Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Forumowicz/ka dostał odpowiedź na nurtujące Go/Ją pytania i uważam, że rola forum została spełniona i nikt nie powinien mieć pretensji do nikogo.

W mojej ocenie cały proces udzielania odpowiedzi odbył się w kulturalnej otoczce aczkolwiek dyskusyjną może być forma zapytania.

Powiedzmy, że mleko się rozlało ale nic sie nie stało.

 

Hogh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( jestem zdziwiona, że to tak poszło....niestety jestem kobietą i spróbuję posprzątać to rozlane mleko.

 

Pisałam już, że przeczytałam dziesiątki stron gdzie Panowie między sobą ustalali co jest lepsze a co gorsze a we mnie zrodziło się podejrzenie , że trzeba być alfą i omegą aby kupić dobre okna - szczerze powiem przeraziłam się, bo projekt mam trudny.

 

"Nudno i branżowo się zrobiło" - to nie moje ... to finlandia i tylko to chciałam powiedzieć, po co człowiekowi który raz! może dwa! razy w życiu kupuje okna potrzebna taka wiedza. Potrzeba wsparcia Waszą wiedzą przychodzi wtedy kiedy są problemy.

 

i jeszcze raz posłużę się całym Postem - Wysłany: Czw, 8 Październik 2009 11:36 finlandi - żebyście mogli pomóc - też potrzebujecie dużo więcej informacji.

 

Luksusem byłoby, gdybym mogła zamówić okna w firmie X a u Panów jako ekspertów dostała ocenę swojego zamówienia - odpłatnie czy nie - w tym wypadku może warto byłoby wydać - aby mieć spokój i gwarancję, że nie kupuję bubla.

 

Już boję się zabierać głos, bo widzę jak narastały negatywne emocje z godziny na godzinę.

I jak dla mnie podpowiadanie nic nie daje - Nie jestem w stanie zapamiętać nawet połowy z tego o czym rozmawiacie i co podpowiadacie i jeszcze posługiwać się tym w rozmowie - w czasie składania zamówienia.

Ja i pewnie większość z nas potrzebujemy oceny swojego zamówienia od niezależnego eksperta - tylko tyle, albo aż tyle. Wtedy rezygnując ze wskazówek - na przykład dla mniejszej ceny - bierzemy odpowiedzialność na siebie.

Nie szukam okien za mniejszą cenę - szukam dobrych okien w dobrej cenie. Mam już trochę lat i wiem gdzie mogę zaoszczędzić, a gdzie nie wolno.

 

:oops: mimo, że mam już trochę lat, mam nadzieję, ze trochę posprzątałam -

dla tych którzy jeszcze nie raz będą potrzebowali Waszej pomocy bo nie wierzę, że grono ekspertów obrazi się na nas malutkich niedouczonych w sprawie okien. Pozdrawiam an.i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o`k Anna :)

tak to jest z poetami, że tylko wiersze pamiętają :))

 

Z tego co opisywałaś (fasada szklana) to musisz mieć zaprojektowany dom w mocno nowoczesnej bryle i brakuje Ci do szczęścia daszek ze szkła jako element dachu.

UWAŻAJ bo taką konstrukcję nie każdy potrafi zrobić dobrze - są sprawy związane głównie z odwodnieniami, uszczelnieniami i łączeniami z powierzchnią dachu.

Dlatego sugeruję Ci skorzystać z profesjonalnych wykonawców Z DUŻYM DOŚWIADCZENIEM w podobnych realizacjach bo po to słuzy to forum - doradzaniu w całym tego słowa znaczeniu a nie przede wszystkim zarabianiu. Przy okazji krzewi się tzw kulturę techniczną w społeczeństwie z której zasysaniem różnie bywa przez ogół tak jak zresztą ze wszystkim.

 

Gdyby było inaczej to właściciel tego forum - wydawnictwo MURATOR juz dawno podjęło odpowiednią interwencję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: paaamiętam ! ale musiałabym godzinę tłumaczyć o co chodziło autorowi.

 

a w wyrażaniu myśli, jak widać nie jestem precyzyjna ( chyba, że wiersz)

 

Z oknami ( bo w projekcie są błędy) muszę dać radę i jeżeli zdecyduję przed stawianiem ścian - to oczywiste dam - ważny jest wybór firmy? część zrobię prawdopodobnie jako fixy - czy tak to się pisze? wiem, że są stałym, nieruchomym elementem elewacji.

