Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Gość skandal

Witam !

 

Mam tylko jedno pytanie.

Czy to możliwe by okna firmy Gealan z okleiną drewnopodobną były aż o 30-40% droższe od tych samych okien w kolorze białym ?

Myślałem, że różnica polega jedynie na użyciu folii. Skąd aż taka różnice a cenie ?

 

z pozdrowieniami

skandal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie odnośnie szyb P4.

Mam dwie oferty i generalnie różnią się sposobem szklenia, choć oba zestawy maja certyfikty na potwierdzenie współczynnika k=1.1:

1. zestaw 44.4/16/4 antywłamaniowy termo k=1.1,

2. zestaw termoflot plus argon, ramka dystansowa 10 mm k=1.1.

 

Przejmować się wielkością ramki dystansowej czy też zawierzyć producentowi? Zastanawiam się czy wystarczy 10 mm przerwa miedzy szybami wypełniona gazem szlachetnym plus jakieś napylenia tlenków metali od wewnątrz czy też dopiero ramka dystansowa 16 mm ale bez gazu szlachetnego gwarantuje w miarę ciepłe okna?

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skolowana

Pytanie do Pchelka...

Czy slyszales cos o firmie Gidanex z Bralina? Widzialam ich okna drewniane, mahon meranti i sa piekne, nie wiem tylko co profesjonalisci o nich mysla. Serdeczne dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku - nie zasmucaj mnie - właśnie u niego chyba kupię okna. Na wszystko ma papiery - na te banany z ziemniaków również :D .

Pierwsza wizyta - pytam o ramkę - odpowiedź: 10 mm - ja: chyba niemożliwe - on: my nie produkujemy tych szyb tylko je kupujemy, a producent wystawia zaświadczenie, że szklenie ma k=1.1, proszę bardzo i podtyka mi pod nos papier - a tu faktycznie k=1.1 przy ramce 10 mm plus podpis i potwierdzenie producenta szklenia. I co biedny klient może w tej sytuacji zrobić? Pyta na Forum i dostaje odpowiedź, że to niemożliwe.

Druga wizyta - ponowne pytanie o ramkę: Panie, bo wszyscy mówią, że musi być 16 a nie 10 mm - odpowiedź: jeśli Panu tak zależy to zadzwonię do producenta szklenia i to wyjaśnię. Po chwili: miał Pan rację - jest 16 mm ale ja też miałem rację bo oni mają takie szklenie k=1.1 z 10 mm ramką i można go używać do np. zabytkowych okien, gdzie nie zmieści się 16 mm (hmm - myślę - a co mnie zabytkowe okna...). Koniec historii.

Co można zrobić - dobrze, że istnieje to Forum i można się zapytać, dobrze że jest Pchełek który odpowie! Jeśli dostanę okna z 16 mm ramką to będę spokojny - zamawiam nowe okna to szklenia do zabytkowych okien chyba mi nie włożą (podkreślam Chyba :D ). Zresztą jest to duża firma, którą Pchełku polecałeś więc jestem dobrej myśli, że to jedno nieporozumienie było pierwszym i ostatnim :) .

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :wink: :lol: :) :-? :p

Rozchmurz się.JOCZ w sumie ma dobre okna. I jest to firma co działa już chyba 10-12 lat.

A ta szyba to każdy mówi, że ma 1,1 - jak by powidział, że ma 1,2 to by go zaciukali, zlinczowali, harakiri musiałby popełnić.

Badania U szyb nie są obowiązkowe. Robi je ITB w Warszawie i Instytut Szkła i Ceramiki w Krakowie. Na ramce 10 mm to mało kto szyby robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D skołowana.

Ja też byłbym skołowany jakbym widział te ich okna.

Od okien można skołowacieć bardzo szybko. To nie te czasy kiedy okna kupowało się spod lady od JAŚNIE PANA MAGAZYNIERA.

GIDANEX jest ok!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przez cały wątek przejawia się jeden temat, który w świetle nadchodzących zmian chciałabym wyjaśnić....

co z aprobatami technicznymi po wejściu do Unii???

Teraz np. nie jest polecane okno Roplasto bo nie ma aprobaty.... pech chce, że akurat te okna wychodzą najtaniej :-(... producent tłumaczy się, że firmie nie opłaca się wydawać ciężkich pieniędzy na aprobatę techniczną ( w tym przypadku na kolor) bo po wejściu do unii nie będzie to potrzebne....

i co mam o tym myśleć

przed wejściem do Unii Roplasto jest bee a po wejściu cacy ???

Czym różnią się aprobaty np. niemieckie od naszych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przez cały wątek przejawia się jeden temat, który w świetle nadchodzących zmian chciałabym wyjaśnić....

co z aprobatami technicznymi po wejściu do Unii???

Teraz np. nie jest polecane okno Roplasto bo nie ma aprobaty.... pech chce, że akurat te okna wychodzą najtaniej :-(... producent tłumaczy się, że firmie nie opłaca się wydawać ciężkich pieniędzy na aprobatę techniczną ( w tym przypadku na kolor) bo po wejściu do unii nie będzie to potrzebne....

i co mam o tym myśleć

przed wejściem do Unii Roplasto jest bee a po wejściu cacy ???

Czym różnią się aprobaty np. niemieckie od naszych ?

tym ze niemieckie obowiazuja w niemczech , a polskie w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skandal

Czytałem ostrzeżenia o oknach z profilem Gealan, które mają cienkie ścianki - 2,5mm. To dotyczy podobno tylko jednego producenta.

 

W związku z tym, że zamierzam sobie kupić kolorowe (złoty dąb oczywiście) okna Gealan proszę o opinie na temat producenta OKNO-PLAST w miejscowości Rąbień k. Łodzi. Czy to solidna firma ?

 

pozdrowiam wszystkich budujących i remontujących

"skandal"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...