Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...

Dalej pytaj znajomych o właściwego sprzedawcę i montażystę, wszystko można spaskudzić niedbałością.

od tego przedewszystkim bym zaczął. Dla Was-sorki że tak powiem-za dużo ofert czyni tylko jeszcze większą pustkę w głowie i niemożność wogóle wyboru okien do waszych domów. Po części Was rozumiem-sam za swoimi oknami chodziłem rok ale to był rok 90 i nie było takiej sytuacji na rynku jak teraz i przedewszystkim było mniej producentów i byli hmmm nie bójmy się tego słowa-uczciwsi w ogromnej większości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Troszke to mniej niz te 5,01 u Brugmanna ale zdecydowanie duzo lepiej nic ma Veka :)
jest jeszcze grupa V i VI ale tych danych w domu nie mam gdyż już IV pozwala zrobić okna jakie zaspokajają Wasze lub raczej architektów wymagania. Gdzieś tu-na forum-jest kiedyś podana przezemnie całą tabela gabarytów i wzmocnień dla CT70 Najważniejsze jest to że Firma nie wykona Ci okien poza tabela statyki i za to między innymi ją cenię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

male pytanko

z jakich profili robi okna MS?

 

Polemizuje z jednym gościem, który twierdzi ze MS ma kiepskie chinskie profile a ja twierdzę ze robi z profili Brugmanna

Za odp z góry dziekuje

Pozdrawiam

Gościa który tak twierdzi omijaj szerokim łukiem, bo:

- albo jest w wielkim błędzie (a jak myli się w rzeczy łatwej do sprawdzenia to co będzie przy zamówieniu i prawidłowym montażu).

- albo celowo kłamie by "złapać zamówienie" - przepraszam za takie słowo, ale mam wrażenie że sprzedawcy posuwający się do takich kroków to zwykli oszuści, których powinno się publicznie napiętnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo tych firm ??? :roll: niezłego mętlik narobiłeś, po co tyle? ...

Połowy tych producentów okien nie znam - dosyć egzotyczne nazwy, kilku dobrze :roll:

Gdybym miał wybrać profil z tego towarzystwa to postawiłbym na Brugmanna, Gealana S 8000 (4- komorowy), Vekę, Rehau, Aluplast, Gealan S 8000 (6-komorowy - mniej więcej w takiej kolejności.

Brałem pod uwagę przede wszystkim sztywność przy "uczciwym" wykonaniu.

Gealan 6- k jest ciepły, ale do sztywności, zwłaszcza przy kolorze, mu daleko.

 

Choć to opinia jednej osoby, ale zawsze coś więc bardzo Ci dzięki za podpowiedź :) A co do ilości firm.. fakt może i jest ich dużo, ale było znacznie więcej, bo całkiem przypadkiem moje zapytanie zostało rozesłane przez kilku producentów profili do swoich odbiorców, i w ten sposób dostałem pond 100 wycen... a to co zostało i tak przeszło dużą selekcje. A o której z firm masz jakieś zdanie?

"Forek" z tych wymienionych wskazał: Vetrex, Abatex i Adams, ale może ma ktoś zdanie o jakiejś innej z firm? : IZOTERM (Pszczyna), Yest (Łazy), WEKTOR (Częstochowa), WEKO OKNA (Częstochowa), DOMET (Zbytków), PAGEN (Kraków), AKPOL-PLAST (Tychy), Termo Profil (Wodzisław), PRYMAT (Łódz)?

 

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zebrało sie tutaj grono fachowców od okien to pozwolę sie zapytać: Czy mogę w oknie Elita Jezierskiegp 1500x1500 jednokwaterowym rozwierno-uchylnym zastosować pakiet 3 szybowy ? Czy okucia to wytrzymają czy takie okno nie będzie za ciężkie. To samo się tyczy okien balkonowych 1800x2300 oraz 1500x2300 z ruchomym słupkiem.A może lepiej kupić pakiet 2 szybowy (lżejszy)? Poradźcie coś bo już mam lekki mętlik w głowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, proszę o informację od kogoś kto wie, co to za profil IGLO produkowany przez firmę Drutex. Sama nazwa firmy nie wiele ma wspólnego z produkcja okien, ale zapewne pozory mylą. Przeczytałem na stronie, że to ich własny produkt, co jest godne pochwały. Mam jednak nadzieję iz w pogoni za niską ceną nie jest to jakiś materiał z odzysku albo z rynku azjatyckiego. Jest to dylemat gdyż wstępnie wybrałem okna z Budvaru (podobno dobrej jakości) ale kusi mnie niższa cena Drutexu. Jeśli temat tych dwóch firm był już poruszany na forum to proszę o wskazanie miejsca, aby nie tworzyć nowego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zebrało sie tutaj grono fachowców od okien to pozwolę sie zapytać: Czy mogę w oknie Elita Jezierskiegp 1500x1500 jednokwaterowym rozwierno-uchylnym zastosować pakiet 3 szybowy ? Czy okucia to wytrzymają czy takie okno nie będzie za ciężkie. To samo się tyczy okien balkonowych 1800x2300 oraz 1500x2300 z ruchomym słupkiem.A może lepiej kupić pakiet 2 szybowy (lżejszy)? Poradźcie coś bo już mam lekki mętlik w głowie.
Można i możesz spać spokojnie, mało tego możesz nawet wstawić sobie P-4 w wersji trzyszybowej o k=0,7 - spoko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kierujesz się ceną to jeszcze poszukaj okien z Dobroplastu. Będzie taniej niż w 2 wymienionych firmach. Oszczędzaj na oknach. Będzie na tobie można zarobić za 4-5 lat :lol:

 

Jakoś trzeba sztucznie napędzać produkcję stolarki hahaha, ale na poważnie to ważna jest dla mnie jakość i dlatego dylemat, a nie znam nikogo kto miałby u siebie w domu okna IGLO (no chyba że eskimosi :D ) Sprzedają sporo, tylko czy nabywcy są zadowoleni. Okna Budvar ma mój brat i chyba jest zadowolony (on wybierał i może być tak, że głupio teraz mu się przyznać że "dał ciała") albo naprawdę sa tak dobre jak mi opowiada. I to tyle. Dzieki za wskazanie miejsca na forum w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Rehau Premium: IZOTERM (Pszczyna) [okucia Maco]

 

-Veka Swingline: VETREX [Roto], KONSEK (Rybnik) [Aubi siegenia], Yest (Łazy) [Winkhaus]

 

-Aluplast 4000: WEKTOR (Częstochowa) [Maco i Roto], PLASTMAR (Mysłowice) [Winkhaus]

 

-Brugmann AD: WEKO OKNA (Częstochowa) [Maco], DOMET (Zbytków) [Roto], ABATEX (Łódz) [Roto], PAGEN (Kraków) [Winkhaus], AKPOL-PLAST (Tychy) [Winkhaus], ADAMS (Mrągowo) [Roto], Termo Profil (Wodzisław) [Winkhaus].

 

-Gealan S8000: PRYMAT (Łódz) [Winkhaus]

 

Znam wszystkich tych producentow. Decyzja trudna. Albo losowanie albo ten co jest najblizej. Systemy bardzo podobne.

A jesli juz to Adams - jest tu na forum :) i wez go na spytki. I namow na oromocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko troche poza ogólnym tematem okien. Proszę o radę co do wyboru silników do rolet. W tej samej cenie moge mieć NICE i MOBILUSA do SOMFY muszę dopłacić ok. 200zł/szt. NICE raczej odpada bo słyszałem, że pala się krańcówki. Zatem czy radzicie dołożyć po dwie stówy do Somfy czy brać Mobilusy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...