Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

I na przykładzie tej stronki (która miala byc reklamą) wychodzi szydło z worka. Tym się różnią ludzie znający się na rzeczy a nowicjusze: ktoś siedzący w tej branzy dłużej wie że takie Decco jest profilem robionym w Chinach.. wiec sami sobie przeczą.. zły znak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym naruszaja prawo. Bo pod logiem ITB otwiera sie pierwsza strona aprobaty GDZIE jak byk na dole jest napisane ze nie mozna jej publikowac w czesci. A publikacja calosci wymaga zgody ITB.

Certyfikatu nie maja, wiec Nadzor Budowlany moze ich zgarnac.

Decco jest w Polsce tłoczone bodajze juz - nie jest to zly profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może nie w tym gdzie tłoczone, a jak? Skiepścić profil można też w Polsce, a nawet w nieomylnej :D :D :D Republice Federalnej, też można.

Jeśli profil chiński, to większy problem widziałbym we wprowadzaniu do obrotu zgodnie z zasadami sztuki, ale kto się teraz przejmuje sztuką? Kryzys. :D

 

Pozdrawiam

 

PS. A strona Krawczyka jest superrrrrr. Przednia zabawa. Taki cytat z Krawczyka.

 

"Pierwsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to jakość środków i środki w ogóle przeznaczone do montażu. Prawidłowy montaż przeprowadza się wg prostego schematu (wersja skrócona):

 

* demontaż okna

* czyszczenie – przygotowanie do montażu

* wstawienie okna

* poziomowanie okna

* montaż kotw mocujących

* wypełnienie pianką izolacyjną

* obróbka końcowa tynkiem mineralnym"

 

Full Professional!!! :D :D :D . Przepis skrócony to i okna będą "trochę" zamontowane.

 

Panie uKrawczyka, a przecież na oknonecie radzili Panu, rzuć Pan tę stronę internetową w diabły :D, było posłuchać, a nie wypełniać bele czem. Po co się tak męczyć? Rzucić te okna... w diabły? I już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decco to profil tłoczony w CHINACH !!

 

Po za ciekawą nazwą niestety nic więcej w tym produkcie nie znajdziemy - bodajże Montotras produkuje na Decco, kto jeszcze ?? Tego nie wiemy.

Profile przyjeżdżają z Chin słynnymi "kutrami rybackimi ? " do Polski a klient szukający "ceny" będzie usatysfakcjonowany- jak długo tego nie wiem ?

 

Pewnie większość z klientów może się o tym dowiedzieć z taśm ochronnych.

 

Choć znam dobrze przypadki gdy montażyści musieli ściągać taśmy producentów takich jak Drutex ( dawniej widniał napis Drutex na taśmach teraz nie wiem ... może GL System - nowa nazwa starego profilu IGLO ) lub Dobroplast.

 

Jeśli zauważą Państwo jakiekolwiek napisy Avantgarde na profilach PCV to oznacza jedno -----> kłopoty. Mogą Państwo nie odebrać prac montażowych jeśli nazwa produktu przedstawiona przez sprzedawcę była inna.

 

Proszę uważać na oszustów, którzy największe badziewie opakowują w ładny papierek i bardzo przystępną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jednak juz tłoczą to u nas? taka informacja kiedys do mnie dotarła, ale uznałem ją za plotkę..

więc wyszło że to ja jestem ignorantem w tej branży? :)

 

Finlandia,

 

z tego co wiem , to jeszcze nie tłoczą w Polsce. Przymierzają się do tego, bo koszty transportu, logistyki i zamrożenie kapitału pochłaniają dużą częśc zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może nie w tym gdzie tłoczone, a jak? Skiepścić profil można też w Polsce, a nawet w nieomylnej :D :D :D Republice Federalnej, też można.

 

Oj , można i to bardzo.

 

ale kto się teraz przejmuje sztuką? Kryzys. :D

 

?? No właśnie. Kto odpowie na to pytanie ??

 

 

PS. A strona Krawczyka jest superrrrrr. Przednia zabawa. Taki cytat z Krawczyka.

 

"Pierwsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to jakość środków i środki w ogóle przeznaczone do montażu. Prawidłowy montaż przeprowadza się wg prostego schematu (wersja skrócona):

 

* demontaż okna

* czyszczenie – przygotowanie do montażu

* wstawienie okna

* poziomowanie okna

* montaż kotw mocujących

* wypełnienie pianką izolacyjną

* obróbka końcowa tynkiem mineralnym"

 

Full Professional!!! :D :D :D . Przepis skrócony to i okna będą "trochę" zamontowane.

 

Do czego ta wolnośc gospodarcza nas jeszcze doprowadzi

 

Panie uKrawczyka, a przecież na oknonecie radzili Panu, rzuć Pan tę stronę internetową w diabły :D, było posłuchać, a nie wypełniać bele czem. Po co się tak męczyć? Rzucić te okna... w diabły? I już.

