Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

:) dziekie - przyznaje - stanelo na Twoim - ale nie do konca a temat drazyc chyba nie ma sensu - kazdy jakas tam wyrobiona opinie ma - tylko czasem szlag mnie trafia jak do mnie przychodza potencjalni klienci i gadaja - wybaczcie za slowo - glupoty - zaslyszane w innech punktach dealerskich - jak choicby o szybach i profilach samoczyszczacych i innych glupotach = ale zostawmy ten watek :)

 

Wątek dobry jak każdy inny o oknach. Tylko dzięki tej dyskusji i wymiany doświadczeń, każdy kogo temat interesuje może wyrobić swój własny pogląd na daną sprawę, inaczej nie wchodziłby na to forum (inne potrzeby ma ktoś mieszkajacy na odludziu, inne w środku miasta itp.).

Myślę, że trzeba jak najwięcej pisać i drążyć każdy temat, min po to, żeby te głupoty wyplenić. Nieukrywam, że i samemu można wiele się jeszcze nauczyć, dowiedzieć.

 

ps. myślałem że okna masz kbe a nie schuco???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie się zdecydowałem na okna drewniane Stolimpex (Wołomin).

Zna ktoś? Jakoś nic w sieci mało opinii o nich... Ale żadnej złej. Miał ktoś z nimi coś doczynienia?

WItaj - wybacz jesli to co uslyszysz zaskoczy cie i moze ..... - w 2002 bylem u nich na szkoleniu ws montazu ich okien - przyznali sie ze w ciagu dwu lat gwarancji jaka udzielaja na okna (mowimy o drewnie klejonym - w przypadku innych machneli reka ) maja ok 30% reklamacji na rozklejajaca sie stolarke - w dodatku ceny ich okien juz nie sa tak atrakcyjne jak kiedys - hmmm.... jesli juz moznaby cos doradzic - pomysl o Urzedowskim (w sosnie i tylko sosnie) i o Welet (stargard szczecinski - mahon i tylko mahon) I jak sadze wazna uwaga - zamow okna w kolorze naturalnym lub tylko bejcowane - nigdy biale !!! Jak lubisz co kilka lat malowac okna...hmmm..... ja jednak jestem zwolennikiem PCV - zwlasza ze u mnie sprawdza sie juz ponad 15 lat i mam porownanie z drewnem sasiada, hmmm... trudno czasem takie uwagi zamieszczac - ale rynek okienny stał sie wrecz bandycki ze kazda info daje do myslenia. Zapewne od razu odezwie sie wiele osob co maja Wolomin i tak dalej.... ale i tak ostateczny wybor nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dziekie - przyznaje - stanelo na Twoim - ale nie do konca a temat drazyc chyba nie ma sensu - kazdy jakas tam wyrobiona opinie ma - tylko czasem szlag mnie trafia jak do mnie przychodza potencjalni klienci i gadaja - wybaczcie za slowo - glupoty - zaslyszane w innech punktach dealerskich - jak choicby o szybach i profilach samoczyszczacych i innych glupotach = ale zostawmy ten watek :)

 

Wątek dobry jak każdy inny o oknach. Tylko dzięki tej dyskusji i wymiany doświadczeń, każdy kogo temat interesuje może wyrobić swój własny pogląd na daną sprawę, inaczej nie wchodziłby na to forum (inne potrzeby ma ktoś mieszkajacy na odludziu, inne w środku miasta itp.).

Myślę, że trzeba jak najwięcej pisać i drążyć każdy temat, min po to, żeby te głupoty wyplenić. Nieukrywam, że i samemu można wiele się jeszcze nauczyć, dowiedzieć.

 

ps. myślałem że okna masz kbe a nie schuco???

Widzisz - KBE mam z firmy TRAS - jeszcze oryginalne z 1990 roku - po pierwszym wlamianiu (1997) pojawilo sie SCHUCO - po drugim (1999) - monitoring i odpowiedni system alarmowy a teraz zostawilem to wszystko w cholere-zmienilem zona na mlodsza (i lepsza :)) i miejsce zamieszkania - teraz nawet domu na klucz nie zamykam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie porusza tematu rolet - jako zabezpieczenia przed włamaniem - wtedy nie trzeba szyb bezpiecznych, itd., chociaż z drugiej strony to zawsze im więcej przeszkód na drodze złodzieja tym lepiej.

