Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

......Przeciez jak niskoemisyjna szyba jest drozsza od tej zwyklej to niewazne gdzie ona sie znajdzie w pakiecie szybowym - czy jako ta szyba pojedyncza czy w laminacie.

Cena 33.1 LE/16/4 powinna byc taka sama jak 33.1/16/4LE.

Ale nie jest :lol: nie pamietam teraz o ile %, ale znacznie. Zapytaj Charliego dlaczego tak kroją :roll: pewnie nawciska jakichs teorii o trudnościach albo zrzuci wine na huty.... :lol: :lol: :lol:

Czy zdarzylo cie sie widziec szyby zespolone 4/16/4LE ale sklejone na odwrot - znaczy sie warstwa niskoemisyjna na zewnatrz szyby ???

Zdarzało, raz na kilka tysięcy sztuk- pomyłka w zespoleniu na produkcji szkła. Takiej szyby nie możesz umyć, cały czas się rozmazuje jak tęcza - absolutnie do wymiany.

 

p.s. zaraz mnie coś trafi przez tę wyskakującą staruchę z allegro :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydło - 3,45 mkw

fix - 3,79 mkw

o ile jeszcze fabryka przymknie oko na szybę w skrzydle (oczywiście 6mm) o tyle w fixie będą nalegać na podział

Ostatnimi czasy wogóle dziwnie sie dzieje - Efector podał nam wytyczne gdzie ogranicza gabaryty do 3mkw i wagę do 90 kg na szybę. Ma to z jednej strony sens - zas z drugiej wiadomym jest ze można wykonać o wiele większe powierzchnie - pomijam kwestie ich ceny....

Dalej nie pojmuję tego ograniczenia dla fixów i szyb 6 mm w tym wymiarze :roll:

Co do Efectora - miał chyba na mysli szyby 4 mm do 3 mkw??? Przecież nie "6"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ciekawej dyskusji....zapytam o coś innego.

Interesuje mnie czy Mahoń z Jezierskiego będzie miał identyczny odcień jak Mahoń z Hormana.... chce kupić drzwi garażowe a okna mam właśnie w mahoniu... a z Hormana mam fajną ofertę:) kumpel mnie potraktował delikatnie.... ale nie mam jak porównać tych dwóch kolorów czy takie same sa:)

A jako spece od okien pewnie często spotykacię się z podobnymi dylematami klientów

Bardzo w to wątpię, mahoń Hormanna nazwany jest Mahoń Rosewood i rózni się znacznie od znanych mahoni "okiennych" - bardziej przypomina sapelli.

Nie mam przy sobie wzornika aby teraz dokładnie odpowiedzieć i podac nr-y oklein- jak nie zapomne to poszukam w przyszłym tygodniu.

Generalnie na naszym rynku stosowane są okleiny Renolit oraz Cova i ten sam kolor (np. złoty dąb, orzech) także rózni sie pomiędzy nimi.

 

 

Stary jeśli masz taką możliwość:) Bardzo Dziekuję:)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi pomimo niedzieli [teoretycznie czas na odpoczynek]

 

JAREKO napisał ,,jakieś bardziej konkretne pytanie,, właśnie chodziło mi o prześwietlenie całej tej konstrukcji no i znalazłeś błąd w za dużych Fixach

 

A to co napisał STARY że zrobią takiego HKS-a a nie zrobią Fixów

13 Listopada godz.12.07 Lgrzechu zapytał o podobne fixy 2300 na 1550 [różnica raptem 90mm] bodajże BWOJTEK mu odpowiedział że muszą być szyby 6mm pogorszy się U szyby u mnie ma być 6/14/6/14 U-0,6 to tak i tak nie zły wynik.

 

No dobrze wy jesteście specami w tej dziedzinie [chodziarz też nie raz macie różne zdanie w tej samej sprawie jak widać na moim przykładzie] to jaka może być max szer. tego mojego fixa przy wys. 2300mm

Kurcze jak byłem u Jezierskiego w salonie firmowym to specjalnie kładłem nacisk na te fixy [za waszymi radami przeleciałem kilka naście stron w tym temacie]

mieli trochę czasu zanim odebrałem ofertę i podobno konsultowali się z producentem i niby OK.

