Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

20 - 24 osoby w ciągu 5,5 lat to nie dużo faktycznie.
Małe sprostowanie- napisałem z rozpędu 5,5 roku. Na tym portalu jestem niecałe 5 lat

:oops: , więc w tym czasie miałem ok.1700 klientów.

Pytanie moje wynikło z tego że co jakiś czas każdy pisze na jakim profilu jaki producent. Wiec z tym doradzaniem to tak bym pół na pół stawiał a reszta to zwykła darmowa reklama. I co można wywnioskować te dobre okna według doradzających muszą dużo kosztować. Co dobrze wiemy że to nieprawda.

Mylisz sie Kolego- w regulaminie forum reklamy sa zabronione- chyba, że ktoś jest "zasłużonym" forumowiczem.

Jeżeli zaczniesz się reklamować admin niechybnie to przypomni :wink:

Dobrze też wiemy, że dobre okna napewno nie będą najtańsze, jareko juz to z grubsza wyłuszczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym forum wszelkiej maści najlepsi doradcy polecają budować jak najgorzej (najtaniej) z jak najgorszych (najtańszych) materiałów. Poza tym jednym wątkiem gdzie nieliczni, rzeczywiście najlepsi doradcy, doradzają coś zgoła odmiennego. Tak trzymać chłopaki, ale lepiej nie będzie. Niewielu wam uwierzy, że lepiej=drożej. To zasługa głównie tego forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier - zapomniałeś dodać ze stosując jakże często technologie i rozwiązania najgorsze z możliwych byleby tylko przyoszczędzić kilka zeta które później wyda sie lekka ręką na to co widać - baterie, wanny, kible, glazury na jednym słowem szpan nad szpany

Bylem kiedys u pewnego klienta, w domu gumoleum na podłodze, glazury jeszcze nie ma, szafki w kuchni ze starego mieszkania i wogóle - warunki spartańskie ale oprowadził mnie później o swej chałupie pokazując zastosowane rozwiązania i kopara mi opadła. Wyłuszczył mi w skrócie swoja filozofie - Wie Pan, kredytem to ja się mogę zarżnąć by wykonać dom w którym rok rocznie będę oszczędzał na kosztach eksploatacji i z tych oszczędności stać mnie będzie na wykończenie takie jakie ja bym chciał, stąd takie a nie inne okna, stąd kotłownia jak się patrzy, stąd wszystko dopracowane i wykonane tak, by za piec czy dziesięć lat nie zaczynać gruntownego remontu i rozpierdzielać te wszystkie wykończenia na które najwięcej kasy idzie. Sąsiadów to ja mogę na grila zaprosić i pogadać a nie drażnić ich luksusem z kredytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywając na chwilę debatę o profitach czerpanych z forum chciałbym zamieścić pewien komunikat, choć nie wiem czy to co poniżej będzie reklamą, czy też nie będzie, ale...

 

Z przyjemnością informuję, że w ramach projektu OKNO BEZ BARIER pod adresem http://www.oknotest.pl powstała i jest dostępna pierwsza w Polsce i jedyna w Europie strona internetowa poświęcona tematyce okiennej dostosowana do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych, korzystających ze screen readerów. Zmiana kontrastu oraz powiększanie rozmiaru czcionki z poziomu czytanej strony, to tylko niektóre widoczne, unikalne i konieczne udogodnienia dla osób słabowidzących. Dla osób niewidomych najważniejsze jest, to czego nie widać, czyli pełna zgodność kodu strony przede wszystkim ze standardem WCAG 1.0 oraz XHTML 1.0, CSS 2.1.

 

Zrealizowany projekt pokazuje, że nie czekając na rządowe decyzje wszyscy możemy włączyć się aktywnie do walki ze zjawiskiem wykluczenia cyfrowego, którego elementem jest brak możliwości korzystania z zasobów Internetu przez osoby niewidome i słabowidzące. Szacunki UE mówią, że około 15% ogólnej liczby mieszkańców Europy, to osoby niepełnosprawne, w tym znaczna grupa, to osoby z różnymi upośledzeniami wzroku. W Polsce takich osób jest ponad 500.000.

