Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

2 dB to naprawde bardzo duzo.

Moża przyjąć, że "dużo" jest względne :D , ale również uważam, ze różnica jest zauważalna.

quote="pchelek"]Rw mierzy sie w calym spektrum dzwieku.

Dokładnie od 100Hz do 3150Hz, i w tym właśnie problem.

Wszystko zależy od źródła hałasu. W analizie pomaga nam analiza widmowych wskaźników adaptacyjnych o czym wspominał wcześniej T12345T.

Tak więc sama wartość Rw nie oznacza, że będziemy mieli ciszej. Może się okazać, że w naszym, konkretnym przypadku szyba o izolacyjności akustycznej właściwej Rw=34dB może się okazać "głośniejsza" od Rw=32dB.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dokładnie od 100Hz do 3150Hz...
Jesli choć raz widziałeś wykres Rw dla danej szyby to powinieneś wiedzieć że większość badan czyniona jest dla częstotliwości od 50 Hz do 16 kHz.

Już tu wspomniałem że Rw podawane jest dla wartości 1kHz i szyba mająca np. Rw=34dB dla 250 Hz będzie miała raptem Rw=8 dB i chcąc zminimalizować hałas dochodzący od ruchliwej arterii komunikacyjnej wydamy dodatkowo kupę kasy by mieć szybę np. 41 dB która dla 250 Hz zamiast 8 dB będzie miała tylko 8,5 dB czyli raptem o 0,5 dB a nie 7dB na co wskazywałyby podane wskaźniki i cale wysiłki i kasa pójdą w diabły. Dodatkowo nakładając taki wykres na wykres czułości naszego ucha często okazuje się ze tak naprawdę w niewielu wypadkach skuteczność zastosowania szyb o większym tłumieniu dźwięków ma jakikolwiek sens

Dla przypomnienia zwiększenie tłumienia dźwięku o 3 dB odbierane jest przez nas jako dwukrotnie mniejszy hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko ???????????????????

Masz te fotki z Centrum Nowy Zjazd w dobrej rozdzielczosci.

Sorry, ale nie mogę się powstrzymać :evil: Już kiedyś to insynuowałem ale może nie zrozumiałeś? Więc spytam jeszcze raz: nie masz do Jareko telefonu/e-maila? Nie potrafisz też wysłać PW przez forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dokładnie od 100Hz do 3150Hz...
Jesli choć raz widziałeś wykres Rw dla danej szyby to powinieneś wiedzieć że większość badan czyniona jest dla częstotliwości od 50 Hz do 16 kHz.

Już tu wspomniałem że Rw podawane jest dla wartości 1kHz i szyba mająca np. Rw=34dB dla 250 Hz będzie miała raptem Rw=8 dB i chcąc zminimalizować hałas dochodzący od ruchliwej arterii komunikacyjnej wydamy dodatkowo kupę kasy by mieć szybę np. 41 dB która dla 250 Hz zamiast 8 dB będzie miała tylko 8,5 dB czyli raptem o 0,5 dB a nie 7dB na co wskazywałyby podane wskaźniki i cale wysiłki i kasa pójdą w diabły. Dodatkowo nakładając taki wykres na wykres czułości naszego ucha często okazuje się ze tak naprawdę w niewielu wypadkach skuteczność zastosowania szyb o większym tłumieniu dźwięków ma jakikolwiek sens

Dla przypomnienia zwiększenie tłumienia dźwięku o 3 dB odbierane jest przez nas jako dwukrotnie mniejszy hałas.

 

Jareko, piszesz bzdury, o których nie masz pojęcia.

Zapoznaj się proszę z normą PN EN ISO 717-1, a później możesz mi mówić, że to ja nie wiem o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jareko, piszesz bzdury, o których nie masz pojęcia.....
z miłą chęcią zeskanuje wykresy dla kilku rodzajów szyb i ci tu przedstawię - chyba ze zarzucasz mi inne bzdury - a to może być ciekawa polemika z elektronikiem :) co akustykę miał swego czasu w jednym palcu

podyskutujmy wiec :)

Zamieszczał je bwojtek parę posów wyżej, jakbyś nie był taki nadęty i nieomylny to byś się doczytał.

Co do dyskusji to szkoda czasu

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli choć raz widziałeś wykres Rw dla danej szyby to powinieneś wiedzieć że większość badan czyniona jest dla częstotliwości od 50 Hz do 16 kHz.

Widziałem raz i mi wystarczyło. Ty rzeczywiście widziałeś na swoich częstotliwości 50Hz do 16000 Hz.

Tylko skąd i po co te 16kHz??? - BZDURA nr 1

 

Już tu wspomniałem że Rw podawane jest dla wartości 1kHz

Jak już o tym wspominałeś to lepiej się do tego nie przyznawaj. - WSTYD - BZDURA nr 2

 

szyba mająca np. Rw=34dB dla 250 Hz będzie miała raptem Rw=8 dB

NO comments - Oczywiście BZDURA nr 3

 

dodatkowo kupę kasy by mieć szybę np. 41 dB która dla 250 Hz zamiast 8 dB będzie miała tylko 8,5 dB czyli raptem o 0,5 dB a nie 7dB na co wskazywałyby .

Tego to chyba nawet sam nierozumiesz :D

 

Jeśli jesteś takim znawcą to powinieneś wiedzieć, że odpowiednikiem normy EN ISO 717-1 jest PN EN ISO 717-1 i jest to jak nazwa wskazuje Polska Norma!

