Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ja mam AVANTE od roku i jest porażka!!!! Nie wiem czy na takie trafiłam czy takie są w rzeczywistości, bo pierwsze wady to złe wyregulowanie okien ciągle ocierają o ramę. Po 2 miesiącach kiedy przyszły mroźne dni szyba zamarzła w środku no ale to raczej wina producenta szyb, następnie prawie po roku użytkowania w ramie zaczęły pękać zgrzewy więc przyjechał serwisant zakleił szpary klejem i wygląda to bardzo nie estetycznie lepiej wyglądało ze szparami więc zgłosiłam raz kolejny że okno nadal podlega reklamacji i narazie czekam na odpowiedz (pracownicy ogólnie mili za wyjątkami ale to się wszędzie zdarza). Nie znam OKNOPLASTU bo nigdy nie miałam z nimi do czynienia więc nie mam zdania ale jeśli chodzi o AVANTE nie polecam mimo, że mają roczne ubezpieczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie - dlaczego z oknami nie przychodzi do klienta gwarancja od producenta ?

U każdego dobrego producenta okien taki dokument jest wydawany.

 

Może jest wydawany, a może i nie .... ale do mnie nie dotarł ... a producent super że hej.

Nie wiem jaki to producent bo nazwa nie padła. Ale bardzo prawdopodobne, że producent kartę gwarancyjną wydał wraz z oknami ale już dealer "zachował ją" dla siebie. Dostałeś jakiekolwiek dokumenty do okien (instrukcja montażu, konserwacji, aprobaty?)?

 

********************************

 

Sorki ale czuję się w obowiązku poinformować, że jednak z oknami dotarł do mnie druk z gwarancją, sposobem montażu i użytkowania. Na drugiej stronie kartki z logo producenta (była naklejona na szybę) zawarto te 3 tamaty. Niedopatrzenie takie moje jednak.

 

Tak więc wybrany przeze mnie "producent okien że hej" jest jak najbardziej w porządku w tym aspekcie. Co prawda aprobaty nie mam ale to już dla mnie musztarda po obiedzie .... zresztą pewnie jakąś tam ma bo to wysoka dość półka. Okna są na 5+, pośrednik sprzedający i montujący wypadł na 5 lub 4+.

Doradzano przy wyborze , zaproponowano kilka konfiguracji , a w sprawie dopłaty pozostałej kwoty za okna zadzwonił dopiero po 10-14 dniach.

 

A więc w tym wypadku ja klient mam:

- umowę, w której pośrednik dał mi 36 m-cy gwarancji na montaż

- gwarancję na 5 lat przekazaną wraz z oknami (muszę tylko podstemplować ją u sprzedającego) gwarancja bez konieczności okresowego serwisowania.

- dobre i ciepłe okna (realny wzrost temp. w pokojach o ok. 2 st.C)

- zadowolenie z poprawnego montażu (14 śrubowanych kotew/okno i była nawet taśma rozprężna).

:-)

 

*****

Natomiast inaczej wygląda drugi przypadek zakupowy w mojej rodzinie:

- część okien krzywo złożonych chociaż wybrano okna od producenta uważanego za dość wysoką półkę.

- w umowie brak info o gwarancji na cokolwiek

- brak przekazania gwarancji przy montażu jak i odmowa wydania jej podczas wizyty z uwagami dotycz. okien kilka dni po montażu

- podniesiony głos sprzedającego może świadczyć jedynie o nieczystym sumieniu, ale damy temu radę. Aha przy zakupie to miodzili i słodzili, że do rany przyłóż.

- niewykluczone, że bliska mi osoba stała się ofiarą oszustwa lub podłości ludzkiej .... część okien może być II gat. lub nawet podróbą ?

 

:-(

 

Rada dla kupujących okna :

- nie brakuje miłych i uczciwych pośredników, i montażystów oraz dobrych producentów okien , ale bądźcie zawsze czujni i miejcie zwarte pośladki ... bo nie wykluczone, że teraz na was przyszła kolej.

Miejmy nadzieję, że tych dobrych i uczciwych jest większość.

