Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

finlandia, a o jakim drewnie piszesz? majac na mysli okna drewniane.

Ja znam na wylot jedną firmę "drewnianą" :wink:

I ich aktualne promocje powalają niską ceną.

Ale nawet jeśli nie skorzystać z najkorzystnieszych cenowo opcji (dąb na mikrowczepach i sosna) to w porównaniu do Platinium jest wartościowo meranti.

 

I jeśli mam mówić o zachwycaniu się oknami i wzornictwem to dla mnie żadne zaokrąglenie skrzydła nie przebije kształtów i linii okna Galux a i statyka jest nie do przebicia.Wyposażenie standardowe także.

 

Ale to już była prawie reklama, chociaż czemu nie mógłbym sobie pozwolić na publiczne wyrażenie swojego zafascynowania..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to "kołek wszechstronny" i ale kosztuje srednio 5 -10groszy więcej niz te zwykłe..

To który z tych kołków ma być do MAX-a ? :

http://www.adler.net.pl/oferta.php?kat=224

 

wszechstronny , a może typu "Ola"? i jaki wymiar?

normalnie zamówię i każę kotwy przesuwać i zmienić kołki.

O rany - myślałam ,że chociaż wstawienie okien będzie dobrze zrobione bez doglądania i moich interwencji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam straszny problem,muszę bardzo pilnie zamówić okna. Znalazłem dwóch sprzedawców w mojej okolicy,jeden zaoferował mi okna na profilu Brugmann-a z fabryki chyba Abakus z Białegstoku a drugi z fabryki chyba z Dobroplastu na profilu Avantgarde. Ceny są bardzo podobne,ale nie wiem które wybrać. Wziąłbym Avantgarde ale przeczytałem kilka słabych opinii i mi też jakoś średnio się podobały. Ale mają być przede wszystkim dobre... Może mi ktoś doradzić? Będę bardzo wdzięczny.

A tak na marginesie najbardziej podobały mi się okna Avante ale nikt chyba w mojej okolicy - czyli Mińska Mazowieckiego ich nie sprzedaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pryncypialne pytanie:

 

Co lepiej ? Okna drewniane czy plastikowe ?

 

Co ile lat będzie potrzeba malowania okien drewnianych ? U sąsiada od 8 lat nic nie robili z drewnianymi (lazura) i wyglądają dobrze

 

Jakie macie opinie na temat okien drewnianych ze Stolbudu Włoszczowa?

http://www.stolbud.pl/pl/okna/3030/3031

 

oraz co sądzicie o oknach drewnianych z Sokółka Okna i Drzwi

http://www.sokolkasa.pl/?lang=pl&page=2&pid=68

 

Co ile lat będzie potrzeba malowania okien drewnianych ?

 

Emi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to "kołek wszechstronny" i ale kosztuje srednio 5 -10groszy więcej niz te zwykłe..

To który z tych kołków ma być do MAX-a ? :

http://www.adler.net.pl/oferta.php?kat=224

 

wszechstronny , a może typu "Ola"? i jaki wymiar?

normalnie zamówię i każę kotwy przesuwać i zmienić kołki.

O rany - myślałam ,że chociaż wstawienie okien będzie dobrze zrobione bez doglądania i moich interwencji :evil:

 

Ja - a raczej moi Panowie - stawiam na kołek wszechstronny. Nazwa jest złudna, bo mozna uznać ze jak do wszystkiego to i do niczego..

Ale sam kolek jako kołek jest więcej niż OK.

I kiedy kupilem kiedyś z braku właściwych inne kolki - "tradycyjne" to te zawsze wracaly z montażu nietknięte...

Ewadora, ja w Twoim przypadku nic bym już specjalnie nie robił z tymi oknami - by im nie zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pryncypialne pytanie:

 

Co lepiej ? Okna drewniane czy plastikowe ?

 

Co ile lat będzie potrzeba malowania okien drewnianych ? U sąsiada od 8 lat nic nie robili z drewnianymi (lazura) i wyglądają dobrze

 

Jakie macie opinie na temat okien drewnianych ze Stolbudu Włoszczowa?

http://www.stolbud.pl/pl/okna/3030/3031

 

oraz co sądzicie o oknach drewnianych z Sokółka Okna i Drzwi

http://www.sokolkasa.pl/?lang=pl&page=2&pid=68

 

Co ile lat będzie potrzeba malowania okien drewnianych ?

 

Emi

Emi - nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie.

Widuję czasem okna 5-7 letnie z odryskami lakieru ale i 12 letnie lazury wyglądające jak nowe i przyznaję - wg mnie te 10-12 lat to okres kiedy trzeba by odnowić lakier zewnętrzny nawet jeśli wygląda bardzo dobrze.

 

Ale słyszę czasem i o stolarce 2-3 letniej z odpadającym lakierem.

Wszystko to mieszanka zależności: drewna, koloru, lakieru, producenta, miejsca montażu i uzytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam straszny problem,muszę bardzo pilnie zamówić okna. Znalazłem dwóch sprzedawców w mojej okolicy,jeden zaoferował mi okna na profilu Brugmann-a z fabryki chyba Abakus z Białegstoku a drugi z fabryki chyba z Dobroplastu na profilu Avantgarde. Ceny są bardzo podobne,ale nie wiem które wybrać. Wziąłbym Avantgarde ale przeczytałem kilka słabych opinii i mi też jakoś średnio się podobały. Ale mają być przede wszystkim dobre... Może mi ktoś doradzić? Będę bardzo wdzięczny.

