Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

W "moim" Poradniku znajdują się okna, które mają wsp. Lt w granicach 50-72% - różnica więc może być ogromna! Przecież jeżeli wartość ta wynosi 50% (np. okno Passive Stolarki Wołomin) to jest podobna redukcja ilości światła, jakby zastapić żarówkę 80W żarówką 40W. W oknach "aktywnych" wsp.Lt waha sie w zakresie 68-72%. Więc chyba jednak projektując nowe okna powinno się uwzgledniać ich wiekszą powierzchnię niz tradycyjny wsp. 1:8.

 

pomieszało Ci się trochę - współczynnik Lt mówi o transmisji światła a więc dotyczy SZYBY a nie profili :)

Wyrażany jest w procentach a to znaczy, że jest mocno wymierny czyli 100% jest wtedy kiedy oko ludzkie absorbuje światło nie przesłonięte szybką. Procenty spadaja wprost proporcjonalnie do stopnia przysłonięcia szybą. Ale ...oko ludzkie jest na tyle niedoskonałe, że do 77 - 80% nie widzi zasadniczej różnicy pomiędzy 100% a 77% czyli Lt nie przeszkadza. Wkłady dwuszybowe o wsp. U = 1,1 mają Lt 77% . Natomiast doklejenie jeszcze jednej szyby i to niskoemisyjnej powoduje pogorszenie o ok 5%. I tu rzeczywiście co poniektórzy ludzie a w szczególności ich oczy widzą juz różnicę w NATĘŻENIU światła dziennego dochodzącego do wnętrza pomieszczenia.

 

.. cały kłopot polega na tym, że ta SZYBA jest częścią (i to chyba istotną) okna.. :lol: Jeżeli piszę, że wśród okien aktywnych są takie, które przepuszczają 50% światła słonecznego i takie, które przepuszczają 77%, to znaczy, że jeżeli zastapisz szybę o Lt=50% szybą z Lt=77%, to odczujesz zmiane natężenia światła o połowę. A jeżeli tej różnicy nie odczujesz, to znaczy, że czas na wizytę u okulisty.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam to znów ja :wink:

Mam do Was jeszcze jedno pytanko :roll:

"zresetowałam" te wszystkie oferty i teraz stoję przed wyborem i znów nie wiem co zrobić :oops:

Cena jest u obu zadowalająca ale są małe różnice, większość ofert jest szybami niskoemisyjnymi K=1,0.....

 

A w moim wyborze zastały :

 

    Okna na profilach "Avantgarde7000"
    z okuciami maco
    szyba niskoemisyjna U=1,1

 

    Okna na profilach KBE
    z okuciami Roto
    szyba niskoemisyjna K=1,0 W/m2۰K
    pozwala osiągnąć współczynnik przenikania Uf rzędu 1,3 W/m2.K

 

to są teksty skopiowane z ofert przesłanych do mnie od tych dwóch firm

:oops:

Czy teraz pomożecie mi wybrać tą lepszą ofertę :cry: wiem co to to K no ale jestem zielona w tym temacie i nie wiem co dla mnie lepsze no i w ogóle nie wiele wiem o oknach a wy wiecie tak dużo o tych rzeczach :oops: ..........

 

które lepiej wybrać :cry:

Pozdrawiam i głowy więcej nie zawracam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

A w moim wyborze zastały :

 

    Okna na profilach "Avantgarde7000"
    z okuciami maco
    szyba niskoemisyjna U=1,1

 

    Okna na profilach KBE
    z okuciami Roto
    szyba niskoemisyjna K=1,0 W/m2۰K
    pozwala osiągnąć współczynnik przenikania Uf rzędu 1,3 W/m2.K

 

które lepiej wybrać :cry:

Pozdrawiam i głowy więcej nie zawracam :lol:

 

