Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Tak sobie wczoraj czytalem te "pastwienie" się nad montażem i za dużym luzem od dołu.. Już w oderwaniu od tego konkretnego przypadku wymiany okien i nie do końca oczywistych okoliczności mam wniosek:

- czy oby nie przesadzacie?

Jak mają wyglądać na budowie idealne luzy montażowe???

Chiałbym tak mieć na każdej inwestycji, ale w praktyce jest tak, że otwory prawie zawsze mają różną wysokość - zwykle w zakresie od 147 do 156cm, przy czym na jednej budowie ta rozpiętość jest średnio do 2-3 cm.

Nie można w to miejsce pasować idealnych do otworów wysokości okien, bo przy wykańczaniu okaże się, że parapety zamiast równej linni przypominają fale Dunaju. A jak się ustawi dobrze doły, do górne nadproża będą różne.

W praktyce na montazu okna się poziomuje i może się zdarzyć, że jedno ma luz górny 1cm a drugie nawet 3cm.

Oczywiście dla teoretyków wina jest "pomiarowca", bo powinien był przekazać Inwestorowi rozbieżności i wymóc przygotowanie i wyrównanie otworów na budowie. Tylko kto i jak będzie podmurowywał okno o 2 cm???

 

A Ty Masia.. dobrze że pilnujesz swojego, ale by nieco uspokoić swoje nerwy zapytaj szefa ekipy dlaczego tak właśnie wyszło? Może jest na to jakieś racjonalne i obiektywne wytłumaczenie i okaże się że zamiarem ekipy było Twoje tylko dobro a nie pomyłka.

Łatwo jest krytykować na forum, ale zapewniam, że tak można się pastwić nad 95% montaży i dla połowy z nich będzie to krzywdzące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wytrzymałości szkła - szyba o klasie P4 A czyli vsg 44.4 (grubość 9,5 mm) oprawiona w ramiak okienny czy drzwiowy ma o wiele większą wytrzymałość niż wolna tafla.

przykładem są zdjęcia z pacyfikacji KDT gdzie takie szkło było uzyte do drzwi zewnętrznych. Szyby owszem pękły pod wpływem uderzeń kamieni ale dalej utrzymywały się w ramie.

Są oczywiscie szyby grubsze, mocniejsze a wręcz mozna wyprodukować szybkę, której nie da się ROZBIĆ standardowymi narzędziami czyli siekiera, łom, kamień a nawet kilof. Problemem są koszta aczkolwiek zdarzają się Klienci, którzy nie żałują pieniążków na bezpieczeństwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłony i szacun dla kolegów za cierpliwość :lol:

 

Tak sobie wczoraj czytalem te "pastwienie" się nad montażem i za dużym luzem od dołu.. Już w oderwaniu od tego konkretnego przypadku wymiany okien i nie do końca oczywistych okoliczności mam wniosek:

- czy oby nie przesadzacie?

Jak mają wyglądać na budowie idealne luzy montażowe???

Chiałbym tak mieć na każdej inwestycji, ale w praktyce jest tak, że otwory prawie zawsze mają różną wysokość - zwykle w zakresie od 147 do 156cm, przy czym na jednej budowie ta rozpiętość jest średnio do 2-3 cm.

Nie można w to miejsce pasować idealnych do otworów wysokości okien, bo przy wykańczaniu okaże się, że parapety zamiast równej linni przypominają fale Dunaju. A jak się ustawi dobrze doły, do górne nadproża będą różne.

W praktyce na montazu okna się poziomuje i może się zdarzyć, że jedno ma luz górny 1cm a drugie nawet 3cm.

Oczywiście dla teoretyków wina jest "pomiarowca", bo powinien był przekazać Inwestorowi rozbieżności i wymóc przygotowanie i wyrównanie otworów na budowie. Tylko kto i jak będzie podmurowywał okno o 2 cm???

 

A Ty Masia.. dobrze że pilnujesz swojego, ale by nieco uspokoić swoje nerwy zapytaj szefa ekipy dlaczego tak właśnie wyszło? Może jest na to jakieś racjonalne i obiektywne wytłumaczenie i okaże się że zamiarem ekipy było Twoje tylko dobro a nie pomyłka.

