Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam,

jestem na etapie kupowania okien i potrzebuję pomocy przy wyborze właściwego profilu. Mam wyceny od kilkunastu producentów PCV (w podobnej cenie), ale w zasadzie nie wiem który z profili wybrać.. Wiem, zapewne dla wielu różnice pomiędzy nimi są ogromne, ale dla mnie w zasadzie bardzo małe.. Bardzo proszę więc o poradę dotyczącą wymienionych profili:

-Rehau Premium

-Veka Swingline

-Aluplast 4000

-Brugmann AD

-Gealan S8000

Który wybrać i dlaczego? Może ktoś zna jakiś wiarygodny "ranking", albo cechy przemawiające za tak/nie dla któregoś z profili?

Bardzo proszę raz jeszcze o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLGIER ,

jak cofniesz się kilka stron wgłąb tematu to poczytasz wiele ciekawych informacji.

Ale że chyba dawno nie było przypominane to:

dobre okno = dobry profil + dobry producent + dobry montaż.

 

Podając nazwy profili można coś wywnioskować, ale równie prawdopodobne jest to, że okna z niezłego profila wyklepie domorosły "producent" który zgodnie z zasadami przyzwoitości nie powinien się zajmować oknami, bo np. jeszcze wczoraj robił coś zupełnie innego.

Stąd /naj/ważniejesze jest kto zrobi okna i jak je zamontuje.

 

Gdyby to było takie proste (np. ranking) to wszyscy produkowali by tylko z profili najlepszych / lub najtańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie kupowania okien i potrzebuję pomocy przy wyborze właściwego profilu. Mam wyceny od kilkunastu producentów PCV (w podobnej cenie), ale w zasadzie nie wiem który z profili wybrać.. Wiem, zapewne dla wielu różnice pomiędzy nimi są ogromne, ale dla mnie w zasadzie bardzo małe.. Bardzo proszę więc o poradę dotyczącą wymienionych profili:

-Rehau Premium

-Veka Swingline

-Aluplast 4000

-Brugmann AD

-Gealan S8000

Który wybrać i dlaczego? Może ktoś zna jakiś wiarygodny "ranking", albo cechy przemawiające za tak/nie dla któregoś z profili?

Bardzo proszę raz jeszcze o pomoc.

Pozdrawiam

 

Jak kupujesz okna, to wybieraj pomiedzy różnymi oknami. Jak będziesz kupował profile, to bedziesz wybierał pomiedzy różnymi profilami.. :roll:

Jeśli masz już kilkanaście ofert, to proponuje do tych najbardziej odpowiadających ci cenowo, wysłac dodatkowo zapytanie o parametry (ale okien, nie profili!), na których zależy ci najbardziej. Jeżeli zależy ci na tym żeby były jak najcieplejsze - zapytaj o wsp. Uw (izolacyjność cieplna dla calego okna), jeżeli zależy ci na ciszy zapytaj o wsp. Rw, jeżeli na bezpieczeństwie - pytaj o klasę przeciwwłamaniowości itd. itd. Więcej o tym przeczytasz w grudniowym wydaniu Muratora (no i oczywiście w poradniku "Jak kupic dobre okna?") :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgodzę się z tym że wybór dobrego okna to nie tylko profil ale i (może przede wszystkim) producent. Jednak dobre okno to głównie porządny profil. Sam przekonałem się jak zbudowany jest np.profil Spectus, którego ścianki komór można złamać palcem bez większego trudu.. Dlatego moje zapytanie o wymienione profile, ponieważ tych po "dotyku" jak Spectusa nie potrafię odróżnić, ale może ktoś może je jakoś porównać. Wycenione okna mam praktycznie w identycznej cenie i mają bardzo zbliżone parametry, a jeśli chodzi o producentów:

 

-Rehau - IZOTERM (Pszczyna)

 

-Veka - VETREX, KONSEK (Rybnik), Yest (Łazy)

 

-Aluplast - OKNO KĘPA (Radomsko), WEKTOR (Częstochowa), PLASTMAR (Mysłowice)

 

-Brugmann - WEKO OKNA (Częstochowa), DOMET (Zbytków), ABATEX (Łódz), PAGEN (Kraków), AKPOL-PLAST (Tychy), ADAMS (Mrągowo), Termo Profil (Wodzisław)

 

-Gealan - PRYMAT (Łódz)

 

