Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pchelek, wybacz ale zaskoczyłeś mnie z lekka

 

To niech zejda ze mnie producenci okien i podobni co sobie kryptoreklame uprawiaja swoich cudownych wyrobow.

 

I niech nie podaja nieprawdziwych informacji.

 

A ze polecam Schuco - to moja sprawa.

ciekawe dlaczego Ty w nim siedzisz jako ten co to wstawia. Moze bys tak D....t montowal albo odchudzone .........................

 

Zadzwonie bo by byla robota - paskudna i dlubanina. WCS to pikus maly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat miałem okazje na inwestycjach wstawiać jeszcze większe g... jak D.... czy jeszcze wielu bym tu przytoczył.

Natomiast z jednym sie zgodzę, nie można tak mówić ze tylko Schuco jest the best. Niestety Pchełku - nawet Schuco potrafią tak spie... ze nawet montażem nic z nim nie zrobisz :( i ty dobrze wiesz dlaczego i nie będę tego tematu dalej rozwijał :) i tłumaczył dlaczego biorę okna 200 km stad zamiast spod nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko nie codzi o to ze nawet schuco mozna popsuc

Chodzi o to ze koncepcyjnie i konstrukcyjnie jest to najlepszy system i najbardziej rozbudowany. Poogladaj sobie ich katalogi niemieckie.

To co jest w Polsce to pewno nie wiecej niz 10% tego czym dysponuja.

Zaden system nie ma takich fasad z PVC jak schuco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku -nie przecze ze taka jest prawda. Ale mimo wszystko oprocz Schuco jest do produkcji naprawde dobrych okien jeszcze kilka innych profili. Profil to jedna strona medalu i sam dobrze wiesz ze nie do konca najistotniejsza - mimo wszystko najwazniejszy jest producent i montaz i sam dobrze o tym wiesz ze tu lezy pies pogrzebany dlaczego wiekszosc branży jest do d...

ALe nie miejsce i czas o tym sie tu rozpisywac - zostawmy to miejsce pytajacym.

Juz widac efekty naszych dzialan - przynajmniej Forumowicze maja wiedze na temat okien wieksza od przecietnej i o to w tym miejscu chodzi. A ze czasem zadaja z lekka wkurzajace i bez sensu pytania bo cos zrozumieli na opak - mozna to im wybaczyc - co niniejszym czynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest w Polsce to pewno nie wiecej niz 10% tego czym dysponuja.

Zaden system nie ma takich fasad z PVC jak schuco.

 

Pchełek,

 

i tu się z Tobą znowu zgadzam.

Jesli chodzi o fasady czy ogrody zimowe w PVC to żaden inny system nie jest tak DOBRZE i BARDZO rozbudowany jak SCHUECO.

 

Co do tych 10%, to wydaje mi się że nawet tyle to nie będzie. Ja bym obstawiał gdzieś pomiędzy 3 - 5 %.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla Pchełka chciałbym podać jeden cyctat!

"Wolność jednego człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego"

 

Tak wogóle Panowie to ten temat schodzi na psy

 

ludzie długo myślą zanim zadadzą Wam pytanie bo mogą zostać "zjedzeni" przez starych okiennych wyjadaczy. Wasza dyskusja to wywody na tematy ktorych większość ludzi nie jest w stanie pojąć tak jak i wy nie jesteście w stanie pojąć "wpływu księżyca na zwiększoną ilość gniazd mugatek karłowatych"

Konkretne i proste pytania olewacie, jak chociażby te o porównanie określonych profili i prostą odpowiedź: "ten jest lepszy w deszczu a ten blednie na słońcu, itp..."

 

sam śledze wasz temat od jakiegoś czasu i okna już kupiłem i na szczęście nie trafiłem na żadnego z Was choć było blisko...

Powiem Wam więcej nadal nie znam się na oknach bo nie muszę - mam umowę, mam gwarancje i przedstawiciela który nie marudzi jak zadaje trudne lub NUDNE pytania.

Aha nie wysilajcie się ze słowami krytyki pod moim adresem - spływa po mnie jak po kaczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbud omijaj szerokim lukiem

Takie okna z okladzinami to produkuje Adpol z Torunia - ich polecam, ewentualnie Stolbud Wloszczowa i Sokolka.

Pozbud omijaj bo oni wpadli na genialny pomysl i szyby osadzaja nie na silikon [od wewnatrz] a na uszczelki - co w naszym klimacie jest fatalnym rozwiazaniem.

Od zewnatrz jest silikon - jak powinno byc.

Coś mi się wydaje że.. Sokółka także wprowadziła uszczelkę od środka :D

khem, a Urzędowski przypadkiem nie wprowadził też uszczelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbud omijaj szerokim lukiem

Takie okna z okladzinami to produkuje Adpol z Torunia - ich polecam, ewentualnie Stolbud Wloszczowa i Sokolka.

Pozbud omijaj bo oni wpadli na genialny pomysl i szyby osadzaja nie na silikon [od wewnatrz] a na uszczelki - co w naszym klimacie jest fatalnym rozwiazaniem.

Od zewnatrz jest silikon - jak powinno byc.

Coś mi się wydaje że.. Sokółka także wprowadziła uszczelkę od środka :D

khem, a Urzędowski przypadkiem nie wprowadził też uszczelki ?

Już wiele lat temu i ja osobiście uważam, że to duży błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Urzędowski tą uszczelkę "suchego szklenia"miał "od zawsze".

I w tej kwestii (no nie tylko w tej :wink: ) nie zgadzam się z opinią Pchełka.

 

Wielkorotnie wymieniałem szyby w oknach drewnianych z róznego okresu i nie zauważyłem by uszczelka stanowiła jakiś problem. Może dlatego, że w Urzędowskim stfera pod szybą ma odwodnienie odprowadzające wodę a gdzie indziej tego nie ma? Nie jestem pewien, chociaż mam u siebie przekrój okna konkurencyjnego i takiego kanału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Wasze cenne spostrzeżenia proszę o pomoc. Moim marzeniem są szare okna, alternatywą jest winchester (ale bez entuzjazmu :wink: ). W zderzeniu z dwiema firmami, które bierzemy pod uwagę sprawa wygląda tak:

 

- oknoplast antracyt dwuszybowy - 26,000

- vetrex srebrno-szary dwuszybowy - 25,000

- vetrex winchester dwuszybowy - 21,000

- vetrex winchester trzyszybowy - 24,000

 

I teraz pytanie - czy trzy szyby faktycznie są na tyle lepsze (w sensie utraty ciepła) żeby zrezygnować z marzeń o szarym oknie? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warte sa i przychodzi je doceniać przy płaceniu rachunków za ogrzewanie - możesz mi wierzyć na słowo :) nawet jeśli masz średniej wielkości okna z dużym % udziałem tworzywa w całości powierzchni

poza tym dlaczego miałbyś rezygnować? Sa profile w tych kolorach umożliwiające montaż pakietu trzyszybowego o k=0,6 lub ostatnimi czasy nawet 0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...