Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Emilko nie odrobiłaś pracy domowej. Doradcy m.in.tacy jak bwojtek, jareko czy finlandia czasem tracą cierpliwość, bo piszą w kółko to samo.

 

A oto odpowiedź wprost na twoje pytanie:

Na efekt końcowy składa się kilka czynników:

- profil

- okucie

- firma produkująca okna czyli taka, która z kawałka plastiku (profil), metalu (okucie), szkła (pakiet szybowy) i paru innych drobniejszych elementów wykona produkt końcowy

- MONTAŻ !!!

 

Jeżeli wszystkie powyższe punkty będą na wysokim poziomie, wtedy i klient będzie zadowolony.

 

Moja rada - poszukaj wśród znajomych, sąsiadów takich, którzy niedawno kupowali okna. Na podstawie ich opinii wytypuj ze 2 lub 3 firmy w twoim regionie, które mają najlepszą renomę (nie partaczą roboty). Zapoznaj się z ich ofertą i dopiero wtedy wybieraj profil.

Długo szukałam okien dla siebie i dochodzę do wniosku że różnica między Schucco, Veką Salamandrem, Deuceunick'iem jest bardziej estetyczna niż jakościowa. Dla zwykłego klienta ma dużo mniejsze znaczenie niż poprawny montaż.

Monika, dzięki za ten głos, bo widząc że ktoś to czyta i bierze sobie do serca..

to aż chce się pisać dalej i nie ważne, że czasem pewne sprawy trzeba powtórzyć.

Gdyby się tak udało wymazać z tego wątku spam to i czytanie byłoby przyjemniesze..

 

a wracając do dylematu Emilka Biała odrzuciłbym przy wymianie okien najwyższą półkę sześcio i więcej komorowych okien. Korzyści z reguły nie są aż tak wyraźne jak ich cena...

Za różnicę można zrobić np. parapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilko nie odrobiłaś pracy domowej. Doradcy m.in.tacy jak bwojtek, jareko czy finlandia czasem tracą cierpliwość, bo piszą w kółko to samo.

 

A oto odpowiedź wprost na twoje pytanie:

Na efekt końcowy składa się kilka czynników:

- profil

- okucie

- firma produkująca okna czyli taka, która z kawałka plastiku (profil), metalu (okucie), szkła (pakiet szybowy) i paru innych drobniejszych elementów wykona produkt końcowy

- MONTAŻ !!!

 

Jeżeli wszystkie powyższe punkty będą na wysokim poziomie, wtedy i klient będzie zadowolony.

 

Moja rada - poszukaj wśród znajomych, sąsiadów takich, którzy niedawno kupowali okna. Na podstawie ich opinii wytypuj ze 2 lub 3 firmy w twoim regionie, które mają najlepszą renomę (nie partaczą roboty). Zapoznaj się z ich ofertą i dopiero wtedy wybieraj profil.

Długo szukałam okien dla siebie i dochodzę do wniosku że różnica między Schucco, Veką Salamandrem, Deuceunick'iem jest bardziej estetyczna niż jakościowa. Dla zwykłego klienta ma dużo mniejsze znaczenie niż poprawny montaż.

Monika, dzięki za ten głos, bo widząc że ktoś to czyta i bierze sobie do serca..

to aż chce się pisać dalej i nie ważne, że czasem pewne sprawy trzeba powtórzyć.

Gdyby się tak udało wymazać z tego wątku spam to i czytanie byłoby przyjemniesze..

 

a wracając do dylematu Emilka Biała odrzuciłbym przy wymianie okien najwyższą półkę sześcio i więcej komorowych okien. Korzyści z ich zastosowania z reguły nie są aż tak wyraźne jak ich cena...

Za różnicę można zrobić np. parapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... okien drewnianych, z szybą dwukomorową, czy się mylę? ....
mylisz sie to nawet nie wiesz jak bardzo. Nie sposób powiedzieć o wszystkich oknach jakie masz u siebie w domu ze maja k o określonej i stałej wartości bądź w tak wąskim zakresie. Popełniane nagminnie świadome przekłamanie sprzedawców i producentów

 

 

 

Dla uproszczenia obliczeń zapotrzebowania na energię (by jednak nie dać się zwariować) przyjąłem wartość 1,1 dla okna dobrze ocieplonego (drewniane z szerszym profilem, szyba dwukomorowa, ciepła ramka itd.) i 1,4 dla drewnianego o profili 68mm z szybą 1,0. Zdaje sobie sprawę, że każde okno ma inny współczynnik zależnie od jego wielkości, ale do takich informacji nie mam dostepu0 dostałem tylko jedną wycenę, w której osobno było wyliczone k dla każdego okna.

Przy tak przyjętych wartościach 1,1 i 1,4 różnica w zapotrzebowaniu na energie wynosi 0,4kW, roczne zużycie energii będzie zaś większe o 1042kW. Wiem, że to jedynie dane szacunkowe, ale to pierwsze dane, poparte jakimś obliczeniem i już wydaja się cenne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Zrobiłm wycenę w Urzędowskim i obliczyli mi 15600 zł (tylko 7%rabatu), a w Oknoplascie zniżyli cene do 11000 po pomiarach. Chyba jednak zdecyduje sie na plastik - wiecie moze jaki procent daje Urzedowski max-czy warto pytac sie o lepszy??

