Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

http://images40.fotosik.pl/188/d8afbcf78017e21amed.jpg

coz... mogli jednak zamieść i powinni to uczynić ale... zalezy co i jak dalej będą robić, nie ma parapetu zewnętytrznego wiec mogą do końca nie schrzanić tego montażu

http://images38.fotosik.pl/189/3fd7c786ec58f165med.jpg

http://images37.fotosik.pl/188/361686816ccb1e81med.jpg

http://images42.fotosik.pl/105/91a80ce9e3bc6091med.jpg

http://images47.fotosik.pl/192/1ebab64b06af15f2med.jpg

hmm...jednak okienko troszkę za małe :( na wysokości zaś jakby za szerokie w poziomie ale głowy sobie uciąć nie dam ;P - zupełnie inaczej widać niektóre rzeczy patrząc bezpośrednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba teraz wypada kłasc drugi parapet od środka , a na górze to nie wiem co wymysleć ?- górny parapet :wink: .

Masz powiem Ci duzy problem.

Nie zdawaam sobie sprawy jaka byłam szczęściarą gdy kilka lat temu wymieniałam okna w starym budynku.

Po zamontowaniu żadnych dziur , glify obrobione - słowem - czary mary i okna zmienione.

Teraz dopiero to doceniam i do mojego montażu pewnie kolejny raz to wziełabym poprzednią ekipę :D . Tylko ,że wtedy to były okna innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko a co z oknami które zostały już zapiankowane na taką powierznię?Tyle naczytałam się o mostkach termicznych,zawilgoceniu ścian,że boję się zosrtawić tak te okna.Czy moje obawy są słuszne?O skutkach za małych oknach też czytałam same negatywne rzeczy.Co robić z tym dalej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno, które jest zapianowane wygląda na prawidłowo dobrane do otworu - na dole pozostała listwa montażowa pozwalająca prawidłowo zamontować parapet zewnętrzny.

Natomiast to bez piany wygląda na zbyt niskie ale za to za szerokie. Do tego zastanawiam się jak wykonawca ma zamiar zamaskować kotwy montażowe?

Opinie nie są pewne na 100% bo zdjęcia przedstawiają małe fragmenty okien i są zrobione pod kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ... co lepiej wybrać?

Dotyczy wymiany okien PCV w bloku.

Ceny porównywalne (+/- 2%)

 

wariant1:

 

producent "SZEKO" Zgierz ul. Piątkowska

- profil 6-kom. Decco

- okucia Maco

 

wariant 2:

 

producent "DANKAR" Zgierz ul. Szczawińska

http://www.dankar.com.pl/

 

- profil 5-komor. Aluplast 4000

- okucia WinkHaus

 

Czy może ktoś podpowiedzieć jakiś inny, kolejny wariant dla miasta Zgierz (woj. łódzkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

mam prośbę o pomoc w wyborze okien - chce wymienić w mieszkaniu okna zależy mi na tym, żeby okna wyciszyły mieszkanie - mieszkam przy ruchliwej ulicy z torami tramwajowymi a w dodatku tworzy się tam taka "studnia" - bloki po jednej i drugiej stronie ulicy...

zaproponowano mi w dobrej cenie okna Veca oraz nieco drożej Prestige z dodatkowym wyciszeniem koszt oku jest taki sam ok. 1400 zł...

które lepiej zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy mi na tym, żeby okna wyciszyły mieszkanie - mieszkam przy ruchliwej ulicy z torami tramwajowymi a w dodatku tworzy się tam taka "studnia" - bloki po jednej i drugiej stronie ulicy...

zaproponowano mi w dobrej cenie okna Veca oraz nieco drożej Prestige z dodatkowym wyciszeniem koszt oku jest taki sam ok. 1400 zł...

które lepiej zamówić?

 

Bardzo dobre pytanie pod warunkiem, że znasz już wartość poziomu hałasu obciążającego (Lobc) oraz izolacyjność akustyczną właściwą okien (RA2). Moja rada wybieraj te o lepszym RA2. :D

 

Oczywiście mówimy o RA2 okna. Nie o szybach!!! Chyba, że chcesz same szyby kupić. Dobrze byłoby również pamiętać o odpowiednim montażu, bo hałas jest jak woda, znajdzie drogę przez każdą szczelinę.

