Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade
ufff nieco mi ulżyło :)

Co to jest ten profil pośredni? (to taki półdrzwiowy?)

 

I nie przeszkadza rozmiar okna, ruchomy słupek, brak poprzeczki, kolor....?

 

Szyby miałyby być na dystansach 12mm, bo takie daje (ten producent okien) do pakietów 0,7. Czy jak dołożę P2 to mocno Uszyby wzrośnie?

 

Wczoraj nieco się dokształcałam w jarekowym wątku i wyczytałam, że do ruchomego słupka nie ma co dawać WK2, bo wtedy mogą być problemy z otwieraniem, a i tak nie będzie to miało bezpieczeństwa WK2. Czy dobrze rozumiem, że mniej problemów przy tym samym zabezpieczeniu da WK1?

 

czyli 41 mm i spokojnie się zapnie
Nawet wiem jak to będzie wyglądało i akceptuję estetykę tego rozwiązania (listwa przyszybowa), choć w moim mniemaniu cava wygląda najlepiej w pakiecie dwukomorowym.

 

 

PS Mafiosa nie jestem, ale trza się zabezpieczać.... ;) ;) ;)

a na razie nic lepszego nie wymyśliłam.

 

Trzeba też pamiętać, że włamania poprzez wybicie szyby są marginalną częścią metod dostania się do budynku.
Znam tę statystykę, ale komfort psychiczny też sie liczy... Gdyby chodziło o mniejsze okno wątpliwości by nie było (dopłaciłabym te parę złotych), ale zdaję sobie sprawę z rozmiarów i budowy mojego okna tarasowego i dla tych kilku statystycznych % nie chcę sobie narobić problemów; i się (wk.....), że klapnęło, że się źle otwiera... I dlatego sie uczciwie pytam: będą problemy czy nie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam wszystkim odradzić okna Oknoplastu w z niewidocznymi okuciami Invisso.

 

Okno przy otwieraniu sprawia wrażenie jakby miało się zaraz odczepić z ramy i spaść na nas - jest ogromnie niestabilne. W górnej części ono po prostu całe "tańczy". Już jak nam zakładali okna panowie powiedzieli, że oni byli parę razy na reklamacji z serwisantem i to TAK MA BYĆ - niestety to samo potwierdził serwisant przy naszej reklamacji.

 

Moim zdaniem okucia Invisso z Oknoplastu są kompletnie niedopracowane i takiego bubla nie powinni sprzedawać klientom (a tak cieszyłam jak Panowie przyjechali zakładać okna) :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. ukryte zawiasy są proponowane od dawna przez Producentów..

ale nigdy nie zdobyły rynku - ciekaw jestem czy właśnie z tego powołanego wyżej powodu..

Co komu przeszkadza zawias na oknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje bwojtku - skoro mamy być w miare obiektywni to dla użytkownika nie ma znaczenia jakie sa okucia - jak nie bedzie ich konserwował wcześniej czy później będą do d... :lol:

Nie rozumiem czasem klientów

Coroczna konwersacja okuć i ewentualna regulacja to koszt 200-500 zeta - czy nie warto wydać tych pieniędzy by przedłużyć ich życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje bwojtku - skoro mamy być w miare obiektywni to dla użytkownika nie ma znaczenia jakie sa okucia - jak nie bedzie ich konserwował wcześniej czy później będą do d... :lol:

Nie rozumiem czasem klientów

Coroczna konwersacja okuć i ewentualna regulacja to koszt 200-500 zeta - czy nie warto wydać tych pieniędzy by przedłużyć ich życie?

Konserwacja i regulacja jest często opisana w instrukcji/gwarancji dołączonej do okien i nie przerasta to możliwości przeciętnego majsterkowicza. Tylko kto to czyta? A jak nawet przeczyta to ma to w d... O ile dotarła do Polaków świadomość konieczności serwisowanie samochodów o tyle tak "banalne" przedmioty jak okna mają być wieczne, niezawodne, trwałe, niezniszczalne ...i tanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A jak nawet przeczyta to ma to w d... O ile dotarła do Polaków świadomość konieczności serwisowanie samochodów o tyle tak "banalne" przedmioty jak okna mają być wieczne, niezawodne, trwałe, niezniszczalne ...i tanie :lol:
a później w ramach gwarancji wymaga się naprawy okuć, które stanęły dęba :lol: a każde, wcześniej czy później, nie konserwowane - staną :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A jak nawet przeczyta to ma to w d... O ile dotarła do Polaków świadomość konieczności serwisowanie samochodów o tyle tak "banalne" przedmioty jak okna mają być wieczne, niezawodne, trwałe, niezniszczalne ...i tanie :lol:
a później w ramach gwarancji wymaga się naprawy okuć, które stanęły dęba :lol: a każde, wcześniej czy później, nie konserwowane - staną :(

...zazwyczaj niedługo po szlifowaniu gładzi w nowym domu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A jak nawet przeczyta to ma to w d... O ile dotarła do Polaków świadomość konieczności serwisowanie samochodów o tyle tak "banalne" przedmioty jak okna mają być wieczne, niezawodne, trwałe, niezniszczalne ...i tanie :lol:
a później w ramach gwarancji wymaga się naprawy okuć, które stanęły dęba :lol: a każde, wcześniej czy później, nie konserwowane - staną :(

 

nie polemizuję nad koniecznością konserwacji (na pewno macie rację) ale:

- jak często konserwujecie swoje rowery (z tego co pamiętam w instrukcji - powinno się co rok)

- jak często sprawdzacie amortyzatory w swoich autach - powinno się co 20 000km

- ile takich "jak często" - jak byśmy popatrzyli w instrukcje naszych sprzętów - aż byśmy się zdziwili.

