Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No i zamontowali.

i kolejny klops.

czy poradzicie czym najlepiej usunąć piankę z szyby i oscieżnicy ? - niestety jedno okno jest znacznie zabrudzone -a słyszałam ,że to ciężko zmyć i nie porysować okna.

Co do listew dylatacyjnych to niestety nie będzie ( u nas w składach budowlanych nikt nie słyszał i wszyscy wybałuszają oczy :o ).

Rozmawiałam z tynkarzami i ci twierdza ,że juz za późno bo oni wstawili narożniki i teraz nie mozna ustawic listew względem narożników. Według nich najpierw listwy i potem dopasowane narożniki ( mnie się wydaje ,ze nie powinno byc różnicy -ale fachowcem nie jestem -moze ktoś podpowie?

 

 

pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile taka kotwa kosztuje, że montażyści się tak certolą z nimi ??
od 35 do 50 złotych - jak to się certolą? Policz - średnia wielkość okna 150/150 i jeśli ciężar okna nie przekracza 150 kg masz trzy kotwy od dołu - już 150 zeta na 1 okno, później po trzy kotwy po bokach i górze razem 9 - kolejne 315 zeta za sam materiał, dodaj do tego niezbędną przy takim montażu taśmę paroszczelna i taśmę rozprężną cirka dodatkowe minimum 30 zeta na 1 mb obwodu okna, dodaj do tego dwukrotnie (co najmniej) dłuższy czas montażu i już wiesz.... dlaczego nie montażyści się z nimi "certola" tylko Inwestorzy szukają różnych rozwiązań, deseczki, blaszki i czort wie co jeszcze a jak po kilku latach drewienko wyschnie bądź zbutwieje bądź blaszka się wygnie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....czym najlepiej usunąć piankę z szyby i oscieżnicy ? - niestety jedno okno jest znacznie zabrudzone -a słyszałam ,że to ciężko zmyć i nie porysować okna.....
zostawić jeśli jest to piana na zewnętrznej stronie, po roku - dwu nie pozostanie po niej śladu - sama zbrązowieje i wie wykruszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile taka kotwa kosztuje, że montażyści się tak certolą z nimi ??
od 35 do 50 złotych - jak to się certolą?.....

Jak to 35-50 zł za kotwę :o :roll: ?

http://www.aukcje.fm/item-1367_kotwy_montazowe_do_okien_!!zobacz.html

tu ktoś sprzedawał za 10 groszy :o

a tutaj po 30 groszy:

http://www.swistak.pl/a3935100,Kotwy-montazowe-do-okien-PCV-PRODUCENT.html# :lol:

średnia wielkość okna 150/150 i jeśli ciężar okna nie przekracza 150 kg masz trzy kotwy od dołu - już 150 zeta na 1 okno, później po trzy kotwy po bokach i górze razem 9 - kolejne 315 zeta za sam materiał, dodaj do tego niezbędną przy takim montażu taśmę paroszczelna i taśmę rozprężną cirka dodatkowe minimum 30 zeta na 1 mb obwodu okna, .....
-chyba raczej 12 kotew :wink:

A u mnie pomimo "dopilnowania" mam na okno 150 /150 po 2 kotwy na górze i po bokach oraz maja domontowac jeszcze 1 kotwę na dole

:roll: -czyli w sumie 7 kotew - a chcieli motować na górze tylko po 1 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli w sumie 7 kotew - a chcieli motować na górze tylko po 1 :evil:
w oknie 150/150 przy tradycyjnym montażu w murze powinnaś mieć:

- 3 kotwy z lewej strony

- 3 kotwy z prawej

- 3 kotwy na gorze

i jeśli nie ma listwy podparapetowej

- 3 kotwy na dole

w sumie 12 sztuk !!!

jeśli jest listwa pod parapetowa to jedna kotwa w połowie szerokości okna czyli w sumie 10 szt kotew

Dodałbym jeszcze, że w przypadku okien w kolorze dodanie po jednej kotwie po lewej i prawej stronie nie byłoby błędem - choć jej brak nie jest błędem montażowym

Raaaany, kobieto ;) w necie prawie na każdej stronie producenta masz zalecenia montażowe a tam rozmieszczenie kotew i KLINÓW podpierających okno

A o klinach masz u mnie na stronie - http://jareko.pl/ITB-podparcie_okien.pdf

Niestety z racji praw autorskich ITB nie mogę tu zamieścić publikacji ITB http://jareko.pl/ITB_montaz_okien_i_drzwi_strona_tytulowa.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A u mnie pomimo "dopilnowania" mam na okno 150 /150 po 2 kotwy na górze i po bokach oraz maja domontowac jeszcze 1 kotwę na dole :roll: -czyli w sumie 7 kotew - a chcieli motować na górze tylko po 1 :evil:
Nie opierniczaj się z nimi :evil: - jeśli są autoryzowana ekipa producenta od razu zgłoś ich do fabryki. Zanim zakończą montaż i nie chcą ci umieścić kotwę tak jak powinno być to już reklamuj ich prace. Reklamuj montaż i to PISEMNIE !!! a nie na gębę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wsparcie :) .

Dodam jeszcze ,że okna w kolorze mahoniowym :x .

Żeby było smieszniej - najpierw zamontowali po jednej kotwie na środku okna u góry. Gdy powiedziałam,że według mnie to za mało - to chciało im sie wymontowac ta kotwe ze środka i zamontowali po 1 po prawej i lewej stronie ( jeszcze usłyszałam komentarz od szefa ekipy ,że on tyle lat okna montuje w ten sposób i jest dobrze -ale skoro sobie wyraźnie zycze więcej to na moją odpowiedzialnośc on da więcej -ale okno będzie źle pracować) :evil:

Co do klocków dystansowych i podporowych - to musze sprawdzić - nie wiedziałam ,ze to takie ważne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, postanowiłem zarejestrować się na forum, gdyż budowa domu, którą rozpocząłem 3 tygodnie temu chyba zaczyna mnie przerastać. Od tygodnia mieszkam w internecie i próbuję zebrać jak najwięcej informacji odnośnie okien.... chyba jednak im więcej wiem tym... mniej wiem. Skłaniam się ku oknom PCV z profili Schuco corona 82 (6 komorowe, klasy A, potrójna uszczelka, szyby dwukomorowe)- wyceniłem je nawet i chyba nie ma tragedii finansowej, gorzej jest z wykonawcą- firma którą wybrałem chyba ma kiepską renomę wśród forumowiczów. Czy znajdzie się ktoś kogo moge prosić o komentarz co do profili i ew rodzaju okien?

Z góry dzięki za pomoc.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...