Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dzięki Charlie. Dzięki Tobie wiem już troszkę o produkcji szyb. Chociaż skróty na szybach są wciąż w części zagadką.

nie dziw się - są 4 huty ale producentów szyb zespolonych chyba około 30 - 40 w Polsce. Każdy z nich w inny sposób koduje swoje wyroby - wymyślają jakieś tam nazwy aby odróżnić się od innych.

Jakbyś miał jakieś pytania co do szkła to wal w ciemno - prawie wszystkich znam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do ludzi którzy się na tym znają i zajmują chodzi mi o montaż okien http://www.ms.pl/index.php/poradnik/kolejnosc_montazu czy tak jak proponuje MS to ktoś montuje te okna chodi mi o te taśmy rozprężne folie paroizolacyjne i paroprzepuszczalne oraz w czym ta taśma rozprężna dawana na zewnątrz jest lepsza od pianki będę wdzięczny za wyjaśnienia ps uważam że taki montaż co podałem link jest dośc trudny do wykonania pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do ludzi którzy się na tym znają i zajmują chodzi mi o montaż okien http://www.ms.pl/index.php/poradnik/kolejnosc_montazu czy tak jak proponuje MS to ktoś montuje te okna chodi mi o te taśmy rozprężne folie paroizolacyjne i paroprzepuszczalne oraz w czym ta taśma rozprężna dawana na zewnątrz jest lepsza od pianki będę wdzięczny za wyjaśnienia ps uważam że taki montaż co podałem link jest dośc trudny do wykonania pozdrawiam

 

Było to już wielokrotnie poruszane, ale może czas przypomnieć:

 

Stosowanie taśm i folii w montażu jest zalecane - szczególnie przez teoretyków a ich brak uważany jest za błąd w sztuce.

W praktyce niewielki procent monaży jest tak wykonywany.

Chodzi o zabezpieczenie piany montażowej przed wilgocią. Piana przypomina w przekroju gąbkę (chociaż wielokrotnie lepszą)- i w szczególnych przypadkach może nasiąkać wilgocią - zaczynając od zwykłej pary wodnej po deszcz, który się dostaje w źle zabezpieczone szczeliny. Pianka zamoczona nie izoluje - jest zimna. Ja to przyrównuję do koca - suchym miło się przykryć, ale mokry nie jest przyjemny, szczególnie w chłodne wieczory...

 

Aha, pytałeś o montaż: w przytoczonej instrukcji nie do końca czytelna jest kolejność prac - w większości przypadków folie nakleja się na okno w pierwszej kolejności - przed przystąpieniem do dalszych czynności montażowych - wspominam o tym, bo tą instrukcję na szybko można odczytać inaczej. A że jest trudniejsze.. dla doświadczonej ekipy tylko trochę ale pod warunkiem, że otwór jest dobrze przygotowany - w szczególności musi być równy - a to już powinien zrobić Inwestor. Tylko czemu nikt nie chce słuchać kiedy się o tym mówi na budowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę

 

1) Rama Schuco ct-70 Cava

 

Co znaczy Cava a co Rondo - kształ profilu ramy?????

 

2) przenikalność ciepła:

1.0 w szybach podwójnych i 0,7 w szybach potrójnych

Dla mnie to licząc prosto 30% oszczędności a wydatek 1700zł dopłata

Jak wyliczyć kiedy mi się to zwróci i jak to wyliczyć - mam 32m2 szyb w domu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię matematyki... i takie obliczenia to dla mnie zawsze droga przez mękę :wink:

Sama szyba nie wystarczy do obliczeń. Realnie Twoje okno nie będzie lepsze o 30% a może tylko o 10 -20% - zależy jak duże masz okna (rama zawsze pozostaje ta sama). Przy dziesiejszych cenach Twoja oszczędność zwróci się w .. chciałbym udzielić odpowiedzi - ale musiałbym strzelać z dużą dozą rozrzutu, a każdy błąd podchwyci konkurencja..

 

Aha, CT70 oznacza system pięciomorowy Schueco -

CAVA - oznacza skrzydło o grubości 82mm (najpopularniejsze) i będące topowym produkem tej firmy a Rondo to skrzydło o grubości 78mm - może być ciut tańsze niż Cava (ale nie musi - zależy od producenta okien). Rondo jest bardziej "okrągłe" - wybór to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię matematyki... i takie obliczenia to dla mnie zawsze droga przez mękę :wink:

Sama szyba nie wystarczy do obliczeń. Realnie Twoje okno nie będzie lepsze o 30% a może tylko o 10 -20% - zależy jak duże masz okna (rama zawsze pozostaje ta sama). Przy dziesiejszych cenach Twoja oszczędność zwróci się w .. chciałbym udzielić odpowiedzi - ale musiałbym strzelać z dużą dozą rozrzutu, a każdy błąd podchwyci konkurencja..

 

.

 

Mam duze okna 3000 szer. na 2300 wys - dwa okna reszta 150 na 150 w wkekszosci - ale jezli przyjmiemy ze nie zwracamy uwagi na rame to jak obliczyc te 30% przy mojej powierzchni okien około 32m2 ????

