Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

to jakis architekt porabany by zaprolektowac okna jednoskrzydlowe szerokosci 180 cm i wysokosci 100 cm. Kompletna paranoja.

tak samo jak paranoja by zrobic to jako uchyl.

Kto to otworzy - lezace drzwi balkonowe ktos chce uchylac. ???

Widzialem takie cudaki wbvudowane - dwie osoby zamykaja unosi] skrzydlo a trzecia zamyka klamke.

Tylko podzial na dwa skrzydla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakis architekt porabany by zaprolektowac okna jednoskrzydlowe szerokosci 180 cm i wysokosci 100 cm. Kompletna paranoja.

tak samo jak paranoja by zrobic to jako uchyl.

Kto to otworzy - lezace drzwi balkonowe ktos chce uchylac. ???

Widzialem takie cudaki wbvudowane - dwie osoby zamykaja unosi] skrzydlo a trzecia zamyka klamke.

Tylko podzial na dwa skrzydla.

wspominasz "Rodzinę Połanieckich" w Warszawie?

Pamietasz, były tam jeszcze lepsze kwiatki, ostatnie, 10 piętro a na nim kilka sztuk "okien" o szerokości 300 wysokości 145 w jednym, uchylnym skrzydle, we trzech męczyliśmy sie by takie skrzydło zawiesić na 5 stałych zawiasach, a później obrobili to tak płytami GK ze realnie nie było dostępu do nożyc. Już dla montażystów mających z oknami do czynienia na co dzień był to nie lada kłopot - a co mówić o normalnych użytkownikach? C

chyba już wszystkie okna zostały wymienione na dwuskrzydłowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi mimo Święta ;)

Chyba jednak zrezygnujemy z wyglądu na korzyść funkcjonalności.

I to jest jedynie słuszna decyzja - tak naprawdę wiekszość ostatnio powstających projektów z jakimi miałem do czynienia, a zwłaszcza te robione indywidualnie, maja rozwiązania tak uciążliwe i kłopotliwe w użytkowaniu ze po ich zastosowaniu nie jeden mieszkaniec już po kilku dniach od zamieszkania będzie sobie pluł w brodę że dal się architektowi na coś takiego namówić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie dostałam ofertę okien z "pruszplastu", chciała bym się dowiedzieć jakie są wasze opinie dotyczące tej firmy, jej okien i montażystów.

Pan, który przyjechał na obmiar sprawiał bardzo miłe i fachowe wrażenie. Mówił że firma Pruszplast zajmuje się profilami rehau, okucia siegenia i szyby glaspol.

Proszę o wasze opinie.

Anta_a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to byla Rodzina polanieckich. Wiem ze w kilku przypadkach pozrywalo rozworki boczne. Cud ze nikt nie zginal.

A jak tam bylem to Pan Prezes S-pni byl strasznie zdziwiony ze ja mu takie glupoty opowiadam ze to jest niebezpieczne takie lezace drzwi.

Podobno wszystkie okna sa zamkniete na "zawsze" - zabrali klamki i srubami zespolili skrzydla z ramami - by nikt nie wpadl na pomysl by to otwierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan, który przyjechał na obmiar sprawiał bardzo miłe i fachowe wrażenie... .

Anta_a

 

No to tyle o wrażeniach, a jakieś konkrety? Systemów Rehau jest kilka, odmian w ich obrębie kilkanaście, a konstrukcji okiennych, które można z nich wykonać setki!!!

 

Mnie tam zawsze "przekonują" firmy, które na swoich stronach mówią o świetności swojej i swoich wyrobów przy pomocy np. nieaktualnych świadectw badań, a już szczególnie tych, które Rehau zrobił na potrzeby firmy Rehau. Taki "niewiele" mówiący drobiażdżek o "staranności", "dbałości", procedurach ZKP, marketingu i takich tam pierdołach.

 

Jak sama o sobie pisze firma "Pruszplat" :"Do produkcji okien używamy najwyższej jakości komponentów,które zapewniają Państwu wieloletnią satysfakcję i radość w ich użytkowaniu."

 

Co ja sobie tłumaczę, mniej więcej tak: Użytkowane komponenty dostarczą satysfakcji i radości, a okna? Takie osobne użytkowanie komponentów, to chyba nie jest to, o co Tobie chodzi, ale kto wie... kto wie?

