Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

To wkoncu ile ma Elite jezierskiego grubosci?

W dokumentacji pisze o jakichs dwoch rodzajach profili "CT70" i "CT70 EURO" ten pierwszy niby ma scianke 2,8 a drugi 2,5.

Hmmm..

Rety, ale co to ma za znaczenie? Profile z dodatkiem w nazwie "euro" "eco" "comfort" itp są z reguły tańszymi produktami niż te "normalne". Tak jakoś się to u nas przyjęło, że to co tańsze jest nazywane specjalnie ładniej - by się sprzedało mimo iż ma gorsze właściwości niż by chciał oferować Producent.

 

Euro jest cieńsze, więc i tańsze. Teraz widzicie dlaczego teoretycznie dwa takie same okna od róznych producentów mogą się różnić ceną. Ale wracając do klasy B - dla małych okien piwnicznych czy też białych klasa profili nie będzie miała znaczenia. Szczególnie - jak powiedział PCHEŁEK - kiedy nieuczciwy producent nie zastosuje odpowiedni grubego wzmocnienia.

 

A wracając do genezy klasyfikowania profili - powiedział to już BWOJTEK - kampanię rozpętała Veka (że niby ich okna są takie cacy w kl. A - w dodatku jedyne na rynku). A publicznie udowodniono w Forum Branżowym, że mają nie tylko kl. A ale i słabsze - kupiono okno gospodarcze w pewnej firmie w Białymstoku (jej nazwy już nie przytoczę bo jest tu zupełnie niewinna) - i po przecięciu okazało się że nie jest to ta reklamowana klasa A....

 

Także - jeszcze raz: nie klasa profili, nie skład, nie stal, nie grubość zgrzewu i jeszcze inne atuty - a CAŁOKSZTAŁT ma największe znaczenie by okno uznać za dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja trudna. Albo losowanie albo ten co jest najblizej. Systemy bardzo podobne.

A jesli juz to Adams - jest tu na forum :) i wez go na spytki. I namow na oromocje.

 

Wielkie dzięki:) Najbardziej korzystnie cenowo wyszedł Adams, Izoterm i Wektor więc umówiony jestem już z ich przedstawicielami na pomiar (także pozostał Brugmann, Rehau i Aluplast). Veka po zsumowaniu dodatkowych okuć i wzmocnionych szyb wyszła kosmicznie, a Gealana odpuszczam. Po zamontowaniu okien napisze i mam nadzieję że polecę wybraną firmę.

Raz jeszcze dziękuje wszystkim którzy pomogli podjąć decyzję:)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mozecie mi pomoc w wyborze okien? Jestem z Olsztyna mamy tu sporo firm i sporo przedstawicieli, wiec jest w czym wybierac. Interesuja mnie okna PCV. Moze ktos doradzi jakiego producenta wybrac, a jakiego omijac.

 

:roll:

 

A widzisz co masz napisane pod nickiem?

 

Wystarczy, że przeczytasz ten wątek. Będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mozecie mi pomoc w wyborze okien? Jestem z Olsztyna mamy tu sporo firm i sporo przedstawicieli, wiec jest w czym wybierac. Interesuja mnie okna PCV. Moze ktos doradzi jakiego producenta wybrac, a jakiego omijac.

 

:roll:

 

A widzisz co masz napisane pod nickiem?

 

Wystarczy, że przeczytasz ten wątek. Będziesz wiedział.

 

 

Powiedz od ktorej strony mam zaczac... pierwsze 100 stron tego forum nie jest juz pewnie aktualne ze wzgledu na coraz to nowsze rozwiania... Probowalem czytac od konca, ale z tym nie jest tak łatwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mozecie mi pomoc w wyborze okien? Jestem z Olsztyna mamy tu sporo firm i sporo przedstawicieli, wiec jest w czym wybierac. Interesuja mnie okna PCV. Moze ktos doradzi jakiego producenta wybrac, a jakiego omijac.

 

:roll:

 

A widzisz co masz napisane pod nickiem?

