Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jareko na Ciebie to czeka pewna Pani z Instytutu z Filtrowej. Rózge ma w dloni.

Coś jej obiecałes i co guciooooooooooo.

Kobiecie jak sie obiecuje to sie dotrzymuje.

Swiątecznie pozdrawiam wszystkich.

P.S. jareko - ta politechnika to chyba bedzie do zrobienia.

 

Pchełko zastanów się czy wszystkich interesują twoje prywatne biznesy, po co pisać o nich na publicznym forum. Napisz lepiej prywatną wiadomość albo wyślij e-maila bo jeszcze sobie ktoś pomyśli że ty wyszukujesz budowlane babole zlecasz naprawę wiadomej firmie i pobierasz z tego tytułu prowizje czy inne korzyści, lepiej sobie oszczędzić niepotrzebnych insynuacji będziesz wówczas bardziej wiarygodny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po odwiedzeniu kilku różnych firm sprzedajacych okna mam dwóch faworytów.

pierwszy to Oknoplast - Kraków - Platinium - 2 szybowe

drugi to Jezierski - Elite Thermo - 3 szybowe

 

cenowo to wyszło że Jezierski jest troche droższy, ale można przyjąć ze cenowo wyszło podobnie.

 

Tylko które teraz mam wybrać????

 

Bardzo proszę o wszelkie opinie nt. tych okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyglądu to platinium bardzo mi się podobają,zwłaszcza te z ukrytymi zawiasami niestety nie ma możliwości zamontoania w nich trzech szyb, a na temat ukrytych zawiasów zdania są podzielone (podobno przy dużych, ciężkich oknach nie jest to najlepsze rozwiązanie???)

 

jezierski natomiast ma 3 szyby i okna wydały mi sie bardziej sztywne, solidne???

 

...ale przed chwilą przeczytałam o oknach Jezierskiego ze niektórzy maja problem taki ze ramy nie są proste????

 

Ja mam dwa okna bardzo duże 230X270

 

a różnica w cenie to ok 2500 zł (jezierski droższy)

 

 

....i co tu wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezierski Premium Ultra różni się od Exlusive tylko innym licowaniem ? ...

Premium Ultra to Si 82 niezlicowane, sześciokomorowe

Exclusive to też Si 82 półzlicowane i dzięki temu pojawia sie 7 komora - tak naprawde majaca niewielki juz wplyw na Uw calego okna

 

Czyli okucia, ciepłe ramki, klamki itd... są identyczne jeśli patrzeć pod względem standardu wyposażenia - czyli nie wiem czy jest sens dopłacać... ?

 

Wolę za tę kaskę zrobić ciepły montaż - co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezierski Premium Ultra różni się od Exlusive tylko innym licowaniem ? ...

Premium Ultra to Si 82 niezlicowane, sześciokomorowe

Exclusive to też Si 82 półzlicowane i dzięki temu pojawia sie 7 komora - tak naprawde majaca niewielki juz wplyw na Uw calego okna

 

Czyli okucia, ciepłe ramki, klamki itd... są identyczne jeśli patrzeć pod względem standardu wyposażenia - czyli nie wiem czy jest sens dopłacać... ?

 

Wolę za tę kaskę zrobić ciepły montaż - co o tym myślicie?

 

aaa jeszcze jedno - pakiet trzy szybowy za 1zł to wszystkie trzy szyby o współczynniku k=0.5 czy to sa trzy rózne grubości szyb i przenikania ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......ale przed chwilą przeczytałam o oknach Jezierskiego ze niektórzy maja problem taki ze ramy nie są proste????...
Jest też wątek mówiący o podobnych problemach przy Oknoplascie

pozostawię to bez komentarza gdyż jestem związany z Jezierskim - tym samym, mało wiarygodny

 

Jeśli mogę dorzucić swoje pięć groszy to powiem następująco:

 

Każdy producent który działa dłużej niż 2 lata miał taki problem. Ja tez miałem. Nikt nie jest idealny. Profile są robione przez ludzi. Okna z tych profili są robione przez ludzi.

Każdy może popełnić błąd i nie zobaczyć jakiegoś problemu.

 

Ale od tego jest GWARANCJA. Gdyby wszystko było idealne nie była by potrzebna.

 

I najważniejsze jest jak dany producent zareaguje na taką reklamację. Wymija się od odpowiedzialności czy ustala z klientem w jaki sposób problem będzie rozwiązany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko

Powoli przymierzam sie do tej mojej wymiany okien i musze zdecydowac jakie zaprojektowac (jak wiadomo projektanci moga wymyslec mi cuda ;-))

Teraz mam takie okna balkonowe z drzwiami balkonowymi:

 

http://www.stc-szkolenia.pl/okno_stare.jpg

 

Chce je zmniejszyc na szerokosci i dac same drzwi balkonowe rozwierne cos kolo 2m. Jak widac wysokosc jest za duza do plastikow. Co z tym zrobic? Moze dac nowe nadproze obnizajace wysokosc drzwi? Czy podzial dac na 2 czy na 3 kwatery (2xdrzwi, 1xfix)?

Takie balkony mam 2. Na parterze (niski ok. 2,4 m) bede tez takie dwie sztuki, ale wysokosc ok. 2 m. Reszta to okna takie jak to balkonowe.

Jak to sensownie podzielic, aby mozna to bylo wykonac na profilu Schuco w kolorze?

Bardzo prosze o pomoc. Wybralem Jezierskiego, mysle, ze dobrze zrobilem. Wole rok dluzej skladac, ale miec cos porzadnego, bo nie stac mnie na tanie/drogie bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokosc otworu masz 3210 wysokosc zas 2550 wiec na pewno jedno musisz zrobic - dac 50 mm poszerzenie od gory by zmiescic sie w wysoksci 2500 - maksymalnej w jakiej mozna wykonac okna PVC

a reszte... mozna poszalec :lol:

- nic nie zamurowywac i dac balkon dwuskrzydlowy z ruchomym slupkiem skrecony w zestaw z fixem - podzial calosci na 3/3

- zamurowac do szerokosci ok 2100 (dokladniej moge podac jak bede w biurze - w domu nie mam tabeli statycznej) i zrobic tylko balkon dwuskrzydlowy

Wszystkie rozwiazania tylko na profilu posrednim

I uwaga na rzecz czasem pomijana - jak to wniesc :) do srodka pomieszczenia, by nie okazalo sie jak kiedys u mnie jak na Ostrobramskiej oscieznice do przesuwki linami wciagalismy na 10 pietro bo zabraklo 5 cm by zakrecic na klatce schodowej - ludziska niezle nam sekundowali obserwujac cale zdarzenie

I dobrze byloby przyjac jedna zasade podzialu dla wszystkich okien - by ladnie wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...