Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No i kolejny problem :( . Moje okno ( jednodzielne - jeśli dobrze rozumiem, co to znaczy ) - ma wymiary s-180 h -220

Jeżeli projektant zaproponował okno 180x220 jednoskrzydłowe, otwierane to idź do niego i walnij go projektem w głupi, zakuty łeb :evil:

Wyjścia są dwa: podział na pół albo okno nieotwierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, to że jestem kobietą nie oznacza, ze trzeba mi to tłumaczyć w ten sposób :-? wystarczyło napisać, ze są wątpliwej jakosci i lepiej zainwestować pieniadze w cos lepszego

Nie bądź aż tak delikatna. Dzielę się tutaj na forum swoją zdobywaną kilkanaście lat wiedzą na temat stolarki zupełnie bezinteresownie więc wybacz, że pozwalam sobie czasem na dosadne stwierdzenia i barwne porównania. Coś za coś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja liczyłam na fachową odpowiedź bez 'barwnych' sytuacji w tle

Pofatygowałaś się przeczytać kilka pierwszych wyników google?

Krótko i na temat: podane wymiary drzwi balkonowych dwuskrzydłowych są jak najbardziej wykonalne w kolorze jednostronnym (jeżeli mówimy o kształtach prostokątnych). Natomiast stanowczo nie polecam wymienionego producenta okien. W jego wykonaniu z tymi balkonami na 99% będą problemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to konkretnie : tanie a dobre - jest to możliwe? poleciłbyś jakąś firmę?

Wykonanie tanie i dobre zdarza się u lokalnych producentów dbających o swoje dobre imię. Ale "producentów okien" jest w Polsce jakieś 5000 więc nikt nie jest w stanie znać wszystkich. Jedyna mądra rada to udać się do uznanych producentów (dopiero co na poprzedniej stronie byli wymieniani) i zebrać oferty. Poziom cen jest wyrównany i wg mnie odzwierciedla prawdziwe koszty produkcji, dystrybucji, reklamy i serwisu dobrych wyrobów. Cudów nie ma - niska cena zazwyczaj oznacza wyrób niskiej jakości! Chyba, że tak jak napisałem na początku jest to lokalny, mały producent, który "siłami rodziny" klepie te kilka okien dziennie, działa w promieniu 50km, montuje sam, serwisuje sam, nie prowadzi żadnych działań marketingowych, itp. Ale takiego to znajdziesz wyłącznie z polecenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmcomplex.wroc.pl/oknapvc.html

a ten system veka może być?

 

system jak system moze byc, ale bylbym ostrozny z poducentem.

jesli moge polecic Ci firme z wroclawia to na ul. swojczyckiej jest firma Wimarol znam ich produkty i moge stwierdzic ze robia dobrze.

http://www.oknawimarol.pl/CMS/o_firmie/o_firmie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCIAŁBYM KUPIĆ OKNA FIRMY BRUEGMANN. CZY KTOŚ Z WAS KUPIŁ JUŻ TAKIE? SERDECZNIE PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT OKIEN TEJ FIRMY. NA CO TRZEBA ZWRÓCIĆ UWAGĘ? CZY JEST TO DOBRY PRODUKT? Z GÓRY DZIĘKUJĘ.[/quote

po pierwsze nie krzycz na innych

po drugie o jaka firme sie pytasz ?

brugman to system profili okiennych a nie producent okien

http://www.polskieokna.pl/system_brugmann.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to konkretnie : tanie a dobre - jest to możliwe? poleciłbyś jakąś firmę?

hmm, myślę, że zaliczyłaś ostatnio Forum Kobiet Polskich - parytet marzy Ci się .

Wesprę Kolegę i spróbujemy jeszcze raz - idziesz do sklepu z wędlinami i widzisz kiełbasę po 4 zł/kg (turystyczną) i po 14 zł/kg ( polska tradycyjna).

