Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade

Po rozmowie z producentem dowiedziałam się, że profil pośredni jest tylko w Coronie, w Cavie nie ma.... Jak to jest? Nie ma czy tylko ten producent nie ma?

To drugie. Profil pośredni istnieje w AS-60 (Corona) jak i w CT-70 (Cava, Rondo, Premium) jak i w Si-82 (Exclusive)

Hmmm.... poszukaj innego producenta :)

Wystarczy pogrzebać w necie i otworzyć aproabtę na profile Schuecu (jest jeden portal który ma taką bazę aprobat ogólniedostępną).

I jest tam jak wół rysunek..

Profil pośredni jest 2 cm wyższy niż tradycyjne skrzdyło a poza tym ma tą samą stylistykę..

Poza tym jak będzie zastosowany na duuużym oknie to nie rzuci się w oczy fakt, iż ma szersze ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Że jest nieco szerszy... - wiem, akceptuję, jak kiedyś już wspominałam.

2. Że nieco droższy.... można się było tego spodziewać.... :)

3. Porównywać łatwo, bo nikt nie zaproponował pośredniego :)

4. To jedno oknienko moge zawsze kupić u takiego co ma... :)

 

a poważnie to moje "duuuuuże okno" (szklenie dwukomorowe i chyba jednak bez P..) to lepiej wziąć w pośrednim czy "na granicy" okiennego?

 

Profil pośredni ma normalny próg, czy jakiś udziwniony, czy niski? Który najlepiej sie sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ościeżnica przy "okiennym" i "pośrednim" jest taka sama wiec prog bedzie identyczny - 65 mm

Zawsze jak coś wypada "na granicy" warto wziąć z zapasem ale czasem trudno to klientowi wytłumaczyć - bo wie Pan, 2 cm mniejsza szyba będzie ;P i mniej światła wpadnie a ze później skrzydełka wygna się chińskie dziewięć to nie istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze i proszę o radę - Alphaline 90 (Vetrex) czy Avante Maxima?

Pozdrawiam i życzę owocnych dyskusji.

Cóż, znam Vetrex i nie mogę na nich narzekać. A Avante?To juz firma "z duszą".. Chociaż nie wiem co to w rzeczywistości Maxima (nie spotakałem się jeszcze z tym oknem - moze Avante podesle mi nowe katalogi? :wink: )

 

Ja miałbym tu trudny wybór: zaufać robotom czy poetom? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze i proszę o radę - Alphaline 90 (Vetrex) czy Avante Maxima?

 

To dwa całkowicie odmienne w swej idei systemy okienne. Nieporównywalne całkowicie. Deceuninck przy Vece wypada mniej niż blado, pod każdym względem. A firmy? Po moim ostatnim spotkaniu z Avante i jej oknami nie jestem pewien czy ta firma ma duszę i czy kiedykolwiek ją miała :( Dowodów załączał na razie nie będę, ale są do wglądu, a te Avanciarskie reklamy i pseudo wykłady dla nabywców okien na stronach Muratora, to w ich świetle mocne przegięcie.

 

Vetrex przynajmniej nie udaje, a okno z Alphaline 90 zrobić potrafi co udowodnił.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test.

Ludzie z branży potrafią odrzucić bełkot marketingowy i na trzeźwo porównać zalety i wady profili czy producentów. Zwłaszcza dziś, kiedy walczy się o klienta, w dobie kryzysu tylko cena i nie ukrywajmy, dla klienta nie rozeznanego w temacie cena jest w większości wyznacznikiem atrakcyjności oferty. Już nawet samo porównywanie ofert stanowi ogromny problem gdyż tu także przemycane jest ukradkiem marketingowe żonglowanie złotówkami byleby wyjść jak najtaniej, taniej od potencjalnej konkurencji.

W swym poście przekazałeś nie do końca zgodna z prawda tezę że VEKA jest lepsza od Deceunincka - wszystko zależy od gabarytów i producenta czy potrafi wykonać okno czy je spie... Czyżbyś uległ kampanii sprzed lat, firma DGD promowała VEKE gdzie tylko się dało i dzięki temu chyba każdy coś o niej słyszał zaś o reszcie z ponad 60 profili nie? :lol:

Trudno jest laikowi odrzucić agresywny marketing stosowany przez niektóre firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dylemat odnośnie montażu okien w takiej dziwnej ścianie (mur termicznie odwrócony).

