Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Znowu kilka dni byłem w rozjazdach a tu forum aż kipi od dyskusji nad "wyższością Świąt Bożego Narodzenia" :lol:

Co do trocala innonova to oglądałem go kiedyś na przekrojach i nie podobało mi się, że wzmocnienie ma bardzo małą wysokość. Obawiam się, że przy szerszych skrzydłach będzie łatwo dochodziło do "wyginania w banan" dolnego ramiaka. Ale to tylko przeczucie bo nie znam parametrów statycznych tego wzmocnienia.

Samego trocala znam jeszcze sprzed kilkunastu lat kiedy handlowałem wyrobami Batimexu ale to stare czasy! Były to wtedy dobre i sztywne profile aż do czasu wprowadzenia jakiegoś "eko" czy jakoś tak (już pamięć nie ta)... To już były pierwsze próby odchudzania profili i zaczęła się równia pochyła w dół :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam uprzejmie. Przebrnęłam przez większość tego wątku ale ne znalazłam odpowiedzi na pytanie, kto zrobi NIETYPOWE okna drewniane z nakładkami aluminiowymi na zewnątrz. Rozmawiałam z Polskone, ale dziwna to była rozmowa, chyba nie są zainteresowani przestawianiem lini produkcyjnych. Teraz przesłałam zestawienie stolarki do pewnej firmy z Gliwic ( jestem ze Śląska ), która współpracuje z firmą Pozbud. I znowu jest problem, pan do mnie dzwoni, że podobno nie da się zrobić takich okien jak np. to

http://img267.imageshack.us/i/kopiaobraz143.jpg/

A przecież to nie jest okno, tylko drzwi :( Odniosłam wrażenie, że nie chce mu się wyceniać. Jedyne widzimisię jakie mam to wkład trzyszybowy. Może tu mi ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Panowie - proponować okna z okładzinami alu a faktycznie je robic to dwie różne sprawy.

Nie ma problemu przy prostokątach, schody zaczynają się przy łukach (myślę że w 50% przypadków temat odpada) lub przy wszelkiego rodzaju poprzeczkach - takich jak na zdjęciu z tego linka.

Profile alu są gotowe - mają określone szerokości. W przypadkach nietypowych konstrukcjach nie da się obciąć kawałka listwy aluminiowej- tzn. da się, ale jak to będzie wyglądało? I jak to trwale zamocować do okna... Stąd dla dużych firm okładziny alu w nietypowych konstrukcjach wymagałyby przestawienia całych linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zadzwonić do Pozbudu, pisałam do nich, ale odpowiedź dostałam od przedstawiciela z Gliwic. Żadnych łuków nie mam, jedynym utrudnieniem jest ten nieszczęsny skos i szpros konstrukcyjny. Dwie górne części zalinkowanych drzwi to będą fixy. Dostałam też namiary na firmę z Suwałk EuroOkno, ale nigdzie nie potrafię znaleźć opinii na ich temat.

Za wszystkie dotychczasowe rady i sugestie serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbud omijaj szerokim lukiem

Takie okna z okladzinami to produkuje Adpol z Torunia - ich polecam, ewentualnie Stolbud Wloszczowa i Sokolka.

Pozbud omijaj bo oni wpadli na genialny pomysl i szyby osadzaja nie na silikon [od wewnatrz] a na uszczelki - co w naszym klimacie jest fatalnym rozwiazaniem.

Od zewnatrz jest silikon - jak powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do naszych drogich i życzliwych Forumowych Fachowców:

 

- czy i jak mocuje się okna .... gdy to wymiana okien w bloku, bez wymiany parapetów.) Wiadomo boki i góra okna wg zasady ok. 15 cm i 60 cm. Czyli w formacie okna 150x150 cm z poprzeczką to dajemy cztery kotwy lub dyble górą i po 3 na bokach. Czy tak ? czy dobrze przyswoiłam wiedzę z tego forum ?

Ale jak prawidłowo zamocować dół okna ? Zalecane jest mocowanie również w progach.

 

Kotew się nie da wstawić bo i jak ... wszak zostaje stary parapet.

Dybli się nie zaleca na dole .... bo ingerencja w profil, bo woda i korozja i jeszcze cóś ..... no to jakie mocowanie ? Parapety dołem mają trzymać ? no chyba nie u mnie, bo okna wychodzą 2-3 cm powyżej parapetu wewnętrznego.

 

Aha i jeszcze jedno. Czy pod oknem należy podklinować 3 kliny podpierające i je zapianować? czy tylko dwa ? Tylko pod ramy pionowe zewnętrzne , czy pod środkowy podział też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zadzwonić do Pozbudu, pisałam do nich, ale odpowiedź dostałam od przedstawiciela z Gliwic. Żadnych łuków nie mam, jedynym utrudnieniem jest ten nieszczęsny skos i szpros konstrukcyjny. Dwie górne części zalinkowanych drzwi to będą fixy. Dostałam też namiary na firmę z Suwałk EuroOkno, ale nigdzie nie potrafię znaleźć opinii na ich temat.

Za wszystkie dotychczasowe rady i sugestie serdecznie dziękuję.

