Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

niestety dla ciebie mówią prawdę

HS może być w tej wysokości i bez bólu w Schuco wykonać możesz ale... ale polecam ci rozwiązanie trochę droższe ale o wiele lepsze - oba skrzydła przesuwane a nie tylko jedno.

HKS już nie

Wiec prawdę Ci mówią :)

Mróz - spokojnie możesz zacząć z nim współprace, nie znam osobiście ale znana jest mi o nim, bardzo pozytywna opina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dla ciebie mówią prawdę

HS może być w tej wysokości i bez bólu w Schuco wykonać możesz ale... ale polecam ci rozwiązanie trochę droższe ale o wiele lepsze - oba skrzydła przesuwane a nie tylko jedno.

HKS już nie

Wiec prawdę Ci mówią :)

Mróz - spokojnie możesz zacząć z nim współprace, nie znam osobiście ale znana jest mi o nim, bardzo pozytywna opina.

A co z twoją opinią, że HS w PCV to totalne nieporozumienie? Zdaje się, że dokładnie jak ze zgrzewami 0,2mm - parafrazując znane powiedzenie: "swoje chwalicie cudzego nie znacie" :(

chcesz sama suwanke? Hmmm.....Twoja sprawa, niski prog i te rzeczy pieknie wygladaja i dzialaja ale nie w naszej strefie klimatycznej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z mniejszych ale dobrych producentów - tak w skrócie można podsumować Twe pytanie :)
Dzięki za odpowiedź. To może jeszcze pytanko o okna dachowe. Ma ktoś zamontowane okienka Okpolu? Wiem, że powszechna jest opinia, że liczą się tylko Velux i Fakro. Ale jednak wolę się zorientować zanim przepłacę za markę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W projekcie mam okno tarasowe 240x232 (szer x wys) PCV, kolor antracyt. Jeden z producentów przedstawił ofertę wykonania takiego okna w systemie przesuwnym HKS ( rehau brilliant), bez belki poziomej. Daje gwarancję na profil 7 lat, 1 rok na montaż. Z jednej strony, wiem, że te wymiary, to proszenie się o kłopoty. Z drugiej strony, czy producent dawałby taką długą gwarancję, wiedząc, że takie rozwiązanie się nie sprawdzi ?

Pozdrawiam.

rick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wyceny oscyluja wokol 4,500 zlotych - które wybrac?

1) profil gealan, 6-komorowy, okucia MacoMulti Trend, 2) koncept, 5-komorowy Perfectline - VECA, 3) Thyssen? "komfort plus" okucia Winkhaus 4) profil Elite pięciokomorowy, okucia UR (Winkhaus?) 5) VECAPerfectline, okucia ROTO NT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytania, w swoim domu mam zaprojektowaną ścianę 3W z ociepleniem z wełny o grubości 12cm ile muszę wysunąć okno poza lico ściany 1, 2 cm czy więcej.

Czy przy takim montażu wystarczy od wewnętrznej strony zamontować taśmę paroszczelną, a od zew. piana (sugestia sprzedawcy), czy powinno być taśma paroprzepuszczalna.

Czy kolor profilu ma znaczenie przy wysokości drzwi, sprawa dotyczy moich nieszczęsnych (: drzwi przesuwnych, bo znalazłem taką informację że przy HS ma to wpływ na wysokość, jak to ma się przy HkS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko... pewna firma miło mnie zaskoczyła:) i najbliższy wtorek mam montaż okienek ( no to dwa tygodnie wcześniej chyba)

powiedz mi na co zwrócić szczególnie uwagę?

i po jakim czasie od montażu mogę robić swoje ( wiercić) :)

zajrzyj na moja stronę - masz tam dokładnie opisane co i jak i powiem szczerze - powtarzać tego w kolko już nie mam siły :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy kolor profilu ma znaczenie przy wysokości drzwi, sprawa dotyczy moich nieszczęsnych (: drzwi przesuwnych, bo znalazłem taką informację że przy HS ma to wpływ na wysokość, jak to ma się przy HkS
Teoretycznie nie patrząc na większość dealerów którzy nawet nie maja tabeli statyki sprzedawanych przez siebie okien :lol: ale... ale ci z nas którzy nie chcą zbyt często jeździć na regulacje odejmują średnio do 10% w gabarytów maksymalnych przy oknach zorientowanych na południe, południowy-zachód bądź zachód

