Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

@ Dziekuje Jareko

Mam jeszcze kilka pytan dotyczacych montazu I3, a dokladniej chodzi mi o montaz dolnej czesci okna na listwie podparapetowej („zwykly“ mur 40cm) krawedz okna ma licowac sie z murem.

 

1. Okno szerokosci 2m wysokosc 1.5.m na listwie podparapetowej bez uszczelki pomiedzy krawedzia okna i listwa podparapetowa (producent nie stosuje tej uszczelki bo jego zdaniem nie jest potrzebna). Jak powinien wygladac montaz dolnej czesci okna, czy tez listwy podparapetowej z murem. Czy powinna jedna z tych czesci byc umocniona na dyblach czy tez kolkach do muru, czy tez wogule niczym i powinna krawedz okna „tylko lezec“ na listwie podparapetowej?

2. Czy dolna czesc krawedzi okna, czy tez listwy podparapetowej powinna byc piankowana, jesli tak to gdzie?

3. Jesli uzywam foli Illbruck (zewnetrzna + wewnetrzna) to jak wyglada foliowanie w dolnej czesci krawedzi okna, czy tez listwy podparapetowej. Moge foliowac po montazu okna, czy tez powinienem wczesniej przed montazem krawedzi okna czegos przestrzegac. Jesli tak to czego?

4. W wyzej opisanym systemie przy piankowaniu, powinna pianka wystawac poza krawedz ramy ze strony wewnetrznej czy tez zewnetrznej czy tez nie? Obcinia sie ta pianke pozniej czy tez nie?

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Dennis

 

Według Poradnika p.Błaszczyka (znajdziesz tu: http://aktywneokna.pl/aktywne/jak_kupic_dobre_okna.php ) wraz z dostarczoną ci partią okien powinna być dostarczona Instrukcja Montażu wydana przez producenta tych okien (to jest jego obowiązek). Montaż powinien się odbyć w/g tej Instrukcji.. :roll:

 

A dokładny opis jak powinien wyglądać pawidłowy montaż, jakie błędy może popełnić montazysta, i jak ich uniknąć znajdziesz tu: http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/bledy_montazu_okien_pcv.php. I dobra rada: nie płać, dokąd nie odbierzesz tej roboty... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, właśnie stoję przed dylematem wyboru okien pomiędzy Oknoplastwm Kraków profil platinum a schuco cava

dodm że schuco cava jest tańsza o około 3000 zł

nie wiem czy dobrze zrobię ale chyba postawię na schuco?

następne pytanie jak wstawić okna w ścianę jednowarstwową grubość 38

dodatkowo 10cm ocieplenia .na jaką odległość od zewnętrznej krawędzi muru tej sciany 38cm wstawić okno by było najlepiej

dlaczego będę docieplał ścianę jednowarstwową , powód jest banalny -wykonawca który podjął się budowy popełnił kilka błędów , i lepiej będzie jeżelidocieplę ściany.

- pytanie następne czy w moim przypadku uzasadnione jest wstawianie okna stosując montaż w systemie trójwarstwowym?

dodam że obie oferty mają okucia winkhaus , szybe zespoloną U 1,profile 5 komorowe klamki tytanowe hoope secustic

cziepła ramka jest w ofercie schuco ( nie wiem co to znaczy)

Aha najważniejsze jaka jest różnica pomiędzy roletami Be claver a Termolux

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, właśnie stoję przed dylematem wyboru okien pomiędzy Oknoplastwm Kraków profil platinum a schuco cava

dodm że schuco cava jest tańsza o około 3000 zł

nie wiem czy dobrze zrobię ale chyba postawię na schuco?

Ani Oknoplastu, ani Schuco nie ma wśród okien aktywnych, a że jestem przekonany, że to jest nowy standard okienny, radzę ci jeszcze poszukać wśród grupy energooszczędnych okien aktywnych.

następne pytanie jak wstawić okna w ścianę jednowarstwową grubość 38

dodatkowo 10cm ocieplenia .na jaką odległość od zewnętrznej krawędzi muru tej sciany 38cm wstawić okno by było najlepiej

dlaczego będę docieplał ścianę jednowarstwową , powód jest banalny -wykonawca który podjął się budowy popełnił kilka błędów , i lepiej będzie jeżelidocieplę ściany.

Okno powinno być zamontowane w warstwie ocieplenia - polecam poradnik montażu: http://www.aluplast.com.pl/index.php?grupa=14&podgrupa=53&doc=8

- pytanie następne czy w moim przypadku uzasadnione jest wstawianie okna stosując montaż w systemie trójwarstwowym?

Zdecydowanie tak.. (patrz poradnik)

dodam że obie oferty mają okucia winkhaus , szybe zespoloną U 1,profile 5 komorowe klamki tytanowe hoope secustic

cziepła ramka jest w ofercie schuco ( nie wiem co to znaczy)

Nie zwracaj na to uwagi (no, może poza klamką..) zainteresuj się przede wszystkim deklarowanymi przez producenta parametrami dla całego okna - powinny być na Karcie Wyrobu, dołączanej do każdego okna albo w deklaracji zgodności.