 

A co z słupkiem - stały czy ruchomy?? macie jakieś zdanie na ten temat??

 

Pozdrawiam

Mjotek - Twoje pytanie tak trochę uciekło, ale też nie chcialem go od ręki komentować... bo nie lubię takich pytań..

7% rabatu w Urzędowskim to dobry rabat. Szybciej dostaniejsz wycenę okien bez rabatu niż z wyższą wartością.

Te 15 6000 (w porównaniu do 11tys za plastik) musiało chyba być za Galuxy (moze i 3-szybowe?) i to w dębinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak w takim razie wg Was powinienem policzyć współczynnik dla okien, sytuacja nie jest skomplikowana, mam 4 wymiary okien w domu:

 

1. 7 szt 180/150,

2. 3 szt 80/150,

3. 6 szt 90/230,

4. 1 szt. 270/230

czyli ok. 40m2 szyb- okien łącznie

 

 

Czy w takim układzie założenia 1,1 i 1,4 są niedorzeczne?

 

I tu nawet nie chodzi o poszczególne wartości, ale ich relację względem siebie w wariancie zwyczajnym i energooszczędnym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam straszny problem,muszę bardzo pilnie zamówić okna. Znalazłem dwóch sprzedawców w mojej okolicy,jeden zaoferował mi okna na profilu Brugmann-a z fabryki chyba Abakus z Białegstoku a drugi z fabryki chyba z Dobroplastu na profilu Avantgarde. Ceny są bardzo podobne,ale nie wiem które wybrać. Wziąłbym Avantgarde ale przeczytałem kilka słabych opinii i mi też jakoś średnio się podobały. Ale mają być przede wszystkim dobre... Może mi ktoś doradzić? Będę bardzo wdzięczny.

A tak na marginesie najbardziej podobały mi się okna Avante ale nikt chyba w mojej okolicy - czyli Mińska Mazowieckiego ich nie sprzedaje...

Z "dwojga złego" wybrałbym Abakusa. Chociaz czy Abakus to takie zło?nie uważam. Zło to w Twoim wypadku ograniczony wybór.

Mogę w Mińsku śmiało polecić firme Oskar - sprawdź - będziesz miał przynajmniej poczucie że wybrałeś z kilku.

 

Dzięki za odpowiedź. Dzwoniłem jeszcze do kilku firm ale oferty były słabe. Byłem jeszcze w firmie Vito z Siedlec gdzie Pani wyceniła mi okna Avante. Faktycznie ładne,kuszą dłuższą gwarancją,ciepłą ramką etc. Niestety 3 szybowe Avante kosztowałyby mnie 7200... A z Abakusa też 3 szybowe Brugmann-a 5000zł,natomiast 2 szybowe 4000.... Warto dopłacić ten tysiąc?

Okna z Abakusa zaoferowała mi firma z Węgrowa.

Będę wdzięczny za więcej informacji,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za odpowiedź. Dzwoniłem jeszcze do kilku firm ale oferty były słabe. Byłem jeszcze w firmie Vito z Siedlec gdzie Pani wyceniła mi okna Avante. Faktycznie ładne,kuszą dłuższą gwarancją,ciepłą ramką etc. Niestety 3 szybowe Avante kosztowałyby mnie 7200... A z Abakusa też 3 szybowe Brugmann-a 5000zł,natomiast 2 szybowe 4000.... Warto dopłacić ten tysiąc?

Okna z Abakusa zaoferowała mi firma z Węgrowa.

Będę wdzięczny za więcej informacji,pozdrawiam

Abakusa pamiętam jeszcze jako małego żuczka - sprzedacę - takiego jak ja..

Firmę z Wegrowa o której myslisz znam.. i śmialo ich polecę w PCW.

I nieskromnie zapraszam na porównywanie do siebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zapominaja o tym ze mieszkania trzeba wietrzyc - wstawiaja supeszczelne i cieple okna do tego rekuperatory ciepla - a potem wilgotne powietrze krazy sobie przez ten rekuperator a plesnie sobie smacznie rosna i rosna.

Szyba 1,i szyba 1,0 szyba 0,7 - a i tak oszczednosci sa iluzoryczne

tak jak ta cala energia odnawialna.

Do wyprodukowania tony biopaliwa trza zuzyc [w rachunku ciagnionym, uwzgledniajac wszystkie czynniki] tone ropy.

Rope wyprodukowanla natura co jej zabralo iles tam lat.

Biopaliwo produkuje czlowiek z drozejacej kukurydzy. 3x zdrozala.

I gdzie tu sens.

Jeden wiatrak to 2 GW. jeden blok elektrowni to 1000 GW. Gdzie postawic 500 wiatrakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zapominaja o tym ze mieszkania trzeba wietrzyc - wstawiaja supeszczelne i cieple okna do tego rekuperatory ciepla - a potem wilgotne powietrze krazy sobie przez ten rekuperator a plesnie sobie smacznie rosna i rosna.