Łatwo jest krytykować na forum, ale zapewniam, że tak można się pastwić nad 95% montaży i dla połowy z nich będzie to krzywdzące.

 

Jak zwykle- popieram :lol:

W swojej karierze znajdę może 2-3 budowy, gdzie rozpiętość otworów nie przekraczała +-1 cm, pozostałe - jak opisał finlandia, parę cm w każdą stronę.

Zawsze pytam klienta- czy robić okna do otworów czy "uśredniać" wymiary -oczywiście w granicach zdrowego rozsądku . Jeżeli jest on przekroczony- zalecam domurowanie lub rozkucie - zawsze to wygląda estetyczniej niż wspomniane fale na jednej elewacji czy w jednym pokoju.

 

Często zadaję inwestorom pytanie: gdzie podziała się ich dokładność w momencie odbioru robót murarskich skoro wymagają takowej od montażysty czy pomiarowca? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Niestety, ale plastik ma to do siebie, ze odkształca się trwale - nie powraca do stanu zero.

A drewno powraca???? w jakim stopniu???? :o Nie przesadzaj ....

Plastik sam nie zawsze powraca, ale są sposoby na wyprostowanie skrzydła i to szybciej niż w oknie drewnianycm :lol: Pod warunkiem, że jest tam włozone zalecane wzmocnienie do takiego gabarytu. Gorzej oczywiście z wyprostowaniem otynkowanej ramy, i to zarówno w drewnie jak i pcw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie mam pewności, że film nie jest autentyczny ale obiektywne spojrzenie na sprawę pozwala mi tak przypuszczać. Bo jak wytłumaczyć, że złodziej próbuje jak debil walić kilka (kilkanaście?) minut w szyby robiąc sobie przy tym większe i mniejsze przerwy? Jaki idiota przyjmuje taką metodę (walenie siekierą w szybę) włamania widząc jej bezcelowość i domyślając się, że obiekt jest monitorowany (nie widzę tego na filmie ale domyślam się, że standardowo informujące o tym naklejki są na szybach)? Poza tym siedząc kilkanaście lat w branży nie spotkałem się z przypadkiem takiego "słodkiego listu" (...i przy tym bezinteresownego) od klienta, któremu właśnie próbowano się włamać i musiał wymieniać szyby... Szkoda, że nie mamy informacji co to był za obiekt, że ktoś próbował go tak bezpardonowo atakować? Jeżeli to był skład materiałów odurzających albo przynajmniej sklep monopolowy to by wiele wyjaśniało :lol:

Jeżeli film jest autentyczny to powiem jedno- wyjątkowo głupi złodziej :roll:

Więcej luzu i dystansu ludziska!
:lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wczoraj czytalem te "pastwienie" się nad montażem i za dużym luzem od dołu.. Już w oderwaniu od tego konkretnego przypadku wymiany okien i nie do końca oczywistych okoliczności mam wniosek:

- czy oby nie przesadzacie?

Jak mają wyglądać na budowie idealne luzy montażowe???

Chiałbym tak mieć na każdej inwestycji, ale w praktyce jest tak, że otwory prawie zawsze mają różną wysokość - zwykle w zakresie od 147 do 156cm, przy czym na jednej budowie ta rozpiętość jest średnio do 2-3 cm.

Nie można w to miejsce pasować idealnych do otworów wysokości okien, bo przy wykańczaniu okaże się, że parapety zamiast równej linni przypominają fale Dunaju. A jak się ustawi dobrze doły, do górne nadproża będą różne.

W praktyce na montazu okna się poziomuje i może się zdarzyć, że jedno ma luz górny 1cm a drugie nawet 3cm.

Oczywiście dla teoretyków wina jest "pomiarowca", bo powinien był przekazać Inwestorowi rozbieżności i wymóc przygotowanie i wyrównanie otworów na budowie. Tylko kto i jak będzie podmurowywał okno o 2 cm???

 

A Ty Masia.. dobrze że pilnujesz swojego, ale by nieco uspokoić swoje nerwy zapytaj szefa ekipy dlaczego tak właśnie wyszło? Może jest na to jakieś racjonalne i obiektywne wytłumaczenie i okaże się że zamiarem ekipy było Twoje tylko dobro a nie pomyłka.

