Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

I trzecia. Mianowicie - Czy mozna porysowac szybe przy myciu jej. to tez mam zapytania.

 

Podnoszę ten wątek dla użytkowników: MOŻNA PORYSOWAĆ SZYBY PRZY MYCIU.

Szczególnie pierwsze mycie po budowie, na sucho rozciera się resztki zaprawy tynkarskiej a już w ogóle jest dramat, kiedy używa się do szorowania gąbki do zmywania - tylko tej warstwy z drapakiem.. Wówczas ryski są drobne, ale bardzo widoczne w promieniach słońca.

Najczęsciej szybę rysuje się używając zwykłej szmatki- zwłaszcza pierwsze mycie jak wspomniał finlandia :lol: Jedno ziarenko piasku docisnięte do szyby i zakręcone kwalifikuje ją do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęsciej szybę rysuje się używając zwykłej szmatki- zwłaszcza pierwsze mycie jak wspomniał finlandia :lol: Jedno ziarenko piasku docisnięte do szyby i zakręcone kwalifikuje ją do wymiany

 

Weeeeeeeeeee mię nie strasz nooooooooooo :):) To czym myć ? Ściagaczką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej miekką gąbką pierwsze mycia :lol: mniejsze ryzyko porysowania , a potem i tak każdy używa szmaty albo papieru :roll: ... a jeszcze potem reklamuje, że niby takie były od początku .... :cry:

 

moja dziękować :) Jedno okno to mi chyba tynkarze na cacy załatwlili , ale to się okaże dopiero :) Luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do znawców tematu

 

Okna od Jezierskiego ELITA THERMO pakiet 3 szybowy 6\14\6\14\6 U=0.6

 

Rama + skrzydło= 140mm nazywa się to bodajże profil pośredni lub poszerzony [sory jeżeli coś pokręciłem w nazewnictwie]

 

Wymiary otworu szer.6440 wys.2440

 

Po środku suwanka[HKS]z mechanizmem wspomagania w klamce szer.3000 wys.2300 po bokach suwanki profile łączące typu 8292 CT70 SŁUP STATYCZNY [szer. słupa 88mm rama okienna wchodzi w słup 14mm z jednej i drugiej strony] za profilami łączącymi FIXY szklone w skrzydle o wymiarach szer.1640 wys.2300 cała szer. zestawu 6400 pozostałe 40mm to miejsce na piankę czyli po 20mm na stronę.

 

Od dołu suwanki i Fixów ma być montowane poszerzenie 50mm plus profil bazowy 40mm montaż na dyble.

 

Wszelkie porady i sugestie wskazane. Jareko co o tym sądzisz.

 

Zapomniałem napisać kolor obustronny złoty dąb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś dobrze myślał :)

Slupy statyczne niezbędne przy te powierzchni, profil bazowy plus poszerzenie - super - tak być powinno :)

Żle jest tylko z fixami - za duża powierzchnia - fabryka nie przyjmie takiego rozwiązania do realizacji, fixy podziel na pół

Jakieś bardziej konkretne pytanie? :)

Ja osobiście zamieniłbym to na zupełnie inna konstrukcje - dwa skrzydła w HKS rozsuwane na fixy, drożej ale jeszcze lepiej :), zamiast slupów statycznych w konstrukcji słupy dokręcane do ościeżnicy - ale to już trzebaby dokładnie skonsultować z konstruktorem w fabryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na decyzję.2 wyceny różniące się o 200 pln.Avante maxima czy Jezierski elita.Pakiet 3 szyb i tu i tu.W maximie okucia Roto NT MULTI a w Jezierskim mam podane tak R 1 GAM MVA (3SBS K) (3 grz) i UR 1+DFE+MSL OS.Co myslicie o tych propozycjach,mam wyceniony jeszcze oknoplast platinium taniej o 1500 od powyższych ale choć najładniej ten profil wygląda to chyba jednak odpuszczę go sobie.Czekam na opinie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....mam wyceniony jeszcze oknoplast platinium taniej o 1500 od powyższych ale choć najładniej ten profil wygląda to chyba jednak odpuszczę go sobie......

Czy aby w platinium masz wyceniany wkład trzyszybowy? :roll: Jak go tam włozyli?

