Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

sa takie samozamykacze podłogowe firmy Dorma czy Geze. Więc wyobraźcie sobie, ze identyczne sprowadzane z Chin są wytrzymalsze niż markowe :D

Temat wśród producentów bezramowych konstrukcji szklanych znany od 1,5 roku.

Gadałem z importerem chińszczyzny i tenże powiedział mi, że z jakością produktów w chińskich fabrykach jest tak samo jak np. w polskich. Są takie, które produkują tzw chłam i są takie, które produkują wysokiej klasy produkt - zależy wszystko od umaszynowienia, kadry, kontroli jakości i jeszcze paru czynników. Różnica jest tylko w skali :D

Tak jak w Polsce - sa fabryki okien i Fabryki Okien 8)

W tych Chinach to produkuje się 60% VW Golfa, 100% okularów przeciwsłonecznych marki Ray Ban, Police itd., itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpychanie przez OknoPlus styropianu czy też jakiegokolwiek innego materiału w komorę stali wzmacniającej konstrukcję profilu nie ma najmniejszego sensu.

 

Stal z uwagi na bardzo dobre parametry przewodzenia temperatury pogarsza nam wszystkie parametry przenikalności termicznej okna. Zastosowanie w tym miejscu wkładu termoizolacyjnego mija się z celem gdyż w niewielki sposób wpływa na poprawę parametrów okna. Jednocześnie nie ma to żadnego wpływu na przewodność stali.

 

..oczywiście, że prawie nie ma to znaczenia jeśli chodzi o parametry cieplne futryny bo tam w Oknoplus daje zamknięte wzmocnienie ale w skrzydle jest już wzmocnienie otwarte więc takie docieplenie ma już sens... Myślę że parametry dzwiękoizolacyjne też są istotne a taki styropian jest jakimś wygłuszeniem więc nie pisałbym, że jest to tylko i wyłącznie zabieg marketingowy. Pozatym to tylko dodatek liczy się to co napisałem powyżej + dodałbym jeszcze klasę profili , to czy profil jest z recyklingu czy nie i jakość zgrzewów..

Jeżeli to docieplenie styropianem wzmocnienia stalowego cokolwiek daje to gdzie badania (i parametry)? Wg mnie to tylko marketingowy chwyt by zamieszać klientowi w głowie "podczepić się" pod innego producenta okien mającego prawdziwe wzmocnienie termoizolacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakończmy tą dyskusję. Każdy z Nas ma odmienne zdanie na temat różnych produktów z Chin lub innych zakątków Ziemi. Na koniec dodam, że faktycznie są sektory, w których chińscy producenci bardzo dobrze odtwarzają produkty- należy za to zapłacić- wtedy cena już nie jest tak konkurencyjna.

 

Zawieszam broń apropos Decco - swoje zdanie już w tej kwestii wypowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że w skrzydle nie ma możliwości zamontowania wzmocnienia pełnego - sama konstrukcja profilu na to nie pozwala. Dodatkowa izolacja akustyczna może faktycznie występuje w promilach, ale nie izolacja termiczna - stal jest w jednym kawałku pomimo tego, że otwarta przewodzi .... oh nie będę więcej się wypowiadał na ten temat.

 

Ogólnie szanuję tą markę ze względu na to, że generalnie nie ma się do czego przyczepić- po za konstrukcją drzwi przesuwnych - być może dopracują to - mój kuzyn kupił i mu się telepią pomimo kilkukrotnej akcji serwisowej z Libertowa.

 

Pozdrawiam wszystkich Klientów i ludzi z branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od wczoraj w swoim domku mam okna z veki alphaline...coś tam (już nie pamiętam :oops:) . Okna są trzy szybowe, 6 komorowe, z klinem docieplającym, z ciepłą ramkom, dlatego,ze szukałam ciepłych okien do domu energooszczędnego.

Z Veki produkuje nie tylko Oknoplast, czy Vetrex, ale jeszcze Sląska Fabryka Okien KNS z Wodzisławia Sląskiego, i pewnie jeszcze kilku innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...prawda jest taka, że ten kto oszczędza na takich sprawach płaci dwukrotnie - relatywnie takie zakupy są obarczone największym ryzykiem to raz a dwa w sumie najwyższą ceną. .....

Ostatnimi czasy coraz częściej mam przyjemność się o tym przekonywać odwiedzając powiększającą sie rzeszę klientów, swego czasu szukających tylko ceny.

Ale co tam, każdy swój rozum ma a ja dzięki takiemu podejściu mam coraz więcej pracy :) co mnie cieszy, gdyż poprawki po innych dają największy czysty zysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem. Okna są juz wstawione, ale za 2 dni wchodzą tynkarze i tu moje pytanie. Jaką taśmą mogę przykleić filię do okien, aby ich nie uszkodzić. Okna są z PCV w środku koloru białego. Folia zabezpieczająca jest juz odklejona. Może są jakieś gotowe folie z klejem lub cos podobnego ?? Szukałam w googlach ale nic nie znalazłam. Bardzo prosze o pomoc. Pazdrwaiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - zgryz mam moralny

choc wiem ze Ty drewnem sie nie zajmujesz

okna drzewa meranti - jakosc znakomita tylko montaz "nie teges"

po dwa dyble na bokach jakies 25 cm od narozy i brak montazu gora dol

rozbierac szkoda [wymontowywac] bo okna bez zarzutu - nawet po 7-miu latach od montazu

klient sie martwi ze nie ma montazu gora-dol

na bokach bym odpuscil po te dwa dyble [bo to okna z drewna]

mocowac na gorze po dwa czy jeden raz i na dole [jest mozliwosc domocowania srubami - tak prosto w mur ??????

no i parapety wiatr podrywa do gory bo tylko mocowane wkretami do boku ramy

Ten montaz wedle instrukcji jest niewlasciwy - ale co innego teoria montazu okna z drewna i PVC a co innego praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nałóg jakiś czy co? W święto tu zaglądać? Chyba czas się leczyć :p (mówię oczywiście o sobie ;) )

Juz padły dwie jedynie słuszne odpowiedzi - dodam tylko, że tak duże okno uchylane jest upier... w eksploatacji. By je umyć trzeba odpiąć nożyce i w dwie osoby położyć do poziomu by dopiero umyć. Realnie nie ma stopniowania uchyłu. Jednym słowem kicha :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...