Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dokładnie, zgadzam sie z Wojtkiem.

Trzecia uszczelka to na ogół tylko przy porównywaniu jeden "plus" więcej niż konkurencja i nie ma to żadnego znaczenia dla dobrze zrobionego okna.

Ale jeśli już ją dają gratis.. to raczej nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge prosić aktywnych forumowiczów o opinie na temat okien plastimet, ich cena w porównaniu do innych firm jest bardzo konkurencyjna, ale nie wiem jak u nich z jakością (różnica cenowa przy 16 oknach różnej wielkości, w tym łuk i suwanka około 5 tys). Bardzo prosze o pomoc.

Plastimet uchodził kiedyś za dobrą firmę robiącą przyzwoite okna za niezłą cenę (wcale nie najtańszą). Ale mówię to na podstawie obserwacji sprzed ponad 5 lat.. przez tyle czasu wiele może sie zmienić i lepiej poszukaj bardziej aktualnych opinni.

W swoim regionie masz jeszcze innego producenta godnego uwagi - Adams z Mrągowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem praktycznej/sensownej odpowiedzi w tej sprawie, więc pytam.

jaki jest sens stosowania takiej uszczelki?

 

Uszczelnienie MD to w większości badań Uw lepsze 0,1 W/m2*K od okien z tej samej odmiany kształtownika o konstrukcji AD.

 

Ze względu na drogi rozchodzenia się hałasu, okna o konstrukcji MD powinny charakteryzować się przy przy zastosowaniu takich samych pozostałych komponentów nieco lepszym współczynnikiem izolacyjności akustycznej.

 

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są kształtowniki, w których płetwa środkowa jest stałym elementem konstrukcji profila ramy ościeżnicy. Może być ona elementem pozytywnie wpływającym na "sztywność" profila w równoległej do płetwy osi gięcia przy jednoczesnej większej głębokości zabudowy. Tworzenie uszczelnienia MD z "odpowiednich" uszczelek lub poliamidowych wkładek to raczej półśrodek, ale spotykany coraz częściej. (Kwestia ceny)

 

Utrudnienie to tzw. "śmietnik" pomiędzy płetwą MD, a zewnętrzną ścianą ramy ościeżnicy, ale to też lepsza dodatkowa ochrona okuć i odprowadzanie wody opadowej, nawet wtedy gdy przeniknie ona do wnętrza konstrukcji okiennej.

 

No i na koniec, niezupełnie całkiem od rzeczy, biel SALAMANDRA 3D jest cały czas nie do pobicia :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym zakupic okna pvc Jezierski .W malopolsce najbizszy przedstawiciel jest w Myslenicach i Krakowie .Czy moze ktos podzielic sie opinia o ich montazystach?Nie znalazlam nigdzie na forum opini na ich temat bo wiekszosc osob wybiera Oknoplast.Zalezy mi na poprawnym mintazu bo okna to dopiero polowa sukcesu :) wiec bede wdzieczna za uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem praktycznej/sensownej odpowiedzi w tej sprawie, więc pytam.

jaki jest sens stosowania takiej uszczelki?

 

Uszczelnienie MD to w większości badań Uw lepsze 0,1 W/m2*K od okien z tej samej odmiany kształtownika o konstrukcji AD.Pozdrawiam

 

Test, masz rację, ale.. mówiąc że trzecia uszczelka nie jest aż tak istotna miałem na mysli zastosowanie jej właśnie w profilu MD, czyli z przegrodą srodkową w oknie i standardowo z uszczelką na środku i wewnątrz.

 

Dla mnie jest oczywiste że takie uszczelnienie jest lepsze niż to z uszczelką zewnętrzną.

 

Więc w przypadku Sysi mając do wyboru u tego samego producenta profile które mają możliwość zastosowania trzeciej uszczeki wybrałbym właśnie takie- ale wcale nie ze względu na trzecią uszczelkę...

Ech, trochę zawiłe te tłumaczenia, a nie chce wchodzic w szczególy, ale pewnie się nie obędzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skoro już tu jestem to mam takie pytanie. Mam dom z już zamontowanymi oknami i zastanawiam się nad okiennicami. Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie ? Gdzie coś takiego można kupić, bo w salonach z oknami nie widziałem.

 

Jeśli okiennica ma być tylko ozdobą to zamów ją u sąsiada - stolarza - pasjonata.

Jeśli ma spełniać funkcję ochronną (w jakimś zakresie) to poszukaj większego zakładu. Okiennice dobrej konstrukcji i z profesjonalnymi okuciami potrafia kosztować prawie tyle co okna.

Temat jest sporadyczny - na ogół odstrasza cena i dlatego nawet nie myślałem o okiennicy na ekspozycji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może to juz było - wybaczcie -ale na pewno tego teraz nie znajdę a właśnie ekipa montuje mi okna - pytanie- czy w oknach o szerokości 90 cm na poziomej górnej belce powinna byc jakaś kotwa czy nie musi byc- bo montuja -bez. Nie podoba mi sie to za bardzo -ale nie wiem czy tak może byc- ktos pomoze?

będe wdzieczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% montażystów których prace widziałem takie okno przepuściło by bez kotwy :(

Widziałem nawet okna 150cm bez kotew na górze, więc Twój przypadek to byłby przy tym pikuś..

