Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Drogi Andrzejusie. Czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat obecnych na naszym rynku okuć. Jest kilka znanych firm. Pchelek jak zauważyłeś twierdzi, że niezbyt się na tym zna. Które są dobre, lepsze. Jakieś wady? Na co zwrócić uwagę?

Będę się trzymać Pchelkowego porównania okuć do samochodów: czy jest sens porównywać mercedesa do bmw? I z innej strony: jak ktoś, kto jeździ np. mercedesem może go porównać do bmw (którym nigdy nie jeździł). Jak napisałem parę postów wyżej, nie mam do czynienia z innymi okuciami - tylko Winkhaus. Prawdopodobnie wszystkie są "lepsze", przynajmniej te najbardziej znane marki. A producent okien nie dlatego stosuje np. Roto, że jest lepsze, ale dlatego, że akurat od nich uzyskał lepszą cenę. Ktoś inny dostanie lepszą ofertę od Winkhausa, to wybierze jego.

Wady? Chyba tylko wady montażu, ale to już nie zależy od firmy okuciowej, tylko od producenta okien. Może się trafić jakiś element z wadą fabryczną - trzeba reklamować.

I jeszcze jedno. Gdy okno będzie przewymiarowane, to żadne okucie nie pomoże. A któryś producent może przystać na pomysł klienta na drzwi balkonowe ze skrzydłem np. 120cm ("a co, jak pójdzie do konkurencji?"). Skrzydło opadnie - i co, okucie złe?

To tyle.

 

Pozdrawiam

nic dodac nic ujac zgadzam sie z tym co napisales

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli plastikowe to z firmy Thermoplast jest to firma z tradycją, okno kosztuje ale jest porządne (bardzo dobre okucia trwałe uszczelki itd.)

10 lat temu kupowałem do starego domu a teraz kupiłem do nowego (już swojego) oklejane od zewnątrz okleiną "złoty dąb" od wewnątrz białe.

są warte ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martens

Jestem na etapie remontu domu z lat 70-tych. Obecnie chcę wynienić okna. Potem będzie ocieplenie. Jedna z firm zaproponowała skucie węgarków i wysunięcie okien do lica ściany za 80 zł od okna. Czy to gra warta świeczki?

Dwie renomowane firmy zalecają zwężenie drzwi balkonowych (1120x2400) do szerokości 1m. Inne firmy przełykają ten rozmiar bez komentarza. Która wersja jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolo
Polecono mi zakup drewnianych okoen firmy Bildau z Płocka - czy macie coś do powiedzenia na ich temat ?

Ja również poszukuje info o oknach bildau z Płocka!!!!!!!! mam zamiar je kupić !!!!!!!

 

Witam, od dłuższego czasu jestem z nimi w kontakcie. Adres: Otolińska 25 za hurtownią impuls ZE. Byłem oglądałem, walczę o upust większy. Z racji takiej, że robią okna również zabytkowe i na eksport ich produkcja jest nie masowa, nie stosują większych cen za okna spoza wymiarów typowych. Chcę zdążyć jeszcze przed 1 maja.

Pozdrowienia

Karolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzejus_

Jak sprawdzić czy okno nie jest przewymiarowane? Tarasowe będą u mnie duże.

Na pewno zauważyłeś, że w wątku "wymiana okien" toczy się ciekawa dyskusja na temat gabarytów okien PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup stolarki okiennej drewnianej. Obecnie mam skrzynkowe. Nowe okna maja byc jednoramowe. Problem w tym, ze wszystkie wymieniane okna musza byc robione na wymiar. Obrys okien prostokatny. Dwuskrzydłowe okna i drzwi balkonowe po otwarciu obu skrzydel nie moga miec slupka w swietle otworu. W jednych z drzwi balkonowych bedzie otwierany lufcik w obrebie wydzielonym przez rame, wypelnienie drzwi i szpros (tutaj szprosem musialaby byc rama lufcika). Szerokosc szprosow 25 mm. Kolor stolarki bialy, material - sosna lub dab. Wspolczynnik przenikania ciepla Us=1,1 W/m2K.

 

Przyblizone wymiary stolarki:

- 9 okien 1400*2000 mm, dwuskrzydlowe, szpros wiedenski, rozwieralne;

- 2 okna 1000*2000 mm, dwuskrzydlowe, szpros wiedenski, rozwieralno-uchylne;

- 2 okna 800*2000 mm, jednoskrzydlowe, szpros wiedenski, szyba antywlamaniowa, rozwieralno-uchylne;

- 2 okna 600*2000 mm, jednoskrzydlowe, szpros wiedenski, rozwieralno-uchylne;

- drzwi balkonowe 1400*2800 mm, dwuskrzydlowe, do wysokosci 800 mm od podlogi pelne, szyba antywlamaniowa, szpros wiedenski, w jednym lufcik otwierany do srodka, rozwieralne;

- drzwi balkonowe 1400*2800 mm, dwuskrzydlowe, do wysokosci 800 mm od podlogi pelne, szyba antywlamaniowa, szpros wiedenski, rozwieralne;

 

Duzym problemem jest znalezienie firmy, ktora zdecydowalaby sie na takie wymiary. Jak sie decyduja to nie daja gwarancji. Profil ramy to w tym momencie sprawa drugorzedna. Chociaz nie ukrywam, ze tez wazna, bo powinna byc jak najbardziej zbilzona do orginalnej. Mam jeszcze inne okna, ktorych w tej chwili jeszcze nie bede wymienial.

