Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No to panowie zakręcę jeszcze bardziej

 

zadzwoniłem dzisiaj do Jezierskiego tak z czystej ciekawości bo u mnie mówią co innego JAREKO też co innego a oboje handlują tymi samymi oknami pani połączyła mnie z technologiem na moje pytanie czy zrobią te nieszczęsne fixy 2300 na 1640

szyby 6/14/6/14/6 odpowiedział że tak oczywiście z gwarancją to ja już nic z tego nie rozumiem niestety zapomniałem zapytać o nazwisko pana technologa hm.

szkoda, że nie zapytałeś. Zaprezentowaną tu tabelkę skopiowałem z tej, jaką otrzymałem z Fabryki a w niej jednoznacznie 3,0 mkw jest powierzchnia graniczną dla najpopularniejszych zespoleń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mój dostawca taką szybę "mi" zrobi. Ale ja nie zrobię okna z taką szybą "tobie"....
I taka postawa mi się bardzo podoba :)

 

To wynika z czystej Ekonomi. Nie mam ochoty tłumaczyć i ewentualnie płacić 2 x za szybę, która się stłucze na produkcji, w transporcie albo przy montażu.

 

Jestem na to już za stary. :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAREKO jutro za dzwonie jeszcze raz i spytam o godność pana technologa bo takich jaj nie może być prawda?
jesli mozna poprosze o ciag dalszy tej dyskusji na priv - OK?

A co do szyb.

Teoretycznie zrobic mozna wiele, prawie kazda powierzchnie :lol:

Trzeba tylko sie zastanowić po co?

Szyby zespolone wraz z wzrostem powierzchni nie tylko staja sie cieższe, zmiany temperatur powodując podciśnienie w zespoleniu wyginaja tafle zblizajac je centralnie ku sobie gdzie zakladany wspolczynnik k=ileś tam rośnie lawinowo. I nie pomoże tu tak naprawdę zwiększenie grubości szkła by tego zjawiska uniknąć tworząc przeszklenia na granicy wytrzymałości szkła. Ten kto choć raz niósł taka szybe naocznie mógł sie przekonać jak to się gnie, zapada, wykrzywia w skali dla większości z nas niewyobrażalnej. Im cięższa szyba tym większe szanse na to, że w zamontowana w konstrukcji albo ją uszkodzi swym ciężarem albo też sama z siebie kiedyś pęknie. Pomijam już kwestię kosztów. Wspomniany tu kiedyś przeze mnie półłuk o promieniu 1630 mm nie tylko był cięzki jak cholera to jeszcze kosztował naprawdę niewiele - tylko 8700,- netto. W świetle faktu iż gwarancja producenta nie obejmuje pęknięcia szyby..... chyba nie ma sensu dalsza argumentacja "przeciw" dużym przeszkleniom

W Miami można spokojnie zrobić sobie szybkę 15 mkw... pojedyńczą szybkę :lol: bo tam "k" nie ma znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie mam sily :( wiek robi swoje :( od noszenia mam pracowników :lol:

Ale też mam pewne ograniczenia jakie narzuca mi producent z którym współpracuję - i wbrew pozorom całkowicie go rozumiem tak jak rozumiem Jarka.

Są inni co zrobią - konkurencja jest na każdym rogu.zdaję sobie z tego sprawę ale mimo wszystko nie zamierzam na siłę z konkurencją walczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko - nie masz siły nosić szyb, nie chcesz robić realizacji z duzymi przeszkleniami - nie ma problem.

Są inni co zrobią - konkurencja jest na każdym rogu.

 

Charlie,

 

zrobic można wszystko. Lub prawie wszystko.

 

Tylko po co?