 

Z dachu pewnie zrezygnuję, właśnie z powodów obaw o taką konstrukcję ale też z powodu kosztów - prawdopodobnie? bo nie dostałam jeszcze wyceny, muszę jednak zdecydować o tym, znowu przed ukończeniem ścian.

 

Czy to prawda, że chcą coś pomajstrować przy VAT- cie na okna, że może zostać zmieniony z 7 na 22%/

- będę pytała jeżeli pozwolicie ! ale szczerze - po przeczytaniu tego wszystkiego dużo bardziej boję się tej decyzji - może to dobrze - będę ostrożniejsza i mniej ufna? - co za słowo w kontekście zawierania umowy na kilkadziesiąt tysięcy ale chyba tak, mniej ufna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chocby w tym celu jest nasza tu obecnosc - jakze czesto sprowadzajaca na ziemie marzenia o roznych- nie przecze ze ciekawych i moze takze pieknych - projetkach

Jak wspomnial Charlie - podstawa jest firma robiaca takie rzeczy na codzien ale niestety tym samym drozsza od pana Ziutka z garażu. Juz sam montaż to są koszta - minimum 120 zeta netto za 1mkw konstrukcji, zas sama konstrukcja to minimum 2.500/1mkw. Juz mozsze bardzo orientacyjnie oszacowac koszty tego rozwiazania i raczej liczyc sie z ich zmiana wgóre a nie dół.

Dobrze ze zapalilo ci sie swiatelko ostrzegawcze - ja dorzuce do tego jeszcze jedno - odwazna jestes chcac zamowic okna PRZED powstaniem scian - to niesie ze soba 100% zrozumienie projektu, trzymanie sie narzuconych w nim wymiarow i poziomow - a z tym roznie bywa w naszej "budowlance". I tak naprawde albo wymusza na Tobie nadzor i pilnowanie wymiarow lub... lub wybranie takiego dostawcy stolarki ktory we wlasnym interesie prawidlowego montazu sam bedzie to nadzorowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sam montaż to są koszta - minimum 120 zeta netto za 1mkw konstrukcji,

 

Ale to naprawde MINIMUM

 

Juz mozsze bardzo orientacyjnie oszacowac koszty tego rozwiazania i raczej liczyc sie z ich zmiana wgóre a nie dół.

 

W moim przekonaniu na pewno w górę

 

- odwazna jestes chcac zamowic okna PRZED powstaniem scian - to niesie ze soba 100% zrozumienie projektu, trzymanie sie narzuconych w nim wymiarow i poziomow - a z tym roznie bywa w naszej "budowlance". I tak naprawde albo wymusza na Tobie nadzor i pilnowanie wymiarow lub... lub wybranie takiego dostawcy stolarki ktory we wlasnym interesie prawidlowego montazu sam bedzie to nadzorowal.

 

Jareko , do odważnych świat należy :wink: :lol: .

 

Najgorzej dla niej będzie jak zamówi, a w trakcie prac wyjdzie że ani firma budowlana ani żadna inna firma nie zawaliła, tylko zawalił Projektant. A od projektanta bardzo trudno będzie uzyskać odszkodowanie za błędny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ Jarku mówiłem o kosztach naprawdę minimalnych i jeśli ktoś zaproponuje niższe po raz kolejny powinno zapalić się żółte światełko :)

A co do okien przed powstaniem budynku - wielokrotnie zdarzały mi się takie zamówienia i tak naprawdę to nic strasznego tyle tylko że trzeba uważać na to co i jak się muruje. Współpracując ze montażystą czy handlowcem, przy opracowywaniu oferty i zamówienia można - wbrew pozorom - bryle projektantów wychwycić. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że jak już powstanie bryła budynku nie da rady - bez ponoszenia dodatkowych kosztów - zmienić wymiarów otworów. To po prostu nie pozwala na jakiekolwiek fuszerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już widzę ITB jak łapkami przebiera żeby zrobić kasę na "zatwierdzaniu" badań kaskadowych wykonanych przez firmy systemowe w ift Rosenheim i pchane do firm, że niby firmy robią tak jak w tych badaniach. Straszna to bzdura te badania

 

Pracy mam tyle ze ja czasami przeklinam. Po prostu za duzo.