Opis konstrukcji muru od zewnątrz:

1. tynk tradycyjny 2-3 cm

2. pustak ceramiczny MAX 25 xm

3. styropian 5 cm + pustka 1-2 cm

4. pustak ceramiczny PD-2 12 cm.

5. tynk wewnętrzny tradycyjny 2-3 cm

 

Stare okna wstawiono chyba tuż przed linią ocieplenia (chyba ... muszę glef rozkuć żeby się upewnić !?).

No i nie wiem jak nowe okna montować ? Mam wrażenie, że dużo chłodu wchodziło przez glefy..... że można zrobić to lepiej.

 

Za kilka lat planuję "ogacić" (ocieplić) też cały dom styro z zewnątrz ok. 10-12 cm, ale teraz w 2-ch okach planuje zmienić okna. I kurcze mam problem ... cofnę okna do linii ocieplenia .... wyjdzie cofnięte okno jak w zamku .... potem ocieplę o 12 cm - będzie jak w lochach.

 

Sugestie potrzebne mi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko dziękuję za odzew.

 

Za dużo pytam na raz !

 

Tak więc zapomnijmy o ewentualnym ocieplaniu domu (będzie a może w ogóle nie będzie, ale okna 2 chcę wymienić na nowe).

 

Upraszczam moje zapytanie:

Jakie są zalecenia co do montażu okien w przypadku takiego dziwnego muru ?

Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm+ tynk wewn. tradycyjny 3 cm.

Wydaje mi sie, że teraz okno jest zamontowane tuż przed ociepleniem w murze i mam zimne glify (glefy).

 

Emi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko dziękuję za odzew.

 

Za dużo pytam na raz !

 

Tak więc zapomnijmy o ewentualnym ocieplaniu domu (będzie a może w ogóle nie będzie, ale okna 2 chcę wymienić na nowe).

 

Upraszczam moje zapytanie:

Jakie są zalecenia co do montażu okien w przypadku takiego dziwnego muru ?

Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm+ tynk wewn. tradycyjny 3 cm.

Wydaje mi sie, że teraz okno jest zamontowane tuż przed ociepleniem w murze i mam zimne glify (glefy).

 

Emi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz niestety źle skonstruowana ścianę :(

 

zamiast

- Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm+ tynk wewn. tradycyjny 3 cm.

 

powinno byc

- Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + tynk wewn. tradycyjny 3 cm.

 

No ale skoro tak ci schrzanili ściany to po kolei:

- okna zamontuj nie patrząc na nic, tak jak masz zamontowane inne okna - trudno - przecież wyrywać i wstawiać na nowo nie będziesz (choć powinnaś)

- koniecznie ociepl chałupę nie zapominając o ociepleniu glifów aż do samego okna (trzeba będzie skuć istniejący tynk na glifach by dać jak najgrubiej można styropian lub wręcz zastąpić go styrodurem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz niestety źle skonstruowana ścianę

 

zamiast

- Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm+ tynk wewn. tradycyjny 3 cm.

 

powinno byc

- Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + tynk wewn. tradycyjny 3 cm.

 

No ale skoro tak ci schrzanili ściany to po kolei:

- okna zamontuj nie patrząc na nic, tak jak masz zamontowane inne okna - trudno - przecież wyrywać i wstawiać na nowo nie będziesz (choć powinnaś)

- koniecznie ociepl chałupę nie zapominając o ociepleniu glifów aż do samego okna (trzeba będzie skuć istniejący tynk na glifach by dać jak najgrubiej można styropian lub wręcz zastąpić go styrodurem)

 

To komunistyczne realia schrzaniły te ściany :-(

... A więc to rodzice w latach 80-tych postawili spory dom, tak jak potrafili, z tego czym dysponowali (co wystali, wyżebrali, załatwili lub z tego na co wymienili się).

Nie mieli cegły pełnej lub innego bloczka na zewnątrz , ale mieli dużo PD-2 ..... to pobudowali jak mogli. Ktoś poradził im taki mur. I co to już ponad 25 lat stoi.

Teraz ja tu gospodarzę, może i na dłużej ..... nie marudzę , bo "darowanemu nie zaglądam" .....

Chcę wymienić 2 okna (w całym domu są drewniane Sokólskie-3 szybowe rozkręcane , ale w 2-ch pokojach jakieś pocienione inne ... 2-szybowe, może to Wołomin , może biurowe ? Niby mają szyby zespolone ... ale od lat już zachodzą parą nawet latem ... i wydają się mało szczelne ... wieje od nich chyba.