 

STARY widziałem rysunek tech. tego słupa stat. i jak rama okienna wejdzie w słup te 14mm [tak mi powiedziano w salonie że tyle musi] to jest tam miejsce na uszczelkę lub taśmę rozprężną i na te ruchy od słoneczka [też kładłem na to nacisk za waszymi radami.]

 

Odnośne tych śrub, wiadomo że trzeba wyjąć szyby zespolone żeby to wszystko skręcić do kupy ups oczywiście razem i co wiercimy otwór w ramie okiennej i w słupie,gwintujemy otwór w słupie i wkładamy śrubę przez ramę i przykręcamy, oczywiście część śruby która jest w ramie bez gwintu. Ale zagmatwałem .

 

Słupek pionowy w suwance nie wiem jaką ma szer. w ofercie jest tylko nr.8584

 

Wnęki okienne planuje obrobić płytą gipsową [ma prostopadle dochodzić do ramy okiennej z minimalnym luzem żeby okno mogło pracować]

 

I na koniec ciekawostka

 

Z takim przeszkleniem odnośnie wyceny byłem u przedstawicieli Vetrexu i Oknoplastu i jak myślicie jakie zaproponowali mi szyby w tym zestawie/

4/12/4/12/4 na moją uwagę czy czasem nie powinny być grubsze szyby odpowiedzieli że tak jest ok.

 

Uf długo mi idzie to pisanie, z komputerem jestem trochę na bakier.

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za cierpliwość wszystkim doradcą GRANDZIARZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Odnośne tych śrub, wiadomo że trzeba wyjąć szyby zespolone żeby to wszystko skręcić do kupy ups oczywiście razem i co wiercimy otwór w ramie okiennej i w słupie,gwintujemy otwór w słupie i wkładamy śrubę przez ramę i przykręcamy, oczywiście część śruby która jest w ramie bez gwintu. Ale zagmatwałem ....
nie zagmatwałeś ale też źle myślisz.

Ościeżnicy WOGÓLE się nie montuje śrubami do tego słupa statycznego. To slup ma zostać odpowiednio zakotwiony pełniąc jakby funkcje stałego oparcia dla okien, które będą mogły w nim spokojnie się rozszerzać bądź zwężać. Wraz ze slupem dostarczana jest odpowiednia uszczelka - nie ma konieczności stosowania taśm rozprężnych czy uszczelniania tego piana

Mocna ? 6mm mocna? Facet żarty sobie robi - chyba że hartowana 6, normalna przy powierzchni ponad 3 mkw pęka jak każda inna i potrafi zadziałać jak niezła gilotyna - mogę ci pokazać na swym przedramieniu skutki wpadnięcia w szybę - wpaść to nie problem, wyciągnąć później z niej rękę to jest sztuka :(Mówimy teraz o dorosłym człowieku który jakby jest rozsądniejszy z założenia od dzieci - wyobraź sobie malucha który biegnąc za piłka zapomni że ma przed sobą szybę i z całym impetem w nią wpadnie - wbrew pozorom takie wypadki sie zdarzają. Podobnie nie pojmuje ludzi oszczędzających na klamkach z kluczykiem w pokojach dziecięcych na pietrze - mój własny syn mając trzy latka wylazł na zewnętrzny parapet bo nie miałem klamki z kluczykiem hmmm.... może inaczej, miałem ale jakoś nigdy się nie składało jej założyć - tego samego dnia pozakładałem wszędzie gdzie tylko można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara, zara :roll: Myslałem, że jesteś montarzystą i oczekujesz porad a tu widzę, że kolega pierwszy raz się za to łapie? Od razu na szeroką wodę z takim zestawem? Odważny jesteś

...Odnośne tych śrub, wiadomo że trzeba wyjąć szyby zespolone żeby to wszystko skręcić do kupy ups oczywiście razem i co wiercimy otwór w ramie okiennej i w słupie,gwintujemy otwór w słupie i wkładamy śrubę przez ramę i przykręcamy, oczywiście część śruby która jest w ramie bez gwintu. Ale zagmatwałem .