Może teraz, na podstawie producentów ktoś może coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgodzę się z tym że wybór dobrego okna to nie tylko profil ale i (może przede wszystkim) producent. Jednak dobre okno to głównie porządny profil. Sam przekonałem się jak zbudowany jest np.profil Spectus, którego ścianki komór można złamać palcem bez większego trudu.. Dlatego moje zapytanie o wymienione profile, ponieważ tych po "dotyku" jak Spectusa nie potrafię odróżnić, ale może ktoś może je jakoś porównać. Wycenione okna mam praktycznie w identycznej cenie i mają bardzo zbliżone parametry, a jeśli chodzi o producentów:

 

-Rehau - IZOTERM (Pszczyna)

 

-Veka - VETREX, KONSEK (Rybnik), Yest (Łazy)

 

-Aluplast - OKNO KĘPA (Radomsko), WEKTOR (Częstochowa), PLASTMAR (Mysłowice)

 

-Brugmann - WEKO OKNA (Częstochowa), DOMET (Zbytków), ABATEX (Łódz), PAGEN (Kraków), AKPOL-PLAST (Tychy), ADAMS (Mrągowo), Termo Profil (Wodzisław)

 

-Gealan - PRYMAT (Łódz)

 

Może teraz, na podstawie producentów ktoś może coś poradzić?

 

Z tych wymienionych przez ciebie w katalogu przebadanych okien aktywnych znalazłem: Vetrex, Abatex i Adams. O reszcie nic nie wiem... :roll:

Ale to chyba w dalszym ciągu jest nienajlepszy trop, bo tak jak kazdy producent profili ma kilka-kilkanaście różnych profili w ofercie, tak i producent okien ma w ofercie różne okna: zarówno te lepsze (=droższe), jak i te nieco gorsze (=tańsze). Moim zdaniem, najrozsądniej jest pytać o przebadane i udokumentowane właściwości okien (parametry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry praktycznie są u wszystkich z nich bardzo zbliżone, dlatego bardziej chciałem się skupić na samych profilach (np.ich sztywności czy ogólnej oceny użytkowników bądź sprzedawców). Ale i tak dziękuje za poradę:)

 

Pewnie Pana zaskoczę, ale z techniczno-okiennego punktu widzenia pojęcie "sztywność" odniesione do kształtowników z PVC ma się podobnie jak "luksus" do limuzyny marki Trabant. A co zbliżonych parametrów, to bardzo byłbym ciekaw jakie też parametry brał Pan pod uwagę i jak one wypadają w zbliżeniu :D dla okien z poszczególnych kształtowników.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla znawców tematu.

Mam kilka wycen okien PCV do naszego domu.

Okna generalnie chce bez żadnych udziwnień, z tym ,że w wykuszu będę miał stałe szklenie -wymiary otworu (od podłogi do nadproża szer 275xwys 230) i nie wiem czy zrobic szklenie w ramie czy w skrzydle?

Poza tym przewidujemy suwankę w salonie szerokosć 220 x wys 230 (otwór)- co sądzicie o suwankach poszczególnych firm?Z tego co mówią, to udzielają gwarancji na okna i drzwi balkonowe bez poprzeczek przy tych wymiarach.

 

Prosiłem o wycenę okien z kolorem dwustronnym z montażem (do piany), pakiet szybowy 2szt, wsp przenikania 1,0- dla możliwości porównania cen, (w wycenie 7%VAT).

 

Wycena 1: Drutex 11100PLN brutto - profil IGLO-5, okucia MACO, Klamki HopeSfasik (nie wiem jak to sie pisze), gwarancja 5 lat.

 

Wycena 2: Firma ROBSTAN 11 700 - profil KBE Greenline, okucia WINKHAUSE, gwarancja 5lat.

 

Wycena 3. IZOTERM Pszczyna 11743- profil REHAU Brillant 5K, okucia MACO, gwarancja 5 lat

 

Wycena 4: JEZIERSKI-16750 profil Schuco ELITA, okucia WINKHAUSE, klamka secustic, łuk antywyważeniowy, 4 grzybki anytywłamaniowe (nie wiem jak jest u innych), gwarancja 7lat

 

Wycena 5: SOKÓLKA- 16 300- profil Aluplast IDEAL INTERTEC 4000, okucia WINKHAUSE,

 

Wycena 6: OKNOPLAST w tym tygodniu bede mial- nie wiem na jakich profilach oni robią ale słyszałem reklame ze mają 33+5% rabatu jak sie zakupi przed świętami. Poza tym napiszcie jaki jest ich pułap cenowy wyjściowy w stosunku do tych firm co napisałem.

 

Wszelkie porady i sugestie wskazane. JArek, guru pisz co tym sądzisz?

