Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Potwierdzil to pan z biura sprzedawcy, do którego od razu dzwoniliśmy. 3 dni po montażu umyliśmy okna i spisaliśmy wszystkie uwagi. Tego samego dnia poinformowaliśmy o tym sprzedawcę.

Podsumowując, wady były już w dniu montażu, o czym sprzedawca doskonale wie.

 

coffee telefonowanie nie jest najlepszą formą zgłaszania niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową.

 

A te wszystkie trzy dni przed i trzy dni po, to rozwiązuje coś takiego:

 

Art. 4.

1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... u mnie nie ma "protokołu odbioru" na przykład. Zresztą jak się ze mną współpracuje niech wypowiedzą się ci co mieli ze man do czynienia. ALe to niestety nie jest norma - norma jest zgłaszanie na piśmie wad

 

1. U mnie też nie ma.

2. Współpracowałem z tobą, więc się wypowiadam :lol:

3. Jareko: My, ludzie dawnej daty w branży, już tak mamy że wszystko na "gębę".

4. Niestety czasami za to dostajemy po tej "gębie"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 4.

1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

 

Pozdrawiam

 

Test,

 

ALE

 

Art. 4 ust. 2 mówi:

 

W przypadku indywidualnego uzgadniania właściwości towaru konsumpcyjnego

domniemywa się, że jest on zgodny z umową, jeżeli odpowiada podanemu przez

sprzedawcę opisowi lub ma cechy okazanej kupującemu próbki albo wzoru, a

także gdy nadaje się do celu określonego przez kupującego przy zawarciu umowy,

chyba że sprzedawca zgłosił zastrzeżenia co do takiego przeznaczenia towaru.

 

 

A w tym przypadku zarówno ja jak i ty nie wiemy co jest zawarte wumowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Żeby skomplikować sprawę to spytam: czy ty oby na pewno kupowałeś jakiś towar? Czy też zawierałeś umowę o usługę budowlaną? Czy umowa o usługę to na pewno sprzedaż konsumencka?

No faktycznie bwojtku, nie ułatwiasz :wink:

Zajrzałam do umowy... Przedmiotem umowy jest usługa montażu stolarki

Tylko co to zmienia :roll:

 

Dodam tylko, że ze sprzedawcą współpracuje nam się póki co dobrze, przynajmniej jeśli chodzi o komunikację. Kilkakrotnie pan, z którym podpisaliśmy umowę był na budowie i przepraszał, za to co się dzieje. Byliśmy wyrozumiali. Nie wymieniamy się pismami, a rozmawiamy. Obyśmy tego nie żałowali...

 

T12345T, dzięki za link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o fachową poradę. Mam w nowo wybudowanym domu kilka fix-ów o wymiarach wys. 2300 x szer.1550 mm ( bez podziałów)

 

Przy zastosowaniu pakietu 2-szybowego będziesz "zmuszony" zastosować szybę 6mm. Ze względów użytkowych jednak bym bardzo odradzał.

1. Waga tego fixa będzie wynosiła około 100kg.

2. W przypadku zbicia szyby koszt dużo większy.

3. Moja firma policzyłaby podwójny montaż.

4. Według mnie bardziej praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem jest zastosowanie słupka.

 

oraz dwa okna tarasowe o wym. 2300 x 1600 z równym podziałem na dwa otwierane skrzydła (ruchomy słupek). Kolor raczej biały. Czy mogą być jakieś problemy w eksploatacji przy takich wymiarach. Zastanawiam się nad oknami M&S ale moze są jakieś inne które maja lepsze wzmocnienia.

 

Nieważne czyje by to nie były okna. Przy takich wymiarach musi być zastosowane wzmocnienie 2mm do normalnego skrzydła.- Pod warunkiem że będą to okna białe. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie skrzydła poszerzonego. Skrzydło poszerzone może być zrobione także w kolorach.

 

MS produkuje okna na profilach BRUGMANNa. BRUGMANN ma na magazynie wzmocnienie VS105 o grubości 2mm do skrzydeł okiennych. Zażądaj takiego zapisu w umowie, lub wybierz skrzydło poszerzone.

 

Czy mogę zamówić pakiet 3 szybowy bez obawy o sztywność i późniejszą eksploatację. Co radzicie ?

 

Pakiet 3-szybowy z uwagi na wagę może być "trochę" "masywniejszy" w odczuciu użytkowania. Przy zastosowaniu odpowiednich profili i wzmocnień nie powinien jednak być "uciążliwym" w użytkowaniu. Okucia dopuszczają wagę skrzydeł standardowo do 80kg z możliwością zwiększenia do 130kg.

 

Pozdrawiam

Bardzo dziekuję za sugestie, reasumując:

- dokładne wymiary fixów w jednej tafli szkła wysokość 2300 x szerokość 1500mm ( mam dwie takie sztuki do zamontowania), zależy mi na tym aby nie dzielić ich słupkiem. Zatem lepszym rozwiazaniem bedzie pakiet 2-ch szyb 6mm czy trójszybowy ( stosuje się wtedy chyba 4mm )??? Co to jest system skrzydła poszerzonego ?

- reszta w dużych wymiarach to drzwi balkonowe 2300x1600, które bedą podzielone na dwa równe skrzydła ze słupkiem ruchomym i po drugiej stronie aby zachować proporcje fix 2300x1600 tez z podziałem pośrodku. Jak rozumiem mogę wykonać w/w drzwi i fixa z podziałem w pakiecie trójszybowym bez ryzyka ? Wszyskie okna bedą raczej białe, są umiejscowione w narożach budynku od strony południowo zachodniej. Może to poszerzenie skrzydła bardziej by upodobniło fixy do normalnych okien, jeśli na tym to polega to jak najbardziej moge to zaakceptować bo zalezy mi na tym by okna nie rózniły się bardzo w odbiorze. Proszę jeszcze raz o radę bo nie chcę się wpakować w kłopoty.