Nier mam rysunku tego słupa, niestety.

Oczywiście, że trzeba to rozeszklić, ale nic nie gwintujesz. Do podanego przykładowo wkręta 6 x 80 - w ramie wiercisz wiertłem 5,5 -6 mm a we wzmocnieniu słupa np. 4,5. Wkręt sam sobie nagwintuje, to nie jest śruba z gwintem metrycznym. Pamietaj również aby zrobić fazkę pod łeb wkręta w plastiku ramy żebyś o niego nie potłukł szyby.

Słupek pionowy w suwance nie wiem jaką ma szer. w ofercie jest tylko nr.8584

To ten- trzykomorowy. Jest jeszcze bliźniaczo podobny z zewnatrz 8598 - 4 k, ale tam wchodzi wzmocnienie o mniejszym przekroju. W tym przypadku statyka jest ważniejsza od ciepłoty.

Wnęki okienne planuje obrobić płytą gipsową [ma prostopadle dochodzić do ramy okiennej z minimalnym luzem żeby okno mogło pracować]
Nie wiem jak to będzie wyglądało- ja bym dał te listwy, o których pisałem wczesniej- oczywiście dwustronnie.

 

I na koniec ciekawostka

 

Z takim przeszkleniem odnośnie wyceny byłem u przedstawicieli Vetrexu i Oknoplastu i jak myślicie jakie zaproponowali mi szyby w tym zestawie/

4/12/4/12/4 na moją uwagę czy czasem nie powinny być grubsze szyby odpowiedzieli że tak jest ok.

Max bok kwadratu dla szyby (szyb) 4 mm to 1300 mm i w fixach w ramie jest to znacznie przekroczone. Mogą się robić krążki wilgoci na środku szyby, przy zmianie ciśnienia szyb. Trochę przesadzają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ościeżnicy WOGÓLE się nie montuje śrubami do tego słupa statycznego.....

:o :o :o

To jak ten słup wygląda, że sam trzyma bok ramy jak kleszcze ???

Napisałem wcześniej, że nie widziałem jego przekroju, teraz chętnie bym ujrzał. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ościeżnicy WOGÓLE się nie montuje śrubami do tego słupa statycznego.....

:o :o :o

To jak ten słup wygląda, że sam trzyma bok ramy jak kleszcze ???

Napisałem wcześniej, że nie widziałem jego przekroju, teraz chętnie bym ujrzał. :roll:

W Aluplascie tez taki slup jest. Mocujesz go tylko góra i dołem zaś on jak kleszcze obejmuje ościeżnicę. TEGO SIE NIE SKRĘCA !!! to jest miejsce dylatowania całej konstrukcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STARY spokojnie nie będę tego montował chce tylko żeby jak dojdzie do skutku ta cała impreza było to dobrze zamontowane

Odnośnie wykończenia wnęki sprawa do przemyślenia

 

JAREKO nie zrozumiałeś mnie ja wiem że słup sta. jest montowany górą do nadproża

dołem jak u mnie do bloczków betonowych a na całej długości ten fix a zdrugiej strony suwanka jak się trzyma w tym słupie? odnośnie tej szyby bezpiecznej od

 

środka wystarczą dwie 3 sklejone pomiędzy nimi folia? przekonałeś mnie wejdę w to

 

JAREKO a sprawa max szerokości tego fixa żeby Jezierski to zrobił to ile może być przypominam wys. 2300mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ościeżnicy WOGÓLE się nie montuje śrubami do tego słupa statycznego.....

:o :o :o

To jak ten słup wygląda, że sam trzyma bok ramy jak kleszcze ???

Napisałem wcześniej, że nie widziałem jego przekroju, teraz chętnie bym ujrzał. :roll:

W Aluplascie tez taki slup jest. Mocujesz go tylko góra i dołem zaś on jak kleszcze obejmuje ościeżnicę. TEGO SIE NIE SKRĘCA !!! to jest miejsce dylatowania całej konstrukcji

Wiadome jest, że nie mozna tego skręcac na sztywno- potrzaskają zgrzewy.