 

Jeśli to co napisałem, to za mało, więcej znajdziesz tu:

 

http://oknotest.pl/1/news/artykuly/zabij_halas_oknem.php

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie o którym piszesz-nie uzyskałam na nie racjonalnej odpowiedzi.

Nie pastwię się nad nikim.Zauważ,że nawet raz w moich wypowiedziach nie padła żadna nazwa własna.Napisałam na forum z prośbą o obiektywne opinie ludzi znających się na rzeczy,ponieważ sama ekspertem nie jestem do czego otwarcie się przyznaję.Zapytałam czy takie szczeliny są normą.Ale chyba po to jest to forum,żeby ludzie tacy jak ja mogli mieć to za co zapłacili-czyli okna dobrze wyprodukowane i zamontowane.A może się mylę?Wieczorem spróbuję wrzucić na forum parę fotek,żebyście mieli jasny obraz sytuacji.

Jeśli wczoraj napisałam coś nie tak to przepraszam,ale w wielkim stresie byłam

 

:cry:

Masia, ależ ja wcale nie mam uwag w stsosunku do Ciebie a jedynie ogólnie..

Sam jestem wykonawcą i wiem jak problematyczne potrafią być wymiany okien. Najchętniej bym z tego zrezygnował i montował tylko "surówki", ale przecież tak nie wypada.. Bo jak to zrobić? Czasem by było dobrze trzeba przewidzieć odpowiednie poszerzenia, listwy i jeszcze kto wie jakie cuda, skalkulować materiały i pracę.. a klient pójdzie dalej gdzie mu wycenią okna typowe pasowane na siłę do otworu i montaż standard..

W Twoim wypadku trudny był chyba siding - obawiam się ze jest zrobiony "węgarek" od zewnątrz - także w obrębie parapetu - tzn. parapet zewnętrzny jest wyżej niż ten wewnętrzny i może z tego powodu to okno wylądowało tak wysoko nad starym parapetem? Ze zdjęcia wynika że ciężko będzie podnieść parapet wewnętrzny, bo wymagałoby to rozbiórki całego obicia z drewna... ale dałbym w to miejsce listwę - między oknem a starym parapetem.

Ta dziura na górze? Faktycznie, trochę za duża i zdjęcie nie pokazuje powodu dlaczego tak wyszło.. może to właśnie bylo okno typowe - niższe niż potrzeba? Możesz próbować domagać się "odpowiedniego" okna - cokolwiek by to nie znaczyło lub załatać tą dziurę twardym styropianem. Po obrobieniu mało kto się pozna...

 

A tak poza tym zbliża mi sie tysięczny post i nie będę go "marnował" :wink: na byle słowo, więc może będę milczał czekając na coś powazniejszego jak ta sprawa.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

mam prośbę o pomoc w wyborze okien - chce wymienić w mieszkaniu okna zależy mi na tym, żeby okna wyciszyły mieszkanie - mieszkam przy ruchliwej ulicy z torami tramwajowymi a w dodatku tworzy się tam taka "studnia" - bloki po jednej i drugiej stronie ulicy...

zaproponowano mi w dobrej cenie okna Veca oraz nieco drożej Prestige z dodatkowym wyciszeniem koszt oku jest taki sam ok. 1400 zł...

które lepiej zamówić?

 

Według poradnika "Jak kupić dobre okna?" (wreszcie przysłali!) : "średnia różnica wartości poziomu hałasu pomiedzy pomieszczeniem a źródłem hałasu wynosi ok. 40 dB. Okien o takiej mniej więcej izolacyjności akustycznej powinni więc zatem szukać zainteresowani inwestorzy." W katalogu tego poradnika jest okno Alphaline Plus z firmy Witraż, które ma wsp. Rw= 39 (-2;-4) dB.. no to byłoby chyba już prawie... prawie... :D a i pozostałe parametry ma naprawdę całkiem w porzo.