P.s. oczywiście dopilnuję by w umowie był zapis o wzmocnieniach 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek ale jeśli dobrze rozumiem to do tych fixów 2300x1500 w jednej tafli bardziej polecacie pakiet 2ch szyb 6mm ? w sumie mi to pasuje bo sa od południa i w zimie beda większe zyski z energii słoneczka a w lecie zaciemnię zewnetrznymi roletami i juz.

 

Lgrzechu,

 

ja Ci doradzam zastosowac słupek w tych fixach 1500x2300.

 

Tym bardziej że w fixach 1600 x 2300 chcesz zastosowac słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekKos oczywiście nie wykluczam tego. Jeżeli przy wzmocnieniach 2mm pomimo dobrego profilu nadal jest ryzyko wypaczenia, itp. to pewnie tak zrobię. Czy ten słupek pośrodku naprawdę tak dużo daje ?

P.s. jaki system najlepiej sie sprawdzi przy duzych wymiarach. Mam mozliwość zamówienia u siebie w Szewpolu (schuco), Daco ( Veka ), M&S, Reconal (chyba na Rehau), Megastyl (Komerling),Vetrex, wygladaja podobnie, tylko który najlepszy, ceny nie sa az tak bardzo rózne jeśli porównuje się w podobnej klasie ramy/skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest system skrzydła poszerzonego ?

- reszta w dużych wymiarach to drzwi balkonowe 2300x1600, które bedą podzielone na dwa równe skrzydła ze słupkiem ruchomym i po drugiej stronie aby zachować proporcje fix 2300x1600 tez z podziałem pośrodku. Jak rozumiem mogę wykonać w/w drzwi i fixa z podziałem w pakiecie trójszybowym bez ryzyka ? Wszyskie okna bedą raczej białe, są umiejscowione w narożach budynku od strony południowo zachodniej. Może to poszerzenie skrzydła bardziej by upodobniło fixy do normalnych okien, jeśli na tym to polega to jak najbardziej moge to zaakceptować bo zalezy mi na tym by okna nie rózniły się bardzo w odbiorze. Proszę jeszcze raz o radę bo nie chcę się wpakować w kłopoty.

P.s. oczywiście dopilnuję by w umowie był zapis o wzmocnieniach 2mm.

 

Skrzydło poszerzone - jak sama nazwa wskazuje - jest szersze od standardowego.

 

Standardowe skrzydło ma 80mm. Poszerzone skrzydło ma 105 mm. Skrzydło poszerzone jest dużo stabilniejszym skrzydłem.

 

Zastosowanie skrzydła poszerzonego nie upodobni okien otwieranych do fixów. wręcz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz fix to wzmocnienie jest praktycznie bez znaczenia (przy prawidłowo zamontowanym oknie). Wzmocnienie jest istotne tylko w skrzydłach przy oknach otwieranych i tu JarekKos sugerował wzmocnienie 2mm.

 

To jak w końcu ... wzmocnienie ważne jest tylko przy oknach ze skrzydłami i w drzwiach balkonowych?

Montaż bedzie bardzo staranny, po montazystach sam złapie okno jeszcze w kilku miejscach,dodatkowo paroizolacja i folia paroprzepuszczalna, tym bardziej że okno bedzie wysunięte w warstwie ocieplenia ( sciana 3W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekKos oczywiście nie wykluczam tego. Jeżeli przy wzmocnieniach 2mm pomimo dobrego profilu nadal jest ryzyko wypaczenia, itp. to pewnie tak zrobię. Czy ten słupek pośrodku naprawdę tak dużo daje ?

P.s. jaki system najlepiej sie sprawdzi przy duzych wymiarach. Mam mozliwość zamówienia u siebie w Szewpolu (schuco), Daco ( Veka ), M&S, Reconal (chyba na Rehau), Megastyl (Komerling),Vetrex, wygladaja podobnie, tylko który najlepszy, ceny nie sa az tak bardzo rózne jeśli porównuje się w podobnej klasie ramy/skrzydła.

 

Lgrzechu,

 

w związku z tym że jesteśmy z tego samego województwa to mój wybór - gdybym nie produkował sam okien - by padł na MS (dealer w Rzeszowie).

 

Tylko proszę nie pytaj dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam do umowy... Przedmiotem umowy jest usługa montażu stolarki Tylko co to zmienia :roll:

 

JarekKos nie wiedzieliśmy :D , ale już wiemy :D . Vat, to vat :D

coffee tyle to zmienia, że masz przy okazji do czynienia z klasyczną umową o dzieło. Bardzo ciekawa konstrukcja :D , tyle powiem i już koniec na dzisiaj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło poszerzone - jak sama nazwa wskazuje - jest szersze od standardowego.

 

Standardowe skrzydło ma 80mm. Poszerzone skrzydło ma 105 mm. Skrzydło poszerzone jest dużo stabilniejszym skrzydłem.

 

Zastosowanie skrzydła poszerzonego nie upodobni okien otwieranych do fixów. wręcz odwrotnie.

 

Łapię.., dzięki za wskazówki. Możesz zasugerować w jakiego producenta profili sie pchać przy tych moich fixach, czy jest to bez znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Lgrzechu,

 

w związku z tym że jesteśmy z tego samego województwa to mój wybór - gdybym nie produkował sam okien - by padł na MS (dealer w Rzeszowie).

 

Tylko proszę nie pytaj dlaczego.

 

JarekKos nie pytam dlaczego...ale jeśli już M&S to mogę bez ryzyka wybrać z usztywnieniem węglowym (Thermo Tytan, czy siakoś tak )???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...