Aishan

rolet antywlamaniowych???? a na serio- czy slyszal ktos o takich? ja tak - ale 1 mkw ponad 1000 ,- netto odstarszyc moze a i tak niewiele daje - Pchelka - moze ty cos wiesz na ten temat?????bo cala reszta hmmm... atywlamaniowych - tylko wzmocnionymi jest, na wypadek chyba tylko silniejszych wiatrow ;)

Pchelka - co ty wiesz na ten temat? a moze lepiej Policji zapytac? ;) o ile wiem, do tej pory atestu nikt nie otrzymal od naszych przyjaciol w mundurkach, jakby czarnych, dawniej Niebiesko-Czarni ;)

WIOSNA :) i VAT :( coraz blizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolimpex ?

w 2002 bylem u nich na szkoleniu ws montazu ich okien - przyznali sie ze w ciagu dwu lat gwarancji jaka udzielaja na okna maja ok 30% reklamacji na rozklejajaca sie stolarke

 

U mnie w ofercie napisali "Gwarancja 10 lat w tym 3 lata na powłoki lakiernicze". Chodzi o okna drewniane w wersji OXFORD. Mają jeszcze WINDSOR i na te dają 3 lata gwarancji.

 

Jeśli tak jest, jak mówisz to znaczy, że przez te 10 lat wymienią mi chyba wszystkie okna na nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz zostawilem to wszystko w cholere-zmienilem zona na mlodsza (i lepsza :)) i miejsce zamieszkania - teraz nawet domu na klucz nie zamykam :)

 

jak nie bedziesz zamykał drzwi, to ci ją jeszcze ukradną

no i pozostanie wrócić do pierwszej :-(

 

a okna też zmieniasz często, tak jak żony. a ja chciałbym mieć takie okna (z żoną to co innego :)) które mi będą dobrze słuzyły latami bez konieczności zmiany. zatem - co wybrać?

 

tak swoją drogą - możesz wymienić zalety nowej młodszej zony - poza tymi oczywistymi - oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzejus_
tylko czasem szlag mnie trafia jak do mnie przychodza potencjalni klienci i gadaja - wybaczcie za slowo - glupoty - zaslyszane w innech punktach dealerskich - jak choicby o szybach i profilach samoczyszczacych i innych glupotach = ale zostawmy ten watek :)

 

Można wiedzieć jakie głupoty gadają? Bo jeśli chodzi o szyby samoczyszczące, to wiadomo że są. Może przereklamowane?

 

Jestem za tym, aby ciągnąć ten wątek, chociażby z tego powodu, żeby przynajmniej Forumowicze nie chodzili po punktach i gadali głupot.

Na pewno sporo osób chciałoby wiedzieć co jest głupotą, a co nie.

 

Strasznie jestem ciekaw, co to za głupoty :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz zostawilem to wszystko w cholere-zmienilem zona na mlodsza (i lepsza :)) i miejsce zamieszkania - teraz nawet domu na klucz nie zamykam :)

 

jak nie bedziesz zamykał drzwi, to ci ją jeszcze ukradną

no i pozostanie wrócić do pierwszej :-(

 

a okna też zmieniasz często, tak jak żony. a ja chciałbym mieć takie okna (z żoną to co innego :)) które mi będą dobrze słuzyły latami bez konieczności zmiany. zatem - co wybrać?

 

tak swoją drogą - możesz wymienić zalety nowej młodszej zony - poza tymi oczywistymi - oczywiście :)

o zaletach nowej zony rozprawiac tu nie bede ;) - swoja ma - inaczej zostalbym z poprzednia

Pchelek - powiedz cos o tych samoczyszczacych sie oknach - moze cos wymyslili o czym jeszcze nie wiem?dla mnie to wciaz sciema - wiekszy deszcz i powloka ulega zmyciu - jak w przypadku preparatow zabezpieczajacych przed roszeniem szyb w samochodzie - dzialaja ale do czasu

Gosc - okna zmienilem tylko raz - na parterze po wlamaniu - a co do okien hmmm..... wszystkie sa dobre - pod jednym warunkiem - ze producent jest uczciwy i zastosuje faktycznie wzmocnienia (i to odpowiednie) i pelne okucia oraz odpowiednio je zgrzeje (widzialem jzu takie kuriozum ze byly klejone) - w pogoni za klientem wiekszosc z nich zaczyna oszczedzac na wszystkim kosztem jakosci i trwalosci wyrobu gotowego. Mowie tu oczywiscie PVCktorego jestem zwolennikiem - na temat drewnianych wole sie niewypowiadac - natury drewna nie da sie przeskoczyc a poza tym nie lubie zapachy farby czy lakieru przy ich renowacji

u mnie w domu KBE jest juz prawie 15 lat i poki co nawet uszczelek wymieniac nie musze, Schuco AS sprawdza sie 7 rok i tez jest OK - mimo ze jest ze starym typem okuc - one byly bardzo awaryjne (rozpadajace sie narozniki)

ale wiedzac o tym co teraz o oknach wiem wybralbym ..... moim zdaniem najlepsze - Salamander lub Gealan z okuciami Maco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w nich jest najlepszego (co wyróżnia od innych). Mógłbyś po krótce.

hmmm.... moze zaczne od producenta mimo, że nie jest ogromna firma wrecz idealnie je wykonuje, a reszta? Salamander - zalety biel biel i jeszcze raz biel, stabilnosc i odpoornosc zgrzewów na odksztalcenia - chyba jedyny profil w ktorym mozna wykonac najwieksze gabarytowo i ciezarowo skrzydło - pod tym wzgledem pobil juz dawnego lidera - Schuco no i sam ksztalt profila - mnie sie podoba - ale drogi