Co wybierzesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCIAŁBYM KUPIĆ OKNA FIRMY BRUEGMANN. CZY KTOŚ Z WAS KUPIŁ JUŻ TAKIE? SERDECZNIE PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT OKIEN TEJ FIRMY. NA CO TRZEBA ZWRÓCIĆ UWAGĘ? CZY JEST TO DOBRY PRODUKT? Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Staszek - ktoś, kto proponuje Ci okna Brugman (a jest to tylko nazwa profili) prawdopodobnie wstydzi sie wypowiedziec nazwę producenta - wykonawcy okien. Więc jest duża szansa że to nie będzie dobry wybór.

 

Dlaczego sprzedawcy MS z zasady nie powiedzą " okna Brugman" a okna MS? Bo to MS- producent okien na profilach Brugman jest w tym zagadnieniu wazniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszłam w końcu na budowie do okien...

Nie chcę się wpakować w problemy więc wolę zapytać, może któryś ze speców mnie odwiedzie od pomysłu albo poda korzystniejsze rozwiązanie.

 

Mam zaprojektowane drzwi tarasowe 185/225 (wymiary ościeżnic) z ruchomym słupkiem podzielone pół na pół. W te drzwi chcę dać pakiet dwukomowowy (to bezdyskusyjne).

 

No i wymyśliłam sobie, że aby zwiększyć bezpieczeństwo dam jeszcze jedną szybę antywł: P2 albo P4. Nie wiem czy dobrze opisałam, ale chodzi mi żeby mieć i pakiet dwukomorowy i do tego jeszcze szybe P. To fanaberia brunetki czy tak też można? :) A właściwie: to są 4 szyby czy 3 szyby+folia?

 

Czy mój pomysł ma sens? Da się coś takiego wykonać przy UCZCIWYM spojrzeniu? No bo tradycyjnie (jak wszyscy laicy) nie chcę poprzeczek, a chcę okleinę :)

No bo te wymiary.... ciężar... stąd moje obawy.

 

 

Estetyczne pasuje mi Schuco Cava, mam nawet sprzedawcę pod nosem, ale jak rozmawiam z okniarzami to albo nie widzą problemu (może dlatego żeby złapać klienta, a może taka prawda), albo twierdzą że to najlepsza droga do problemów (ale ci żyją ze sprzedaży najtańszych okien). W sumie nie wiem jaka jest prawda... pewnie jak zwykle: po środku.

 

No i?

 

A może jakieś inne rozwiązanie? Rolet zewn. nie cierpię i uważam, że większe bezpieczeństwo da ni szyba P. A może po prostu wystarczą zwykłe 3 szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade

a szyba?

Może być nawet P-4 lub jeszcze mocniejsza z grupy S :lol: ale mafiozo chyba nie jesteś ? ;)

konstrukcja szyby P-4 o k=0,7

44.4/14/4/14/4 z argonem w środku

realnie 4 tafle szkła grubości 4 mm z tym tylko ze dwie sklejone na 4 warstwach folii - stad symbol 44.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pojawia się problem ciężaru skrzydła bo to będą w sumie 4 warstwy szkła w tym 2 laminowane folią antywłamaniową. Inna sprawa, że większość systemów pozwala zapiąć wkład szybowy o grubości 36mm. Szyba P2 ma około 9mm czyli wchodzi w grę konstrukcja na ramkach 10 mm więc współczynnik wyjdzie pewnie w okolicach 0,8W/m2K więc pojawia się pytani o sens tego rozwiązania.

Trzeba też pamiętać, że włamania poprzez wybicie szyby są marginalną częścią metod dostania się do budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade

a szyba?

Może być nawet P-4 lub jeszcze mocniejsza z grupy S :lol: ale mafiozo chyba nie jesteś ? ;)

konstrukcja szyby P-4 o k=0,7

44.4/14/4/14/4 z argonem w środku

realnie 4 tafle szkła grubości 4 mm z tym tylko ze dwie sklejone na 4 warstwach folii - stad symbol 44.4

Zapniesz tam wkład 45mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...