 

Jednym z najlepszych producentów stolarki drewnianej jest min. firma "WIKTORCZYK" z Pszczyny bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zadzwonić do Pozbudu, pisałam do nich, ale odpowiedź dostałam od przedstawiciela z Gliwic. Żadnych łuków nie mam, jedynym utrudnieniem jest ten nieszczęsny skos i szpros konstrukcyjny. Dwie górne części zalinkowanych drzwi to będą fixy. Dostałam też namiary na firmę z Suwałk EuroOkno, ale nigdzie nie potrafię znaleźć opinii na ich temat.

Za wszystkie dotychczasowe rady i sugestie serdecznie dziękuję.

 

Jednym z najlepszych producentów stolarki drewnianej jest min. firma "WIKTORCZYK" z Pszczyny bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośbę mam - doradźcie, co w takiej sytuacji:

jakiś czas temu zamówiliśmy okna i rolety zewnętrzne u tego samego dostawcy (okna robią sami na profilach veka, a na rolety mają podwykonawców). Rolety podtynkowe, z płytą rewizyjna na zewnątrz. Przed umówionym terminem montażu okazało się, że dostawca rolet ma opóźnienie i dostawa może się odbyć za kilka dni.

Oj nie może mówię im grzecznie, bo elektrycy czekają i nie chcę ani dnia zwłoki.

Stanęło na tym, że przyjechały same okna, a rolety montowali kilka dni później. I ty zaczęły się problemy - drzwi tarasowe z przesuwką nie domykały się do końca - kiedy przyjechała ekipa, żeby je poprawić, to okazało się, że nie mają odpowiednich kluczy. Ale przynajmniej zamontowali rolety. Dodam, że w 4 oknach jest mechanizm elektryczny. Wszystko działa dobrze. Za kolejne kilka dni przyjeżdża inna ekipa w sprawie owej przesuwki i okazuje się, że rolety są zamontowane o 3,5 cm za wysoko :o

Zanim dodzwoniłam się do maszego opiekuna on już wiedział o sprawie. Każdy był barrrdzo zdziwiony tą sytuacją, bo podobno ta pierwsza ekipa to bardzo doświadczona była...

Ale cóż, przesuwkę poprawili, a do rolet przyjadą za kilka dni (bo brak jakiś tak kluczy i narzędzi :evil: )

No i przyjechali, w ramie nawiercili dodatkowe otwory wszystko poprawili i działa.

A teraz pytanie:

czy takie naruszenie ramy okiennej jest istotne z punktu widzenia jej funkcjonalności i wytrzymałości? Za taką fuszerkę nie mam zamiaru płacić im pełnej faktury(toż to kupa kasy), a nie wiem o jaki rabat się ubiegać - laik jestm :oops:

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za co chcesz rabat, za straty moralne, bo twoja stolarka raczej nie ucierpiała.

Skoro roleta była za wysoko, i ją przemontowali niżej to żadnych widocznych otworów raczej nie masz, więc estetyka jest jak najbardziej prawidłowa. Na funkcjonalności i trwałości też nie ucierpiała.

Firma zachowała się prawidłowo wszystko poprawiła.

Proponuję Tobie zapomnij o tych paru otworach i nie kręć afery, kupno okien i rolet to coś więcej niż zakup materiałów budowlanych, związałeś się z firmą na co najmniej kilka najbliższych lat ( okres trwania gwarancji ) i nie jeden raz będziesz potrzebował ich pomocy, i to nie zawsze z powodu złego montażu czy wadliwego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, tu nie chodzi o moje straty morale ani estetykę wyglądu i w żadnym razie nie chcę ,,kręcić afery''. Chociaż masz rację, straty poniosłam - musiałam 4 razy zwalniać się z pracy aby spotkać się z montażystami na budowie, no i zainwestowałam w to swój czas. Wychodzę z założenia, że jeśli dostawca/producent nie dotrzymuje terminów, a do tego kilkakrotnie popisuje się fuszerką, to mi, jako inwestorowi przysługuje prawo poproszenia o jakąś rekompensatę.

Poza tym, jak już pisałam, na technologii okien to ja się nie znam - stąd moje pytanie na forum. Ale jeśli twierdzisz, że poprzez dodatkowe nawierty w ramie okna nie straciły na jakości, to fajnie. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy umowa zawierała zapis o karach za opóźnienie? Jeżeli tak to sprawa prosta. Jeżeli nie to pozostaje rozsądnie wycenić straty poniesione przez inwestora (np. koszty dojazdu na budowę, koszty utraty wynagrodzenia w pracy) i zażądać ich pokrycia przez wykonawcę. Tylko jeżeli nie zgodzi się dobrowolnie to czy warto będzie się o to boksować (sądzić)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbud omijaj szerokim lukiem

Takie okna z okladzinami to produkuje Adpol z Torunia - ich polecam, ewentualnie Stolbud Wloszczowa i Sokolka.

Pozbud omijaj bo oni wpadli na genialny pomysl i szyby osadzaja nie na silikon [od wewnatrz] a na uszczelki - co w naszym klimacie jest fatalnym rozwiazaniem.

Od zewnatrz jest silikon - jak powinno byc.

Coś mi się wydaje że.. Sokółka także wprowadziła uszczelkę od środka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom całoroczny przez najbliższe lata wykorzystywany jako weekendowy i wakacyjno-świąteczny. Za kilka- kilkanaście lat rodzice chcą się tam na stale przeprowadzić. Dom znajduje się w górach jakieś 14 km od Nowego Targu. Śniegu w zimie zwykle spora ilość. Nie wiem jakieś bliższe informacje jeszcze potrzebne ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...