Ja to skręcam jak napisałem wyżej- taśma rozprężna dodatkowo do uszczelek oraz mały luz na rozszerzanie. Mimo skręcenia jest to połączenie elastyczne. Kłopotów do tej pory nie mam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają mi jeszcze wycenić drzwi,to chyba zadecyduje.A jak wogóle oceniacie wycenę:1 x 2660X2300 słupek ruchomy ,4x 1765X1335,3x 865X1135 i 2x 565X535 do zapłaty po montażu 11500.?

 

Jeszcze napisz że te 2660x 2300 sł. ruchomy to tylko 2 skrzydła :o

Wybór między Maximą a Elitą jest chyba bardziej estetyczny niż praktyczny, bardzo się różnią, Elita wyróżnia się bardzo głębokim skrzydłem, Maxima niską i głęboką ościeżnicą. W Maximie porozmawiaj ze sprzedawcą o okuciach Designo, ze względu na tą niską ościeżnicę zawiasy w normalnym okuciu są bardzo blisko krawędzi, wymagany gipsiarz akrobata żeby to rozsądnie obrobić.

Mi ościeżnica Maximy podoba się najbardziej przy oknach balkonowych, niska i wysoko odwodnienia , można od zewnątrz wysoko położyć płytkę i mamy najniższy próg jaki to możliwe poza HS-ami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONSTRUKCJA___szerokosc pakietu____GRUBOŚĆ SZKŁA____WAGA 1 m2_____MAX POW_____MAX WAGA_____k=

4/16/4____________24________8________20_______3______60____1,0

6/16/6____________28_______12________30_______3______90____1,0

33,2/16/6__________28_______12________30______3______90____1,0

33,2/16/33,2_______28_______12________30_______3______90____1,0

44,4/16/4__________28_______12________30_______3_____90____1,0

44,4/16/6__________30_______14________35______2,5____87,5___1,0

4/12/4/12/4________36_______12________30_______3_____90____0,7

33,2/12/4/12/4_____38_______14________35_______2,5___87,5___0,7

6/12/6/12/6________42_______18_______ 45________2____90____0,7

44,4/12/4/12/4_____40________16_______40_______2,2____88___ 0,7

44,4/12/6/12/6_____44________20_______50_______1,8____90____0,7

33,2/14/4/14/4_____42________14_______35_______2,5___87,5___0,6

6/14/6/14/6________46________18_______45_______2_____90____0,6

44,4/14/4/14/4_____44________16_______40_______2,2____88____0,6

44,4/14/6/14/6_____48________20________50______1,8____90____0,6

44,4/14/6/14/44,4___50________22_______55_______1,6____88____0,6

 

doszla ostatnio do tego wszystkiego szyba 4/16/4/16/4 o k=0,5 o ograniczeniach takich jak w poz 4/16/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory faktycznie mało precyzyjnie.oczywiście plus fix.Wizualnie maxima.Pytam raczej o techniczne aspekty bo tych nie jestem w stanie ocenić,no i jeszcze dopytam czy warto brać trzecią uszczelkę?ponoć z czyszczeniem wówczas są problemy.

 

Trzecia uszczelka minimalnie polepszy parametry cieplne i dźwiękoszczelne okien, z czyszczeniem faktycznie trochę gorzej choć tragedii nie ma, ale zawsze możesz zamówić bez i jeśli kiedyś okaże się że jednak by się przydała to można ją założyć w zamontowanych już oknach. Ja nie mam i nie planuję jej zamontowania :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając ostatnie wpisy aż sie boje pytać :) o takie duperele

 

OKNA w miarę PROSTE ( 14 OTWORÓW, w tym 2x drzwi szerokie na 1800 i 2200)

 

mam problem miedzy 4 wykonawcami okien

1) drutex 9300 :)))) coś za tanie

2) Oknoplus - ok 14000 - ukyte zawiasy

3) oknoplast 11500 lub 13500

4) dako - grubo ponad 14000

 

i jest jeszcze jedna firma - nowa od 6 miesiecy -OKNA TRADYCJA (Kamionka Wielka, koło N. Sącza) - konkurencja dla DAKO

 

wiem ze głupie pytanie - ale kogo wybrać

 

kusi mnie ta "Tradycja" - ludzie odeszli z DAKO - i poszli na swoje :) nowe maszyny profile fajne - cena ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne niejasności co do uszczelnienia tego elementu.

