Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Moim marzeniem są szare okna, alternatywą jest winchester (ale bez entuzjazmu :wink: ).

 

No, to ja bym jeszcze rozważył poważnie profile GEALAN ACRYLCOLOR.. Nie wiem czy na tych obrazkach będzie je dobrze widać, ale większych w sieci nie znajdziesz. Szarości, w ogóle kolory kształtowników w PMMA są bardzo ładniusie, choć niestety jednostronne. Myślę, że i z cenami nie powinno być dramatycznie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze okna kupuje sie tylko raz - i czy jest to 30 tys czy 33 [za szare] to cena nie gra juz roli

bedziesz na nie patrzyla wiele lat

A co masz na podlodze i jakie kafelki w lazience [hiszpanskie ???]. tez sepilas te dodatkowe grosze. Kobieta dla szalowej kiecki dusze zaprzeda. A dla okien to tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szare - a scislej stalowoszare i to obustronnie - bez problemu ale poczekasz - chociaz to rzadkosc bo foliowane okna zazwyczaj sa biale od wewnatrz - bialy to kolor neutralny i zawsze bedzie pasowal do scian - szary wewnatrz jak pomalujesz nieodpowiednio sciany to sie bedzie gryzl

 

Dostałam już kilka wycen na obustronnie szare i jakoś nie każą długo czekać. I nie wiem, dlaczego szary miałby się z czymś gryźć, akurat ten kolor pasuje do każdego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem są szare okna, alternatywą jest winchester (ale bez entuzjazmu :wink: ).

 

No, to ja bym jeszcze rozważył poważnie profile GEALAN ACRYLCOLOR.. Nie wiem czy na tych obrazkach będzie je dobrze widać, ale większych w sieci nie znajdziesz. Szarości, w ogóle kolory kształtowników w PMMA są bardzo ładniusie, choć niestety jednostronne. Myślę, że i z cenami nie powinno być dramatycznie.

 

Pozdrawiam

 

No właśnie - ja po dłuugich i bezowocnych poszukiwaniach okien W CAŁOŚCI szarych zaczęłam myśleć o Acrycolorze Gealana (nie będę otwierać okien i drzwi tarasowych, żeby nie widzieć białego środka :lol: ), tylko niestety nie mogę się doczekać wyceny od wielkoplskich firm produkujących takie okna. Chyba za trudne pytania zadaję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - ja po dłuugich i bezowocnych poszukiwaniach okien W CAŁOŚCI szarych zaczęłam myśleć o Acrycolorze Gealana (nie będę otwierać okien i drzwi tarasowych, żeby nie widzieć białego środka :lol: ), tylko niestety nie mogę się doczekać wyceny od wielkoplskich firm produkujących takie okna. Chyba za trudne pytania zadaję :wink:

 

Eeee tam, zaraz za trudne. Wiesz jak to u nas mawiają "langsam langsam aber sicher", co nagle to...

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szare - a scislej stalowoszare i to obustronnie - bez problemu ale poczekasz - chociaz to rzadkosc bo foliowane okna zazwyczaj sa biale od wewnatrz - bialy to kolor neutralny i zawsze bedzie pasowal do scian - szary wewnatrz jak pomalujesz nieodpowiednio sciany to sie bedzie gryzl

 

Dostałam już kilka wycen na obustronnie szare i jakoś nie każą długo czekać. I nie wiem, dlaczego szary miałby się z czymś gryźć, akurat ten kolor pasuje do każdego innego.

z brązem i jego odcieniami w tym beże :)

za to kompozycje z grafitem, czernią - rewella :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

famelia - jak kiecek nie nosisz a "szalowych" wcale to zapewne szalowo wygladasz w "naturze ")

A tak na marginesie - rolety zewnetrzene - a nie lepiej okienice lub ladne kraty. I w jakim kolorze te rolety.

Jesli chodzi o "gryzienie" to chodzilo mi o to ze nie kazdy kolor sciany bedzie dobry do szarego. Gealan acrylcolor - to jedyna firma co potrafi lakierowac profile - skutecznie i trwale. Mowie o malowaniu fabrycznym u producenta profili.