Acha rozważam zastosowanie w wykuszu szklenia z 3 szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś wymiar "w naturze", bo może on się trochę różnić od podanego w projekcie(może być większy lub mniejszy, no i kwestia pomniejszenia wymiaru o luz montażowy)??

 

Rzeczywisty wymiar otworu to 112 x 212.

Pytałem o takie okna u kilku producentów i okazało się, że tylko OKNOPLUS z Krakowa kategorycznie odmawia wykonania okna o takim wymiarze, pozostali nie widzą problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....że w wykuszu będę miał stałe szklenie -wymiary otworu (od podłogi do nadproża szer 275xwys 230) i nie wiem czy zrobic szklenie w ramie czy w skrzydle?.Poza tym przewidujemy suwankę w salonie szerokosć 220 x wys 230 (otwór)- co sądzicie o suwankach poszczególnych firm?Z tego co mówią, to udzielają gwarancji na okna i drzwi balkonowe bez poprzeczek przy tych wymiarach....rozważam zastosowanie w wykuszu szklenia z 3 szyb.

1) - szklenie w skrzydle w wielu wypadkach jest jedynym wyjsciem by zastosowavc prawdziwy pakiet trzyszybowy. I tak na przykladzie Schuco. W CT-70 jest mozliwosc zmieszczenia pakietu 4/16/4/16/4 tylko w profilu skrzydla od Cavy (u Jezierskiego - Elita) Jesli chcesz fix szklony w oscieznicy musisz juz ja wziac od SI-82 by taki pakiet sie zmieścił

 

2) nie za bardzo rozumiem dlaczego w dzisiejszych czasach tylko w wykuszu chcesz zastosowac pakiety trzyszybowe - zwlaszcza ze np. u Jezierskiego za k=0,5 doplacasz 29 netto za 1mkw okna do konca roku. Przelicz sobie i nie zastanawiaj sie - wydaj te dodatkowe pieniadze A jesli dobrze zadzialasz i nie potrzebujesz okien na cito to przedluzono do 21 grudnia "zimowa promocje" - masz dodatkowe 5% za odbior okien po 1 lutego - ale badzmy realistami - kolejka na odbior po 1.02.2010 jest na tyle duza ze realnie okna do odbioru po 1.03.2010

 

3) suwanka to pojecie malo precyzyjne - HKS (uchylno-przesuwne) czy HS (podnoszono-przesuwane) - jaka suwanke masz na mysli? Jesli HKS to koniecznie z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAreko wiem, u jezierskiego wyuliczyli mi różnica w zastosowaniu pakietu 3 szybowego u mnie to ok 880PLN, wiec zastanawiać bym sie nie musiał, jeżeli oczywiście ogólna róznica od pozostałych wycen nie byłaby tak znacząca- mam swiadomosć pozytywów zastosowania pakietu trzyszybowego- gorzej z negatywami ..- obciązenie okuć?

 

co do suwanki to powiem szczerze to si nie zastanawialiśmy- czym w praktyce się różni HKS od HS- oporami przy przesuwaniu, ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do suwanki to powiem szczerze to si nie zastanawialiśmy- czym w praktyce się różni HKS od HS- oporami przy przesuwaniu, ???
Cena :lol: Przede wszystkim ceną :(

Ciężar? A cóż to za ciężar z którym miały by nie poradzić sobie profile i okucia - żąden, realnie żaden :lol:

Znów mnie zaszczują że promuję jednego producenta ale... takiego wypasu jaki ma w standardzie nie ma żaden inny producent i za wszelkei dodatki u innych placisz dodatkowo - tu masz w cenie

Stopniowanie uchylu w kazdym srzydle RU, blokade blednego polozenia klamki w skrzydle RU, zaczepy antywyważeniowe (czy antywłamaniowe - bo wbrew pozorom różnicy nie ma żadnej poza nazwą) w skrzydle R - 3 w skrzydle RU - 4 szt. Reszta zaczepow w oknie zupelnie innej konstrukcji, wspolpracujace z grzybkami o zmienionym ksztalce powodujacym dodatkowe "zakleszczenie" skrzydla z oscieznica. Tak naprawdę w standardzie masz już WK-1 tylko z klamka bez kluczyka, lecz "zwykłą" HOPPE Secoustic. Czy warto za to dopłacać? Ni mnie oceniać gdyż jeszcze inne rzeczy odrózniaja tą firmę od kilku innych. Nie wiem jakiego rzędu to różnica, nie wiem z kim porównujemy. Jedno jest pewne, czego dowodzi choćby duża część wypowiedzi na tym forum - zakup to jeszcze nie wszystko, obsługa serwisowa też się liczy a tu Oknoplast, Adams, MS, Jezierski wyróżniają sie wyjątkowo pozytywnie. O montażu, którym każde, anwet najlepsze okno spier... można było juz tu nie raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem - pisalem o Jezierskim. Tylko jedna uwaga - 7 lat gwarancji dotyczy Si-82 Premium Ultra a nie calosci produkcji ktora ma 5 letnia gwarancje. Poczekaj na opinie innych - ja moge byc nieobiektywny ;) ale nie zastanawialbym sie dluzej - albo Sokółka albo Oknoplast (sadze ze cena bedzie podobna) albo Jezierski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak to jest z ta gwarancja u Jezierskiego?Jareko piszesz ze 7 lat ma tylko Si-82 a reszta np 5 lat.Jesli wiec kupuje okna i firma wpisuje mi gwarancje na okna i montaz 7-10 lat to jak to sie ma do gwarancji ktora daje sam producent?