 

Sam kiedyś robiłem "wynalazki", które dzisiaj bym nie wykonał;

 

 

Ale powoli - chyba jak Jareko - się starzeje. Albo marze o dawnych czasach, gdzie mało który producent mylił "Etykę w biznesie" z "Estetyką w kantowaniu klienta"

 

Pozdrawiam i miłej nocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

wczoraj sie tu opisałem jak głupi i mi wywaliło forum :)

proste pytanie - moze głupie :)

ale od tego jest forum zeby rozmawiać

dom - 14 otworów w tym drzwi 220x230 i 180x 220

okna proste bez wynalazków (orzech/białe)

mam 4 wyceny z montarzem

1) DRUTEX - 9400 - coś za tanio :)))))))

2) OKNOPLUS - PONAD 14000 (UKRYTE ZAWIASY, DRZWI PRZESÓWNE X1)

3) OKNO PLAST 11000 LUB 13500

4 ) DAKO - OK 14000

i pojawiła sie firma Okna - Tradycja - nowa firma z rejonu N.Sacza - odłam/konkurencja dla DAKO(dyrektorzy odeszli zabrali trochę ludzi i otworzyli fabrykę pod sączem )

 

co o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

wczoraj sie tu opisałem jak głupi i mi wywaliło forum :)

proste pytanie - moze głupie :)

ale od tego jest forum zeby rozmawiać

dom - 14 otworów w tym drzwi 220x230 i 180x 220

okna proste bez wynalazków (orzech/białe)

mam 4 wyceny z montarzem

1) DRUTEX - 9400 - coś za tanio :)))))))

2) OKNOPLUS - PONAD 14000 (UKRYTE ZAWIASY, DRZWI PRZESÓWNE X1)

3) OKNO PLAST 11000 LUB 13500

4 ) DAKO - OK 14000

i pojawiła sie firma Okna - Tradycja - nowa firma z rejonu N.Sacza - odłam/konkurencja dla DAKO(dyrektorzy odeszli zabrali trochę ludzi i otworzyli fabrykę pod sączem )

 

co o tym myślicie

 

Nie obraź się, ale twoja próba pokazania jak porównac rzeczy nieporównalne jest niemożliwa.

 

1) jabłka

2) pomarańcze

3) śliwki

4) banany

i na koniec jeszcze w sklepie widziałem pomelo.

 

A na dodatek pytasz, co o tym sądzimy??

 

Trudno jest porównac oferty, których szczegółów się nie zna

 

PS: Czytając twój podpis trochę się zastanawiałem po co pytasz skoro i tak żadnemu wykonawcy nie wierzysz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAREKO myślałem że ten mój fix to nie jest jakieś ogromne przeszklenie a jednak.

 

No trudno najwyżej da się podział na pół i sru hi hi trzeba trochę wyluzować i pożartować bo zwariujemy w tych czasach :-)

 

Grando,

 

mam pytanie do ciebie.

 

Ten zestaw 6400 x 2300 będzie od której strony montowany w domu?? Powiedz że od południowo-zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))))))

 

może i racja :) dlatego pisałem że pytanie głupie :)))

poprostu przeszedłem się za oknami 2 dni i mam mętlik w głowie :)

 

może inaczej - który z tych producentów jest godny zaufania ??

co do wycen - są prawie takie same - róznią sie dodatkami małaymi - chyba

 

a tak na o poważnie

KTOŚ SŁYSZAŁ O TEJ "TRADYCJI " :)

http://www.okna-tradycja.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie mam sily :( wiek robi swoje

 

nie slyszalem ale gdyby tak do każdego okna załączona została ta Pani z obrazka..... mniam... mniam... mniam...

 

Widzę, że z tym wiekiem to jareko się tylko przekomarza. Gdyby to chociaż takiej Pani sobie życzył do jednego kompletu okien, to nie - marzy Mu się do każdego okna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...KTOŚ SŁYSZAŁ O TEJ "TRADYCJI " :)

http://www.okna-tradycja.eu/

Firmy nie znam i nic o niej nie słyszałem. Radzę tylko zorientować się jakim kapitałem dysponuje by nie okazało się, że pomimo przyzwoitego produktu nie przetrwa pierwszej zimy... Ze strony nie wynika nawet w jakiej formie prowadzą działalność (spółka z o.o., cywilna?). Niestety znam wiele przypadków pracowników, którzy odchodzili "na swoje" i wielu do dzisiaj jest poszukiwanych przez komorników :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...