 

Myślę, że dlatego wielu z nas nie robi tego co w opinii fachowca danej branży powinien robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A jak nawet przeczyta to ma to w d... O ile dotarła do Polaków świadomość konieczności serwisowanie samochodów o tyle tak "banalne" przedmioty jak okna mają być wieczne, niezawodne, trwałe, niezniszczalne ...i tanie :lol:
a później w ramach gwarancji wymaga się naprawy okuć, które stanęły dęba :lol: a każde, wcześniej czy później, nie konserwowane - staną :(

 

nie polemizuję nad koniecznością konserwacji (na pewno macie rację) ale:

- jak często konserwujecie swoje rowery (z tego co pamiętam w instrukcji - powinno się co rok)

- jak często sprawdzacie amortyzatory w swoich autach - powinno się co 20 000km

- ile takich "jak często" - jak byśmy popatrzyli w instrukcje naszych sprzętów - aż byśmy się zdziwili.

 

Myślę, że dlatego wielu z nas nie robi tego co w opinii fachowca danej branży powinien robić

Samochód serwisuję zgodnie ze wskazaniami komputera pokładowego (a w poprzednich zgodnie z harmonogramem zalecanym w książce serwisowej) i zakładam, że serwis sprawdza także amortyzatory skoro to jest konieczne. Rower też oddawałem do przeglądu po roku od zakupu zgodnie z zaleceniem instrukcji. Tak samo sprzęt mechaniczny Husqvarny używany w ogrodzie. Jestem odmieńcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód serwisuję zgodnie ze wskazaniami komputera pokładowego (a w poprzednich zgodnie z harmonogramem zalecanym w książce serwisowej) i zakładam, że serwis sprawdza także amortyzatory skoro to jest konieczne. Rower też oddawałem do przeglądu po roku od zakupu zgodnie z zaleceniem instrukcji. Tak samo sprzęt mechaniczny Husqvarny używany w ogrodzie. Jestem odmieńcem?

 

to tylko dobrze świadczy o Tobie, ja już taki solidny nie jestem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dnia dzisiejszego tylko pilnie czytalem Wasze opinie i argumenty dotyczace okien PCV roznych firm.sporo cennych uwag wychwycilem i wykorzystalem w rozmowach ze sprzedawcami okien.na chwile obecna zawezilem grono producentow okien i mam konkretne pytanie do uzytkownika forum "jareko" ( jako NAJLEPSZEGO DORADCY NA TYM FORUM!!!)

 

szanowny Panie,bede wdzieczny za odpowiedz na pytania:

1.dlaczego okna firmy "Jezierski" sa znacznie drozsze od okien firmy "Wimarol" ?

na tym samym zestawie okien mam roznice 3 tysiecy zlotych!

obaj producenci bazuja na profilu SCHUCO i okuciach WINKHAUS

moje pytanie wynika z czystej ciekawosci,nie ma w nim kszty zlosliwosci i antyreklamy (wiem,ze wspolpracuje Pan z firma "Jezierski")

2. czy zna Pan firme "Wimarol" (wrocławska) i czy moze Pan na jej temat cos wiecej powiedziec?

3. czy profile Schuco sa faktycznie produkowane tylko w Niemczech?

 

z gory dziekuje i zapewniam o braku zlych zamiarow w swoim poscie,a jezeli kogos urazilem to przepraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 zapewne znajdzie Pan niejednego producenta na Schuco by później zadać pytanie - Dlaczego okna firmy "Wimarol" sa znacznie droższe od okien firmy "Y" na tym samym zestawie okien mam różnicę 3 tysięcy złotych!

obaj producenci bazują na profilu SCHUCO i okuciach WINKHAUS

Poproszę o wykaz tych okien - będę droższy nie o 3 a 30 tys :p

 

ad.2 nie udzielam takich informacji - nawet jak coś nie coś wiem o producencie.

 

ad.3 mogę powiedzieć coś na temat sztang jakie widziałem u producenta - symbol wskazuje na Niemcy a reszta mnie nie interesuje. Natomiast pamiętam jakie były efekty wprowadzenia Schuco do zakładu "275" (o ile jeszcze dobrze pamiętam cyferki bo w notatkach sprzed lat grzebać mi się nie chce) - porażka, ale był to rok 98

 

oczywiście nie czuje się urażony - zwłaszcza tym krzykiem pod moim adresem :p Pierwszopostowiec chyba nie wie, ze ten tytuł przyznają sami z siebie forumowicze a nie zainteresowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade

Po rozmowie z producentem dowiedziałam się, że profil pośredni jest tylko w Coronie, w Cavie nie ma.... Jak to jest? Nie ma czy tylko ten producent nie ma?

To drugie. Profil pośredni istnieje w AS-60 (Corona) jak i w CT-70 (Cava, Rondo, Premium) jak i w Si-82 (Exclusive)

Hmmm.... poszukaj innego producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...