Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam.

Co do okien PCV

 

Najważniejszy jest producent. To on wybiera profil, szybę, okucia, oraz wzmocnienie stalowe, a następnie to wszystko składa w jedna całość. Ważne jest w jakich warunkach i na jakim sprzęcie to robi. Jeżeli na tych elementach nie ,,zaoszczędzi" to okna będą dobrej jakości i służyły przez długie lata. Jednak coś takiego musi kosztować lecz nie do przesady. Jeśli mamy na myśli okna do budynków mieszkalnych to kategorycznie musimy unikać firm które ww elementy produkują we własnym zakresie i nikt ich z tego powodu nie kontroluje, i tak naprawdę nikt nie wie co kupuje. Co do wymienionych wcześniej producentów -B....r zbyt często zmienia dostawców profili, raz promuje okna bez PB wydaje jakieś bzdurne certyfikaty a po chwili przechodzi na profile o niewiadomym pochodzeniu, w tej chwili nie wiem z czego produkują więc trudno mi doradzić. co do D...tu i D...xu to omijał bym z daleka. Jedyna zaleta to cena krórą się cieszymy do momentu montażu a później ?

Ważne są warunki gwarancji- min 5 lat ale na całe okno a nie 10 lat na profil, 2 lata na zgrzewy,1 rok na szybę i okucie.

Tak naprawdę to nikt ci się nie przyzna że kupił kiepskie okna bo przecież nie każdy się zna i jakie by to okno nie było będzie lepsze od starych które wcześniej użytkował ( choć nie zawsze). ,,Na oko" wszystkie okna takie same.

Moja rada wybierz okna ok 20-30% droższe od D i D poszukaj o nich informacji, jeśli nie są podejrzane to kup. Teraz najważniejsze- jeśli masz najlepsze okno to bez dobrego montażu możesz mieć najgorsze.

 

Mariusz G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko troche poza ogólnym tematem okien. Proszę o radę co do wyboru silników do rolet. W tej samej cenie moge mieć NICE i MOBILUSA do SOMFY muszę dopłacić ok. 200zł/szt. NICE raczej odpada bo słyszałem, że pala się krańcówki. Zatem czy radzicie dołożyć po dwie stówy do Somfy czy brać Mobilusy?
SOMFY maja opinie najlepszych, czy warto dopłacać? Sądzę, że warto - ale to moje subiektywne zdanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z pytaniem.

Czy HS-y tak trudno zrobić ??

Mam mieć (chcę) HS-a szer. 2700 wys. 2350

Firma B wycenia HS-a na 15 k PLN a firma E wycenia tego samego HS-a na 9 k PLN.

O co chodzi w tych HS-ach?

o to ze nie każdy wogóle potrafi je wykonać a prawidłowe wykonanie kosztuje ;) a za 9 pochodzi ci tak jak kosztuje :lol:

Przykład ceny Schuco HS u znanego producenta

białe - 12.249,- netto przed ewentualnym rabatem od dealera

kolor/białe - 12.807,-

kolor - 14.023,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drutexy. Może i dałem ciała może i nie, nie mi to oceniać. Okna mam w starym domu od 7 lat - nie widzę jakichkolwiek oznak, że coś z nimi nie tak. Są smarowane raz na rok i chodzą lekko, nic się nie zacina. Drugi zestaw kupiłem do nowego domu, razem z roletami zewnętrznymi. Wypowiem się na ich temat za kilka lat, ale na dzień dzisiejszy nie widzę, aby były jakieś strasznie nędzne i nie warte uwagi. Chciałem PCV to mam, na drewniane mnie nie stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z pytaniem.

Czy HS-y tak trudno zrobić ??

Mam mieć (chcę) HS-a szer. 2700 wys. 2350

Firma B wycenia HS-a na 15 k PLN a firma E wycenia tego samego HS-a na 9 k PLN.

O co chodzi w tych HS-ach?

o to ze nie każdy wogóle potrafi je wykonać a prawidłowe wykonanie kosztuje ;) a za 9 pochodzi ci tak jak kosztuje :lol:

Przykład ceny Schuco HS u znanego producenta

białe - 12.249,- netto przed ewentualnym rabatem od dealera

kolor/białe - 12.807,-

kolor - 14.023,-

 

No właśnie Schuco HS jest za 9 k PLN kolor

a te za 15k wycenił Budvar ale nie na KBE (w sumie nie wiem na czym)

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No właśnie Schuco HS jest za 9 k PLN kolor

a te za 15k wycenił Budvar ale nie na KBE (w sumie nie wiem na czym)

:o

no to powiem ci tak - nie wiem jaki to producent ale cena jest kosmiczna :p albo ktoś się kropnął i policzył ci zwykłego HKS-a albo omijaj tego producenta bo zapewne 1500/1500 w dwu skrzydłach tez wyliczył ci a 500 zeta :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia HKS to tzw. "wysokoprogowe" które trzeba najpierw uchylić a potem otworzyć, a HS tzw. "niskoprogowe" które całym skrzydłem prostopadle do podłogi a równolegle do częsci stałej odsuwają się od części stałej i można je wtedy przesunąć w lewo lub prawo w zależności od tego która część jest stała.

Mam nadzieje że dosyć jasno opisałam różnice :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jak to jest z ty,mi wkładami dwukomorowymi (trzy szybowymi)? powiedzmy przy cenie za kpl okien dwuszybowych mam oferty 12-14 w zależności od firmy to póżniej odpowiednio o 1tys-2,5tys mam róznice z uwagi na fakt założenia lepszego wkładu- tj ok 30% lepszy współczynnik- chywt marketingowy, czy faktycznie lepsze praktyczne i bezpośrednio rzutujące na oszczędności rozwiązanie z tymi szybami?

 

Dodam ze sam skłaniam się do okien Markowej firmy z pakietem właśnie dwukomorowym:)

Napiszcie coś o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a dlaczego nie powinno sie stosowac nawiewnikow tam gdzie sa kratki wentylacyne?

Jest jakas ogolna zasada umieszczania takich nawiewnikow,

, u mnie bedzie wentylacja grawitacyjna(nie mechaniczna)

Pozdr

 

Google Twoim przyjacielem...

 

http://www.nawiewnik.pl/?p=poradnik_kupujacego

 

Miłego czytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chywt marketingowy, czy faktycznie lepsze praktyczne i bezpośrednio rzutujące na oszczędności rozwiązanie z tymi szybami?....
Powoli coraz więcej firm zaczyna trzyszybowki mieć w swojej ofercie - inna sprawa czy mieszczą sie one estetycznie w produkowanych przez nie oknach i czy dodanie trzeciej szyby faktycznie podnosi izolacyjność cieplna okna.

Kiedyś bawiłem się programem Schuco PlanSoft i zmieniając szybę z k=1,0 na k=0,5 wyszło mi, że podwyższony wydatek (dopłata Jezierskiego 29 PLN/1mkw okna w promocji) zwróci się po ok. 4 latach. Czy warto? Nie mnie wyrokować ale u siebie wogóle bym sie nad tym nie zastanawiał. Zmiana szyby z 1,0 na 0,5 daje zmniejszenie Uw całego okna o średnio 0,4 a to już moim zdaniem jest gra warta świeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...