 

Korzystając z gościnności tego forum pozwalam sobie zaapelować do jego aktywnych użytkowników aby zechcieli możliwie szeroko poinformować o istnieniu takiej strony swoje lokalne środowiska, a w szczególności znane sobie osoby niewidome i słabowidzące lub opiekunów takich osób. W ten sposób pomagając niepełnosprawnym inwestorom możecie również włączyć się do walki ze zjawiskiem wykluczenia cyfrowego, przy okazji czynem odpowiadając na następujące słowa Jana Pawła II:

 

„... Poziom cywilizacji mierzy się szacunkiem, jakim umiemy otoczyć swoich najsłabszych członków. Szacunek ten powinien wyrażać się w opracowaniu i wprowadzeniu w życie programów zapobiegania i rehabilitacji, w poszukiwaniu i realizacji form leczenia i rozwoju człowieka, w dążeniu do integracji wspólnoty przy zachowaniu pełnego szacunku dla godności osoby, tak aby zapewnić niepełnosprawnemu uczestnictwo w życiu społeczeństwa we wszystkich jego strukturach ... „

 

Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany szerszą informacją lub włączeniem się do projektu albo stworzeniem podobnej strony internetowej chętnie podzielimy się zdobytymi doświadczeniami. Więcej o problemie wykluczenia cyfrowego i projekcie OKNO BEZ BARIER można znaleźć w artykule znajdującym się pod adresem http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/okno-bez-barier.php .

 

Pozdrawiamy społeczność forum z nadzieją na wyrozumiałość moderatorów i informujemy, że jak Murator dorobi się strony spełniającej standard WCAG 1.0, chętnie o tym napiszemy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jesteśmy na etapie wyboru okien do naszego domku. Więc pierwsze pytanie - jakie marki okien i kogo do montażu polecacie/nie polecacie z okolic Mińska Mazowieckiego.

 

Mam też jeszcze jedno pytanie bardziej ogólnopolskie - czy ktoś z was ma zamontowane okna przesuwane? Mamy mega balkon - 4m szerokości i chcielibyśmy, żeby był jak najbardziej funkcjonalny - dlatego pomyśleliśmy o przesuwanych skrzydłach zamiast tych z ruchomym słupkiem, ale może nie warto? Cenowo oczywiście drożej, ale jak jest z praktyką - jak się sprawdzają prowadnice?

 

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc i wszelkie dobre rady.

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwa rozwiązania:

 

HKS - skrzydło najpierw się uchyla by później "wyjechać" dołem z ościeżnicy i na "wózku" przesuwa sie na bok. Rozwiązanie najszczelniejsze ze szczelnych, okucia po całym obwodzie dociskają skrzydło do ościeżnicy, przy sztandarowych okuciach już spełnia wymagania antywłamaniowe klasy WK-2. Ma ograniczenie co do maksymalnego ciężaru skrzydła jak i szerokości która nie może przekraczać ok 150 cm. Próg ok 70mm

 

HS - skrzydło najpierw sie podnosi by później w tej samej linii można je przesunąć. Zasada działania podobna jak w drzwiach do szaf np. Komandor. Podobnie okute standardowymi okuciami już spełnia wymagania antywłamaniowe klasy WK-2, nie dopuszcza błędów produkcyjnych i montażowych, w niektórych systemach PVC realnie nieszczelny z założenia. Z racji konstrukcji można powiedzieć ze nie ma ograniczeń gabarytowych skrzydła w typowych dla domków otworach okiennych a i tu istnieje możliwość takiej aranżacji konstrukcji ze możliwym jest wypełnienie otworu o szerokości nawet 6 metrów i jak sie człowiek uprze większych. Sanki jezdne wymagają dbałości o czystość, wręcz zarówno od środka jak i od zewnątrz wskazane jest zamontowanie na stale dywaników zbierających bród z obuwia. Próg ok 20mm

 

koszty:

zakładając takie same wymiary:

- balkon dwuskrzydlowy przyjmijmy jako "X"

- HKS - ok. 2 x "X"

- HS - ok. 4 x "X"

 

I uwaga natury ogolnej.

Oba rozwiązania nie tolerują "głupoty" w użytkowaniu.

Jakże częste przy HS-ach nie podniesienie do końca skrzydła powoduje wyrywanie, zniekształcanie, szybsze zużycie uszczelek i szczotek.