Robiac wycene okien otrzymalam info ze otrzymuje 30 % rabatu a w wypadku zdecydowania sie an PAKIET DWUSZYBOWY dorzucaja dodatkowe 5 % Ostatecznie zaproponowano mi (wybralam jednak pakiet 3 szybowy) 33 % upustu wiec cos mi tu nie pasuje z tym dodatkowym 5% upustem (okna zamawiane teraz z montazem na luty)

Widocznie nie kazda firma handlujaca oknami Jezierskiego daje jednakowe upusty :roll:

Mam jeszcze pytanko czystko "estetyczne" Nie lubie zlotego koloru dlatego chcialabym przemalowac oslonke mechanizmu w moim HKS (okna beda zloty dab) Rozumiem ze nie uda mi sie dobrac identycznego koloru jak okleina (nierownomierna) ale czy mozesz doradzic ktory kolor z palety RAL bedzie najbardziej pasowal do koloru okien?Pytalam w salonie i niestety nie swiadcza takich uslug dlatego bede musiala sie tym sama zajac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wolny rynek - czyz nie? Dzialalnosc przedstawicieli, ktorzy nie sa pracownikami firmy tylko prowadza wlasny interes rzadzi sie troszke innymi prawami choc.... choc sa zalecenia Firmy i pewne zasady.

Gwarancja - Firma daje na swoje okna gwarancje 5 letnia (wyjatek Si-82 Premium Ultra majacy 7 lat gwarancji). I to co masz ponad ten czas to ryzyko przedstawiciela. I tak dla Ciebie strona jest i tak przedstawiciel gdyz z nim podpisujesz umowe. W sytuacji zyciowej, kiedy np. szlag mnei przedwczesnie trafi, pozostaje ci ta gwarancja ktora masz na dostarczonym oknie, czyli 5 (7) lat

Rabaty - podobna uwaga jak powyzej. Jest tylko odgorne zalecenie by nie udzielac klientom rabatow wiekszych niz iles tam %. Promocja zimowa jest na stronie Firmy wiec kazdy z dealerow powinien jej przestrzegac. Kazdy z nas moze prowadzic dowolna polityke cenowa z zastrzezeniami fabryki. Jednego tylko sie trzymamy - unikamy rywalizacji miedzy soba stad sa pewne ograniczenia co do wysokosci dawanych rabatow. Nie raz dostawalem do wyceny oferty juz opracowane przez innych przedstawicieli, nawet nei zadano sobie trudu by wyslac mi wykaz stolarki, wysylano mi PDF otrzymane od innych przedstawicieli firmy.

 

CO do oslonek - sama musisz dobrac kolor z palety RAL i tylko pamietaj o tym ze bedziesz lakierowac oslone wykonana z aluminium oraz nakladki wykonane z tworzywa i zawsze bedzie widoczna roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie Pana zaskoczę, ale z techniczno-okiennego punktu widzenia pojęcie "sztywność" odniesione do kształtowników z PVC ma się podobnie jak "luksus" do limuzyny marki Trabant. A co zbliżonych parametrów, to bardzo byłbym ciekaw jakie też parametry brał Pan pod uwagę i jak one wypadają w zbliżeniu :D dla okien z poszczególnych kształtowników.

 

Pozdrawiam

 

Jeżeli chodzi o parametry, to brałem pod uwagę jedynie Uw oraz klasę okna. Z tego co się orientuję to spośród wymienionych przeze mnie tylko Rehau i Veka są w klasie A, pozostałe w B (choć w jednej firmie powiedziano mi że jeśli Brugmann jest w kolorze również ma A..). Nie wiem ile w tym jest prawy i czy w ogóle brać klasę profili pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...