A tak na marginesie najbardziej podobały mi się okna Avante ale nikt chyba w mojej okolicy - czyli Mińska Mazowieckiego ich nie sprzedaje...

Z "dwojga złego" wybrałbym Abakusa. Chociaz czy Abakus to takie zło?nie uważam. Zło to w Twoim wypadku ograniczony wybór.

Mogę w Mińsku śmiało polecić firme Oskar - sprawdź - będziesz miał przynajmniej poczucie że wybrałeś z kilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ofercie Jezierskiego jest kolor orzech? Szukam na stronie firmy ale próbnik kolorów nie pozwala stwierdzić czy jest taki kolor a nazwy są obcobrzmiące.

Orzech inaczej nussbaum gdyż Renolilt jest niemieckojęzyczny istnieje u Jezierskiego i chyba już u wszystkich producentów, staje sie coraz bardziej popularny powoli wypierając wszechobecny zloty dąb

A bazowanie na kolorach publikowanych w sieci mija się z celem - to zupełnie inne kolory hi hi niż w naturze ale możesz zajrzeć tu http://jareko.pl/40412.html oryginalne wzorniki fotografowane moja ręką

 

Dzięki za ten link, dużo więcej można zobaczyć niż na stronie jezierskiego, choć szkoda, że mało fotek zamontowanych okien. Powiedz, wszystkie te kolory (jednostronnie) są w tej samej cenie, czy też część z nich jest w standardzie, a za część jakaś ekstra dopłata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest banalnie prosta

Standard to okna białe, szyba k=1,0, okucia bez wynalazków (od 1 lipca do standardu dołączyło stopniowanie uchyłu, zatrzask balkonowy z podnośnikiem skrzydła, nowe- mocniejsze - zawiasy, minimum trzy punkty antywłamaniowe etc - na stronie masz link do prezentacji zmian jakie nastąpiły)

Kolor jest zawsze za dopłata

Dopłata do jednostronnego jak i do dwustronnego jest na identycznym poziomie => +20%

Za różne okleiny trzeba więcej zapłacić, dodatkowo => + 10%

Nie ma oklein standardowych bądź nie - są tylko chodliwe i te mniej :) i tu różnica jest tylko taka, że te niechodliwe mają dłuższy czas oczekiwania na realizację - dwa tygodnie dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, obejrzałam.

 

Tak jeszcze trochę obok - zastanawiam się nad taką rzeczą. Mamy mieć nieogrzewany garaż (osobna bryła, "przyklejona" pod kątem do bryły budynku) - i rozważam, czy jest sens brać do tego garażu jedno okno "słabsze" - na przykład takie 3-komorowe. Czy to w ogóle jeszcze ktoś kupuje? Czy też może różnica w cenie jest na tyle niewielka, że nie ma co się wygłupiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dostaniesz jeszcze okna 3 komorowe to będą one tańsze o 30-50 zł /szt.

Chyba że z najtańszej firmy - wtedy może i 100zł różnicy się znajdzie..

 

Ale szczerze to coś takiego rozważam w kategorii wygłupów. Oczywiście - wielu producentów ma tańsze profile i takie zdarza się czasem montować, ale zwykle to będą już też 5-komorowe o prostszym wyglądzie (czyli łatwiejsze w produkcji) i uboższym wyposażeniu.

Ale w życiu nie pomieszałbym na jednej budowie okien PCW od Producenta przed duże P z oknami tańszymi od producenta przez to "mniejsze "p" tylko dla kilkudziesięciu złotych.

Jak dobre - to dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najchłodniejszych 2 pokojach chciałabym wstawić nowe "ciepłe" okna.

Cel - poprawić komfort cieplny.

Rozważam zakup nawet okien 3-szybowych (drewno lub PCV), ale czy 3-cia szyba pozwoli podnieść temperaturę w pomieszczeniu?

Jeśli PCV to jaki dobrać profil ?

 

Może ktoś podsunie gotowe pomysły sprawdzonych rozwiązań (producent, profil...).

 

Z góry dziękuję uczynnym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najchłodniejszych 2 pokojach chciałabym wstawić nowe "ciepłe" okna.

Cel - poprawić komfort cieplny.

Rozważam zakup nawet okien 3-szybowych (drewno lub PCV), ale czy 3-cia szyba pozwoli podnieść temperaturę w pomieszczeniu?

Jeśli PCV to jaki dobrać profil ?

 

Może ktoś podsunie gotowe pomysły sprawdzonych rozwiązań (producent, profil...).

 

Z góry dziękuję uczynnym :D

Ustal rozmiary okien i poproś sprzedawcę o wyliczenie współczynnika U dla całych okien (można też zaleźć kalkulatory w internecie).

Tylko czy wymiana samych okien coś zmieni? To zależy jaki okna są obecnie...

Producentów znajdziesz przez googla (ciepłe okna, energooszczędne okna, itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...