Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Grubość blachy można sprawdzić przez otwór na klamcę ale tylko w skrzydle. Masz rację co do grubości blachy - tu trzeba ciąć okno - wykrywacze nie wykazują grubości blachy. Co do usztywnienia przerywanego to przy pewnej wprawie można to określić. Masz ciekawe te rysunki o wkrętach - znaczy się te przekroje profili - widać jak na dłoni.

Co do profili kolorowych od zewnątrz.

Jak mają być jednobarwnie brązowe i gładkie to wybieraj te koekstrudowane - ale są droższe ale i chyba trwalsze [warstwa koloru jest grubsza]. Foliowane są tańsze, folia się nie odrywa, trudno ją też porysować, chyba że ktoś się uprze. Te koekstrudowane też jest trudno porysować.

I KBE i REHAU mają aprobaty na obydwa rodzaje kolorów profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku, dzięki za odpowiedź.

 

Mam też pytanie do osób, które zdążyły juz się zorientować w cenach. Dziś dostałam pierwszą ofertę z wyceną okien, od firmy Goran (swoją drogą spodobało mi się że po jednym dniu dostałam kompletną wycenę). Za montaż okien pvc w pusty otwór liczą sobie 20 pln netto/mb. Czy to jest dużo?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najdalej od SELECTA. Okna z PVC nie mają żadnej aprobaty :evil:

A okna z drewna nadają się wyłącznie do Afryki - :evil: suchy klimat.A pozatym są to okna z "usprawnieniami" Tak jak czekolada bez czekolady [była taka za komuny]

Jak ten HEDOX robi okna na niesprawdzonych profilach to też jak najdalej.

Nie dotyczy profili DECEUNINCK - te mają aprobatę - to tak gwoli wyjaśnienia. Nawiasem mówiąc dziwię się, że robią okna z czegoś co nie ma dopuszczenia - taka firma z tradycjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najdalej od SELECTA. Okna z PVC nie mają żadnej aprobaty :evil:

A okna z drewna nadają się wyłącznie do Afryki - :evil: suchy klimat.A pozatym są to okna z "usprawnieniami" Tak jak czekolada bez czekolady [była taka za komuny]

Jak ten HEDOX robi okna na niesprawdzonych profilach to też jak najdalej.

Nie dotyczy profili DECEUNINCK - te mają aprobatę - to tak gwoli wyjaśnienia. Nawiasem mówiąc dziwię się, że robią okna z czegoś co nie ma dopuszczenia - taka firma z tradycjami.

 

dzięki pchełku!

 

a zachwalali że ho ho. pooglądałem na osiedlu te selecty sprzed kilku lat. uszczelki zewnętrzne na ramie widoczne są z zewnątrz, okna zamiast białe to kremowe

 

poszukam wiec innego producenta, szczeg. na tym drugim profilu (Deceuninck). ma aprobate jak napisales, wiec musi byc o.k.

 

pozwole sie spytac jeszcze o dwoch producentów własnie na deceunincku:

partners w rybniku (drogi)

energtechnika w knurowie (tańsza)

 

czy znasz tych producentów. jakie sa opinie na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś buduje na Pomorzu- wszystko tylko nie DRUTEX.

Firma ma gdzieś swoich klientów, nie uznaje reklamacji, do okien w kolorze złoty brąz dodaje czarne plastikowe okucia i szare plastikowe klamki. Wymieniać tego nawet na pisemne prośby i rządania nie chce.

Krętacze i oszuści. Tyle mogę powiedzieć o pracownikach.

 

Strzeżcie się DRUTEXU!!

 

:evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...