Przy HKS-ach z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce nagminnie niszczone są okucia przez zamykanie skrzydła na sile zamiast wykorzystywania do tego tylko klamki

Na czas dalszych prac w domu, a przede wszystkim prac tynkarskich najlepiej postawić uzbrojonego strażnika który zabije każdego kto chciałby wyjść lub wogóle dotykać takich drzwi. Niestety nagminne jest ich zdewastowanie zanim zacznie się ich użytkowanie przez naszych kochanych budowlańców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod adresem http://www.oknotest.pl powstała i jest dostępna pierwsza w Polsce i jedyna w Europie strona internetowa poświęcona tematyce okiennej dostosowana do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych

 

Korzystając z gościnności tego forum pozwalam sobie zaapelować do jego aktywnych użytkowników aby zechcieli możliwie szeroko poinformować o istnieniu takiej strony swoje lokalne środowiska, a w szczególności znane sobie osoby niewidome i słabowidzące lub opiekunów takich osób.

 

Chcialem podziękować za pomysł i jego realizacje. Zaczalem budowe 3 lata temu i nagle moj wzrok zaczal odmawiac posluszenstwa. Genetyka taka. Obecnie moja wada przekracza juz -25 dioptrii. Powoli zblizam sie z budowa do okiennego napiecia. Bywalem juz wczesniej na tej stronie po informacje a teraz moze uda mi sie samodzielnie doczytac do konca i dam rade. Obiecuje ze powiem dalej o stronie choc to nie jest taki news jak to ze niewidomy wpadl pod wagon metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy mega balkon - 4m szerokości i chcielibyśmy, żeby był jak najbardziej funkcjonalny - dlatego pomyśleliśmy o przesuwanych skrzydłach zamiast tych z ruchomym słupkiem, ale może nie warto? Cenowo oczywiście drożej, ale jak jest z praktyką - jak się sprawdzają prowadnice?

 

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc i wszelkie dobre rady.

Marta

Przy 4 metrach szerokości jest w sumie takie rozwiązania:

- zestaw balkonowy 4- skrzydłowy z PCW (środek ze słupkiem ruchomym lub przesuwny a boki oddzielne - do złączenia na budowie). Ew. w drewnie w jednej ramie do wykonania przez niektóre firmy.

- zestaw przesuwny - rozsuwany - nazywa sie to "schemat C" - czyli srodkowe skrzydła rozsuwane na boki (do wykonania chyba tylko w drewnie)

- zestaw przesuwny HS - dwa skrzydła bądź cztery - i takie polecam najbardziej.

Przykładowe zdjęcie takiego 4 metrowego balkonu da sie znaleźć na mojej stronie (przedostatnie zdjęcie na dole): http://www.alterdom.pl/index.php?id=3&idp=11

Ps. Podaję ten link bo jak napisałem kiedys próbuję wypozycjonować swoją stroną w moim regionie i każde wejście się liczy :wink: - i to jest mój prywatny, ukryty interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Podaję ten link bo jak napisałem kiedys próbuję wypozycjonować swoją stroną w moim regionie i każde wejście się liczy - i to jest mój prywatny, ukryty interes.

 

popieram Twoj ukryty interes.

ale te WYPOZYCIONOWANIE to brzmi paskudnie ( prawie jak u gosiewskiego lub innego kurskiego nie wspominajac o kaczkach dziwaczkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... prawie jak u gosiewskiego lub innego kurskiego nie wspominajac o kaczkach dziwaczkach...
oj Czmirek uważaj - CBA czuwa :lol:

 

na szczescie tu gdzie jestem krotkie lapki gosia nie siegna a i nozki kaczuszek sa za krotkie, bultreier za bardzo sie spasl w brukseli zeby szczerzyc kly

 

p.s. i pomyslec ze ludzie ludzia zgotowali taki los

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla odmiany tematu

jestem swiezo po ekspertyzie na budowie gdzie wstawiono okna ze slynnej firmy na Do........ Okna bezposrednio od nich.

No i sie potwierdzili to co sleszalem - profile w 3-ciej klasie grubosci scianek. A stal to az 1 mm grubosci. tak sobie kleca okna.

wiec jak ktos zamierza z firmy do.... brac okna to odradze stanowczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla odmiany tematu

jestem swiezo po ekspertyzie na budowie gdzie wstawiono okna ze slynnej firmy na Do........ Okna bezposrednio od nich.

No i sie potwierdzili to co sleszalem - profile w 3-ciej klasie grubosci scianek. A stal to az 1 mm grubosci. tak sobie kleca okna.

wiec jak ktos zamierza z firmy do.... brac okna to odradze stanowczo.

