Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

zastanawiam się nad zaokrągleniami od wewnątrz

Oknoplast z Platinium czy MS z nowym Tytanowym ?

 

to co ? nikt nie pomoże w ocenie ?

słyszałem, że Platinium jest zimniejsze (chudsza szyba i zwykła stal), ale może to wszystko gra czarodziejów sprzedażowych

 

Żonie bardziej podoba się MS, ja jeszcze się zastanawiam

 

co do zaokrągleń i starzenia się proifli, jakoś się nie przekonałem

A co mamy właściwie ocenić? Masz na tapecie 2 firmy ze ścisłej czołówki. Tak więc prawdopodobnie obie opcje będą OK. Kieruj się więc parametrami, na których tobie zależy, ceną no i opinią żony na temat estetyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Avante. Na razie wszystko OK. Bardzo pozytywnie zostałem zaskoczony gdy firma Avante (fabryka) zaoferowała swoją pomoc w rozwiązaniu sporu ze sprzedawcą okien, u którego kupiłem okna, a z którym doszło do niewielkiego nieporozumienia.

 

Generalnie - polecam okna Avante. A czy są lepsze od OknoPlastu? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezierskiego nie biorę pod uwagę, bo najbliższy punkt sprzedaży jest 70 km ode mnie...
tez mi argument :lol:

gdyby to było 70 lat świetlnych - to jeszcze bym zrozumiał :)

Mój najbliższy klient jest u mnie w domu :)

Najdalszy 460 km ode mnie

odległość tak naprawdę nie ma znaczenia jeśli są chęci :)

 

... pewnie w/g ciebie gnie się " jak mały po robocie" :D :D
:lol: :lol: dobre :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpuszczać !!! 5 mm to już dużo - i ole jest to "banan" bo tak do konca nie zrozumiałem

jesli profil po przyłożeniu laty jest prosty a te 5 mm to odchyłka od pionu to poza tym ze skrzydło albo samo bedzie sie zamykać (odchylka na zewnatrz) bądź otwierać (Odchyłka do srodka) to faktycznie nic sie nie powinno dziać

Dziękuję jareko.

Obawiam się, że to jednak profil nie jest prosty. Banan z wygięciem na zewnątrz. Dodam tylko, że są to fixy. Czym grozi zatem zostawienie tych bananów? Nie wiem, jak polemizować z odpowiedzią "nie zmienia walorów użytkowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezierskiego nie biorę pod uwagę, bo najbliższy punkt sprzedaży jest 70 km ode mnie...
tez mi argument :lol:

gdyby to było 70 lat świetlnych - to jeszcze bym zrozumiał :)

Mój najbliższy klient jest u mnie w domu :)

Najdalszy 460 km ode mnie

odległość tak naprawdę nie ma znaczenia jeśli są chęci :)

 

... pewnie w/g ciebie gnie się " jak mały po robocie" :D :D
:lol: :lol: dobre :lol: :lol:

No jasne że odległość do sprzedaży i zamontowania nie ma znaczenia

Jednak nawet najlepsze okna wymagają regulacji i obsługi serwisowej i co wtedy. Wyobraźmy sobie skrzydło zaczyna haczyć o zaczep, lub wieje silny wiatr i gdzieś powstaje nieszczelność to co wtedy, wysyłasz serwisanta aby usunął nie prawidłowość, czy naprawiasz przez telefon. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad zaokrągleniami od wewnątrz

Oknoplast z Platinium czy MS z nowym Tytanowym ?

 

to co ? nikt nie pomoże w ocenie ?

słyszałem, że Platinium jest zimniejsze (chudsza szyba i zwykła stal), ale może to wszystko gra czarodziejów sprzedażowych

 

Żonie bardziej podoba się MS, ja jeszcze się zastanawiam

 

co do zaokrągleń i starzenia się proifli, jakoś się nie przekonałem

A co mamy właściwie ocenić? Masz na tapecie 2 firmy ze ścisłej czołówki. Tak więc prawdopodobnie obie opcje będą OK. Kieruj się więc parametrami, na których tobie zależy, ceną no i opinią żony na temat estetyki ;)

 

dzięki za rady (rzeczywiście dla świętego spokoju pozostanę przy Żonie i jej opinii :p , poza tym teoretycznie jest to rozwiązanie bardziej zaawansowane technicznie)

myślałem, że może odezwie się jakiś użytkownik tego i tamtego z wiadrem żółci lub słoiczkiem miodu, ale Ci prawdopodobnie już przeszli do innych forów, a producenci chyba się tu nie mieszają

(a właściwie to dlaczego, mogliby wykazywać swoje plusy i minusy konkurencji - hehe na tym powinni wygrać klienci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o podpieranie drzwi balkonowych:

zakładając że drzwi balkonowe zamontowane...

- czy między wylewką a drzwiami balkonowymi należy zrobić szczelinę która wypełnia sie pianką? Czy to konieczne?

- Czy można podlać wylewkę dosłownie pod same drzwi (czyli bez pianki).

- i pochodna 2, bo jeśli można i wer. 2, to pewnie i można podlać wylewkę powyżej dolnej ościeżnicy drzwi (oczywiście z umiarem na warstwy wykończeniowe)? Ale czy wtedy nie ma ryzyka że pracująca podłogówka będzie napierała na drzwi?

 

 

Czy pod drzwi balkonowe warto dawać listwę podparapetową? Czy ona w czymś się tam realnie przydaje?

Czy "podparcie" drzwi balkonowych wysokości 3-4cm lepiej zrobić z listwy podparapetowej czy poszerzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zdecydowałam się kupić okna PCV w okleinie firmy MS (MSline) lub DAKO (tylko te firmy - z tego co wiem - oferują metaliczną srebrną okleinę METBRUSH ALU). Wydaje mi się, że okna obu tych firm są porównywalne, trudno mi zdecydować, którą firmę wybrać. Możecie coś doradzić?

Pozdrawiam

Anikka.

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie się załamać, naprawdę ręce opadają co potrafią wymyślić architekci

- okno jednoskrzydłowe 165/165

- balkon z ruchomym słupkiem 205/303 !!!!

- okno jednoskrzydłowe 55/299 !!!

 

No nie mów, że Jezierski nie potrafi takiego "cuda" wykonac :roll: :lol: :wink:

 

Też mam taki "kwiatek" z tego tygodnia.

 

Koło o średnicy 350 cm z kołem obrotowym o średnicy 100 cm.

 

A najlepsze jest to . że narysował to polski architekt dla Włocha mieszkającego w Czechach . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....A rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.
.. załóżmy sobie oddzielny wątek dla naszych dywagacji, które potencjalnego klienta nie interesują, i tam o tej rzeczywistości sobie podyskutujmy

 

Witam, po urlopie to znowu ja... :D Ja też popieram pomysł, żeby dla spraw "branżowych", nie interesujących klientów, załozyć oddzielny wątek. I też go chętnie będę czytał.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...