Łatwo jest krytykować na forum, ale zapewniam, że tak można się pastwić nad 95% montaży i dla połowy z nich będzie to krzywdzące.

 

No właśnie jak mam teraz podmurować okna o 2 cm?Dom kupiłam gotowy,więc nie mogłam dopilnować jego budowy :cry: Ale czy to,że mam dom dziesięcioletni znaczy,iż można przy jego remoncie robić wszystko co się żywnie podoba?

Proszę,przeczytaj uważnie moje posty-opisuję tam (w wielkim skrócie jak wyglądała moja rozmowa z szefem ekipy).Próbowałam uspokoić swoje nerwy i racjonalnie przedstawić moje racje poparte konkretnymi przykładami pokazanymi palcem,ale ten pan już przyjechał wrogo nastawiony i moje usilne próby spokojnej rozmowy trafiały w próżnię.Zadałam to pytanie o którym piszesz-nie uzyskałam na nie racjonalnej odpowiedzi.

Nie pastwię się nad nikim.Zauważ,że nawet raz w moich wypowiedziach nie padła żadna nazwa własna.Napisałam na forum z prośbą o obiektywne opinie ludzi znających się na rzeczy,ponieważ sama ekspertem nie jestem do czego otwarcie się przyznaję.Zapytałam czy takie szczeliny są normą.Ale chyba po to jest to forum,żeby ludzie tacy jak ja mogli mieć to za co zapłacili-czyli okna dobrze wyprodukowane i zamontowane.A może się mylę?Wieczorem spróbuję wrzucić na forum parę fotek,żebyście mieli jasny obraz sytuacji.

Jeśli wczoraj napisałam coś nie tak to przepraszam,ale w wielkim stresie byłam

 

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że nie ma co w ogóle przytwierdzać skrzynki do nadproża? Pozdrawiam!

 

PS. Na zmianę systemu rolet jest już za późno. :(

 

Skontaktuj się z panią Justyną Bańczyk w firmie Isofas (http://www.isofas.pl) - tel. +48 (032) 3701340. Oni ten problem bardzo ciekawie i chyba skutecznie rozwiązali - mam nadzieję, że zechcą podzielić się tym rozwiązaniem z Tobą. 8) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images37.fotosik.pl/188/e160ca1624824989med.jpg

http://images43.fotosik.pl/192/51c6b792675c4214med.jpg

 

a to te szczeliny o których pisałam.Dodam,że są to okna z okuciami i szybami antywyważeniowymi.

Takich zdjęć mam o wiele więcej,jednakże nie chciałabym nikogo zanudzać.

 

Czy teraz mogę prosić o Wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maisa! Daj zdjęcie tego samego okna od strony zewnętrznej bo bez tego nie można zająć żadnego stanowiska...

 

a niby jak mam wyleżć na dach?...

Od górnej krawędzi ościeżnicy do muru jest 4 cm.

To drugie zdjęcie ,na którym jest kolorowe okno zrobione jest od zewnątrz.

 

Ale dla Was wszystko :lol: Zamieszczę inne zdjęcia,tylko trochę zejdzie,bo to jednak długo trwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,już mam

http://images40.fotosik.pl/188/d8afbcf78017e21amed.jpg

http://images47.fotosik.pl/192/dc26b190747836f0med.jpg

http://images46.fotosik.pl/192/9991a16f648d7d78med.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu pozostałości piany po starym oknie.

 

http://images38.fotosik.pl/189/3fd7c786ec58f165med.jpg

http://images37.fotosik.pl/188/361686816ccb1e81med.jpg

 

okno od wewnątrz

 

http://images44.fotosik.pl/192/263145ec3700ab15med.jpg

 

i od zewnątrz

 

http://images42.fotosik.pl/105/91a80ce9e3bc6091med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/192/1ebab64b06af15f2med.jpg

 

A to okno od wewnątrz do którego musiałabym wyleżć na dach :) Ale jutro zobaczę co się da zrobić....

 

Czy teraz lepiej?Jeśli zdjęcia powinny być jeszcze z większej odległości to jutro zrobię inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...