 

Radzili mu. Al on jak większośc nie posłuchał. Wyniki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, Decco extrudowane jest w Polsce ?

Jaki sens w takim razie - koszta komponentów w Europie są o wiele wyższe niż w Chinach, podatki, opłaty europejskie. W Chinach nie ma nawet czegoś takiego jak ZUS :D

 

Charlie,

 

ale jak już pisałem Finlandii.

Transport, logistyka, kapitał, jakośc.

Nawiasem mówiąc to o ile dobrze pamiętam, to profile DECCO są tłocozne w tej samej fabryce w Chinach, która swego czasu tłoczyła SOFTLINE'a dla VEKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decco to profil tłoczony w CHINACH !!

 

Po za ciekawą nazwą niestety nic więcej w tym produkcie nie znajdziemy - bodajże Montotras produkuje na Decco, kto jeszcze ?? Tego nie wiemy.

 

Nie uwierzyłbyś ilu producentów ma DECCO w swojej ofercie.

 

Profile przyjeżdżają z Chin słynnymi "kutrami rybackimi ? " do Polski a klient szukający "ceny" będzie usatysfakcjonowany- jak długo tego nie wiem ?

 

Co do jakości profili DECCO. Widziałem i widuje gorsze produkowane w Polsce z niemiecką nazwą.

 

 

 

Proszę uważać na oszustów, którzy największe badziewie opakowują w ładny papierek i bardzo przystępną cenę.

 

Dobra rada.

 

Pozdrawiam

 

PS: Nie produkuję na profilach DECCO, ani nie jestem w żaden inny sposób związany z firmą DECCO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Veka oraz Roto - to pewnie ktoś proponuje Ci Vetrex - producent jest w porządku.

 

Wpychanie przez OknoPlus styropianu czy też jakiegokolwiek innego materiału w komorę stali wzmacniającej konstrukcję profilu nie ma najmniejszego sensu.

 

Stal z uwagi na bardzo dobre parametry przewodzenia temperatury pogarsza nam wszystkie parametry przenikalności termicznej okna. Zastosowanie w tym miejscu wkładu termoizolacyjnego mija się z celem gdyż w niewielki sposób wpływa na poprawę parametrów okna. Jednocześnie nie ma to żadnego wpływu na przewodność stali.

 

Jedynym sensownym rozwiązaniem z wkładem termoizolacyjnym jest zastosowanie jego w zewnętrznej komorze- jednak do tego służą zupełnie inne profile jak np. Veka Alphaline - Vetrex oraz Oknoplast maja go w ofercie.

 

Generalnie nie skupiałbym się tak mocno na porównaniu poszczególnych komponentów okna. Najważniejsze jest know how firm - nie komponenty- które są dostępne dla wszystkich garażowców.

 

Życzę świadomego wyboru na kolejnych 20 lat ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że produkujesz na Decco - nie interesuje mnie to.

 

Generalnie nie wierzę w Chińszczyznę pomimo tego że kupuję ją bez świadomości o pochodzeniu danego przedmiotu.

Wiem, że Decco zaczęło skromnie w Chinach od kilkudziesięciu silosów z granulatem ( na poziomie dobrych producentów w UE ) - inwestycja z rozmachem - nie sądzę aby produkcję przeniesiono do PL.

 

Ok nie będę doktoryzował nikogo na ten temat ale dostarczajmy rzetelnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do wysokich not firmy Dobroplast z Zambrowa ( nie mylić z mlekiem ). Przy tak olbrzymich mocach produkcyjnych oraz wielkiej sprzedaży w Polsce i u Naszych wschodnich sąsiadów Dobroplast stanowi olbrzymią siłę na rynku.

 

W skrócie miałem bardzo dużo do czynienia z tą firmą- wszystko jest w porządku do momentu gdy zamawiamy białe okna o możliwie najmniejszych wymiarach np. 1200 x 1500 ( moim zdaniem maksymalne gabaryty dla Dobro...szajsu ).

Okleina odchodzi w szczególności z listw przyszybowych okucia są do regulacji raz do roku - w sumie wydatki poniesione na dodatkowy serwis zwykle przewyższają oszczędności.

 

W odróżnieniu od Drutex'u Dobroplast stosuje wzmocnienie zamknięte w ramie- choć jego grubość wydaje się być "cienka jak chips" - dowodem jest łatwość transportu przez montażystów w szczególności dużych konstrukcji....

 

Nie oszukujmy się kupując tanie okna - producenci czynią oszczędności nie tylko na marketingu, ale niestety również na materiale... co po paru latach eksploatacji wzbudzi w każdym normalnym człowieku frustrację lub rezygnację.

 

Powodzenia przy zakupach.

 

tanie okna platikowe kupują ludzie mocno niezamożni. Czyli około 50% społeczenstwa Polski. Tak samo jak meble IKEA czy buty z Tesco na zimę za 30 zlotych.

Nie zapominajmy o nich, że też istnieją.