Dla uściślenia okno już jest zaamocowane na kotwach JB-D w warstwie ocieplenia - styropian 25cm, taśma illmod naklejona na boki i górę okna, na to zachodzi 3cm styropianu-węgarek. Parapet będzie wsunięty w pierwszy rowek pod oknem, między parapetem a listwą parapetową zostaje trochę miejsca na zaizolowanie pianką. Z boków parapet będzie wsunięty w glify w ten sposób by plastikowe nakładki schowały się w tym glifie.

Taśma illmod naklejona jest na tą nakładkę od góry łaczy się z taśmą naklejoną na okno, potem taśma z boku tej nakładki i jeszcze na krawędzi styropianu pod całym parapetem. Wtedy jest uszczelnione okno+parapet naokoło, a parapet jest zaklinowany w glifach i rowku pod oknem i przyklejony pianką.

Jak nie zrozumiale tłumaczę to rys(choć niezupełnie odpowiadający memu przypadkowi, bo okno jest w murze) jest np. stąd.

http://www.muratorplus.pl/images/62124.jpg

 

Myslę, że do tej pory dobrze rozumuję. W takim przypadku nie jest potrzebna już folia paroprzepuszczalna pod parapetem, prawda? Taśma illmod w węgarku mam 15/6, może być taka sama wokół parapetu? Czy połączenie nakładki plastikowej z parapetem jest wystarczająco szczelne, czy trzeba to jakoś doszczelnić? Najbardziej martwią mnie narożniki przy oknie, tam gdzie kończy się nakładka na parapet, a sam parapet wchodzi rowek pod oknem. Czy/czym/jak się uszczelnia ten narożnik/dziurę?

Na koniec taśmę illmod podczas wtapiania siatki i dalszych robót przy elewacji zabezpiecza się przed zapaćkaniem klejem, tak aby mogła być dalej paroprzepuszczalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezierski

3 szyby, 3 uszczelki TAK

Komory 6

U 0,5

WZMOCNIENIE okna tak

Ocieplony słupek(ocieplenie wzmocnienia) nie

Ciepła ramka

(zapobiega skraplaniu pary wodnej w środku szyby) TAK SwisSpacer

Gwarancja 7 lat

grzybki antywywa-żeniowe w oknach dwuskrzy-dłowych 7

klamka Hoppe Secustik

Gaz między szybami Argon

profile Schiko niemiecki

(droższy)

okucia ActivPilot WinkHaus

Okucia są antywłamaniowe. tak

Szyby Efektor robione w Polsce

 

CENA z rabatem 38 122

 

Dobra oferta? Od strony tech? mam 29 okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim polecam instrukcje mycia okien - nie dla idiotów:

 

- koniecznie wycierać na sucho - wszystko co mokre niekorzystnie wpływa na szkło

- w przypadku pozostałości po tynku czy gipsie koniecznie uzywać TYLKO szpachelki do oczyszczenia powierzchni szybki

- w przypadku odchodów owadów koniecznie używać papieru ściernego; moze być 80 w ostateczności może być 120

- przy cięciu parpetów flex-em koniecznie iskra ma padać na powierzchnię szyby; pozwoli to uzyskać niezapomniane efekty wizualne. Jednak gdy nie bedą spełniać oczekiwań do ich likwidacji należy użyć szczotki drucianej dostepnej w sieciach marketów budowlanych.

- folia ochronna na oknach nie powinna być zrywana po ich założeniu szczególnie na elewacjach południowych i zachodnich. Ma się wtopić w powierzchnię ramiaka jako dodatkowa ochrona. Po paru sezonach murowany efekt.

- okuć nie należy smarować bo po co; mają piszczeć i ciężko chodzić wtedy słychać, ze okna działają.

- klamki to elementy na tyle luksusowe, ze nie dla idiotów

a na koniec - kolorowe ramy okien nie powinny mieć wzmocnień w środku swoich ramiaków; mają być lekkie aby kompensować wszystko to co powyżej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...