 

Kto jest w tym dobry, a jednoczesnie nie drogi? Jestem z Warszawy. Pamietajcie o nie typowych wymiarach. Z lufcika mozna ostatecznie zrezygnowac.

 

Moze jeszcze cos mi doradzicie o okuciach? Jakie powinny byc przy takich wymiarach. Szyby wystarcza dwuszybowe.

 

Pozdrawiam

 

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie jestem na etapie wyboru okien. Na pewno 'plastiki' kolor obustronny.

Czy ktoś zna firmę MRÓZ ze Zduńskiej Woli, czy można im ufać?

Mają okna na profilach SCHUCO, okucia WINKHAUS.

 

Jeszcze jedno mnie dręczy. drzwi na taras chce kupic przesuwane, których nie trzeba dociskać, zeby je zamknąć (chyba to sie nazywa system HS). Dużą zaletą tego systemu jest niski próg - niecałe 2 cm a nie 6, no i to, ze nie trzeba ich dociskać.

Niektórzy sprzedawcy (szczególnie plastikowych) mi to odradzają, że niby mało szczelne i bedzi mi śnieg zimą wlatywał itp. Widziałem takie drewniane i wyglądały dosyć szczelnie po zamnięciu.

 

Pchelku!

Czy mogłbys mi podesłac instrukcje montazu, którą swego czasu rozsyłałeś ? mój adres [email protected]

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D HS ma to do siebie, że zamyka się jednym palcem. To są drzwi odchylno-przesuwne. Najpierw odjeżdżają od ramy a następnie można je przesunąć na bok. Lekko chodzi jak baletnica, Można mieć szerokie skrzydło w PVC do 150 cm a w drewnie jeszcze więcej. Jest szczelne ale pod warunkiem, że w progu będą uszczelki. System SCHUCO ma takie rozwiązanie. Niski próg na 2 cm, uszczelka - bodajże chyba dwie i aluminiowy próg dzielony mostkiem termicznym [izolowany]. Nic nie zawiewa. Może być też typowy próg z ramy. Też nic nie zawiewa.

Natomiast w drewnianych jest podobnie - próg niski albo typowy i też nic nie zawiewa. To dobre rozwiązanie - chociaż droższe od typowych drzwi balkonowych.

Instrukcję wysyłam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szanujący się i swojego potencjalnego klienta producent okien z drewna powinien takie wymiary spokojnie zrobić [okien powyżej]. Drewno jest cierpliwe i wytrzymałe. Szukaj w M&S, GEBAUER, DZIADEK, ADPOL, GORAN, BILDAU, MAJEWSKI, URZĘDOWSKI, VIDOK. Mogą się tylko bać tego, że tak duże okna wymagają staranniejszej eksploatacji, trzeba je uważnie zamykać [bo są duże i ciężkie] oraz częściej [ewentualnie] dokonywać korekty regulacji. A ponadto musi być dobry montaż. Raczej też powinno to być tylko rozwierane a nie rozwierano-uchylne. Zawiasy rozwierane lepiej trzymają. W wysokich skrzydłach rozwierano-uchylnych górny zawias co ma rozwórkę potrafi nietrzymać skrzydła. W rozwieranych okucie obwiedniowe jest tylko z jednej strony. W rozwierano-uchylnych okucie idzie po obwodzie - z przodu, na górze i z tyłu [od strony zawiasów]. W skrzydle wysokim na 270 cm będzie to prawie 6 metrów okucia - bardzo dużo!!!!!!!!!. Tego się boją ci producenci :evil: .

Ufffffffff!!!!!!!!!. To chyba wszystko

:o :o

Jeszcze na koniec. Jak tam w tych drzwiach jest na dole płycina to ta płycina usztywni te drzwi. Spoko - zamawiaj je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D HS ma to do siebie, że zamyka się jednym palcem. To są drzwi odchylno-przesuwne. Najpierw odjeżdżają od ramy a następnie można je przesunąć na bok. Lekko chodzi jak baletnica, Można mieć szerokie skrzydło w PVC do 150 cm a w drewnie jeszcze więcej. Jest szczelne ale pod warunkiem, że w progu będą uszczelki. System SCHUCO ma takie rozwiązanie. Niski próg na 2 cm, uszczelka - bodajże chyba dwie i aluminiowy próg dzielony mostkiem termicznym [izolowany]. Nic nie zawiewa. Może być też typowy próg z ramy. Też nic nie zawiewa.

Natomiast w drewnianych jest podobnie - próg niski albo typowy i też nic nie zawiewa. To dobre rozwiązanie - chociaż droższe od typowych drzwi balkonowych.

Instrukcję wysyłam.

Pozdrawiam

 

Mnie chodzi o takie tylko przesuwne (moze takich nie robia w plastiku), ale jak jest niski prog to dla mnie OK. Faktycznie skrzydlo mam 150, Czy w takim razie SCHUCO ma odpowiednio sztywne profile ??

 

Dzieki i pozdrawiam

 

Ps. Instrukcja nie doszla, moglbys wyslac jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tylko przesuwne [skrzydło nasuwane na skrzydło - na niezależnych prowadnicach] to raczej nie polecam. mają na bokach uszczelki szczotkowe i tam może przewiewać. Dołóż trochę kasy i zamów odchylno-przesuwne. Są bezpieczniejsze i szczelniejsze. Koszt będzie prawie taki sam. Instrukcję postaram się raz jeszcze wysłać - jak znajdę chwilę czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...