 

Podsumowując. Pan robi, dobre wrażenie, strona www kiepskie, a okna na razie żadne. Jak się dowiesz Anta_a od tego miłego Pana od wrażeń jak będzie z oknami, to napisz :D :D :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o Vetrex. Wiadomo, ilu klientów tyle opinii. Moja niestety należy do tych gorszych. O ile okna w wymiarach standardowych są w porządku, o tyle WSZYSTKIE niestandardowe mają niespodzianki.

 

Pamiętacie moje zapytanie o fixy-banany? Otóż mam odpowiedz firmy Vetrex. Wszystko jest OK, zgodne z "normą". Nie mam jeszcze odpowiedzi na piśmie, więc nie wiem o jaką normę chodzi.

 

Na ponad 20 okien, 13 szyb mam porysowanych, kilka pękniętych. Wymienione będą tylko pęknięte oraz 5 porysowanych. Pozostałe 8 mam oglądać z 3 metrów :roll: Znowu "norma" :evil:

Dodatkowo montaż ciągnie się już 2 miesiące, ale to juz wina raczej sprzedawcy, nie producenta.

Może miałam pecha, w każdym bądź razie ja produktów Vetrex będę się wystrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ponad 20 okien, 13 szyb mam porysowanych, kilka pękniętych. Wymienione będą tylko pęknięte oraz 5 porysowanych. Pozostałe 8 mam oglądać z 3 metrów :roll: Znowu "norma" :evil:

 

Trzeba było przed zakupem, przy kawie, ( :D :D :D) poczytać warunki gwarancji, a nie ulegać czarowi jej długości. Czytanie gwarancji po zakupie, to... widać co. Drodzy forumowicze liczą się w a r u n k i g w a r a n c j i, długość to element marketingu.

 

coffee, jak jesteś taka ciekawa pisemnej odpowiedzi Vetrexu w sprawie norm, to u mnie masz bez czekania. Będzie przywołana jedna z dwóch PN-EN 1096-1 lub PN-EN ISO 12543-6, albo i obie, bo nie wiem jakie masz szyby.

 

Pozdrawiam

 

PS. Czy Pan na pomiarze robił dobre wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Test - zacytuje fragment maila jaki otrzymałem przy okazji zapytania o ofertę:

"Czy państwo wydają pisemny certyfikat na klasę grubości ścian profili (klasa A, klasa B),oraz certyfikat na użyty surowiec PCV (czy surowiec jest 100% wartościowy czy też pochodzi z recyclingu)"

I teraz pytanie - bo ja chyba zmęczony jestem i za bardzo nie kumam czego tak naprawdę pytający ode mnie wymaga :(

Może ty wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich danych wymaga palant wyuczony na debilnych reklamach Budvaru. najbardziej nieetycznej firmy w Polsce. Firmy ktora za oszukancza reklame miala juz ze 2-cia sadowych spraw - przegranych.

Powiedz mu ze takich certyfikatow sie nie wydaje a ponadto ze Budvar robi okna z profili w tej klasie.

Jesli chodzi o 100 % PVC to mu powiedz ze nie ma takiego surowca bo do PVC dodawana jest jreda, plastyfikatory, stabilizatory i jeszcze z 10 roznych substancji.

jesli chodzi o to czy profile sa z regranulatu to mu powiedz ze jest to tajemnica producenta profili.

Budvar aktualnie produkuje okna na profilach z recyklingu.

To robota Budvaru ktory eliminuje konkurencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Czy Pan na pomiarze robił dobre wrażenie?

 

No właśnie Pan był bardzo miły. Ze zrozumieniem i zdziwieniem, przyznając nam niejako rację, obejrzał wszystkie usterki. Byliśmy pewni pozytywnej odpowiedzi a tu zonk :roll:

 

Dzięki za podane normy, wygooglam sobie.

 

Mówisz pchelku, że nie ma norm na banany? Szkoda, że Vetrex sądzi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ponad 20 okien, 13 szyb mam porysowanych, kilka pękniętych. Wymienione będą tylko pęknięte oraz 5 porysowanych. Pozostałe 8 mam oglądać z 3 metrów :roll: Znowu "norma" :evil:

 

Trzeba było przed zakupem, przy kawie, ( :D :D :D) poczytać warunki gwarancji, a nie ulegać czarowi jej długości. Czytanie gwarancji po zakupie, to... widać co. Drodzy forumowicze liczą się w a r u n k i g w a r a n c j i, długość to element marketingu.

 

coffee, jak jesteś taka ciekawa pisemnej odpowiedzi Vetrexu w sprawie norm, to u mnie masz bez czekania. Będzie przywołana jedna z dwóch PN-EN 1096-1 lub PN-EN ISO 12543-6, albo i obie, bo nie wiem jakie masz szyby.