A skany, o którcy mówisz, jeśli potwierdzają Twoje "rewelacje" możesz zachować potomnym.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek - nie wcinaj sie - nie twoj inters

Oczywiście, że to nie mój interes. Za to najwyraźniej twój :evil: Może nam w takim razie powiesz jaki masz w tym interes? Czy Jareko i może Jezierski płaci pracownikowi ITB by ten ich reklamował? Może wysyła go na zagraniczne wakacje? A może przysyła prezenciki?

Co chwilę prosicie się by sądzić, że tak właśnie jest. Uprawiacie na tym forum własne poletko, na którym rośnie reklama "jedynego producenta" i "jedynego w Polsce nieomylnego sprzedawcy/montażysty". Zaczynam się zastanawiać czy dalej udzielać się na tym forum bo wasza tendencyjność staje się nudna :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wy tylko decybele i decybele - a co z tymi moimi silikonami???

Dow Corning to jak niektórzy mówią "ojciec silikonu" ale akurat tych produktów nie znam. O ile zastosowanie silikonu wewnątrz nie budzi moich zastrzeżeń to już ten na zewnątrz poddaję wątpliwości. Nie znalazłem jakoś opisu, że jest paroprzepuszczalny a ta właściwość jest tu bardzo pożądana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budulec1 - zjadles chyba wszystkie rozumy i ci zaszkodzilo - ale troche umiaru w ocenie wiedzy innych to mniej

kólko wzajemnej adoracji?

Może tak bardziej merytorycznie?

Ja chciałem się podzielić tym co wiem.

Nie lubię jak ktoś próbuje zrobić ze mnie idiotę nie mając pojęcia o czym pisze.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie mój interes. Za to najwyraźniej twój :evil: Może nam w takim razie powiesz jaki masz w tym interes? Czy Jareko i może Jezierski płaci pracownikowi ITB by ten ich reklamował? Może wysyła go na zagraniczne wakacje? A może przysyła prezenciki?

Co chwilę prosicie się by sądzić, że tak właśnie jest. Uprawiacie na tym forum własne poletko, na którym rośnie reklama "jedynego producenta" i "jedynego w Polsce nieomylnego sprzedawcy/montażysty". Zaczynam się zastanawiać czy dalej udzielać się na tym forum bo wasza tendencyjność staje się nudna :cry:

I Ty masz takie wrażenie??

Myślałem, że tylko ja.

Zenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie mój interes. Za to najwyraźniej twój :evil: Może nam w takim razie powiesz jaki masz w tym interes? Czy Jareko i może Jezierski płaci pracownikowi ITB by ten ich reklamował? Może wysyła go na zagraniczne wakacje? A może przysyła prezenciki?

Co chwilę prosicie się by sądzić, że tak właśnie jest. Uprawiacie na tym forum własne poletko, na którym rośnie reklama "jedynego producenta" i "jedynego w Polsce nieomylnego sprzedawcy/montażysty". Zaczynam się zastanawiać czy dalej udzielać się na tym forum bo wasza tendencyjność staje się nudna :cry:

I Ty masz takie wrażenie??

Myślałem, że tylko ja.

Zenada

 

W tym roku Pchełko odwaliłeś kawał dobrej marketingowej roboty, uważam że zasłużyłeś na dobrą premię i zostanie to docenione przez prezesa Jezierskiego.

Swoją drogą Panowie nie czepiajmy się pchełki że nie potrafi pisać prywatnych wiadomości może to jesty zbyt skomplikowane tak jak używanie polskich liter przez piszącego.

Wszystkim, nawet tym z grupy trzymającej władzę życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ciekawej dyskusji....zapytam o coś innego.

Interesuje mnie czy Mahoń z Jezierskiego będzie miał identyczny odcień jak Mahoń z Hormana.... chce kupić drzwi garażowe a okna mam właśnie w mahoniu... a z Hormana mam fajną ofertę:) kumpel mnie potraktował delikatnie.... ale nie mam jak porównać tych dwóch kolorów czy takie same sa:)

A jako spece od okien pewnie często spotykacię się z podobnymi dylematami klientów

Bardzo w to wątpię, mahoń Hormanna nazwany jest Mahoń Rosewood i rózni się znacznie od znanych mahoni "okiennych" - bardziej przypomina sapelli.

Nie mam przy sobie wzornika aby teraz dokładnie odpowiedzieć i podac nr-y oklein- jak nie zapomne to poszukam w przyszłym tygodniu.

Generalnie na naszym rynku stosowane są okleiny Renolit oraz Cova i ten sam kolor (np. złoty dąb, orzech) także rózni sie pomiędzy nimi.

 

 

Stary jeśli masz taką możliwość:) Bardzo Dziekuję:)

pozdrawiam.

Sorki, ale zapomniałem o zobowiązaniu :oops: Nie wiem , czy nie za poźno...

Moim zdaniem - porównując wzorniki Hormanna i Renolitu - mahoń rosewood najbardziej przypomina kolor black cherry - nr 3202 001-167. Różni się trochę, ale chyba jest najbardziej zbliżony, nie mam niestety wzornika Covy.

Po za tym przeciez faceci nie znają się na kolorach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko ???????????????????

Masz te fotki z Centrum Nowy Zjazd w dobrej rozdzielczosci.

Sorry, ale nie mogę się powstrzymać :evil: Już kiedyś to insynuowałem ale może nie zrozumiałeś? Więc spytam jeszcze raz: nie masz do Jareko telefonu/e-maila? Nie potrafisz też wysłać PW przez forum?

Przyłączam się do prośby bwojtka. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...