 

Ale u mnie w rodzinie jak na razie remis 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna jak wczesniej pisałem wybrane, ostatecznie Jezierski Premium Ultra. Powiedzcie jak Jezierski okleja swoje okna. Czy lepiej kupić okna oklejone wzorem drewnopodobnym jasnym "Montana" czy z zewnatrz jasnoszare Silbergrau 7155.05 i wewnatrz białe. Oczywiście nie chodzi o estetyke ( bo to rzecz względna, każdy ma inny gust ) tylko o aspekty techniczne. Nie widziałem w salonie okien Jezierskiego oklejonych tylko z jednej strony. Czy przy kolorze silbergrau cześć zewnetrzna skrzydła i ramy jest barwiona pod kolor w masie czy też biała ( problem ewentualnych zarysowań/uszkodzeń ). Zastanawiam się czy przy zestawieniu szare/białe róznice bedą bardzo rzucać się w oczy z jednej lub drugiej strony. Może lepszym pod wzgledem eksploatacji jest rozwiazanie okna oklejonego z 2-ch stron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla Silbergrau standardem jest okleinowanie na rdzeniu białym

nie jest barwiony w masie a podnoszone "zarysowania" zostawmy w spokoju - marketingowe wychwalanie tego rozwiązania kilka lat temu przez Veke nie mające realnie znaczenia - czy kiedykolwiek próbowałeś "zarysować" okleinę tak by odsłonić rdzeń??? Gdybyś próbował to wiedziałbyś, że realnie jest to bardzo trudne nawet przy ekstremalnej eksploatacji okien. Poza tym do takich rzeczy są specjalne korektory którymi zamalowywało i zamalowuje się miejsca po zebraniu nadlewki ze zgrzewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, a technicznie Jezierski ładnie robi okna dwukolorowe? Wiesz krawedzie gdzie styka się okleina z białym skrzydłem/ramą, itp.

Doradź, iść w taki sam kolor z obu stron czy twoim zdaniem szare/białe nie bedzie razić. Ten kolor biały od srodka pomijajac nawet aspekt cenowy przemawia do mnie neutralnoscią, potem pomieszczenia nie trzeba urzadzać pod kolor okien :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziałeś - choć jeśli już dołożyłbym 10% do okienek i środek wziąłbym okleinowany w kolorze.... białym. Takie okno wygląda ślicznie - ale wiesz... o gustach....

Jakość okleinowania jest taka sama jak bezpośrednio od producenta profila - przecież nie siedzi tam Pan Józio i nie robi tego ręcznie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziałeś - choć jeśli już dołożyłbym 10% do okienek i środek wziąłbym okleinowany w kolorze.... białym. Takie okno wygląda ślicznie - ale wiesz... o gustach....

Jakość okleinowania jest taka sama jak bezpośrednio od producenta profila - przecież nie siedzi tam Pan Józio i nie robi tego ręcznie :lol:

 

Jareko, rozumiem że piszesz o kolorze Weiss, rzeczywiście moze to ciekawie wygladać, tylko skad na to wszystko wziac kasiore, bo do tego biorę pod kolor rolety, brame garazowa i drzwi wejsciowe :-?

Jakość okleinowania okien tylko z jednej strony moze byc różna, ostatnio ogladałem okna na dobrym profilu producenta który wygrywa ceną większość przetargów i srednio to wygladało. Jezierskiego w 2-ch kolorach nie widziałem stad moje pytanie ( tym bardziej uzasadnione, że z tego co wiem sam okleinuje swoje okna ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ostatnio ogladałem okna na dobrym profilu producenta który wygrywa ceną większość przetargów i srednio to wygladało. ....
wiec o czym my wogóle rozmawiamy? :lol: już sam masz odpowiedź :p

Fakt, sam okleinuje ale jeśli myślisz ze wygląda to tak jak samodzielne oklejanie tapetą samoklejącą szafek w kuchni to sie grubo mylisz :) czyni to całkiem sprawnie maszyna i dobrze to wychodzi. Choć czasem zdarzają się drobne wpadki jak każdemu - nie myli się tylko ten co na d... siedzi i nic nie robi, ale są to naprawdę sporadyczne wypadki, tak samo jak bezpośrednio u producenta profili gdzie także się mogą zdarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie jest niczym obowiązkowym jest udzielana przez producenta dobrowolnie.

 

Moze jej wcale nie udzielac a wyrob i tak jest objety gwarancja.

 

pogadaj z prawnikiem to ci wyjasni na czym to polega.

 

Kazdy towar podlega gwarancji.

 

Sa firmy ktore w procesach sadowych przegraly bo gwarancje byly nieprecyzyjne lub ich nie bylo.

ja czesto w sporach sadowych udzial biore, mam [znam] prawnikow od takich spraw i ich polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa firmy ktore w procesach sadowych przegraly bo gwarancje byly nieprecyzyjne lub ich nie bylo.

ja czesto w sporach sadowych udzial biore, mam [znam] prawnikow od takich spraw i ich polecam.

 

Tak, jak by co polecam się do usług... w szczególności tym którzy nie wiedzą jaka jest różnica miedzy gwarancją a rękojmią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...