I jeszcze jedno: napisali tu, że jeżeli poziom hałasu w pomieszczeniu zmniejszy się o 10 dB w stosunku do tego na zewnątrz, to odczuwane jest to przez lokatora jak zmniejszenie się hałasu o połowę. Zrozumiałem z tego, że jak otworzysz okno i słyszysz duży hałas, to po jego zamknięciu przyjmując, że ma izlacyjność 10 dB hałas ten zmniejszy się o połowę (chyba dobrze kombinuję?). Jak okno ma izolacyjność 20 dB, to hałas zmniejszy się o kolejną połowę (połowy?), a więc do 1/4 hałasu zewnętrzego. Jak 30 dB, to o kolejną połowę tej "ćwiartki" czyli do 1/8 hałasu zewnętrznego, a jak ma 40 dB to znowu o kolejną połowę, a więc do 1/16 poziomu hałasu na zewnątrz! Jeśli więc, jak piszą w tym poradniku, hałas ruchliwej ulicy to ok. 90 dB, to kiedy zastsujesz okno o Rw=40 dB odczuwać będziesz 1/16 tego hałasu, a więc nie więcej niż 6 dB. A jak tu podali szum liści powoduje hałas 20 dB, a tykanie zegara (?) "hałasuje" 30 dB. Więc chyba rzeczywiście te 6 dB byłoby OK.. :roll:

Zajefajny ten poradnik.. czytam dalej.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najwazniejsze, nie płać, dokąd nie będziesz przekonana, że wszystko jest OK. Ja tak robię i zazwyczaj to najlepiej skutkuje.. :D pzdr

Skutkuje na niedouczonych sprzedawców więc nie namawiaj klienta do łamania prawa! Pole do popisu w dziedzinie prawidłowego postępowania klienta pozostawiam koledze TEST. Powiem tylko, że postawa "nic nie podpiszę i nie zapłacę" skutkować może dużymi konsekwencjami finansowymi dla klienta jeżeli sprzedawca to mądrze rozegra.

 

Wojtku, to jest bardzo ciekawy wątek i sądzę, że może być bardzo pouczający dla każdego użytkownika tego forum. Czy mógłbyś tą swoją myśl rozwinąć?

 

Bo w moim przekonaniu dostawca, który dostarcza mi okno bez Karty Wyrobu i bez Instrukcji Montażu łamie zapisy jakiejś tam ustawy, a to znaczy, że wprowadza do obrotu handlowego towar wbrew przepisom. Czy chciałeś powiedzieć, że jeśli za taki towar odmówię zapłaty do czasu jego "legalizacji" to naruszę jakieś inne przepisy? To jest naprawdę b. ciekawe... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Twoim przypadku okno powinno mieć wartość Rw > 40 dB. Szyba w oknie z profili PVC winna mieć 2 dB większe niż zakładana do uzyskania. Aby oczywiście precyzyjnie określić warość Rw dla okna należy przeprowadzić badanie SONOMETREM wartość dźwięku/hałasu dochodzącą do pokoju od jego źródła. Z tego co pamiętam to takie badanko kosztuje ok 1500 pln - Politechnika ma takie możliwości. Wygląda to w ten sposób, że na 24 godziny ustawia się urządzenie w pokoju na elewacji atakowanej.

W tej cenie jest oczywiście kwit z wyliczeniami :)

UWAGA: słyszałem, że jeśli hałas przekracza dopuszczalny przez UE próg dla danego obiektu mieszkalnego to sprytny adwokacina może nieźle namieszać włodarzom danej miejscowości :p

Lepszą dźwiękoszczelność maja profile wielokomorowe a najlepszą kantówka drewniana czyli pełna budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ... co lepiej wybrać?

Dotyczy wymiany okien PCV w bloku.