 

Wystarczy, że przeczytasz ten wątek. Będziesz wiedział.

 

 

Powiedz od ktorej strony mam zaczac... pierwsze 100 stron tego forum nie jest juz pewnie aktualne ze wzgledu na coraz to nowsze rozwiania... Probowalem czytac od konca, ale z tym nie jest tak łatwo :)

 

 

 

Podpinam się do pytania przeczytać ponad dwieście stron to nie takie łatwe jeszcze jak się nie ma czasu za wiele :lol: zdania i opinie są bardzo podzielone zachwala się przeważnie okna drogich Firm a czy te tańsze okna to są już całkiem do niczego :cry: mam dylemat muszę kupić okna ale zależy Mi na nie za drogich rozważam ofertę Dobroplastu bo są w całkiem przyzwoitej cenie ale czy warto????bo różne opinie już czytałam na temat tych okien i teraz przyznam mam obawy może ktoś kto ma,użytkuje jakiś czas wypowie się z doświadczenia czy zamówić czy dać sobie spokój :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz, że teraz na swoje pytanie dostaniesz pewne i jednoznaczne odpowiedzi, skoro do tej pory, na tych 200 stronach, zdania były podzielone?

 

Niestety nie ma jednego najlepszego rozwiązania, dlatego różne osoby mają różne opinie. Jak trochę poczytasz (możesz wszystkie 200 stron, możesz tylko 100 stron - Twoja wola) to wyrobisz sobie swoje własne zdanie.

 

Ewentualnie, jeżeli masz już jakiś punkt zaczepienia (np. interesują Cię okna Dobroplastu) to skorzystaj z wyszukiwarki i poczytaj tylko o Dobroplaście. Wystarczy wpisać w google:

 

site:forum.muratordom.pl dobroplast

 

i już.

 

Na tym forum naprawdę jest bardzo dużo informacji. Wystarczy zadać sobie trochę trudu i je odszukać.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....bo są w całkiem przyzwoitej cenie ale czy warto??:-?

Są w przyzwoitej cenie? Wydawało mi się że to najniższa półka cenowa.

Więc jeśli masz je drożej od innych, to być może któryś handlowiec próbuje Cię "skroić" i sprzedać najtańszy wyrób w wyższej cenie niż jest warty - czyli w kwocie takiej, która potencjalnie pozwalałaby sądzić że kupujesz coś przyzwitego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mozecie mi pomoc w wyborze okien? Jestem z Olsztyna mamy tu sporo firm i sporo przedstawicieli, wiec jest w czym wybierac. Interesuja mnie okna PCV. Moze ktos doradzi jakiego producenta wybrac, a jakiego omijac.

Skoro tak ciągniesz za język :roll:

W Olsztynie masz przedstawicieli : Adams, Avante, Jezierski, M &S, Oknoplast.

Nie znam przedstawicieli tych firm i nie chciabym być napiętnowany za złe doradztwo, ale uważam, że jest mniejsze ryzyko wpadki, zakupu chłamu czy utopienia kasy.

A że najtańsi nie są...

 

BTW: Nie mogę pojąć jednego, o co już ktoś pytał wcześniej - dlaczego utarł sie schemat, że samochód mam kupić droższy niż sąsiad a okna tańsze, aby nie wyjśc na frajera? .... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast najgorsza firma z jaka sie spotkałem. Nie szanują ludzkiego czasu, obsługa z Krakowa jest stadem debili. wysłali mi nie to zamowienie co trzeba a potem czekałem 2 tyg na swoje. a jak zadzwoniłem mówiac ze to nie moje zamówienie to jeszcze się ze mną sprzeczali ze to ja sie myle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć szyfr do oznaczeń wszystkich powłok na szybach? Czy to jest ujednolicone czy każdy producent oznacza po swojemu.

Mam coś takiego: 4GPUN, 4GPUL, 33.1 LE wiem co znaczą cyfry ale nie bardzo co litery.

Chętnie poznałbym cały kod jakim posługują się producenci szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...