Można by uznać że skoro wszyscy tak robią i zwykle to się nie objawia czymś szczególnie złym.. ale jestem pewien ze jesli takie okno zobaczy "biegły okienny" to napisze - błąd montażu.

 

Ta kotwa (a właściwie dwie przy narożach) być powinny - i nie pytaj mnie dlaczego - tak mówią instrukcje i basta. No chyba ze Twoje okna mają inne wytyczne od ich Producenta. To oni biorą odpowiedzialność za okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis próbowali tez montowac okna 150 cm szerokości z 1 kotwą na środku poziomej górnej oscieżnicy -ale nie dopuściłam;).

CZyli nie warto walczyc o 1 kotwe na środku 90 cm okna tylko jeżeli już to 2 ?

Okna sa z Oknoplast Kraków- moze ktos ma dostep do ich instrukcji montazu ? - to będe miała czarno na białym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis próbowali tez montowac okna 150 cm szerokości z 1 kotwą na środku poziomej górnej oscieżnicy -ale nie dopuściłam;).

CZyli nie warto walczyc o 1 kotwe na środku 90 cm okna tylko jeżeli już to 2 ?

Okna sa z Oknoplast Kraków- moze ktos ma dostep do ich instrukcji montazu ? - to będe miała czarno na białym

 

Kartę gwarancyjną ze skróconą instrukcją znajdziesz na każdym oknie.. ale tam jasno nie wynika mocowanie kotew.

Ja wiem jedno na pewno: u mnie w domu kiedyś szwagier zamontował okna "po swojemu" bo jest majsterem "wszechwiedzącym" - czyli kotwy na boku, i moze jedna na gorze okna 150cm. I juz w dwa lata po remoncie pomieszczen styk sciana - okno jest bardzo popękany, bo okno pracuje pod naporem wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

realnie bez kotwy można przepuścić okno o szerokości 60 cm ale 90 już powinna mieć dwie kotwy

10-15 cm od naroży i nie rozumiem tych montażystów - sami sobie ewentualnie życie utrudniają - jak coś się będzie dziać z oknem to oni zostaną pełną wina obarczeni - nikt inny. Nawet jeśli sami te kotwy kupują to ile zaoszczędzą? kotwa plus dwa kolki montażowe to mniej niż złotówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....I juz w dwa lata po remoncie pomieszczen styk sciana - okno jest bardzo popękany, bo okno pracuje pod naporem wiatru.
Fin akurat nie do konca wiatr jest powodem - o ile sa to okna PVC - tylko ciągły jego ruch

rozszerza sie to cholerstwo później kurczy - stad nie pojmuje dlaczego ludzie tak unikają listew dylatacyjnych - wszak to kasa wydana jeden jedyny raz i nie ma późniejszych remontów wnęk okiennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli okno jest szerokie na 90cm i po bokach ma wystarczającą ilość punktów mocowania to wystarczy jedna kotwa/dybel po środku elementów poziomych. Instrukcje montażu mówią o odległości od naroża ale także odległości między kotwami więc realnie nie ma sensu dawać przy tak małym oknie 2 kotew obok siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtku - teoria niestety wymusza zastosowanie dwu kotew przy oknie 90 cm - w razie kłopotów nikt nie będzie patrzył na praktykę

Nie pojmuje, ciągle nie pojmuje dlaczego montażyści ida na skróty - wszak może to sie tylko na nich odbić czkawka i dodatkowymi kosztami

Ostatnio tez dziwiono sie dlaczego u mnie odległość miedzy kotwami bardzo często jest dużo mniejsza niz wymagane 60-70 cm. Między innymi dlatego by później nie jeździć, nie regulować, nie poprawiać. Ja lubię swoich klientów :) lubię tez się z nimi spotykać ale w sprawach służbowych wole spotkania ograniczyć do 3-4, jedno przy pomiarach, drugie przy podpisywaniu umowy, trzecie przy montażu czwarte przy ewentualnej regulacji przed zamieszkaniem, na kawę czy piwo to co innego :) Zwłaszcza że coraz częściej mam montaże 200-400 km od domu

zwłaszcza że nie są to jakiekolwiek oszczędności - lepiej podnieść stawkę montażu o tego zeta czy dwa na metrze by klient i my mogliśmy spać spokojnie i nie mieć kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie pojmuje dlaczego ludzie tak unikają listew dylatacyjnych - wszak to kasa wydana jeden jedyny raz i nie ma późniejszych remontów wnęk okiennych

Napiszcie jeszcze kiedy montuje sie te listwy dylatacyjne i kto je montuje- ekipa od okien -po piance? - a może tynkarze?

CZy warto dawać wokół okien te folie paroszczelne i paroprzepuszczalne ? Oświećcie bidna kobitę :lol: .

Póki co udało mi sie uzyskac po 2 kotwy na oknach 90 :) - dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...