Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Odniosę się do wysokich not firmy Dobroplast z Zambrowa ( nie mylić z mlekiem ). Przy tak olbrzymich mocach produkcyjnych oraz wielkiej sprzedaży w Polsce i u Naszych wschodnich sąsiadów Dobroplast stanowi olbrzymią siłę na rynku.

 

W skrócie miałem bardzo dużo do czynienia z tą firmą- wszystko jest w porządku do momentu gdy zamawiamy białe okna o możliwie najmniejszych wymiarach np. 1200 x 1500 ( moim zdaniem maksymalne gabaryty dla Dobro...szajsu ).

Okleina odchodzi w szczególności z listw przyszybowych okucia są do regulacji raz do roku - w sumie wydatki poniesione na dodatkowy serwis zwykle przewyższają oszczędności.

 

W odróżnieniu od Drutex'u Dobroplast stosuje wzmocnienie zamknięte w ramie- choć jego grubość wydaje się być "cienka jak chips" - dowodem jest łatwość transportu przez montażystów w szczególności dużych konstrukcji....

 

Nie oszukujmy się kupując tanie okna - producenci czynią oszczędności nie tylko na marketingu, ale niestety również na materiale... co po paru latach eksploatacji wzbudzi w każdym normalnym człowieku frustrację lub rezygnację.

 

Powodzenia przy zakupach.

 

tanie okna platikowe kupują ludzie mocno niezamożni. Czyli około 50% społeczenstwa Polski. Tak samo jak meble IKEA czy buty z Tesco na zimę za 30 zlotych.

Nie zapominajmy o nich, że też istnieją.

Okno w cenie 262 zł/m2 nie może być długowiecznym oknem tak samo jak witrynka za 250,00 PLN czy buty za 30,00 zł .

Jak będziemy mieć stopę życiową Szwecji, Niemiec nie mówiąc o Szwajcarii to z pewnością ilość nowych Volvo, BMW czy Aston Martinów ( około 1,2 mln nowy) drastycznie się zwiększy na polskich drogach. Parafrazując to wtedy będziemy kupować produkty w większości ze średniej półki ze wskazaniem na jej wyższy poziom czyli bliżej luxusu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałam to pytanie juz w innym wątku, ale póki co nie uzyskałam odpowiedzi, więc pytam i tu: co sądzicie o lakierowanych/malowanych oknach pcv? Mam mieć szare okna, a znalazłam tylko jednego producenta, który zaproponował mi profil barwiony w masie na grafit (nie chcę, żeby po otwarciu okna był widoczny biały środek). Ktoś podpowiedział mi okna malowane, ale mam wątpliwości co do trwałości tego malowania. W firmie Bema powiedzieli mi, że to malowanie jest mniej trwałe niż okleinowanie...

Czy mogę liczyć na jakieś opinie, wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam nie potwierdzone informacje, że VAT będzie jednak 22% na stolarkę - ściskajcie pośladki przed końcem roku 8)

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Z tego co pamiętam mamy przedłużoną stawkę preferencyjną do końca 2010.

 

Znając polskie możliwości to bym się nie zdziwił.

 

W tym roku wprowadzili z powrotem osobówki z kratką. Niedawno się okazało, że od nowego roku nie będzie można odliczyć VATu od paliwa.

 

A że branża stolarki okiennej i drzwiowej jest nie zorganizowana to łatwo jest coś zmienić dla rządzących.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałam to pytanie juz w innym wątku, ale póki co nie uzyskałam odpowiedzi, więc pytam i tu: co sądzicie o lakierowanych/malowanych oknach pcv? Mam mieć szare okna, a znalazłam tylko jednego producenta, który zaproponował mi profil barwiony w masie na grafit (nie chcę, żeby po otwarciu okna był widoczny biały środek). Ktoś podpowiedział mi okna malowane, ale mam wątpliwości co do trwałości tego malowania. W firmie Bema powiedzieli mi, że to malowanie jest mniej trwałe niż okleinowanie...

Czy mogę liczyć na jakieś opinie, wskazówki?

Pytaj o gwarancję na okna malowane. Jeżeli dają krótszą niż na okleinowane to nie kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem to pytanie w innym wątku ale tam pozostało bez odpowiedzi.

Tak więc spróbuje tutaj:

 

Czy parapet zewnętrzny aluminiowy (imitacja płytek klinkierowych w komplecie z plastikowymi bocznymi listwami, z fabrycznymi otworami na wkręty) należy przykręcać na wkręty do listwy podokiennej ?

 

Wstawiono okno ze średniowysokiej półki okno PCV z profilem montażowym podokiennym.

Montaż parapetu przebiegał następująco: przymiareczki itp. ... następnie pod parapet podklejono od strony zewnątrz taśmę rozprężną , parapet podłożono pod okno w szczelinę profilu okna i zapianowano od spodu. Panowie twierdzili, że nie ma potrzeby śrubować niczego. W parapecie są fabryczne otwory na wkręty.