Gealan - wizualnie tez mi sie podoba - slabszy od Salamandra ale tam gdzie wymiary nie sa krytyczne warty zastosowania - choc reszta dostepnych profili takze jest OK

Jeszcze raz powiem - najwazniejszy jest PRODUCENT ! ! ! i pozniej prawidlowy montaz

a co do okuc MACO hmmm..... o ile mi wiadomo jedyne gdzie niemcy daja 10 lat gwarancji bez pisemnego potwierdzenia ich konserwacji - poza tym mikrowentylacja jest realizowana poprzez delikatne uchylenie okna a nie zamkniete-niedomkniete - inaczej powietrze rozchodzi sie po wnetrzu - jedna tylko wada - nie dopuszcza stosowania stopniowania uchylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Od pewnego czasu przysłuchuję się dyskusji nt okien. Do tej pory jedynie z ciekawości lecz teraz stanąłem przed dylematem wyboru okien. W związku z tym postanowiłem napisać i przyłączyć się do dyskusji. Mam taką propozycje, szczególnie do Pchelka, czy możliwe byłoby zrobienie rankingu profili z podziałem na barwione, antywłamoaniowe itp.

Pewnie zapytacie a po co? Ano przede wszystkim dlatego aby podsumować te prawie 1400 postów, no i ułatwić niezdecydowanym podjęcie decyzji. Napiszcie co wy na to.

 

Pozdrawiam

Leszcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak ogolnie o rynku okiennym - ale tylko w kwestii okien z PVC - o drewnie mam wyrobiona opinie (niestety poza Urzedowskim i Welet - negatywna - ale to moje zdanie oczywiscie)

nawet tutaj czytam o jak najtanszych ofertach - ale trzeba pamietac o jednym - okno to inwestycja na dziesieciolecia w zwiazku z tym oszczednosci nawet kilku zlotych przy braku pewnosci co do wyrobu koncowego to chyba nieporozumienie. W oknach nie sposob tak naprawde sprawdzic czy zastosowano odpowiednie wzmocnienie w srodku i czy jest ono w jednym kawalku czy jak ostatnio staje sie czesto tylko tam gdzie jest naprawde konieczne. Trzeba tez pamietac ze wzmocnienie nie jest montowane w naroznikach okna - tu pracuje tylko sam profil - stad istotna jest jakosc zgrzewu naroza jak i nie przekraczanie maksymalnych ciezarow i gabarytow skrzydel i ram.Czasem klient ma takie wymagania ze lepiej niech kupi gdzie indziej niz naginac system pod jego widzi mi sie - ostatnio klient zyczyl sobie okno szer 1500 wys 900 by bylo RU i nie bylem w stanie mu wytlumaczyc ze zawiasy i profil otwarcia takiego okna nie wytrzyma - zamowil u konkurencji gdzie nie patrzyli na to co bedzie za rok czy dwa byleby tylko sprzedac. Mam tez swoje spostrzezenia co do tzw. termoramki - szyba jest elementem konstrukcyjnym okna (wbrew pozorom) i ramka metalowa czyni szybe zespolona sztywniejsza w swej plaszczyznie - duze drzwi balkonowe beda lepiej pracowac z ramka metalowa niz plastykowa a zjawisko skraplania sie pary wodnej przy termoramce takze wystepuje.Moze tutaj wypowiedzialby sie Pchelka?

A o prawidlowym montazu moznaby cala ksiazke napisac - tutaj to co widze wola o pomste do nieba - a wszystko w pogoni w zaoszczedzeniu kilku zlotych. Montaz zamiast na dyble to na kolki do szybkiego montazu, zbyt malo miejsc zamocowania okien, montaz na sama piane (!!!) brak odpowiedniego luzu pomiedzy oknem a murem lub jego nadmiar i wiele innych bledow

cale szczescie sa wyjatki powodujace ze rynek okienny jeszcze funkcjonuje i sa takze zadowoleni klienci

moze zbyt ekstremalnie opisuje swoje obsrwacje i doswiadczenia w branzy - ale chyba o takich sytuacjach warto pisac ku przestrodze innym

ojjjj dlugo moznaby tu opisywac - lepiej odpowiadac na konkretne pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamander - zalety biel biel i jeszcze raz biel, stabilnosc i odpoornosc zgrzewów na odksztalcenia - chyba jedyny profil w ktorym mozna wykonac najwieksze gabarytowo i ciezarowo skrzydło

 

Jareko a co powiesz na temat jakości ich okien w okleinie???

hmmm...... moze powiem tylko ze producenci profili w niemczech zaopatruja sie u tego samego producenta - wiec sadze ze nie ma roznicy w ich jakosci i trwalosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...