Ceny porównywalne (+/- 2%)

 

wariant1:

 

producent "SZEKO" Zgierz ul. Piątkowska

- profil 6-kom. Decco

- okucia Maco

 

wariant 2:

 

producent "DANKAR" Zgierz ul. Szczawińska

http://www.dankar.com.pl/

 

- profil 5-komor. Aluplast 4000

- okucia WinkHaus

 

Czy może ktoś podpowiedzieć jakiś inny, kolejny wariant dla miasta Zgierz (woj. łódzkie)

SZEKO daruj sobie

DANKAR - o`k

Jest sporo firm w Twojej okolicy o niezłej reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszyscy mają mnie już dość,więc daje ostatnie fotki i znikam Wam z oczu :wink:

 

http://images37.fotosik.pl/189/24946954debe5fdcmed.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/193/3ff035479b312320med.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/193/88f298a4efb9ea07med.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/193/0759a7284e441d05med.jpg

 

gwoli wyjaśnienia-parapety zewn. i wewn. były na jednym poziomie.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i cierpliwość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tych fotek dość jasno wynika że albo jest to na siłę dopasowywana typówka albo pomiarowiec powinien zmienić sposób zarobkowania, oba są ewidentnie za niskie i tu akurat siding ani boazeria nie przeszkadzały. W ostatnim trochę cienko miejsca na listwę podparapetową ale można było ją usunąć i postawić ościeżnicę na klinach ułożonych równolegle do niej, zapianować i miejsce na podpięcie parapetu zewnętrznego by było a całość wyszłaby ok. Z ciekawości napisz czy szerokości okien kończą się na ..65 a wysokości na ..35 bo to może nam wiele wyjaśnić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najwazniejsze, nie płać, dokąd nie będziesz przekonana, że wszystko jest OK. Ja tak robię i zazwyczaj to najlepiej skutkuje.. :D pzdr

Skutkuje na niedouczonych sprzedawców więc nie namawiaj klienta do łamania prawa! Pole do popisu w dziedzinie prawidłowego postępowania klienta pozostawiam koledze TEST. Powiem tylko, że postawa "nic nie podpiszę i nie zapłacę" skutkować może dużymi konsekwencjami finansowymi dla klienta jeżeli sprzedawca to mądrze rozegra.

 

Wojtku, to jest bardzo ciekawy wątek i sądzę, że może być bardzo pouczający dla każdego użytkownika tego forum. Czy mógłbyś tą swoją myśl rozwinąć?

 

Bo w moim przekonaniu dostawca, który dostarcza mi okno bez Karty Wyrobu i bez Instrukcji Montażu łamie zapisy jakiejś tam ustawy, a to znaczy, że wprowadza do obrotu handlowego towar wbrew przepisom. Czy chciałeś powiedzieć, że jeśli za taki towar odmówię zapłaty do czasu jego "legalizacji" to naruszę jakieś inne przepisy? To jest naprawdę b. ciekawe... 8)

Polecam wujka google :lol:

Ale żeby ułatwić podam choć jednego linka:

http://biznes.interia.pl/news/odbior-robot-budowlanych-jak-wyjsc-obronna-reka,915524

Dla leniwych zacytuję bardzo ważny fragment:

Natomiast gdy zamawiający z przyczyn leżących po jego stronie uchybia obowiązkowi odbioru robót, następują skutki zwłoki po jego stronie i takie zachowanie pozostaje bez wpływu na roszczenia wykonawcy, który uprawniony jest do żądania wynagrodzenia, jego roszczenie staje się wymagalne z chwilą, gdy po spełnieniu obowiązków przez wykonawcę odbiór powinien nastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszyscy mają mnie już dość,więc daje ostatnie fotki i znikam Wam z oczu :wink:

 

gwoli wyjaśnienia-parapety zewn. i wewn. były na jednym poziomie.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i cierpliwość!