Czy taki montaż parapetu jest poprawny?

 

Mam małe wątpliwość co do braku mocowania na wkręty oraz czy tam nie powinno być jakiegoś uszczelnienia (pomiędzy parapetem a listwą montażową podokienną) ?

 

Szanowni Panowie Montażyści a jak Wy to robicie?

 

Z góry dziękuję za odp. pozdrawiam, a tym którzy się wypowiedzą w powyższym temacie życzę nadmiaru prac i zleceń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam nie potwierdzone informacje, że VAT będzie jednak 22% na stolarkę - ściskajcie pośladki przed końcem roku 8)

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Z tego co pamiętam mamy przedłużoną stawkę preferencyjną do końca 2010.

 

no cóż, jest się bywalcem salonów warsiawskich - nie to co Ty, Kolego :D

Siedzisz w tym swoim gabinecie i myślisz tylko - przyjadzie dzisiaj ten autokar Klientów czy nie przyjadzie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtiam potrzebuje pilnej porady czy ktoś może mi napisac cos o profliach 5 komorowych firmy gelan??

Mam własnie do wyboru okna Gelana, Dreutex i Veka co mi radzicie??

Jeśli chodzi o takie duze drzwi tarasowe to czy te które sa przesówne czyli jedna czesc stała druga na proawadnicy są lepsze od 3 skrzydłowych czyli jedna stała dwie otiwerane normalnie :o prosze o porade

 

widziałem wczoraj 6 komorowy profil Gealana głębokość 73 mm - w pełni plastikowy, i powiem szczerze, ze mocno przypomina Salamandra. Jest mocno ładny. Polecam

Natomiast 5 komorówka nie jest już taka ładna. Ale to moja ocena czyli subiektywna.

 

Ja właśnie mam te 6 koorowe są cudne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy taki montaż parapetu jest poprawny?...
Właśnie tak robimy - piana (jeśli oczywiście się na niej nie oszczędza) stanowi wystarczająco wytrzymałe lepiszcze trwale mocujące parapet. Bądź spokojny - wiatr ci go nie porwie :)

Dodam do tego jeszcze bardzo dokładne wypełnienie przez nią szczelin i dodatkowe ocieplenie tego miejsca. Nic nie będzie ci wiało, przemarzało czy inne plagi Egipskie tego miejsca nie dotkną :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz wrócę do twojego rankingu "PRO QUALITY".

 

bwojtku, wszystko rozumiem, tylko ranking PRO QUALITY wcale nie jest oceną jakości okien. Boże uchowaj, nic takiego. Według mnie, o tym czy ktoś jest VIP-em czy nie powinni decydować klienci, bo bez nich ta branża przestałby istnieć. Każda inna zresztą też :D :D :D .

 

Sorry, że tak napiszę, ale widocznie więcej czasu poświęciłeś tabelom, a nie doczytałeś do końca czemu służy i co ocenia nasz skromny ranking.

 

Wchodząc w zakładkę rankingu znajdziesz na górze strony link "PRO Quality PVC co to?" W drugim akapicie "Cel rankingu" wyjaśniamy, że nie jest naszym zamiarem ocenianie i dzielenie producentów na lepszych czy gorszych. Nasz ranking jest wyłącznie oceną jakości informacji, którą każdy internauta może znaleźć na stronie internetowej danego producenta, a to że przy okazji można w nim znaleźć wyniki badań dla okien przynajmniej dwudzielnych (to warunek aby znalazły się w rankingu) różnych systemów i producentów, to już tylko produkt uboczny poszukiwania informacji na stronach www

 

Na dodatek nasze kryteria oceny są jawne i dostępne wystarczy kliknąć i wszystko jasne. Każda firma jeśli tylko ma ochotę i wolę lepszej współpracy z inwestorami może sama w dowolnym momencie zmienić swoją rankingową pozycję publikując odpowiednie informacje. Można powiedzieć, że jest to ranking prawie interaktywny.

 

Kupowanie okien zaczyna się od informacji!!! Sam przyznasz, że nie jest z nią dobrze o czym świadczy choćby ilość i jakość pytań stawianych na tym forum.

 

Konkretne odpowiedzi na większość z nich powinny znajdować się na każdej stronie internetowej szanującego się producenta okien. To samo odnosi się do rozwiązań montażowych, czy treści dokumentów sprzedaży.

Brak tych podstawowych informacji powoduje, że po przejrzeniu strony internetowej producenta okien, klienci i tak nie wiedzą co kupują, na jakich warunkach będą mogli to kupić i jak to zostanie zamontowane. Ogólnie mało wiedzą, więc szukają wyjaśnień.

 

Ranking PRO QUALITY jest próbą wskazania producentom luk w komunikacji z rynkiem. Oczywiście jak każdy ranking jesteśmy subiektywni w ocenie tego co jest luką w komunikacji, a co nią nie jest. Co klient powinien wiedzieć przed zakupem, a co może pominąć.

