Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dzieki wszystkim za pomoc.

Mam kolejne wątpliwości. Czy te moje kliny mozna pozostawic tak jak sa i zamurować ? CZy tez należy je wyciągnąć podmurowac a potem dopiero jak cement zwiąże wbić ponownie niższe kliny? ( czy mogą być te drewniane czy lepiej kupic te z PCV?)

Jak zrobić podmurowanie? - do wysokości listwy podparapetowej - czy tez nieco niżej , aby móc listwę zdylatować pianką montazową? - tak chyba lepiej - tylko ile odległości zostawić 0,5 cm- 1 cm a może 1,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te moje kliny mozna pozostawic tak jak sa i zamurować ?
lepiej byłoby zamienić je na kliny z PVC

CZy tez należy je wyciągnąć podmurowac a potem dopiero jak cement zwiąże wbić ponownie niższe kliny? ( czy mogą być te drewniane czy lepiej kupic te z PCV?)
Inaczej. Po co podmurowywać? dać deskę od czoła i podląc za duży otwór. Kliny zostawić i zalać zaprawą pozostawiając 5-10mm na uszczelnienie pianą. Po stwardnieniu zaprawy, wyrzucić drewniane kliny i dodać kliny pod każdą pionową cześć profila, po tym podlinkowaniu szczelinę wypełnić dokładnie pianą. Jeśli teraz szczelina pod listwa jest niewielka, nie przekracza 20mm to wogóle nic nie robić tylko zamienić kliny z drewnianych na PVC bądź impregnowane klocki drewniane. Przy montażu parapetów wewnętrznego i tak pójdzie piana która wszystkie szczeliny wypełni (o ile zrobią to prawidłowo). Podobnie przy montażu parapetu zewnętrznego - piana nie tylko uszczelni wszystkie miejsca wokół listwy podparapetowej to jeszcze zwiększy izolacyjność termiczna tego zawsze "chłodniejszego" miejsca

Jak zrobić podmurowanie? - do wysokości listwy podparapetowej - czy tez nieco niżej , aby móc listwę zdylatować pianką montazową? - tak chyba lepiej - tylko ile odległości zostawić 0,5 cm- 1 cm a może 1,5?
jak wyżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze moje okna -może ktoś sie wypowie. Tam gdzie zapianowali - wyciągneli kliny :(. Większość okien do podmurowania ( szef ekipy montażowej źle wymierzył :evil: ) i na razie kliny jeszcze są - ale pewnie zechcą wyciągać - trzeba murarzy dopilnować.Tylko czy takie kliny mogą być ? - czy trzeba coś poprawić?

Kotwy po bokach na szczęście wstawili ostatecznie po 3 :D -tylko z tą odległością 25 cm od naroża to kiepsko :roll:

Napiszcie szczególnie o balkonach- osadzone są na podeście z 10 cm styroduru - ( to szczerze powiem mój pomysł , aby zlikwidowac mostek termiczny -ale pytałam montażystów i zezwolil) na dole przymocowane sa kotwy - jeden wkręt mocowany do jastrychu a drugi -poprzez styrodur podobno do podłogi betonowej - ale czy na pewno to tego nie widziałam.

http://images48.fotosik.pl/182/a5801ab6a4284b06m.jpg

CZy należałoby wobec tego podciąc ten styrodur i dodać jakieś kliny?

http://images40.fotosik.pl/177/05516f6018826622m.jpg

http://images47.fotosik.pl/182/3061b0b013c6c711m.jpg

http://images41.fotosik.pl/177/49a490b3d5dc37c7m.jpg

A to jest zdjęcie zamontowania przez styrodur pojedynczego okna balkonowego

http://images45.fotosik.pl/181/76357590bccc0ea4m.jpg

 

 

a mnie interesuje ta podłogówka na scianie.

mozna zapytać czemu to ma słuzyc ? i czy to jedyne miejsce gdzie to dajecie ( czyzby łazienka i dogrzewanie koło okienka? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff.. nie bylo mnie weekend a tu taka ciekawa dyskusja i pastwienie sie nad fotkami z montazu.

I dochodzę do jednego wniosku :

masz watpliwosci - wrzuc fotki na forum - bedzie ich jeszcze wiecej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doznałam szoku - napisałam z rana list do firmy montującej okna pisząc co mi sie nie podoba w ich montażu. Przypadkiem po kilku godzinach poszłam na budowe i co się okazało - byli na budowie z poprawkami :o

Rozmawiałam z majstrami od okien - dlaczego usuwają kliny? - twierdza ,ze wszystko i tak oprze się na parapecie - a ten będzie zaklinowany w ścianie.

Jakaś racja pewnie w tym jest.

NIe pozmieniali tylko położenia kotew bocznych - tych co za blisko rogów- powód- ściana jest z MAX-a , a oni kotwy zakładają tylko w spoinach z betonu- a te wypadły własnie w tych miejsach - MAX jest dość wysoki - kolejny punkt zaczepu byłby byc może zbyt wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowanie z kołkiem w spoinę to jest wyraz jakiegoś myślenia. Taki kolek rozporowy będzie trzymał lepiej w spoinie niż w zwykłej dziurawce.

Ale to co jeśli spoina wypadnie kompletnie nie "po drodze"?

 

Może warto poszukać lepszych kołków? Nie myślę tu wcale o kotwach chemicznych czy innych wynalazków.

Nazywa się to "kołek wszechstronny" i ale kosztuje srednio 5 -10groszy więcej niz te zwykłe..

 

Moze problem być jedynie z ich dostępnością - bo ja w mieście 70 tys. mieszkańców nie znam sklepu gdzie te kołki byłby by w stałej sprzedaży (a nie tylko przez pomyłkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fin - sorki - jakiego myślenia? Zaprawa tynkarska to g... a nie miejsce w którym kolek może spełniać swoja funkcje. W kratówkę się nie da? W poroterm się nie da? W suporeks pewnie także się nie da? Do każdego materiału są odpowiednie kolki i przede wszystkim trzeba myśleć a nie na każdy grosz się łaszczyć dając stawkę za montaż..... zresztą co ja się znam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już się zdecydowalismy na Oknoplast profil Platinum - okazało się że za ruchomy słupek jest bardzo mała dopłata - i stąd kolejne pytanie - czy warto montować ruchomy słupek-jakie ma on wady?? Czy lepiej na stałe??

 

Jak już znamy cenę Oknoplastu to stwierdziliśmy że za te 12000 zł może dostaniemy okna drewniane? Co sądzicie?? warto szukać drewnianych??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z majstrami od okien - dlaczego usuwają kliny? - twierdza ,ze wszystko i tak oprze się na parapecie - a ten będzie zaklinowany w ścianie.

Jakaś racja pewnie w tym jest.

Pewnie, że jest w tym trochę racji ale...

...ale co z okresem pomiędzy wyjęciem klinów a osadzeniem parapetów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już znamy cenę Oknoplastu to stwierdziliśmy że za te 12000 zł może dostaniemy okna drewniane? Co sądzicie?? warto szukać drewnianych??

 

Pozdrawiam

 

Warto szukać. A nawet nie trzeba szukać -wystarczy sprawdzić. Przy dzisiejszych promocjach w drewnie dostaniesz okna taniej niż Platinium.

 

A czy warto kupić drewniane?Ja uważam że tak, ale jak dla siebie tej odpowiedzi musisz poszukać przede wszystkim w sobie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...