Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam!

 

Mam pewne obawy czy nie uznacie mojego pytania za zaśmiecanie forum (wątek jest tak długi, że dość trudno określić jednoznacznie jego zakres tematyczny), ale spróbuję i proszę o wyrozumiałość. O ile wiele informacji na temat prawidłowego montażu okien przewinęło się przez forum, to wciąż mam pewne wątpliwości jak postępować po montażu.

 

Wiadomo, że kliny (drewniane) pod listwą podokienną mają pozostać aż będą robione parapety. Czy przed podłożeniem parapetu należy usunąć te kliny czy może wyjąć, przyciąć równo z listwą podokienną i wsunąć ponownie na wcisk?

 

A co zrobić z klinami bocznymi? Usunąć aby okno mogło pracować, czy może przyciąć równo z ościeżnicą?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to poprosiłbym czmirka o przykłady HKS-ów w pcv wykonanych przez firmy w których poczucie estetyki osiąga szczyt wyrafinowania

 

a co to jest szczyt wyrafinowania - prosze o definicje

okno nie nalezy do mnie, a mimo to nie podoba mi sie zestaw "kolorystyczny" w tym oknie

jak bede mial czas to poszperam i pokaze Ci ze mozna to zrobic inaczej czyt. lepiej, ladniej.

 

Czmirku, mi też się nie podoba ale biorąc pod uwagę różnorodność renolitów i ubogość kolorystyki maskownic do HKS to trudno tu zadowolić estetów.

A " szczyt wyrafinowania" to każdy ma swoją definicję, dla niektórych obustronny złoty dąb + parapety i wewnętrzne i zewnętrzne też złoty dąb, co dla mnie paskudne jest.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wiadomo, że kliny (drewniane) pod listwą podokienną mają pozostać aż będą robione parapety. Czy przed podłożeniem parapetu należy usunąć te kliny czy może wyjąć, przyciąć równo z listwą podokienną i wsunąć ponownie na wcisk?

Jeśli przeszkadzają to uciąć to co przeszkadza i zostawić

A co zrobić z klinami bocznymi? Usunąć aby okno mogło pracować, czy może przyciąć równo z ościeżnicą?

Zależy z którymi, powinny pozostać kliny po przekątnej, w przypadku jedno i dwuskrzydłowych i najlepiej drewniane zastąpić klinami z PVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie okna balkonowe uchylno-przesuwne (HRS ) musza miec taka brzydka maskownice za ktora schowany jest mechanizm :(

Niezbyt mi sie to podoba-a moze mozna to wykonac z tego samego materialu co rama okna?

http://img96.imageshack.us/img96/6545/picture064g.th.jpg

 

trudno dobrac kolor blachy do koloru okleiny w PCV, a swoja droga poczucie estetyki w tej firmie jest na niskim poziomie

 

Jeśli można to poprosiłbym czmirka o przykłady HKS-ów w pcv wykonanych przez firmy w których poczucie estetyki osiąga szczyt wyrafinowania 8)

 

Pozdrawiam

Panowie, o co się kłócicie? Może wyjdzie że jestem "ograniczony" w swojej wiedzy, ale ten kolor przypominający stare złoto to i tak wersja lux, bo w 3/4 przypadków mechanizmy przesuwne i ich osłony są brązowe lub białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie okna balkonowe uchylno-przesuwne (HRS ) musza miec taka brzydka maskownice za ktora schowany jest mechanizm :(

Niezbyt mi sie to podoba-a moze mozna to wykonac z tego samego materialu co rama okna?

http://img96.imageshack.us/img96/6545/picture064g.th.jpg

 

trudno dobrac kolor blachy do koloru okleiny w PCV, a swoja droga poczucie estetyki w tej firmie jest na niskim poziomie

 

Jeśli można to poprosiłbym czmirka o przykłady HKS-ów w pcv wykonanych przez firmy w których poczucie estetyki osiąga szczyt wyrafinowania 8)

 

Pozdrawiam

Panowie, o co się kłócicie? Może wyjdzie że jestem "ograniczony" w swojej wiedzy, ale ten kolor przypominający stare złoto to i tak wersja lux, bo w 3/4 przypadków mechanizmy przesuwne i ich osłony są brązowe lub białe.

 

Primo- nie kłócimy się :wink:

Secundo- myślę tak jak Ty że mamy tu kolorystykę najlepszą z dostępnych

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że się wcinam ale czy takiej osłony / maskownicy nie mozna polakierować proszkowo na kolor jaki tam trzeba - to pewnie aluminium ?
jasne że można. Paleta kolorów oklein np. u Jezierskiego to ponad 30 Renolitów, polakierować to i trzymać to wszystko na stanie? Oprócz maskownicy jest jeszcze górna prowadnica - też niektórym kolor przeszkadza :lol: i też polakierować? Jasne że można i tak się czasem robi ale.... ale czy wiesz, że do tej pory nie spotkałem ani jednego klienta który by chciał za to zapłacić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że się wcinam ale czy takiej osłony / maskownicy nie mozna polakierować proszkowo na kolor jaki tam trzeba - to pewnie aluminium ?
jasne że można. Paleta kolorów oklein np. u Jezierskiego to ponad 30 Renolitów, polakierować to i trzymać to wszystko na stanie? Oprócz maskownicy jest jeszcze górna prowadnica - też niektórym kolor przeszkadza :lol: i też polakierować? Jasne że można i tak się czasem robi ale.... ale czy wiesz, że do tej pory nie spotkałem ani jednego klienta który by chciał za to zapłacić?