Aha najważniejsze jaka jest różnica pomiędzy roletami Be claver a Termolux

Niestety na razie mam tylko info o oknach - o roletach nic.. :wink: ale niezależnie od tego jakie rolety wybierzesz zwróć uwagę na to czy ich system montażu umozliwi właściwe zamontowanie okna górą - czytałem, że z tym są problemy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej40 - bazuj na stronie Forka :lol:

 

jareko, to nie są MOJE STRONY, mój jest tylko Poradnik (chociaż jest p.Blaszczyka) .. :roll: A strony są: Aktywnych Okien (poradnik o oknach), Aluplastu (poradnik o montażu) i Oknotestu (poradnik o błędach w montażu). Polecam każdemu, kto chce się czegoś konkretnego z "oknologii" dowiedzieć... :wink: a przy okazji: z tych Poradników sprzedawcy i montażyści też mogą się wiele zapewne dowiedzieć... :D pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, właśnie stoję przed dylematem wyboru okien pomiędzy Oknoplastwm Kraków profil platinum a schuco cava

dodm że schuco cava jest tańsza o około 3000 zł

nie wiem czy dobrze zrobię ale chyba postawię na schuco?

Ani Oknoplastu, ani Schuco nie ma wśród okien aktywnych, a że jestem przekonany, że to jest nowy standard okienny, radzę ci jeszcze poszukać wśród grupy energooszczędnych okien aktywnych.

 

maciej40, sorry, sorry.. sprawdziłem dokładniej i jednak jest w tej grupie Schuco Corona SI 82 - ale to profil okna VillerGran Top firmy Szewpol Plus (dlatego przeoczyłem to Schuco :oops: ) - więcej: na http://www.villergran.eu . pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Oknoplastu, ani Schuco nie ma wśród okien aktywnych, a że jestem przekonany, że to jest nowy standard okienny, radzę ci jeszcze poszukać wśród grupy energooszczędnych okien aktywnych.

 

Jareko, śmiejesz się ? A ja muszę przyznać że włos mi się zjeżył na głowie czytając tak ABSURDALNY argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Oknoplastu, ani Schuco nie ma wśród okien aktywnych, a że jestem przekonany, że to jest nowy standard okienny, radzę ci jeszcze poszukać wśród grupy energooszczędnych okien aktywnych.

 

Jareko, śmiejesz się ? A ja muszę przyznać że włos mi się zjeżył na głowie czytając tak ABSURDALNY argument.

Fin - a co mam robić? Już tylko pozostaje śmiać się bo innego wyjścia nie ma. Jakiś %$* wpadł na pomysł "uporządkowania" rynku i czyni na nim taki bajzel, ze słów brak. Rozumiem, że może czerpać z tego kasę promując stronę ale takich przekłamań, takiego samouwielbienia dla własnej nieomylności dawno nie widziałem na tych stronach.

Powiem ci co ja bym zrobił np. będąc garażowcem - jako jeden z pierwszych bym siebie tam umieścił. I byłbym lepszy od MS-a, Oknoplastu, Jezierskiego od każdego tak naprawdę dobrego producenta który widzi głupooty jakie tam się wypisuje i nie chce brać w tej szopce udziału.

To maja być "aktywne" okna? Chyba, że radioaktywne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się tak "pastwimy"nad oknami "aktywnymi" to co oznacza słowo "aktywne"? Były już kiedyś tytanowe, bezołowiowe itp.

Aktywność chyba odnosi się zaangażowania w wypromowanie się na tym portalu. Tylko ciekawe ile to kosztuje? Opłata wstępna, prowizja... coś jeszcze?

A ja wolę być aktywny na forum, bo pisząc tu to co uważam mówię to publicznie wobec tysięcy użytkowników i nic nie mam do ukrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin - tu nie chodzi o pastwienie się. Tylko o - powiem bardzo brutalnie i znów się narażę - na kretynizm takiej formy tej inicjatywy i sposobowi jej promowania na tym Forum. Na oknonecie Forka już dawno zmieszano by z błotem i ze wstydu by zamilkł - my jesteśmy bardziej wyrozumiali ;P . Chodzi o promowaniu przekłamań w podawanych tam danych. Już o wiele bardziej obiektywna i bezstronna jest akcja kolegi Testa - choć znalazłoby się kilka zastrzeżeń ale rzetelności i obiektywizmu jego stronie zarzucić nie można. NIe jest żadną filozofią stworzyć stronę, zgłosić ją do Google AdSense i nabijać kasę za odwiedziny, problem w tym by niosła ona w sobie rzetelne informacje a nie kolejny bełkot marketingowy. To tak jakbym ja tu nic innego nie robił tylko wymyślił sobie jakiś chwytliwy tytuł hmmm.... bajeranckie okna :lol: i podawał co chwila link http://www.jareko.pl. Choć nieskromnie powiem, że o wiele więcej wiedzy praktycznej u mnie forek przeczyta niż u siebie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energooszczędne okna aktywne. Eh.

 

Aż poczytałam o tym. Na przykład tu:

http://www.muratorplus.pl/biznes/firmy-i-ludzie/program-promocji-okien-aktywnych-po-raz-pierwszy_65431.html

 

Jeśli celem takich akcji jest zrobienie klientowi kompletnej sieczki z mózgu, to muszę przyznać, że efekt może zostać osiągnięty.

