym, co piszecie :-? w moim domu są planowane dwa wielkie okna, a mianowicie wyjściowe na balkon o wymiarach 180x230 oraz wyjściowe na taras o wym. 150x220, obydwa R+RU.... i tutaj moje pytanie: czy będę miała jakieś problemy z tymi oknami? w środku bedą one białe, natomiast na zewnątrz będzie okleina złoty dąb.. a okna są z firmy dobroplast (profil avantgrade 7000, szklenie:4/16/4, k=1,1 a okucia siegenia - piszę to wszystko, ponieważ nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie :oops: taki ze mnie ekspert )

z góry dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) całkowicie się pogubiłam w tym, co piszecie :-? w moim domu są planowane dwa wielkie okna, a mianowicie wyjściowe na balkon o wymiarach 180x230 oraz wyjściowe na taras o wym. 150x220, obydwa R+RU.... i tutaj moje pytanie: czy będę miała jakieś problemy z tymi oknami? w środku bedą one białe, natomiast na zewnątrz będzie okleina złoty dąb.. a okna są z firmy dobroplast (profil avantgrade 7000, szklenie:4/16/4, k=1,1 a okucia siegenia - piszę to wszystko, ponieważ nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie :oops: taki ze mnie ekspert )

z góry dziękuję za odp

Ciekawe czy idąc do mięsnego też kupujesz najtańsze ochłapy z nadzieją, że będą smakowały jak polędwica? Wątpię... Pamiętaj, że zasadnicza różnica jest taka, że po mięsko pójdziesz do sklepu jutro ponownie i już podejdziesz do tematu nie tylko od strony ceny. Z oknami będzie to trudniejsze, znacznie kosztowniejsze albo wręcz niemożliwe (jak się np buduje na kredyt i nie ma kasy na ponowny zakup okien). Jak można patrzeć wyłącznie na cenę kupując coś co ma posłużyć 30 lat?

Polecam użyć google:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=dobroplast+opinie&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=2&oq=dobroplast+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wojtku, mogłeś mi to przekazać w nieco bardziej przyjazny sposób.. rozumiem, że masz wiedzę na dany temat, ale to, ze jesteś fachowcem nie uprawnia cię do odpowiedzi tego typu ('najtańsze ochłapy')

Co jest nieprzyjaznego w mojej wypowiedzi? Podałem tylko analogię, która szczególnie do kobiety powinna trafić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem :( . Moje okno ( jednodzielne - jeśli dobrze rozumiem, co to znaczy ) - ma wymiary s-180 h -220, czyli nie spełnia norm nawet jak dla białego okna, a ja chciałam dać kolor basalt grey! Mam w projekcie okno trapezowe o wymiarach s-220-428, h- 305, ale ono jest podzielone. Reszta okien też jest raczej o dużej powierzchni. I co robić ? Te duże okna są od strony południowo-wschodniej. Wynika z tego ,że najbezpieczniej będzie dać okna białe ( i najtaniej ), ale najbardziej podobaja mi się szare!

U mnie w okolicy nie ma zbyt dużego wyboru - w gre wchodzi oknoplast, firma schuco ze Zduńskiej Woli, co myślicie o oknach Petecki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...