Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witajcie!

Jestem świeżo po montażu okien z M&S. Moje odczucia:

- jeżeli chodzi o cenę, to nie są drożsi od Lindy, Peteckiego (fatalnie przereklamowany), czy np. Thermoplastu (koszmar cenowy) wręcz jakość wykonania wydaje mi się lepsza po obejrzeniu okien u różnych dealerów. Oczywiście nie porównuję cen do najtańszych składaczy, tylko do w miarę znanych firm. Ja za 13 okien, z czego 3 szt. P4 i WK2, 2 podwójne balkonowe, PCV 5-kom, bez poprzeczek i szprosów zapłaciłem ok. 9800 brutto bez montażu

- montaż: ekipa firmowa M&S, za 13 okien w tym 2 podwójne kobyły balkonowe wzięli 1500 zł brutto

- posprzątali po sobie, ekipa bardzo miła i sympatyczna

- okna zamówiłem ok. 15-go lutego, z terminem na 15-20 marzec. Były tydzień wcześniej zgodnie z zamówieniem

 

Jeżeli będą się sprawować tak samo dobrze za kilka lat (a na to wygląda), to polecam M&S, przynajmniej nie składają okien "na podwórku u szwagra"

 

Pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

Wysłany : 05 Mar 2004 08:54 Temat postu :

 

Są uszczelki SZCZOTKOWE

widziałem HS-a i ma na styku 2 skrzydeł uszczelkę silikonowa a nie jakąś tam szczotkę jak pisał pchełek, chyba że różni producenci okien wstawiają różne uszczelki....

Nie zauwarzyłem aby przewiewało. Na jedno co zwróciłem uwagę to próg (ten 2cm), nie może byc malowany bo fatalnie wyglada powycierana od chodzenia farba. Jak bede zamawial to jakieś niemalowane aluminium...albo coś w tym stylu. Zamyka sie extra. Rodzaj balkonu już wybrałem a teraz ostateczny wybór firmy mnie czeka GEBAUER czy STOLAR z Żórawina. Kto da lepszy upust ??????????? MA ktoś STOLARA ?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyjżałem się po raz kolejny HSowi z bliska.

Oczywiście nie ma tam żadnych uszczelek szczotkowych. Wszystkie są gumowe, silikonowe, czy jak je zwał. W każdym razie działaja na docisk a nie "szczotkowo".

Jeśli chodzi o przewiewanie od spodu, to okucie działa tak, że po obróceniu klamki przesuwne skrzydło unosi się minimalnie w górę, rozszczelniając się i wtedy dopiero można je przesuwać lekko, jak piórko. Gdy (w dowolnym połozeniu skrzydła) klamkę obróci się z powrotem w pozycję zamkniętą, skrzydło opuszcza się a uszczelki dociskają.

 

Ostatecznie, po wielu rozterkach natury (niestety) finansowej, zdecydowaliśmy się na dwa HSy :lol:

Diabelnie piękne i takowoż drogie okno.

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z szanownych forumowiczów może wypowiedziec się o INTERBUDZIE z Krakowa? Będę bardzo wdzieczna za namiary, nazwa firmy przewijala sie juz w tym watku (str 7) ale nie podano niestety kontaktu do firmy.. :(

Odleglosc od W-wy dosc znaczna, ale kusząca jest róznica w cenie rzędu 9 tys pln, zwlaszcza ze profil Kommerling i okucia Sigenia maja dobre opinie na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o oknach drewnianych SYSTEMU SELECTA że się nadają wyłącznie do AFRYKI. To badziewie.

Nie dotyczy to okien drewnianych DJ-68 - one się znakomicie nadają do naszego klimatu - są inne, inna konstrukcja.

Czmirek - tak trzymaj z tymi drutexami i pozdrowienia dla SZEFA. Nie daj się - to dobra firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malwina

Drogie ludziska!

 

juz wyczytalam ze okna M&S sa dobre, tylko jeszcze nic nie znalazlam na temat tych dziwnych uszczelek. Wygladaja jak zwykle gabkowe oblepione gesia skorka. Czy cos takiego jest dobre? Bo M&S chyba nie robi innych, czy sa one trwale?

I drugie pytanie: Podobaja mi sie drzwi zewnetrzne drewniane (sosna) z firmy D.G.B, ocieplane z pianka w srodku po 2700, kto ma cos takiego?

Czekam na porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie ! ! !

Poniewaz jestem po raz pierwszy to za zamieszanie przepraszam

Pozdrawiam wszystkich bywalcow i chetnie moge swoja pomoca czasem takze sluzyc

Montaz oken i poodbne klopoty jak co wybrac itp - co prawda moja wiedza daleka jest od tego co prezentuje pchelek (swoja droga Jurku - skad taki pomysl na nick;) ? - zapewne domyslasz sie kto stoi za jareko :)

Pozdrawiam i bede tu wpadal codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani (a szczególnie Ty pchełku :wink: )

 

właśnie przymierzamy sie do zamówienia okien. Mamy do kupienia 10 szt (w tym tylko 3 typowe) + 2 szt drzwi balkonowych. Zdecydowaliśmy że będą plastiki, od środka białe, na zewnątrz złoty dąb, 8 szt z szybą p2+okuciami antywłamaniowymi . Początkowo miały być ze szprosami ale w końcu będą bez. Za te pieniądze będą drzwi zewnętrzne :o

Mamy 2 opcje:

- OKNOPLAST - profil veka - 20 tys.

- BUD-OKAN - profil salamander - 19,5 tys.

- M&S - tytanowe - 25 tys.