Co do pierwszego pytania: jeżeli tylko oni pozostali na placu boju to rzuć monetą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do znawców tematu

 

Okna od Jezierskiego ELITA THERMO pakiet 3 szybowy 6\14\6\14\6 U=0.6

 

Rama + skrzydło= 140mm nazywa się to bodajże profil pośredni lub poszerzony [sory jeżeli coś pokręciłem w nazewnictwie]

 

Wymiary otworu szer.6440 wys.2440

 

Po środku suwanka[HKS]z mechanizmem wspomagania w klamce szer.3000 wys.2300 po bokach suwanki profile łączące typu 8292 CT70 SŁUP STATYCZNY [szer. słupa 88mm rama okienna wchodzi w słup 14mm z jednej i drugiej strony] za profilami łączącymi FIXY szklone w skrzydle o wymiarach szer.1640 wys.2300 cała szer. zestawu 6400 pozostałe 40mm to miejsce na piankę czyli po 20mm na stronę.

 

Od dołu suwanki i Fixów ma być montowane poszerzenie 50mm plus profil bazowy 40mm montaż na dyble.

 

Wszelkie porady i sugestie wskazane. Jareko co o tym sądzisz.

 

Zapomniałem napisać kolor obustronny złoty dąb

Jeżeli to już musi być wykonane to pamiętaj o zmianie wymiarów w zależności od temeratury.

Nie skręcaj ościeżnic do słupa maxymalnie- zostaw parę mm luzu na "puchnięcie" a połączenia uszczelnij taśmą rozprężną z każdej strony. W przeciwnym razie potrzaskają zgrzewy na słońcu. Do skręcania używaj śrub (np. 6 x 80), które nie mają gwintu na całej długości. W suwance obowiązkowo szeroki słupek pionowy - conajmniej ten 110 mm - trzykomorowy, o skrzydłach pośrednich nie wspomnę. :lol: Przy tynkowaniu warto zastosować listwy tynkarskie z uszczelką aby ograniczyć pękanie tynku wokół ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydło - 3,45 mkw

fix - 3,79 mkw

o ile jeszcze fabryka przymknie oko na szybę w skrzydle (oczywiście 6mm) o tyle w fixie będą nalegać na podział

Ostatnimi czasy wogóle dziwnie sie dzieje - Efector podał nam wytyczne gdzie ogranicza gabaryty do 3mkw i wagę do 90 kg na szybę. Ma to z jednej strony sens - zas z drugiej wiadomym jest ze można wykonać o wiele większe powierzchnie - pomijam kwestie ich ceny

Największa szyba jaka montowałem to półłuk o promieniu 1680 mm, ważył ok 210 kg - co z tego ze pięknie wyglądał jak po dwu latach sam z siebie trzasnął - było to kilka lat temu

Najcięższe szyby montowaliśmy na Babka Tower - bez dźwigu z przyssawkami się nie dało, i nie były takie ciężkie ;) cirka 350 i wiecej kilo jedna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary - to jeszcze cie pomecze

 

W takim zespoleniu jak wyżej prawie zawsze ciepła jest szyba pojedyncza, czyli ta "4". Szkło 33,1, w którym jedna z laminatek jest ciepła jest znacznie droższe.

 

Przeciez jak niskoemisyjna szyba jest drozsza od tej zwyklej to niewazne gdzie ona sie znajdzie w pakiecie szybowym - czy jako ta szyba pojedyncza czy w laminacie.

Cena 33.1 LE/16/4 powinna byc taka sama jak 33.1/16/4LE.

Czy zdarzylo cie sie widziec szyby zespolone 4/16/4LE ale sklejone na odwrot - znaczy sie warstwa niskoemisyjna na zewnatrz szyby ???

 

Ktos tutaj powyszej duze okna sobie zamawia - w PVC jeszcze i w kolorze - oj ryzykowna to sprawa. Dobrze ze to suwanki jeszcze - ale bym sie bal - ciezkie to bedzie.

 

No i mam wymowke na mycie szyb prze swietami. Nie bede myl bo moge porysowac :)))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwie szyby 6 ???

ja bym od wewnatrz klejona dal - dla bezpieczenstwa - dziecko sie rozpedzi i gruchnie o szybe i moze byc kuku. A zewnetrzna to moze i hartowana.

Pchełku - nie mówmy o nas, my inaczej patrzymy na okna i drzwi - klient ściubie każdą złotówkę, tylko niewielu zamawiających u mnie okna zgodziło się ze mną (bo przy dużych powierzchniach od samej podłogi zawsze to proponuję) i dało bezpieczna od środka w takiej sytuacji. Nigdy tego nie zrozumiem - za stary jestem jak widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...