 

Pozdrawiam

 

PS. Czy Pan na pomiarze robił dobre wrażenie?

GLASPOL Saint Gobain nie ma ISO - jedna odpada. Z tego co pamiętam to szyby oglada się z odległości 60 cm (wyciągnięta ręka). Rysy zewnętrzne czyli wyczuwalne pod paznokciem są mocno problematyczne w momencie kiedy są weryfikowane dopiero we wprawionym oknie. Do tego czasu szybka przechodzi przez wiele rąk - po kształcie rysy mozna sie zorientować gdzie powstała jeśli sie zna dokładnie technologię produkcji szyby i okna . Natomiast pęknięcia są ewidentnie kwalifikowane jako do wymiany. Czym są one spowodowane ? W wielu przypadkach złym szkleniem lub wadą krawędzi - wyłuszczenia i chipsy.

Co do tzw zarysowań włosowatych (czyli grubości włosa) na szkle - po 6 miesiącach będzie ich pełno na powierzchni szczególnie po stronie cynowanej. Niestety, ale współczesne szkło FLOAT ze względu na charakter jego produkcji jedna ze stron powierzchni tafli jest duzo bardziej podatna na uszkodzenia typu rysa niż przeciwna - vide szyby samochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli szyby porysowac przy myciu [wstawionych okien] Zdarza sie ze po zamontowaniu okien maluje sie sciany, czy tykuje. Przy kazji pryska sie tynkiem czy farba na ramy oken i szyby. Potem sie bieze szmate i chlast po szybach - razem z tym tynkiem - Jak jest to tynk mineralny to zawiera drobnoziarnisty kwarc. czyli cos co znakomicie rysuje szyby.

Do Charliego - dlaczego strona cynowana [czyli ta po ktorej jedzie tafla szkla jest bardziej podatna na zarysowania ???? Czyzby z uwagi na mniejsze chlodzenie [jedzie po roztopionym cynku] byla mniej utwardzona ??? niz ta zewnetrzna - wystawiona na chlodzenie powietrzem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to szyby oglada się z odległości 60 cm (wyciągnięta ręka).

 

Ten sposób oceny (odległość 60 cm) podawany był w kryteriach technicznych Instytutu Szkła i Ceramiki stanowiących podstawę certyfikacji na znak bezpieczeństwa B. W związku z tym iż od roku 2004 certyfikacja na znak bezpieczeństwa wyrobów budowlanych jest dobrowolna, a w pewnym sensie oznakowanie CE zastępuje znak B, żadna z firm nie zgodzi się na mniej dla siebie korzystny sposób wizualnej oceny uszkodzeń szkła.

 

GLASPOL Saint Gobain nie ma ISO - jedna odpada.

 

PN-EN ISO 12543-6 "Szkło w budownictwie -- Szkło warstwowe i bezpieczne szkło warstwowe -- Wygląd" - podaje wady tafli szklanych, wady międzywarstw i metody badania dotyczące wyglądu. Podaje definicje 10 terminów.

Charlie ta norma jest obowiązująca i nie można jej mieć. Ona jest i każdy może się nią posługiwać. To nie to samo co certyfiakt dla firmy że posiada wdrożony system zarządzania jakością zgodny ze standardem norm ISO 9000

 

Po prostu, najnormalniej, bez krepacji, szczerze i otwarcie - zazadaj od nich tej "normy" na banany" w oknach. Niech Ci podadza numer tej normy.

 

Tu pchełek ma rację. Powołują się na normę, niech podadzą jej numer.

 

A tak dodatkowo to zazadaj deklaracji zgodnosci tych Twoich okien z norma PN-EN 14351-1:2006 - zapewniam ze wymiękną.

 

Zapewniam, że nie wymiękną, bo:

 

1. Mogli deklarować zgodność do aprobaty i wcale nie muszą mieć deklaracji zgodności z podaną przez pchełka normą.

2. Jeśli oznaczyli okna oznakowaniem CE i deklarowali do normy, to z pewnością będą mogli przedstawić deklarację, bo odpowiednimi badaniami dysponują i ZKP prowadzą. Problemu raczej nie będzie.