 

Tak więc oba te przedsięwzięcia rankingowe różni zdecydowanie cel działania. My nie przyznajemy żadnych nagród, nie podpinamy się pod działania Związku (bywa raczej odwrotnie :D :D :D ) i branżowych mediów, żadna z firm nie jest też "patronem" rankingu. Dzięki tej niezależności możemy pisać, to co uważamy za wskazane, o tym o czym chcemy. Możemy według własnego uznania promować rozwiązania pożyteczne i przebadane, a nie jakieś tam marketingowo-reklamowe wizje. I tym też różni się PRO QUALITY od VIP-a i vortal od vortalu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru okna Oknoplus aktivplus (winkhaus) i Veka perfectline(roto)? Na stronach producentów jest tylko sieczka marketingowa, wiec ciezko mi porownac. Cenowo wychodza bardzo podobnie. Jakies uwagi i sugestie?

 

OknoPlus - robi na Brugmanie (aktivplus to ich nazwa handlowa) grubość 73mm.

Veka perfect line - grubość 70mm więc 3 mm węższy profil - w oknach to sporo.

Okucie Winkhaus jest to najwyższa półka pod różnymi względami- Roto już niekoniecznie.

No i Oknoplus wypełnia ramę i futryne styropianem (ciut lepsze parametry termoizolacyjne i dźwiękoszczelne).

Oczywiście to nie wszystko , trzeba porównac jeszcze estetyke wykonania, okres gwarancji, wzmocnienie w futrynie , szyby. Potem podejmowac decyzję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u Ciebie pewna firma w mieście, która praktycznie nie robi w Olsztynie, tylko w Trójmieście - http://www.ukrawczyka.pl , tam znajdziesz kontakt, spytaj - może zrobią i w Olsztynie dla ciebie.

 

- w Gdańsku są rozchwytywani. Wiem, bo to moi krewni i mogę polecić - sprawdź sam i porównaj ofertę i ceny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze.

reklama z podanej strony.

czyli same klamstwa i manipulacje.

Certyfikaty i atesty

Kupując okna w konkretnej firmie warto sprawdzić czy na dane profile lub okucia zostały wystawione jakieś certyfikaty lub atesty. Dla przykładu Atest Państwowego Zakładu Higieny daje nam gwarancję, że okna są ekologiczne. Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej, wystawia certyfikat potwierdzający, że okna spełniają wymagania ochrony przeciwpożarowej. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju certyfikaty (np. jakości), które utwierdzają nas w przekonaniu, że wybrane przez nas okna są dobrej jakości. Atesty i certyfikaty zamieszczone są zazwyczaj na stronach sprzedawcy, fabryki okien, lub producenta poszczególnych elementów. Jeżeli nie znajdziemy takich dokumentów zgłośmy się z prośbą o ich przedstawienie do sprzedawcy. Jeżeli jego okna są dobrej jakości, z pewnością zaprezentuje nam strony, gdzie będziemy mogli zapoznać się z decyzjami urzędów i instytucji, lub przedstawi nam je bezpośrednio jeśli będzie w posiadaniu takich dokumentów.

 

Ekologiczne - ten dokument to papier do toalety.

 

POchrona przeciwpozarowa _ NIE MA TAKICH WYMAGAN DLA OKIEN.

 

Wszelkie certyfikaty i atesy. WYSTARCZY JEDEN. Ale ta firma nie ma nawet tego jednego. Co sie dziwic skoro pisze takie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze.

reklama z podanej strony.

czyli same klamstwa i manipulacje.

Certyfikaty i atesty

Kupując okna w konkretnej firmie warto sprawdzić czy na dane profile lub okucia zostały wystawione jakieś certyfikaty lub atesty. Dla przykładu Atest Państwowego Zakładu Higieny daje nam gwarancję, że okna są ekologiczne. Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej, wystawia certyfikat potwierdzający, że okna spełniają wymagania ochrony przeciwpożarowej. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju certyfikaty (np. jakości), które utwierdzają nas w przekonaniu, że wybrane przez nas okna są dobrej jakości. Atesty i certyfikaty zamieszczone są zazwyczaj na stronach sprzedawcy, fabryki okien, lub producenta poszczególnych elementów. Jeżeli nie znajdziemy takich dokumentów zgłośmy się z prośbą o ich przedstawienie do sprzedawcy. Jeżeli jego okna są dobrej jakości, z pewnością zaprezentuje nam strony, gdzie będziemy mogli zapoznać się z decyzjami urzędów i instytucji, lub przedstawi nam je bezpośrednio jeśli będzie w posiadaniu takich dokumentów.

 

Ekologiczne - ten dokument to papier do toalety.

 

POchrona przeciwpozarowa _ NIE MA TAKICH WYMAGAN DLA OKIEN.

 

Wszelkie certyfikaty i atesy. WYSTARCZY JEDEN. Ale ta firma nie ma nawet tego jednego. Co sie dziwic skoro pisze takie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...