 

mhm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bede bardzo wdzieczny za Wasze opinie dotyczaca ponizszych profili 5 komorowych, dwustronny kolor braz. Wszystkie wyceny mieszcza sie w zaplanowanym budzecie, tak wiec, aby dokonac ostatecznego wyboru (poza jakoscia montazu) chcialbym zasiegnac Waszych opinii

1. Salamander Streamline SL 76mm, producent: Okno Dom

2. Salamander 3D, producent: Okno Dom

3. Avante Deceuninck Zendow

4. Oknoplast Platinium

 

Z gory dziekuje za wszelkie opinie i sugestje.

 

Charlie dziekuje za Twoja opine. Czy moge liczyc na opinie jeszcze innych forumowiczow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że się wcinam ale czy takiej osłony / maskownicy nie mozna polakierować proszkowo na kolor jaki tam trzeba - to pewnie aluminium ?
jasne że można. Paleta kolorów oklein np. u Jezierskiego to ponad 30 Renolitów, polakierować to i trzymać to wszystko na stanie? Oprócz maskownicy jest jeszcze górna prowadnica - też niektórym kolor przeszkadza :lol: i też polakierować? Jasne że można i tak się czasem robi ale.... ale czy wiesz, że do tej pory nie spotkałem ani jednego klienta który by chciał za to zapłacić?

Maskownica (ta największa część) to aluminium ale zakończenia na bokach to zwykle tworzywo sztuczne. Mam w pamięci złe próby malowania takich materiałów - tzn. lakier odpada (nie moja to była praca, więc nie wiem czy wszystko zostało tam zrobione dobrze) - generalnie nie polecam takiego malowania.

 

A co do wyboru okien spośród tych opcji..

gdybym znał dobrą odpowiedź to na pewno bym się z nią nie krył. Osobiście nie lubię tego co "krzykliwe" i "najlepsze w Polsce" więc śmiało wybrałbym z tych opcji Salamandra z OknoDom (chociaż to moja konkurencja i zabrała mi w tym roku klienta).

Z tym że pamiętaj - nie samo okno jest najważniejsze - w tym "moim" przypadku u Klienta montowałem drzwi i byłem proszony o ocenę montażu, bo klient miał wątpliwości czy wszystko jest ok, wiec samo posiadanie markowego produktu to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już mi kiedyś pomogliście (wyleczyliście moją żonę ze szprosów) :lol: .

Teraz pojawił się pomysł na okiennice. Że to droga impreza, to wiem, bo już robiłem jedną wycenę. Ale, co powiecie o stronie użytkowej okiennic? Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okiennice to przede wszystkim walor estetyczny dla elewacji i całej bryły domu. Spełniają funkcję przeciwsłoneczną, szczególnie rano popołudniu na elewacji zachodniej jako łamacze światła gdy występują lamelki ruchome.

W niewielkim stopniu utrudniającą włamanie (zawsze to jakiś hałas przy ich dewastacji).

Przy nowoczesnym charakterze budynku widziałem konstrukcje przesuwane na szynach - na warszawskiej Marinie mocno dodają uroku.

 

jako element wyróżniający elewację od innych domków na ulicy to dobry produkt 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już mi kiedyś pomogliście (wyleczyliście moją żonę ze szprosów) :lol: .

Teraz pojawił się pomysł na okiennice. Że to droga impreza, to wiem, bo już robiłem jedną wycenę. Ale, co powiecie o stronie użytkowej okiennic? Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie?

Pozdrawiam

 

Możesz przytoczyć lub dać linka dlaczego nie szprosy ? Będę bardzo wdzięczna.

 

 

Mam pytanie standardowe które okna lepsze ?

 

Dostałam wycenę na profile

- KBE 5 profil 5-cio komorowy pakiet 2 szybowy U=1,0

- KBE 5 profil 5-cio komorowy pakiet 3 szybowy U=0,7

 

różnica w cenie 5100

 

- GEALAN profil 6-cio komorowy 74 mm pakiet 2 szybowy U=1,0

- GEALAN profil 6-cio komorowy 74 mm pakiet 3 szybowy U=0,7

 

różnica w cenie 2950

 

Przyjmując za porównanie kwotę X to

KBE 5 profil 5-cio komorowy pakiet 2 szybowy U=1,0 przyjmuje wartość 1,0 X

GEALAN profil 6-cio komorowy 74 mm pakiet 2 szybowy U=1,0 przyjmuje wartość 1,17 X

KBE 5 profil 5-cio komorowy pakiet 3 szybowy U=0,7 przyjmuje wartość 1,21 X

GEALAN profil 6-cio komorowy 74 mm pakiet 3 szybowy U=0,7 przyjmuje wartość 1,29 X

 

Proszę o opinie. Może jakieś sugestie ? No i z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zakupić trzecią uszczelkę w oknach Avante, czy jest to tylko chwyt marketingowy?

 

Tu chyba nie ma co porównywać: giganta z małą fabryczką (Kapitał zakładowy: 500 000zł)

 

trzecią uszczelkę w oknach oknoplast ma montowane seryjnie w standarcie

8)

I jeszcze te hasło okna bez ołowiu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...