3. Jakby nie deklarowali zgodności, czy do aprobaty, czy do normy, to z pewnością Twoje żądanie będzie spóźnione i całkowicie nieuprawnione, więc wcale Ci jej pokazywać nie muszą jeśli nie zagwarantowałaś sobie tego w umowie, a z pewnością nie zagwarantowałaś (:D :D :D), bo do głowy Ci nie przyszło, że dobrze by było (:D :D :D)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie deklarowali zgodności, czy do aprobaty, czy do normy, to z pewnością Twoje żądanie będzie spóźnione i całkowicie nieuprawnione, więc wcale Ci jej pokazywać nie muszą jeśli nie zagwarantowałaś sobie tego w umowie, a z pewnością nie zagwarantowałaś ( ), bo do głowy Ci nie przyszło, że dobrze by było ( )

Maja psi obowiazek pokazac ten dokument w KAZDEJ chwili I nie musi to byc wpisywane do umowy.

 

jak nie wiesz to nie rob ludzom wody z mozgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o Vetrex. Wiadomo, ilu klientów tyle opinii. Moja niestety należy do tych gorszych. O ile okna w wymiarach standardowych są w porządku, o tyle WSZYSTKIE niestandardowe mają niespodzianki.

 

Pamiętacie moje zapytanie o fixy-banany? Otóż mam odpowiedz firmy Vetrex. Wszystko jest OK, zgodne z "normą". Nie mam jeszcze odpowiedzi na piśmie, więc nie wiem o jaką normę chodzi.

 

Na ponad 20 okien, 13 szyb mam porysowanych, kilka pękniętych. Wymienione będą tylko pęknięte oraz 5 porysowanych. Pozostałe 8 mam oglądać z 3 metrów :roll: Znowu "norma" :evil:

Dodatkowo montaż ciągnie się już 2 miesiące, ale to juz wina raczej sprzedawcy, nie producenta.

Może miałam pecha, w każdym bądź razie ja produktów Vetrex będę się wystrzegać.

 

To ja Wam powiem jak to widzę ze swojej perspektywy sprzedawcy:

- wygięte ramy (przypominam ze chodziło tu o okna 60x240)

Nie wiem gdzie się urodziło to wygięcie - ale nie można wykluczyć że okna były źle transportowane lub magazynowane. Przeciągnięte pasem transportowym lub źle oparte o ścianę i przygniecione innymi oknami mogą dostać takiego ugięcia. Ustawienie okien jest pozornie błahą sprawą - ale trzeba na to zwracać uwagę,a mówię to na podstawie swoich obserwacji, bo magazynuję okna często po kilka miesięcy.

- dobry montażysta nie zamontowałby tych okien w taki sposób (lub w ogóle) - nie ważne że to nieotwierany fix - chyba także przy montażu mieli poziomicę i przed przykręceniem kotew do ściany mogli te okna chociaż trochę naprostować - szczególnie że ugiecie było górą i do zewnątrz.

 

Porysowane i popekane szyby ... P4 ma to do siebie, że te wspominane normy zakładają im chyba większą tolerancję? Nie mniej jednak znów jest to sprawa sprzedawcy - w profesjonalnym obrocie podpisując odbiór okien z transportu potwierdzam swoim podpisem że wszystko jest ok (a jesli nie sprawdziłem okien odpowiednio dobrze to jest to już moja wina). Uważam że podobnie na budowie - protokół odbioru montażu jest potwierdzeniem, że jest ok. Zostawiając na budowie 20 okien nie mam możliwości ich pilnowania i nie wiem czy rysa powstała przy montażu (np. upadła poziomica) czy przy obróbkach, cięciu balustrad czy ocieplaniu poddasza gdzie ludzie wywijają w pomieszczeniu długimi profilami jak Wołodyjowski szablą.

No ale nie wiemy czy to rysy wewnątrz pakietów czy na zewnątrz, chociaż sądząc po odpowiedzi wygląda jednak na ta pierwszą opcję..

 

A co do montazu trwającego 2 miesiące? Trudno mi się tu doszukać winy producenta, ale znów- znamy zbyt mało szczegółów by można było kogoś jednoznacznie potępić.

 

A jak uniknąć takich sytuacji? Uważam że Producenci powinni poświęcić więcej uwagi na szkolenia swoich przedstawicieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o fachową poradę. Mam w nowo wybudowanym domu kilka fix-ów o wymiarach wys. 2300 x szer.1550 mm ( bez podziałów) oraz dwa okna tarasowe o wym. 2300 x 1600 z równym podziałem na dwa otwierane skrzydła (ruchomy słupek). Kolor raczej biały. Czy mogą być jakieś problemy w eksploatacji przy takich wymiarach. Zastanawiam się nad oknami M&S ale moze są jakieś inne które maja lepsze wzmocnienia. Czy mogę zamówić pakiet 3 szybowy bez obawy o sztywność i późniejszą eksploatację. Co radzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...