 

Do. jak dobroplast slawne okna i slawna p. prezes od kurczakow?

pchelek nie wstydz sie podaj pelna nazwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne obyczaje :p dziś poleconym dostałem poradnik , którego nie zamawiałem, o którym tak tu głośno i nad którym forek aż się rozpływa z zachwytu i...., i w zalewie różnych reklam, tekstów bez tekstu ":lol:" nic ciekawego się nie pojawiło. Dla mnie to makulatura... a nie poradnik.

Przepraszam autora ale z pełną świadomością i odpowiedzialnością za słowa powiem tak

Szanowni forumowicze , zamiast kupować poradniki kupcie swym pociechom lody, ciastka, jakakolwiek zabawkę, pójdźcie z nimi bądź z żoną czy kochanką do kina - więcej pożytku z tego będzie niż z lektury i oglądania kolorowych reklam.

Chcecie poznać temat okien ? poświećcie kilka wieczorów i przeczytajcie ten watek od dechy do dechy. Dowiecie się o wiele więcej niż tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla odmiany tematu

jestem swiezo po ekspertyzie na budowie gdzie wstawiono okna ze slynnej firmy na Do........ Okna bezposrednio od nich.

No i sie potwierdzili to co sleszalem - profile w 3-ciej klasie grubosci scianek. A stal to az 1 mm grubosci. tak sobie kleca okna.

wiec jak ktos zamierza z firmy do.... brac okna to odradze stanowczo.

no własnie - są dowody, expertyzy a dalej nie ujawnia się ID sprawcy czyli winnego. Na tzw Zachodzie, w takiej Holandii czy Belgii taki bubel to sie nagłaśnia w lokalnej TV - firma jest skończona i nikt nie ma żadnych sentymentów.

W Polsce jest jednak inaczej - tak się właśnie napędza spirala legalności obrotu bubli na rynku. Jeśli ITB w ten sposób taktuje sprawę - pewnie producentowi nie grożą żadne konsekwencje po Twoich Pchełek działaniach to co dalej ? A dalej jest to, że Klienci płacą tzw frycowe a kraj postrzegany jest jako kraj bezprawia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - niestety ale masz calkowita racje. Sa producenci tacy jak wspomniany Do.....broplast ktorzy realnie na zachodzie znow powrociliby do kurczakow i pracowali na pokrycie wszystkich kosztow poniesionych przez swoich klientow. Niestety, Polska to dziwny kraj i predzej ja za ten post bede mial sprawe sadowa niz oni poniosa jakiekolwiek konsekwencje

 

A skoro zaczeliśmy już sobie jechać po producentach przypomne zdjecia:

http://images49.fotosik.pl/196/6892b8fba06e6f5em.jpg

http://images39.fotosik.pl/192/4ffe6df79d871390m.jpg

http://images44.fotosik.pl/196/89b9a18a18d5f055m.jpg

http://images37.fotosik.pl/192/31a7a4ddadefcf5dm.jpg

http://images50.fotosik.pl/196/7957166a688115f5m.jpg

 

Sa to wyroby firmy ELTEX z Tarnobrzega zamontowane na terenie Wojewódzkiego Centrum Stomatologii w Warszawie ul. Nowy Zjazd 1. Wszystkie !!! Dosłownie każde okno zostało wyrwane przeze moja firmę i ponownie prawidłowo zamontowane. Wymienione zostało tez kilka klamek które rozpadły się po niecałym roku eksploatacji (takie klamki a 4 zeta dostępne sa w Castoramie), wiele skrzydeł zostało ponownie przeszklonych gdyż żle uczyniono to u producenta, wiele ram zostało wypolerowanych Cosmofenem gdyż były porysowane... listę usterek okien można by mnożyć. O błędach montażu można by książkę napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Aprobat ITB juz nie ma.

A to one ograniczaly i okreslaly minimalne grubosci scianek profili PVc do dwu klas [a sa klasy trzy]. Z tym ze ta najnizsza nigdy nie miala dopuszczenia.

Tak samo ograniczone bylo odchudzanie stali usztywnien.

Aprobat nie ma wiec co poniektorzy odchudzili scianki profili PVc do tej trzeciej najgorszej scianki i stosuja stal grubosci 1 mm. nawet w oknach kolorowych.

Stosowac mozna - a ze okno jest badziewiem a nie oknem to wychodzi dopiero po pewnym czasie.

Mam juz drugie zgloszenie. Producent dal szyby 4/12/4/12/4 w wymiarach 2600x1600 - na tym systemie i w slupkach wysokosci 2800 - wlasnie taka stal 1 mm.

No ale w przetargu wygrali bo zaoferowali najtansze okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...