 

"W Programie biorą udział producenci posiadający w swojej ofercie okna o współczynniku Uw poniżej 0,9 W/m2K, i przepuszczalności energii słonecznej nie mniejszej niż 45%. Oznacza to, że przy minimalnej stracie ciepła, okno aktywnie pobiera prawie połowę energii ze słońca. A takim oknem może się pochwalić zaledwie kilkunastu polskich producentów. "

 

Ja czegoś nie rozumiem - po co okno ma pobierać energię ze słońca?? Czy okno ma służyć jako solar czy co? Zapewne chodzi o to, że okno nie wpuszcza zimna, ale wpuszcza ciepło? Coś takiego?

 

"Dokładnie rok temu podczas konferencji prasowej Instytutu Rosenheim padły pierwsze zapowiedzi o tym, że być może już w 2013 roku w Niemczech zacznie obowiązywać nakaz stosowania okien o współczynniku przenikania ciepła nie większym niż 0,9 W/m2K, co to oznacza, że podobny standard dotrze do nas za 3-4 lata."

 

Nakaz? Litości. I współczynnik ten dotyczy czego - szyby? profilu? całego okna?

 

Chyba mam dziś kiepski nastrój, usiłuję znaleźć na tym forum coś odnośnie okien przesuwno-uchylnych, a tu zamiast tego dowiaduję się o istnieniu 'energooszczędnych okien aktywnych'. Cudownie po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak z tego nie rozumiem jak można montować okna w warstwie ocieplenia ( kotwić do wełny?) byłbym zobowiązany byście to bliżej oopisali jak wygląda montaż w warstwie ocieplenia.
było o tym nie raz, były podawane rysunki specjalnych kotew itd trochę zdjęć masz choćby na mojej stronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energooszczędne okna aktywne. Eh.

 

Ja czegoś nie rozumiem - po co okno ma pobierać energię ze słońca?? Czy okno ma służyć jako solar czy co? Zapewne chodzi o to, że okno nie wpuszcza zimna, ale wpuszcza ciepło? Coś takiego?

 

To akurat jest bardzo proste: w słoneczny zimowy dzień energia słoneczna wpadająca przez okna jest dodatkowym (darmowym!) źródłem ciepła. I bardzo dobrze zrozumiałaś ideę: okno ma w sezonie grzewczym nie tylko zapobiegać ucieczce ciepła z pomieszczeń, ale też pozwalać na dotarcie do pomieszczeń darmowej energii słonecznej.

 

"Dokładnie rok temu podczas konferencji prasowej Instytutu Rosenheim padły pierwsze zapowiedzi o tym, że być może już w 2013 roku w Niemczech zacznie obowiązywać nakaz stosowania okien o współczynniku przenikania ciepła nie większym niż 0,9 W/m2K, co to oznacza, że podobny standard dotrze do nas za 3-4 lata."

Nakaz? Litości. I współczynnik ten dotyczy czego - szyby? profilu? całego okna?

 

Oczywiście, że chodzi o Uw, a więc współczynnik dla całego okna (okno referencyjne: O32 jednodzielne). A nakazy wynikają z prawodawstwa poszczególnych krajów. W Polsce ten "nakaz" wynosi obecnie Uw<1,8, a w Niemczech Uw<1,3.

 

Chyba mam dziś kiepski nastrój, usiłuję znaleźć na tym forum coś odnośnie okien przesuwno-uchylnych, a tu zamiast tego dowiaduję się o istnieniu 'energooszczędnych okien aktywnych'. Cudownie po prostu.

 

A co konkretnie chcesz wiedzieć o oknach przesuwno - uchylnych? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak z tego nie rozumiem jak można montować okna w warstwie ocieplenia ( kotwić do wełny?) byłbym zobowiązany byście to bliżej oopisali jak wygląda montaż w warstwie ocieplenia.

 

Jeszcze raz polecam: http://www.aluplast.com.pl/index.php?grupa=14&podgrupa=53&doc=8 - rysunki poglądowe (jak?) znajdziesz na str. 31 tego poradnika. Ale tak naprawdę, to po co ci to wiedzieć? - zaangazuj po prostu fachowca (jakiegoś projektanta, inspektora nadzoru, albo chociaż dobrego montażystę... :lol: ) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie chcesz wiedzieć o oknach przesuwno - uchylnych? :roll:

 

Tak konkretnie - czy to dobre rozwiązanie :D Trochę mało konkretnie, co?

Mieliśmy już właściwie wybrane okna, kiedy dealer zaproponował nam HKS. No i teraz się zastanawiamy, czy warto.

 

To jest konstrukcja sprawdzona od lat, bardzo popularna w Niemczech i coraz bardziej w Polsce. Bez obaw, jeśli lubisz duże przeszklenia to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Widziałem kiedyś takie drzwi o łącznej długości 8 m - wyglądało naprawdę imponująco. A szczegóły tego znajdziesz tu: http://www.drzwi21.pl/?n=87 . pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...