Jeżeli dobrze interpretuję zdjęcia to mamy tu przypadek okien zamontowany bez węgarków. No i jest "zagwozdka": jak pogodzić prawidłowe luzy montażowe z estetycznym wpasowaniem się w istniejące otwory? Pewnie nie wszyscy się ze mną zgodzą ale uważam, że bardziej prawidłowo jest zwymiarowane okno "kwadratowe" niż to "prostokątne". Pytanie tylko co wykonawca miał zamiar dalej zrobić z pozostawioną pianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w moim przekonaniu dostawca, który dostarcza mi okno bez Karty Wyrobu i bez Instrukcji Montażu łamie zapisy jakiejś tam ustawy, a to znaczy, że wprowadza do obrotu handlowego towar wbrew przepisom. Czy chciałeś powiedzieć, że jeśli za taki towar odmówię zapłaty do czasu jego "legalizacji" to naruszę jakieś inne przepisy? To jest naprawdę b. ciekawe... 8)

Polecam wujka google :lol:

Ale żeby ułatwić podam choć jednego linka:

http://biznes.interia.pl/news/odbior-robot-budowlanych-jak-wyjsc-obronna-reka,915524

Dla leniwych zacytuję bardzo ważny fragment:

Natomiast gdy zamawiający z przyczyn leżących po jego stronie uchybia obowiązkowi odbioru robót, następują skutki zwłoki po jego stronie i takie zachowanie pozostaje bez wpływu na roszczenia wykonawcy, który uprawniony jest do żądania wynagrodzenia, jego roszczenie staje się wymagalne z chwilą, gdy po spełnieniu obowiązków przez wykonawcę odbiór powinien nastąpić.

 

Wojtku, nie to żebym się czepiał, ale nie udowodnienie, że dostarczone okna są tymi, które zamawialiśmy (brak Karty Wyrobu) i że zostały zamontowane zgodnie z Instrukcją Montażu (brak Instrukcji) jest chyba wystarczającą przesłanką, żeby stwierdzić, że przyczyna braku odbioru tej roboty leży po stronie dostawcy (wykonawcy?). Żądanie wynagrodzenia przed spełnieniem tych wymagań (ustawowych?) jest chyba nieuprawnione. Przecież nawet w cytowanym przez ciebie fragmencie jest mowa o "spełnieniu obowiązków przez wykonawcę". Mylę się? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cholera znów mam problem...

 

Wczoraj tynkarze skończyli robotę. Dziś rano udałem się na budowę, żeby wszystko dokładnie pooglądać. Podczas oględzin okien zauważyłem, że gdzieniegdzie brakuje plastikowych osłonek na zawiasy. Pomyślałem, że może przy tynkowaniu odpadły itp. Zadzwoniłem więc do mojej firmy od okien z pytaniem o to czy mogę dokupić trochę takich osłonek. I okazało się, że to jest wielki problem. Powiedzieli mi, że skoro przy tynkowaniu pozdejmowano mi osłonki, to tynk na pewno wszedł w zawiasy i okna będą źle działały i że teraz każdą kwaterę trzeba wyjmować i czyścić, bo jak nie, to w przyszłości wszelkie wady takie okna zostaną uznane za następstwo zdjęcia osłonek...

 

Nie wiem po co tynkarze pozdejmowali te osłonki i czemu tylko niektóre (bo przypadkiem chyba tego się nie da zdjąć). Okna były zabezpieczone folią podczas tynkowania (używali takich listew, do których przykleili folię), więc nic tam nie powinno powłazić. Zawiasy wyglądają na czyste...

 

Czy rzeczywiście fakt zdjęcia osłonek z zawiasów ma tak duże znaczenie?

 

Cholera wygląda na to, że brak kilku osłonek pozbawił mnie właśnie gwarancji na okna (bo teraz wszystko zwalą na brak osłonek po tynkowaniu).

 

To jeden problem. Jest jeszcze drugi...

 

W jednym ze skrzydeł zostało uszkodzone okucie. Został zgięty i wyrwany taki plastikowy element znajdujący się na górze skrzydła, przez co teraz da się przekręcić klamkę o 180 stopni (do góry - jak do zrobienia uchyłu) mimo, że skrzydło jest tylko rozwierne, a nie rozwierno-uchylne.

Czy wstawienie tam z powrotem takiego nowego elementu rozwiąże sprawę? Czy to może być bardzo skomplikowane/drogie?

Postaram się wstawić wieczorem jakieś fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...