No to chcę wymienić je na nowe i to prawdopodobnie na drewniane .... w ten sposób sprawdzę również wpływ lepszego okna na temperatury i komfort życia. Jak będzie dużo lepiej, jak coś odłożę , jak będę planowała w tym domu nadal mieszkać to pójdę po całości ... ale to za lata.

Jak wygram w totka to" se daruję remonta" i będzie budowane od nowa :-)

 

Zadanie na teraz : wytypować dobre okna (chyba drewniane) i wstawić 2 okna (jakieś brązy od dobrego producenta) może i 3-szybowe nawet (ale czy warto) zamontować tak jak się powinno je wstawić.

I nie wiem czy zamawiać np. węższe o 2-3 cm od starych czy całkiem mniejsze o 5-8 cm ..... i styropianem teraz glif zewn. i wewn ocieplić ?

Nie wiem czy wstawiać w starą dziurę ... czy cofnąć w linię ocieplenia (tak chyba powinno być ... czy też może przyszłościowo wysunąć bardziej na zewnątrz.

A może jakąś przejściowe rozwiązanie wymyśleć na najbliższe lata ... a potem przerobić przy generalnej robocie ......... ot takie to dylematy inwestora z cienkim portfelem.

 

Kolejny dylemat z parapetami mam. Kazać wyrywać żeby po nowemu (książkowemu) zamontować , ewentualne mostki z betonu pousuwać i izolację "wypiankować". Mam obawy, że jak nie wyjmą mi przy montazu wewnętrznego parapetu to mi źle ocieplą od dołu.

A chcę zrobić jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja skorzystam z obecności fachowców na forum :) Mam kilka wycen:

- Vetrex Perfectline UR - 8000 zł

- Oknoplast Platinum z chowanymi okuciami - 11000 zł

- Trocal Innonova 70 A5 Greenline (okucia Roto) - 8000 zł

 

O tych ostatnich najmniej jest na forum-oczywiście dystrybutor zachwala :) Wizualnie bardzo podobają mi się Platinum choć cena wyraźnie wyższa. Natomiast o Vetrexie chyba nie ma za dobrych opinii.... Bardzo prosiłabym o pomoc w wyborze - z oknoplastem może ewentualnie uda się "wywalczyć" większy rabat :)

 

Z góry dziękuję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja skorzystam z obecności fachowców na forum :) Mam kilka wycen:

- Vetrex Perfectline UR - 8000 zł

- Oknoplast Platinum z chowanymi okuciami - 11000 zł

- Trocal Innonova 70 A5 Greenline (okucia Roto) - 8000 zł

 

O tych ostatnich najmniej jest na forum-oczywiście dystrybutor zachwala :) Wizualnie bardzo podobają mi się Platinum choć cena wyraźnie wyższa. Natomiast o Vetrexie chyba nie ma za dobrych opinii.... Bardzo prosiłabym o pomoc w wyborze - z oknoplastem może ewentualnie uda się "wywalczyć" większy rabat :)

 

Z góry dziękuję :lol:

poproś o wycenę Oknoplast Platinum bez chowanych okuć, powinno być taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś miał może doświadczenie z firmą Jarbetal z Pruszkowa i jej oknami? Przedstawiciel był bardzo konkretny i fachowy, no i dali mi bardzo ciekawą ofertę z możliwością negocjacji. Także wszystko wygląda fajnie poza tym, że nie znam nikogo kto wstawiłby ich wyroby. Może jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wstępie chciałem powitać forumowiczów bo to mój pierwszy post, mam takie pytanie odnośnie drzwi przesuwnych, w budynku mam otwór o wymiarach 2,55x2,42 (wys x szer) i czy przy tych wymiarach otworu konieczne jest zastosowanie drzwi typu HS czy może być HKS. Po wstępnych rozmowach z producentami dwóch zaproponowało mi że HKS może być przy tej wysokości , następni zaproponowali mi że do tych wymiarów tylko HS bo HKS to tylko do wysokości 2,4m ,jeszcze inni proponują mi poszerzenie 12cm u góry lub naświetle.

Osobiście najbardziej pasowało by mi rozwiązanie pierwsze czyli HKS bez zadnych poszerzeń, czy naświetl. Profil z jakiego mają być wykonane okna to Schuco CT70 z szkleniem dwukomorowym. Proszę o radę

 

a jeszcze jedno czy ktoś może mi coś powiedzieć na tema firmy Okna-Mróz z Łodzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...