- GABRA - profil veka - 18,3 tys

 

Skłaniamy się ku oknoplastowi (mają w ofercie również drzwi, które można zamówić też w złotym dębie - co prawda trochę drogie).

Pchełku czy znasz firmę Gabra?

 

Czekam na wasze opinie. Dzisiaj musimy podjąć decyzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - dobrze, że jesteś - tu się roi od pytań.

A pchelek to była moja ukochana świnka morska. Niestety dożyła 6 lat i chyba już był czas by się przeniosła do Krainy Wiecznych Łowów. Podobno tyle żyją. Ale z wiosną zawita jakiś zwierzak. To nie to co kobita w domu. Zawsze taka świnka czeka w wejściu i luka co jej przyniosłeś smacznego. A jakie futerko!

dociak - Gabra - nie znam to chyba ktoś nowy.

Pozostaje wylosować między OKNO-PLAST [i VEKA] i BUD-OKAN - Salamander - z lekkim wskazaniem na ten drugi :D :D

Dlaczego ten Gabra jest tańszy to nie wiem :evil: .

M&S też - ale jest najdroższy. Chyba za tę nazwę "tytanowe".

mal 8) wina - te uszczelki są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilbo

ELITA FORUM (min. 1000)

Witam

Zamawiasz HS-y jedno stałe a drugie przesuwne czy oba przesuwne?

Zapytałem jedna firmę o oba przesuwne wycena ok. 10 000zł 2700x2500 a druga za to samo 16 000. Chyba ktoś się pomylił.....

Piękne te SZCZOTKOWE :) HS-y (2-gi minus panie pchełek... :) chociaż przyznam ze z niektórych pana rad skorzystałem) ciekawe czy można wybrać próg aluminiowy nie malowany, bo ten czarny powycierany po 2 latach nieciekawie wyglądał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plonskij, strona http://www.oknanet.com.pl nie działa. Sprawdź proszę czy się nie pomyliłeś.

A tak przy okazji...

Wybrałam już okna Topline Veka, a teraz ciągle szukam firmy która je dostarczy i zamontuje. Muszę Wam powiedzieć, że już mi się w głowie kręci, bo każdy handlowiec mówi mi co innego nie wspomnę już o wymiarach jakie zdejmują z wymiarów okiennych.

W wykonaniu niektórych fachowców ( a było ich już u mnie 5) można prawidłowo zmierzyć okno w powietrzu i często po skosie. Patrze na to z przrażeniem, bo tak mierząc dodaje się ok 2-3 cm na otworze, a potem okno nie bedzie chciało "wejść" na miejsce ...

Podziele się z Wami jeszcze jedną wiadomościa. Otóż ceny od firm są tak różne, że jestem zaszokowana. Potrafią wycenić to samo z prawie 100% różnicą!!!! Tj mam ofertę za 22 tys, ale i za 38 tys.

Jak się nie naciąć na oszustów? Czy chcą mnie "oskubać" czy " wcisnąć kit" ??? Chce szyby P4, jak mogę sprawdzić czy nie płace za P4 a mam P2???? A jak okucia antywłamaniowe a nie antywyważeniowe czy bezpieczne??

plonskij!! W Tobie nadzieja rozwiąnia moich problemów :smile:. Z Twoją wiedzą o oknach nikt z naszych forumowiczów nie zginie

Z góry dziękuje za pomoc w imieniu swoim i innych zagubionych w labiryncie okien

Pozdro

Bułka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malwina

juz wyczytalam ze okna M&S sa dobre, tylko jeszcze nic nie znalazlam na temat tych dziwnych uszczelek. Wygladaja jak zwykle gabkowe oblepione gesia skorka. Czy cos takiego jest dobre? Bo M&S chyba nie robi innych, czy sa one trwale?

I drugie pytanie: Podobaja mi sie drzwi zewnetrzne drewniane (sosna) z firmy D.G.B, ocieplane z pianka w srodku po 2700, kto ma cos takiego?

Czekam na porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze Pchelka mial na mysli adres http://www.oknonet.pl - wiesz - wiosna i te rzeczy hahahaha a co do wymiarowania........

siedze w branzy juz prawie 10 lat i trzeba nie lada (wbrew pozorom)doswiadczenia by prawidlowo wymerzyc okno a o przekatnej pierwszy raz slysze - ktos tutaj przesadzil

roznice szyb mozesz sprawdzic na ramce dystansowej - powinny byc tam oprocz znaku "B" informacje o producencie i szybie - saymbol P2 lub P3,P4 itd.... aoc do okuc.....taniej i bezpieczniej bedzie podpisac umowe z firma ochroniarska - ludzie - nie ma tak naprawde okuc antywlamaniowych, antywywazenowych czy czegokolwiek chroniacego przed zlodziejem - kwestia tylko przylozenia odpowedniej sily - kazde niestety ustapi

jesli juz - mojm zdaniem to szpeci cale okno - sa specjalne, dodatkowe zabezpieczenia montowane na rame, przykrecane bezposrednio do wzmocnienia firmy o ile skleroza mnie nie myli - Abus - jak sprawdze - napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D :D :D Malwinko słodka - to są uszczelki w porządku - to taka nowa generacja - są trwalsze. I chyba nazywają się "Qlon"

Co do Salamandra i ich kolorów to już załatwili sprawę koloru na pozytywnie.

jareko - jak złodziej się uprze to i ścianę wywali. Okucia antywłamaniowe spełniają swoją rolę jak i szyby P2, P3, P4. Złodziej szyb nie rozbija a jak rozbije to taka szyba się nie rozleci i o to chodzi. Tak samo antywłamaniowe okucia - trzeba się napracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...