Jako fan Poradnika p.Błaszczyka poleciłbym ci oczywiście przeczytanie go, bo wtedy o oknach wiedziałabyś wszystko i nikogo byś nie pytała (nawet sprzedawcy) ... :D Ale jeżeli już zawęziłaś swoje wybory do tych dwóch, to wybierz KBE i Roto (ta szyba też pewnie ma U=1,1..). Ja z pewnością bym tak wybrał. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avangarde to najtańsze okna na rynku i firma je produkująca nie ma wystkich notowań. Ale to nie znaczy że powływane tu KBE musi byc lepsze. Znaczenie ma tu wszystko , szczególnie montazysta który pewne firmowe niedociagnięcia może "podciągnąć" w trakcie swojej pracy.

Co tez nie znaczy ze mysle tu bronić producenta okien A... daleki jestem od tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli faktycznie te Avantgarde są okute na Maco to znaczy że nie pochodzą ze źródła o którym dość głośno (niekoniecznie pozytywnie) tylko ktoś kupił profil i sam zrobił okna według swoich standardów jakości i wcale kiepskie być nie muszą.

Ale i tak popieram KBE na Roto :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "moim" Poradniku znajdują się okna, które mają wsp. Lt w granicach 50-72% - różnica więc może być ogromna! Przecież jeżeli wartość ta wynosi 50% (np. okno Passive Stolarki Wołomin) to jest podobna redukcja ilości światła, jakby zastapić żarówkę 80W żarówką 40W. W oknach "aktywnych" wsp.Lt waha sie w zakresie 68-72%. Więc chyba jednak projektując nowe okna powinno się uwzgledniać ich wiekszą powierzchnię niz tradycyjny wsp. 1:8.

 

pomieszało Ci się trochę - współczynnik Lt mówi o transmisji światła a więc dotyczy SZYBY a nie profili :)

Wyrażany jest w procentach a to znaczy, że jest mocno wymierny czyli 100% jest wtedy kiedy oko ludzkie absorbuje światło nie przesłonięte szybką. Procenty spadaja wprost proporcjonalnie do stopnia przysłonięcia szybą. Ale ...oko ludzkie jest na tyle niedoskonałe, że do 77 - 80% nie widzi zasadniczej różnicy pomiędzy 100% a 77% czyli Lt nie przeszkadza. Wkłady dwuszybowe o wsp. U = 1,1 mają Lt 77% . Natomiast doklejenie jeszcze jednej szyby i to niskoemisyjnej powoduje pogorszenie o ok 5%. I tu rzeczywiście co poniektórzy ludzie a w szczególności ich oczy widzą juz różnicę w NATĘŻENIU światła dziennego dochodzącego do wnętrza pomieszczenia.

 

.. cały kłopot polega na tym, że ta SZYBA jest częścią (i to chyba istotną) okna.. :lol: Jeżeli piszę, że wśród okien aktywnych są takie, które przepuszczają 50% światła słonecznego i takie, które przepuszczają 77%, to znaczy, że jeżeli zastapisz szybę o Lt=50% szybą z Lt=77%, to odczujesz zmiane natężenia światła o połowę. A jeżeli tej różnicy nie odczujesz, to znaczy, że czas na wizytę u okulisty.. :roll:

 

50% transparencję to mają szkła kolorowe - grafit, zieleń, brąz, niebieski. Tu nie sposób nie znaleźć różnicy w natężeniu światła. Wydawało mi się, że kontestujesz różnicę w akomodacji oka ludzkiego na poziomie 72 i 82 %. Ale może mi się tylko wydawało :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "moim" Poradniku znajdują się okna, które mają wsp. Lt w granicach 50-72% - różnica więc może być ogromna! Przecież jeżeli wartość ta wynosi 50% (np. okno Passive Stolarki Wołomin) to jest podobna redukcja ilości światła, jakby zastapić żarówkę 80W żarówką 40W. W oknach "aktywnych" wsp.Lt waha sie w zakresie 68-72%. Więc chyba jednak projektując nowe okna powinno się uwzgledniać ich wiekszą powierzchnię niz tradycyjny wsp. 1:8.