Okno w cenie 262 zł/m2 nie może być długowiecznym oknem tak samo jak witrynka za 250,00 PLN czy buty za 30,00 zł .

Jak będziemy mieć stopę życiową Szwecji, Niemiec nie mówiąc o Szwajcarii to z pewnością ilość nowych Volvo, BMW czy Aston Martinów ( około 1,2 mln nowy) drastycznie się zwiększy na polskich drogach. Parafrazując to wtedy będziemy kupować produkty w większości ze średniej półki ze wskazaniem na jej wyższy poziom czyli bliżej luxusu :D

 

 

Nikt nie mówi o BMW czy Mercedesach - prawda jest taka, że ten kto oszczędza na takich sprawach płaci dwukrotnie - relatywnie takie zakupy są obarczone największym ryzykiem to raz a dwa w sumie najwyższą ceną. Ikea nie jest sklepem dla biednych ludzi nie oszukujmy się.....

 

Zmierzam do tego, że jeśli tylko przedstawimy rzetelne informacje kupującemu to taki chłam jak Dobroplast oraz Drutex przestanie się tak dobrze sprzedawać. Mało tego zdarzają się sytuacje, że klient nawet nie wie o tym, że zamontowano mu okna w/w firm dlaczego ?? Bo sami sprzedawcy wstydzą się tych firm.

 

Oświećmy jeszcze klientów o tym, że na okna w Drutex'ie nie ma gwarancji jeśli nie ma poprzeczek powyżej 2 200 mm .... hmm ciekaw jestem jak wielu klientów przyjmie to ze spokojem ??

 

Za wzmocnienie pełne w ramie w Drutexie trzeba dopłacić w Dobroplast jest ale cienkie jak "chips" .......... pozostawie to bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam okna firmy M&S, bardzo solidnie i ładnie wykonane. Jednakże jeżeli chodzi o montażystów z Poznania współpracujących z tą firmą odradzam WEROPEX - niszczy okna, krzywo osadza, wszystkie uszkodzenia chce szlifować, o opuście z tytułu uszkodzeń można zapomnieć - masakra! :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpychanie przez OknoPlus styropianu czy też jakiegokolwiek innego materiału w komorę stali wzmacniającej konstrukcję profilu nie ma najmniejszego sensu.

 

Stal z uwagi na bardzo dobre parametry przewodzenia temperatury pogarsza nam wszystkie parametry przenikalności termicznej okna. Zastosowanie w tym miejscu wkładu termoizolacyjnego mija się z celem gdyż w niewielki sposób wpływa na poprawę parametrów okna. Jednocześnie nie ma to żadnego wpływu na przewodność stali.

 

..oczywiście, że prawie nie ma to znaczenia jeśli chodzi o parametry cieplne futryny bo tam w Oknoplus daje zamknięte wzmocnienie ale w skrzydle jest już wzmocnienie otwarte więc takie docieplenie ma już sens... Myślę że parametry dzwiękoizolacyjne też są istotne a taki styropian jest jakimś wygłuszeniem więc nie pisałbym, że jest to tylko i wyłącznie zabieg marketingowy. Pozatym to tylko dodatek liczy się to co napisałem powyżej + dodałbym jeszcze klasę profili , to czy profil jest z recyklingu czy nie i jakość zgrzewów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do chińszczyzny.....cóż pewnie połowa części w moim niemieckim samochodzie jest tam wyprodukowana,choć o tym nawet nie wiem :lol:

Nie było moim zamiarem dyskredytowanie wyrobów MADE IN CHINA.Chciałem tylko zwrócić uwagę na wiedzę tworzącego tą stronę lub na to że wstydzi się tego co sprzedaje.Obie sytuacje co najmniej dwuznaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Niko, sprowokowałeś burzę na całą stronę ;)

Ale to fakt który pokazuje jak dużo "marketingowych" przekłamań może pojawić się w materiałach promocyjnych - i znów pokazuje że miejsca takie jak Forum Muratora pozwalają to sprostować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg jakich kryteriów Winkhaus jest najlepszy a Roto już nie? Sprzedaję i serwisuję okna na obu tych okuciach i osobiście.. różnicy która dała by mi prawo powiedzieć "te są lepsze" - nie widzę.

 

Poza tym.. co znaczą okna VEKA na okuciach Roto? Fakt, Vetrex produkuje taki zestaw (i jest to produkt wg mnie godny uwagi) ale to nie jedyny producent w kraju..

 

A na koniec.. jestem zdania, że jeśli sprzedawca nie mówi nazwy producenta to nie jest z niej dumny...a to daje powód do zastanowienia: czy Veka jest bardziej znana (i dlatego użyto je jnazwy) czy może producent nie ma najlepszej opinii ( i lepiej nie wymieniać jego nazwy).

Zobaczcie jak jest w Oknoplaście: to tylko okna Veka a nikt nie mówi że kupił Vekę a właśnie Oknoplast..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...