Większe ograniczenia wysokości ma HKS niż HS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Z jednej strony, wiem, że te wymiary, to proszenie się o kłopoty. ....
wbrew pozorom dla 5-komorówki w Rehale nie jest to jakaś zabójcza wysokość - cóż to jest 2320 ? Nic. Więc większych kłopotów przynajmniej ja nie widze - od ponad 5 lat jeden z Was użytkuje HKS 3200/2400 w kolorze i nie ma znim klopotow (w tym samym profilu)

Przy HKS-ach czy HS-ach wogóle poziome poprzeczki nie są stosowane chyba ze klient tak sobie zażyczy ze względów bezpieczeństwa - widać poprzeczkę i nie ma szansy sie pomylić i próbować wyjść przez szybę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Z jednej strony, wiem, że te wymiary, to proszenie się o kłopoty. ....
wbrew pozorom dla 5-komorówki w Rehale nie jest to jakaś zabójcza wysokość - cóż to jest 2320 ? Nic. Więc większych kłopotów przynajmniej ja nie widze - od ponad 5 lat jeden z Was użytkuje HKS 3200/2400 w kolorze i nie ma znim klopotow (w tym samym profilu)

Przy HKS-ach czy HS-ach wogóle poziome poprzeczki nie są stosowane chyba ze klient tak sobie zażyczy ze względów bezpieczeństwa - widać poprzeczkę i nie ma szansy sie pomylić i próbować wyjść przez szybę :lol:

 

A to chyba nie doczytałem ( nie zrozumiałem ) twoich zaleceń. Do tej pory, nawet obudzony w środku nocy, recytowałem bez zająknięcia, że profile kolorowe są do wysokości 200 cm. Jak więcej, to musi być poprzeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz o HKS-a a nie balkon dwuskrzydłowy gdzie w wielu profilach wykonanie go bez poprzeczki w tych wymiarach jest teoretycznie niemożliwe. Przede wszystkim pozioma poprzeczka przy drzwiach dwuskrzydlowych zapobiega tworzeniu się "beczek" uniemożliwiających otwieranie bądź zamykanie drzwi w upalne i słoneczne dni, scala niejako pionowe profile w tej samej odległości od siebie

HKS-y badz HS-y robione sa na profilach bądź pośrednich bądź wręcz drzwiowych a one są o wiele sztywniejsze i takie zjawisko nie występuje w stopniu zagrażającym funkcjonowaniu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie trzeciej uszczelki.

Znalazłam tylko jedną wzmiankę na forum, że to bajer, chwyt marketingowy.

Faktycznie tak mało ona daje?

 

Sprzedawca zaproponował mi ją w "promocji" za 1000 pln na wszystkie okna otwierane w domku (10szt w tym 5 balkonowych).

Czekam na opinie, szczególnie speców i użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko... pewna firma miło mnie zaskoczyła:) i najbliższy wtorek mam montaż okienek ( no to dwa tygodnie wcześniej chyba)

powiedz mi na co zwrócić szczególnie uwagę?

i po jakim czasie od montażu mogę robić swoje ( wiercić) :)

zajrzyj na moja stronę - masz tam dokładnie opisane co i jak i powiem szczerze - powtarzać tego w kolko już nie mam siły :lol:

 

ok :)

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukałem, pytałem ale jednoznacznej odpowiedzi jeszcze nie uzyskałem, wiec może tu się uda:

Planuje w najbliższym czasie zrobić wylewki. Mam zamontowane okna tarasowe (na kotwy), które dodatkowo podparte są od dołu (cegła+kliny drwniane). Montażyści okiem powiedzieli, że mam te podpórki usunąć tu przed wylewkami, a wylewka ma dochodzi do listwy pod oknem. Ocieplenie ma iść na czoło, czyli wszystko ma wyglądać pi razy oko tak:

http://tnij.org/dz2e

 

Czy to poprawny montaż, czy coś zmienić/ulepszyć?