 

pomieszało Ci się trochę - współczynnik Lt mówi o transmisji światła a więc dotyczy SZYBY a nie profili :)

Wyrażany jest w procentach a to znaczy, że jest mocno wymierny czyli 100% jest wtedy kiedy oko ludzkie absorbuje światło nie przesłonięte szybką. Procenty spadaja wprost proporcjonalnie do stopnia przysłonięcia szybą. Ale ...oko ludzkie jest na tyle niedoskonałe, że do 77 - 80% nie widzi zasadniczej różnicy pomiędzy 100% a 77% czyli Lt nie przeszkadza. Wkłady dwuszybowe o wsp. U = 1,1 mają Lt 77% . Natomiast doklejenie jeszcze jednej szyby i to niskoemisyjnej powoduje pogorszenie o ok 5%. I tu rzeczywiście co poniektórzy ludzie a w szczególności ich oczy widzą juz różnicę w NATĘŻENIU światła dziennego dochodzącego do wnętrza pomieszczenia.

 

.. cały kłopot polega na tym, że ta SZYBA jest częścią (i to chyba istotną) okna.. :lol: Jeżeli piszę, że wśród okien aktywnych są takie, które przepuszczają 50% światła słonecznego i takie, które przepuszczają 77%, to znaczy, że jeżeli zastapisz szybę o Lt=50% szybą z Lt=77%, to odczujesz zmiane natężenia światła o połowę. A jeżeli tej różnicy nie odczujesz, to znaczy, że czas na wizytę u okulisty.. :roll:

 

50% transparencję to mają szkła kolorowe - grafit, zieleń, brąz, niebieski. Tu nie sposób nie znaleźć różnicy w natężeniu światła. Wydawało mi się, że kontestujesz różnicę w akomodacji oka ludzkiego na poziomie 72 i 82 %. Ale może mi się tylko wydawało :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalujemy małe okna energooszczędne z ociepleniem 15 - 20 cm a później w lecie wszystkim marzną nogi przed telewizorem :roll:

Pozdrawiam

a to w lecie nie można tych okien otworzyć i wpuścić nieco trzydziestostopniowego skwaru...? Nogi powinny nieco mniej marznąć. Nie wiem..

można - w każdym razie życzę nam wszystkim 30 stopniowych upałów tak jak tego lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

50% transparencję to mają szkła kolorowe - grafit, zieleń, brąz, niebieski. Tu nie sposób nie znaleźć różnicy w natężeniu światła. Wydawało mi się, że kontestujesz różnicę w akomodacji oka ludzkiego na poziomie 72 i 82 %. Ale może mi się tylko wydawało :-?

 

Charlie, z całym szacunkiem: 50% "transparencję" ma absolutnie "bezbarwny" pakiet szybowy w oknach Passive z Wołomina. A to że kot widzi w ciemności nie oznacza wcale, że jest jasno... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Wpadłam podziękować :D jestem już umówiona i za waszą poradą za 2-3 tygodnie będę się cieszyć nowiutkimi oknami :lol:

 

forek :lol: czytałam Twój ulubiony poradnik :wink: jest na prawdę pomocny.

Kilka razy nawet sprzedawcy byli zdziwieni, że ja jako kobieta :p wszystko wiem o oknach :lol: heheeh ...a niech se tak myślą :lol:

Wszystkiego nie wiem ale to dobrze, że tak myślą :lol: przynajmniej mi bajery nie wciskali tylko byli szczerzy :wink:

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu śledzę "wątek okienny", gdyż lada moment stanę przed dylematem zakupu stolarki. Forek, nabyłem poradnik i rzeczywiście trochę mi rozjaśniło. Natomiast mam inne pytanie. W projekcie w salonie mam dwa duże otwory 3,0 szer. i 2,20 wysokości. Zastanwiam się, czy ze względów oszczędnościowych, da się w jednym z tych otworów wstawić stałe przeszklenie? Czy jest to technologicznie możliwe? Dodam, że skłaniam się ku stolace PCW i na pewno energooszczędnej. Dzięki za odpowiedź.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

 

No proszę, trochę mnie nie było, a tu się okazuje, że forek wyrasta na czołowego doradcę forum, a "Poradnik" robi karierę 8).

