Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

 

 

Mam oferty okien, proszę o opinię.

 

1)system:THYSSEN-SILVERLINE

szkło:4-16-4 PN U=1,1

okucia:SIEGENIA TITAN SILBER

 

2)profil VEKA

okucia: ROTO

 

takie same ceny

czy ten thyssen silver line nie jest czasami royal europa profil silver line z polkowic (producent profili ) czterokomorowka

a jesli juz ja mialbym wybrac to thyssen ( okucia nie maja nic wspolnego z tytanem)podaj jeszcze producenta okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jowa3

 

VEKA to propozycja WORD ART INTERNATIONAL z Rumii,

a to drugie to POLNORD - M&M fabryka okien w Gdańsku.

Napisałam o wycenę również do M&S, czekam na odpowiedź.

Dzięki bardzo za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jowa3

 

VEKA to propozycja WORD ART INTERNATIONAL z Rumii,

a to drugie to POLNORD - M&M fabryka okien w Gdańsku.

Napisałam o wycenę również do M&S, czekam na odpowiedź.

Dzięki bardzo za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

VEKA to propozycja WORD ART INTERNATIONAL z Rumii,

a to drugie to POLNORD - M&M fabryka okien w Gdańsku.

Napisałam o wycenę również do M&S, czekam na odpowiedź.

Dzięki bardzo za wszelkie sugestie.

ze wskazaniem na M&M nie mam nic przeciw WAI z Rumii ale na oknonecie slyszalem jakies zastrzezenia sprawdz

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek

NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!

 

 

Dołączył: 26 Sie 2002

Posty: 574

 

Wysłany : 27 Lut 2004 10:12 Temat postu :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

HS ma to do siebie, że zamyka się jednym palcem. To są drzwi odchylno-przesuwne

 

HS-y to nie są okna balkonowe ODCHYLNO-PRZESUWNE tylko PRZESUWNE niskoprogowe (jedno okno zasuwane na drugie). Może ktoś robi jeszcze odchylno-przesuwne o nazwie HS, ale nic mi o tym nie wiadomo. To o czym myślisz to PSK.

Pchełku ja się nie wie czegoś na 100% to na końcu jest najlepiej napisać ...chyba..... a nie wprowadzać kogoś w błąd :oops:

 

Na temat tych okien tzn. HS-ów też czytałem że podobno przewiewa ale od spodu,a nie w miejscu styku okien i z tego co mi wiadomo w miejscu nasuniecia skrzydla na skrzydło nie ma żadnych szczotek tylko uszczelki, ...chyba... :)

W nastepnym tygodniu bede naocznie widzial takie rozwiazanie to napisze jak to jest naprawde.

...zamierzam kupic taki balkonik ale jak sie okaże ze przewiewa....hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oglądałem to odchylno-przesuwne, chodzi nawet nieźle, ale przy dużym skrzydle podczas rozwierania jest nieciekawy efekt, ma się wrażenie jakby cale okno miało wypaść, a co bedzie jak tam jeszcze szybę P4 wstawię przy moich wymiarach 250x130 (pojedyńcze skrzydło)..., no i ta wielka klamka...

Rozwiązanie suwane ma dodatkową zaletę można suwać obie połówki, a wady ??? proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam wycenę z M&S z Sopotu, cenowo podobnie jak VEKA (WORD ART INTERNATIONAL z Rumii), i POLNORD - (M&M fabryka okien w Gdańsku). W M&S chciałam antywyważeniowe a oni zaproponowali jeszcze szyby antywłamaniowe (nie wiem czy warto), oczywiście cena wzrasta o 100%.

 

I co ja mam wybrać???

Znawcy tematu doradźcie coś.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też chcemy takiego przesuwnego HSa.

Problem przewiewania od spodu jest warty uwagi.

Spytamy o uszczelki w progu przy najbliższej okazji i damy znać.

 

"HS Portal" to nazwa okucia firmy Siegenia.

Na takich robią w Pinus i Gebauer.

W Promar we Wrocławiu (okna firmy FILA) też oferują taką przesuwankę, ale na innych okuciach. Chyba Roto.

 

A w sprawie Promar i FILA.

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej z praktyki o ich oknach?

Ktoś na forum napisał, że i cena atrakcyjna i "estetyka GEbauera".

Co do pierwszego to się zgadza. Ceny pociągające. "HSa" 270x230 wycenili nam np. na ok 5tys. a nie na ponad 8tys. jak w Pinus, Gebauer czy M&S.

Jednak co do estetyki to mamy wątpliwości.

Okna na ich wystawce wyglądają na niedopracowane, krzywo wyfrezowane...

Ktoś ma naprawdę ładne okna od nich?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Pchełku!

 

Proszę Cię o poradę w sprawie dobrego producenta, dobrych okien plastikowych, jednostronnie okleinowanych/złoty dąb/,zewnętrznie profil zaokrąglony najlepiej z okolic Stalowej Woli woj.Podkarpackie.

Dzisiaj oglądałem okna u przedstawiciela w Nisku k.Stalowej Woli Oknolandu z Krakowa-profil KBE, okucia Maco, 4 komorowy,szer.ramy 70mm, grubość wzmocnienia w ramie 2mm, w oknie 1,5mm. Nie podobało mi się zbytnio zgrzewanie ram w rogach. Co otym sądzisz?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCHEŁKU Doradź!

Dostałam wyceny z dwóch firm na okna 3 kom.z szybą P2 okucie 3-ego st.okleina dwustronna na profilach barwionych w masie , montaż-15 okien:

 

1. Firma Nord z ul.Marsa W-WA profil ALUPLAST brutto 23 tys bez klamek z parapetami zew.

2 MARK-BUD profil Schuco brutto 25 tys. z klamkami bez parapetów.

 

Jak profile tych dwóch firm,jak sądzisz czy ceny mogą jeszcze ulec zmianie( w dół)? :roll:

 

Pozdrawiam

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Pchelku lepiej kupić aluplasta baz klamek, z parapetami zew. za 23 tys. czy Schuco z klamkami ale za to bez parapetów za 25 tys. Pamiętaj ze jest to 15 okien w obustronnym kolorze z szyba P2 i okuciami 3-go stopnia (tak jak spotkania :o )

I czy ceny mogą jeszcze ulec zmianie czy nie.

 

Ludzie zastanówcie się znim o coś spytacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...