Milion badan -bo wbrew pozorom producenci [ci powazniejsi] chca przebadac swoje ona. Bo w badaniach nawet najlepiej przygotowanych takie cuda wychodza ze ich producenci oczy przecieraja.

Z ekspertyzami sadowymi, opiniami, pismami to po prostu jest zasyp.

sam dobrze wiesz jak trudno jest ekspertyze napisac by byla konkretna i sensowna.

Czasami jak czytam co wypisuja "biegli sadowi" , "eksperci" z PZITB - co okien w zyciu nie widzieli i zatrzymali sie na etapie okien zespolonych. rozpacz.

badania kaskadowe i przekazywanie wynikow badan to fikcja kompletna.

Takich badan nie zatwierdzamy - nie ma mozliwosci.

Tak samo jak jareko dospalem ksiazke do poczytania.

Zamieniam sie w mola i czytam.

dobrze ze takie cos wyszlo.

Co do nowelizacji normy i ograniczenie dla profili PVc [by nie bylo tych z papieru] to kapucha - nie da sie.

Zreszta ta cala norma jest do d.....y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie okna balkonowe uchylno-przesuwne (HRS ) musza miec taka brzydka maskownice za ktora schowany jest mechanizm :(

Niezbyt mi sie to podoba-a moze mozna to wykonac z tego samego materialu co rama okna?

http://img96.imageshack.us/img96/6545/picture064g.th.jpg

 

trudno dobrac kolor blachy do koloru okleiny w PCV, a swoja droga poczucie estetyki w tej firmie jest na niskim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bede bardzo wdzieczny za Wasze opinie dotyczaca ponizszych profili 5 komorowych, dwustronny kolor braz. Wszystkie wyceny mieszcza sie w zaplanowanym budzecie, tak wiec, aby dokonac ostatecznego wyboru (poza jakoscia montazu) chcialbym zasiegnac Waszych opinii

1. Salamander Streamline SL 76mm, producent: Okno Dom

2. Salamander 3D, producent: Okno Dom

3. Avante Deceuninck Zendow

4. Oknoplast Platinium

 

Z gory dziekuje za wszelkie opinie i sugestje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: a ja będę wdzięczna za

 

konstrukcja z profili 5 komorowych PLUSTEC PERFORMANCE ( wzmacniane stalą ocynkowaną) ????????????

 

szklenie - zestaw niskoemisyjny gr ~ 24 mm termofloat

Okucia WINKHAUS autopilot w skrzydle RU mikrowentylacja oraz jeden zaczep utrudniający wyważenie skrzydła

 

lub bo dwa warianty

 

szklenie antywł. Kl P4A gr ~10 mm w zestawie niskoemisyjnym z szybą termofloat

 

Okucia WINKHAUS autopilot w skrzydłach RU - WK2 w skrzydłach R oraz RU przy słupku ruchomym WK1 z klamkami z kluczykiem

 

Dostałam wycenę mailem - o co mam pytać i co to znaczy??? Bo przecież nie dla normalnego człowieka.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie okna balkonowe uchylno-przesuwne (HRS ) musza miec taka brzydka maskownice za ktora schowany jest mechanizm :(

Niezbyt mi sie to podoba-a moze mozna to wykonac z tego samego materialu co rama okna?

http://img96.imageshack.us/img96/6545/picture064g.th.jpg

 

trudno dobrac kolor blachy do koloru okleiny w PCV, a swoja droga poczucie estetyki w tej firmie jest na niskim poziomie

 

Jeśli można to poprosiłbym czmirka o przykłady HKS-ów w pcv wykonanych przez firmy w których poczucie estetyki osiąga szczyt wyrafinowania 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to poprosiłbym czmirka o przykłady HKS-ów w pcv wykonanych przez firmy w których poczucie estetyki osiąga szczyt wyrafinowania

 

a co to jest szczyt wyrafinowania - prosze o definicje

okno nie nalezy do mnie, a mimo to nie podoba mi sie zestaw "kolorystyczny" w tym oknie

jak bede mial czas to poszperam i pokaze Ci ze mozna to zrobic inaczej czyt. lepiej, ladniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...