 

forek, patrząc na pytania i "częściowe rozjaśnienia" może czas by był na przygotowanie wydania II uzupełnionego, jak sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Wpadłam podziękować :D jestem już umówiona i za waszą poradą za 2-3 tygodnie będę się cieszyć nowiutkimi oknami :lol:

 

forek :lol: czytałam Twój ulubiony poradnik :wink: jest na prawdę pomocny.

Kilka razy nawet sprzedawcy byli zdziwieni, że ja jako kobieta :p wszystko wiem o oknach :lol: heheeh ...a niech se tak myślą :lol:

Wszystkiego nie wiem ale to dobrze, że tak myślą :lol: przynajmniej mi bajery nie wciskali tylko byli szczerzy :wink:

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam:*

 

Tak na prawdę taki poradnik to wiadomości zebrane w pigułce. I o tyle warto go wcześniej przeczytać. Na pewno nie zaszkodzi (chociaż sam jeszcze nie czytałem, ale wierzę autorowi;)

Idę o zakład, że w wątku"szukam dobrych okien" jest o wiele więcej przydatnych informacji, tylko kto je potrafi przeflitrować i uporządkować? Ech, zeby dało się tu oddesać spam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

 

No proszę, trochę mnie nie było, a tu się okazuje, że forek wyrasta na czołowego doradcę forum, a "Poradnik" robi karierę 8).

 

forek, patrząc na pytania i "częściowe rozjaśnienia" może czas by był na przygotowanie wydania II uzupełnionego, jak sądzisz?

 

A o to, to powinieneś się zwrócić do pana Błaszczyka, którego pewnie znasz, bo on i na twoim portalu ponoć pisuje... :roll: Jeśli chodzi o wiedzę o oknach, to wydaje mi się, że zwykłemu "śmiertelnikowi" ta wiedza z Poradnika absolutnie wystarczy i nie ma sensu zaśmiecać sobie głowy większą iloscią szczegółów. Wy żyjecie w tej branży na co dzień, ale tacy ludzie jak ja nie kupują okien częściej niż 1-2 razy w życiu - więc nam aż takie szczegóły nie są chyba potrzebne... :lol:

 

.. a o jaki poradik chodzi?Mozna go gdzies sciagnac z netu?Chetnie bym sobie poczytala zanim ostatecznie zamowie okna

 

Pomimo plotek upowszechnianych na tym forum, nie chodzi tu o żaden MÓJ Poradnik (choć mój ulubiony..), ale o poradnik "Jak kupić dobre okna?" pana Andrzeja Błaszczyka. Znajdziesz tu: http://aktywneokna.pl/boutique/jak-wybrac.php . pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w innych miejscach ? np. księgarnie ?

 

95% merytorycznej zawartości poradnika "Jak kupować okna" możesz znaleźć całkowicie bezpłatnie i z możliwością ściągnięcia poszczególnych artykułów w formacie pdf pod następującymi linkami

 

http://www.okna_pcv_abc.oknotest.pl/

http://oknotest.pl/1/zaliczka_zadatek_umowa/zaliczka_zadatek_umowa.php

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie GURU okien!!! :)

 

Mam prosbe o namiary na kilku producentow okien drewnianych. Takich, którzy nie boją sie kontrukcyjnych wyzwan :) W domu sa zaplanowane duuuuuze przeszklenia wiec zalezy i na sprawdzonych firmach.

 

Buduje w Warszawie.

 

Do tego jesli macie namiary na producentow rolet zewnetrznych to tez bede bardzo wdzieczny!

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...