Malowanie "domowe" nie wchodzi w gre - profile PVC nie daja sie lakierowac tak prosto [dokladnie i rowno]

Zwroc na to uwage - skad pochodza lakierowane profile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

famelia - jak kiecek nie nosisz a "szalowych" wcale to zapewne szalowo wygladasz w "naturze ")

A tak na marginesie - rolety zewnetrzene - a nie lepiej okienice lub ladne kraty. I w jakim kolorze te rolety.

Jesli chodzi o "gryzienie" to chodzilo mi o to ze nie kazdy kolor sciany bedzie dobry do szarego. Gealan acrylcolor - to jedyna firma co potrafi lakierowac profile - skutecznie i trwale. Mowie o malowaniu fabrycznym u producenta profili.

Malowanie "domowe" nie wchodzi w gre - profile PVC nie daja sie lakierowac tak prosto [dokladnie i rowno]

Zwroc na to uwage - skad pochodza lakierowane profile.

 

Pisząc o malowaniu profila masz na myśli malowanie całości, tak jak maluje się okna drewniane? Bo dealer Bertranda powiedział mi, że środka nie można pomalować. Nie wiem już, czy ma rację. Gdyby malowali całość mój problem byłby rozwiązany i skończyłoby się to długie wybieranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maluje sie okien PVC w zadnym przypadku. Kazda farba zejdzie. Moze malowac tylko producent profili - jak Gealan - u siebie w fabryce i to specjalnymi farbami na odpowiednio przygotowanych podlozach. maluje sie natryskowo zewnetrzene plaszczyzny. Widzialem profile PVC pomalowa farbami przez producentow okien. jest to tragedia. Farba musi byc specjalna. Jak ten bertrand maluje sobie profile to zycze mu powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maluje sie okien PVC w zadnym przypadku. Kazda farba zejdzie. Moze malowac tylko producent profili - jak Gealan - u siebie w fabryce i to specjalnymi farbami na odpowiednio przygotowanych podlozach. maluje sie natryskowo zewnetrzene plaszczyzny. Widzialem profile PVC pomalowa farbami przez producentow okien. jest to tragedia. Farba musi byc specjalna. Jak ten bertrand maluje sobie profile to zycze mu powodzenia.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd pchelek. Maluję się okna PCV i to nie tylko w fabrykach profili. Maluje się gotowe zgrzewy przed ich okuciem i oszkleniem. Istnieją wyspecjalizowane lakiernie okien PVC, które dają gwarancję taką samą jak na okna okleinowane i nic ni odchodzi ani się nie łuszczy. Są to oczywiście specjalne farby, odpowiednie przygotowanie podłoża itp. A ty pewnie nadal masz w pamięci okna Thermoplastu sprzed 15 lat, z których płatami odchodziła farba a powierzchnia wyglądała jak malowana za stodołą w wietrzny dzień.

I jeszcze jedno - przy kolorze obustronnym można pomalować także widoczne po otwarciu wewnętrzne części okna i nie będzie widać nic białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek - wybacz, co z tego ze takie lakiernie sa. Znasz taka w Polsce? Byla taka firma co okleinowala i lakierowala profile, firma na "P", chcesz zobaczyc jak wygladaja okna po 9 latach? Polecam wizyte na Tarchominie - Mehofera rog...cholera nie pamietam juz ale jak zechcesz - poszperam.

Mimo wszytsko lepiej klientowi powiedziec ze nie maluje sie gdzie indziej niz u producenta profili niz narazac go pozniej na "domorosle" sposoby lakierowania by pozniej nie czytac postow "Raaany, schodzi mi farba z okna PVC a mowili mi tutaj ze lakierowac mozna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest... Znalazłam producenta okien lakierowanych, wszystko fajnie, tylko że daje gwarancję tylko na 2 lata. Zrezygnowałam.

Mogliby chociaż robić szare profile barwione w masie, coraz więcej jest klientów zdecydowanych na okna w kolorze szarym, a nie każdemu podoba się biały środek... Pewnie - można kupić okna drewniane, ale też nie każdy chce mieć kłopot z ich malowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...