 

Czyli profil Cava to jest to co zamówimy głownie ze względu na kanciaty wygląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już czytać, to jako pierwszy powinien iść ten artykuł, bo z niego wynika jak i o ile można się pomylić utożsamiając przenikalność cieplną szyby z przenikalnością całego okna http://oknotest.pl/1/okienne_abc/wspolczynnik_przenikania_ciepla_okna_z_pcv.php

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

już prawie że prawie zamawiamy okna ale jeszcze chciałbym się na tym forum poradzić czy takie rozwiązanie jest najlepsze czy może można jeszcze coś usprawnić?

 

Okna od Jezierskiego

 

Profil sześciokomorowy PREMIUM ULTRA. Szyba U=0,5 potrójna. Potrójny system uszczelek. Kolor machoń od zewnątrz, biały od środka, klamki Hoppe Secustik, okucia antywłamaniowe ActivPilot WinkHaus w standardzie, ciepła ramka SwisSpacer.

 

36 500 zł (ze zniżką 2000) 29okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie zdecydowałem się na co mam wybrać

Schuco - zadzwoniłem do 7 firm i dostałem wyceny tych samych okien z ta sama kolorystyka + oczywiście montaż = różnice są ogromne najtaniej 16890zł najdrożej 23800zł - trudno mi uwierzyć, że może być aż taka różnica w marży... ?

Ktoś coś wie coś na ten temat???

Najlepsza oferta była z firmy:

 

MOLITOR Stanisław

ul. Gen. Sikorskiego 5

44-350 Gorzyce

 

Miał ktoś kiedyś może doświadczenie z tą firmą????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.......tylko takie że niezla reklama dla firmy......ja gdy reklamuje swoja firmę....nie ukrywam tego

 

to nie reklama to zapytanie czy ktoś kiedyś miał przyjemność współpracować z tą firmą bo zrobiła mi bdb wycenę a 6 tyś to duża różnica starczy mi na drzi do garażu !!! obawiam sie tylko jednego czy montaż będzie profesjonalny dlatego pytam czy ktoś zna tą firmę !

 

wszystkie firmy ktore robiły mi wyceny znalazłem za pośrednictwem SCHUCO - na ich stronie opisani są odbiory profili !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia - dzieki za info.

A jak metalizowana warstwa bedzie na jednej z szyb sklejonych np 33.1 to tez ten wykrywacz wykryje ???? Wykryje [to ja tak mysle].

I pytanko drugie - jak sie odwrotnie ustawi szybe niskoemisyjna to poza innym kolorem szyby w elewacji nie ma innych niedogodnosci. Znaczy sie czy ma to wplyw na wspolczynnik U szyby. Chyba ma ????? Nie ma [to ja tak mysle]

Na tej budowie pewno pomylka byla - szyb bylo bardzo duzo -czesc klejonych i pewno im sie porypalo przy skladaniu szyb. Takich szyb jest kilka [na kilkaset]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnęłam przez część wątków i utknęłam w martwym punkcie, proszę wobec tego o pomoc.

Szukam okien o wzmocnionych okuciach wk2 i szybie P4. Plastiki kolor szary jednostronnie. Mam dwie oferty:

Izoterm Pszczyna okna szare (jasno) około 8.600 z montażem Rehau (70 mm) 5 komorowe

Oknokomplex antracyt (pasowałby fajnie do drzwi i bramy w tym samym kolorze) Brugmann zaokręglone (73 mm) 5 komorowe 7.900. Nie tylko ze względu na cenę ale także na szerszy profil i ładniejszy kolor skłaniałabym się ku 2 ofercie ale ... firma działa od 2002 r, jest autoryzowanym przedstawicielem fabryki Termoprofil z Wodzisławia, sprzedaje tez na allegro (bardzo dobre opiniem wręcz wychwalające) tylko co z gwarancją ? Jeżeli dostanę 10 lat a firma się do tego czasu zwinie ? Co wtedy ?

Czy warto ryzykować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnęłam przez część wątków i utknęłam w martwym punkcie, proszę wobec tego o pomoc.

...

firma działa od 2002 r, jest autoryzowanym przedstawicielem fabryki Termoprofil z Wodzisławia, sprzedaje tez na allegro (bardzo dobre opiniem wręcz wychwalające) tylko co z gwarancją ? Jeżeli dostanę 10 lat a firma się do tego czasu zwinie ? Co wtedy ?

Czy warto ryzykować ?

Nie znam bliżej tych firm by powiedzieć coś o nich, dlatego napiszę ogólnie:

W czym problem? Gwarancję daje producent. I nawet jeśli przedstawiciel zniknie z rynku to powinnaś mieć dokument potwierdzający zakup i udzieloną gwarancję. Dobry producent nie odrzuci sprawy z tego powodu, że nie ma już przedstawiciela, no chyba.. że lubi stosować spychologię i nie dba o swoje dobre imię (ale wtedy to nie jest dobry producent)

 

Z drugiej strony.. wg mnie minimum 50% reklamacji wynika z montażu - czasem to ewidentny błąd w sztuce, a czasem.. dobry montażysta wyłapie drobny błąd producenta i go od ręki usunie zanim ten zaowocuje poważniejszymi konsekwencjami.

 

Firm działających w tej branży dłużej niż 10 lat nie ma zbyt dużo. Zdecydowana większość powstała po roku 2000, więc nie powinien to być powód do ich odrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...