 

Pozdr,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz o HKS-a a nie balkon dwuskrzydłowy gdzie w wielu profilach wykonanie go bez poprzeczki w tych wymiarach jest teoretycznie niemożliwe. Przede wszystkim pozioma poprzeczka przy drzwiach dwuskrzydlowych zapobiega tworzeniu się "beczek" uniemożliwiających otwieranie bądź zamykanie drzwi w upalne i słoneczne dni, scala niejako pionowe profile w tej samej odległości od siebie

HKS-y badz HS-y robione sa na profilach bądź pośrednich bądź wręcz drzwiowych a one są o wiele sztywniejsze i takie zjawisko nie występuje w stopniu zagrażającym funkcjonowaniu drzwi

Jeśli mam wyjście na taras 235x241- gdzie planuję drzwi bez słupka+fix, to powinnam dostać propozycję poprzeczki w tych ruchomych skrzydłach? Miałam pomiary z dwóch firm(pracują na vece) i wyceny z trzech innych( slamander) i nikt o tym nie wspomniał :o

 

Mam też pytania o te niewidoczne okucia z Oknoplastu- są śliczne - dla mnie laika (i lenia :wink: ) Nie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o raaaany :p

Był tu na forum watek o poprzeczkach, o balkonach dwuskrzydlowych co ranem dają się otwierać zaś w południe skrzydło o skrzydło zawadza by znów wieczorem wszystko wracało do normy i ni stad ni zowąd pojawiał się luz miedzy skrzydłami, było wiele razy. Sadze ze wyjaśniłem powyżej po co jest ta poprzeczka i dlaczego w pewnych sytuacjach ja niektórzy dealerzy polecają. I nie można do jednego wora wrzucać wysokości z pominięciem szerokość skrzydeł - to wszystko jest od siebie zależne. To co przy szer 160 jest jeszcze możliwe to przy 180 już jest problematyczne a przy 200 prawie niewykonalne. To co jeszcze zda egzamin od strony północnej czy wschodniej od południa czy zachodu może sprawiać totalny kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o raaaany :p

Był tu na forum watek o poprzeczkach, o balkonach dwuskrzydlowych co ranem dają się otwierać zaś w południe skrzydło o skrzydło zawadza by znów wieczorem wszystko wracało do normy i ni stad ni zowąd pojawiał się luz miedzy skrzydłami, było wiele razy.

Wątków Ci tu dostatek, a znaleźć coś, co nie wiadomo jak sie nazywa.....
Sadze ze wyjaśniłem powyżej po co jest ta poprzeczka i dlaczego w pewnych sytuacjach ja niektórzy dealerzy polecają. I nie można do jednego wora wrzucać wysokości z pominięciem szerokość skrzydeł - to wszystko jest od siebie zależne. To co przy szer 160 jest jeszcze możliwe to przy 180 już jest problematyczne a przy 200 prawie niewykonalne. To co jeszcze zda egzamin od strony północnej czy wschodniej od południa czy zachodu może sprawiać totalny kłopot.
Wyjaśniłeś, ale ja chciałam się upewnić czy dobrze zrozumiałam (późną nocą czytałam :wink: ) Moje okno będzie trzy-skrzydłowe-czyli mniej niż80 cm na ramę z oknem, okno od zachodu na zadaszonym tarasie.

Rozumiem, że odpowiadanie po raz kolejny na podstawowe sprawy może męczyć (i na pewno wszyscy są Wam wdzięczni, że dzielicie się swoją wiedzą tak chętnie z laikami) ale przebrnięcie przez prawie 200 stron za jedną informacją przerasta moje możliwości.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ofercie Jezierskiego jest kolor orzech? Szukam na stronie firmy ale próbnik kolorów nie pozwala stwierdzić czy jest taki kolor a nazwy są obcobrzmiące.

 

 

Drugie pytanie:

czy klamki Secustik maja opcję z z kluczykami?

Byłem w firmie konkurencyjnej i tam stwierdzono, że nie ma klamek Secustik z kluczykami tylko klamki producenta (Hoppe) z kluczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...