Szyba 1,i szyba 1,0 szyba 0,7 - a i tak oszczednosci sa iluzoryczne

tak jak ta cala energia odnawialna.

Bzdury piszesz pchelek... Przede wszystkim wentylacja mechaniczna z rekuperatorem nie powoduje "krążenia powietrza" lecz jego wymianę na świeże z odzyskiem ciepła! Tak samo jak bzdurą jest twierdzenie, że nie warto stosować ciepłych okien bo i tak wszystko szlag trafia podczas wietrzenia. Straty ciepła się sumują! To nie tak, że jak masz otwarte okno to przez inne (zamknięte) ciepło już nie ucieka!!! Przez analogię do cieczy - jak z garnku zrobisz 2 dziury - najpierw malutką a później dużą, to zrobienie tej dużej nie zatamuje wycieku przez tą malutką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Jareko. Mam w domku okna Jezierskiego dlatego poleciłem je szwagierca która mieszka w bloku na 7 piętrze. Kiedy dostała wycene i porównała ją z wycenami kilku innych firm okazało się że prawie wszystkie oferty są o prawie 150 zł niższe na oknie niż u Jezierskiego. Zadała mi pytanie : po co mi w bloku okna z najwyższej półki z okuciami antywłamaniowymi i podobno superszczelne.Ona naprawde nie potrzebuje okuć antywłamaniowych na 7 piętrze. Dlaczego Jezierski nie ma w swojej ofercie okien dla klientów którzy mieszkają w blokach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona naprawde nie potrzebuje okuć antywłamaniowych na 7 piętrze. Dlaczego Jezierski nie ma w swojej ofercie okien dla klientów którzy mieszkają w blokach?
NIe ma w swej ofercie już okien trzykomorowych i słusznie. Jeśli ktoś wycenił pełny antywlam to skąd ja mogę wiedzieć dlaczego?

Poza tym zwróć uwagę na wyposażenie schodzących teraz z produkcji okien, co jest w standardzie a za co u innych musisz dopłacać. Celem jest wyposażenie okien w elementy radykalnie podwyższające wygodę użytkowania - to dopiero docenia się za jakiś czas a nie na etapie zakupu gdyż on jakże często jest intuicyjny - wydaje nam się ze np. stopniowanie uchyłu to zbędny bajer a później w brodę sobie plujemy ze tego nie mamy etc etc.

Widzisz - poruszasz odwieczny problem

Dlaczego warto dołożyć do jakiegoś artykułu 150 zeta za sztukę

Jedni kupują jeansy made in china i za rok kupują następne i tak co roku - per saldo wychodzi ich o wiele więcej niż wydaliby raz na ciuch markowy (i nie ważne ze robiony nawet w chinach - ale pod szyldem Firmy a nie badziewia)

Jedni kupują najtańsze okna które po kilku latach nadają się na złom - i jak sadzisz? oszczędzają? Wątpię. W zeszłym roku wśród klientów z bloków 70% usług to bylo wyrywanie 5 maksimum 7 letnich okien PVC kupionych w całorocznej :lol: promocji -30%, jeśli jesteś z Warszawy to wiesz już o jaka firmę chodzi , jakiego producenta reprezentującą i na jakim profilu maja okna - caly rok miasto jest tymi ulotkami zawalone.

Wszystko zależy od podejścia.

Moja mama kiedyś zmuszała mnie do jazdy przez cala Warszawę bo gdzieś tam olej Kujawski był o 2 zeta tańszy - gdyby doliczyć do tego czas i spalona benzynę to w najdroższym markecie olej wyszedł by i tak taniej - to taka dygresja niby bez związku ale jak sie głębiej zastanowisz może zrozumiesz co mam na myśli

Pomijam już kwestię, że nie każdy musi mieć Jezierskiego tak samo jak nie każdy musli latać własnym odrzutowcem hi hi hi dzięki temu w powietrzu jeszcze nie ma korków :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup okien. Wymiana stare na nowe. Okna niezbyt duże mam 150x150 i 210x150.

 

1. Co sądzicie o oknach na profilach:

 

Schüco Corona CT 70

Schuco Corona SI 82 ,

Veka ALPHALINE 90

Veka SWINGLINE 5-komorowy ,

Salamander 3D,

KÖMMERLING EuroFutur MD ,

Aluplast Ideal 5000

Plustec 5K

 

2. Czy pokusi się ktoś uszeregować w/w profile wg korzyści użytkowych i bezpieczeństwa zakupu w kontekście użytkowania przez ok 30 lat

 

3. Czy do wszystkich w/w profili mogę wstawić 3-cią szybę (chyba warto, bo dopłata tylko ok. 80-100zł/m2).

 

4. Czy do wszystkich w/w dadzą "oryginalną" listwę podokienną (parapetową) ?

VEKA ALPHALINE 90 mm jest bezkonkurencyjny.

numer 2 to Schucco Si 82

a później reszta świata profili

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...