Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

To jest bardzo dobry program. Świetny, ale brakuje w nim profilów Veki, Salamandra i wszystkich innych oprócz profilów Schueco. Szyby mogę dołożyć do bazy danych PlanSofta, ale jak dołożyć profile konkurencji?

Taki program byłby zbyt piękny - przez to drogi.. ale przynajmniej uczciwie porównywałby współczynniki - bo teraz jest prawie niemożliwe sprawdzić czy informacja jest prawdziwa - a i sprzedawca może się usprawiedliwić pomyłką - w końcu to zadanie prawie maturalne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to byłoby zbyt piękne gdyby kilku producentów profili wspólnie zrobili program komputerowy. Ale myślałem, że producenci profili udostępniają klientom oprogramowanie liczące U okien skontruowanych na ich produktach.

Schuco udostępnia, 3 dużych producentów szkła też. A inni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni przekładają marketing nad dokładne obliczenia :( Kiedyś obliczyłem sobie Uw jakie zostało podane od razu przy pozycji w ofercie pewnej firmy-gdyż zastanowiła mnie wyjątkowo niska jego wartość. Hmmm ktoś nieźle musiał pogłówkować by z pełną premedytacją zapomnieć o współczynniku liniowym na styku szybą/profil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się chce to niezbędne do obliczeń dane znajdzie w aprobacie technicznej danego systemu profili. Są tam rysunki pozwalające obliczyć powierzchnię ram, podane są współczynniki U dla danego setu profili a także "psi" dla najbardziej popularnego szklenia. Schody zaczynają się jak chcemy policzyć dla niestandardowych szyb bo trzeba znać "psi" dla takiego oszklonego zestawu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to byłoby zbyt piękne gdyby kilku producentów profili wspólnie zrobili program komputerowy.

Wartości parametrów cieplnych dla ram i dowolnych układów (mostków termicznych, skomplikowanych mocowań, przebić itp) możesz wyliczyć np w programie FLIXO.

Wszystkie podawane przez producentów parametry musiały być wcześniej zbadane lub wyznaczone obliczeniowo.

firma Schueco, Aluprof wyznaczają parametry swoich profili właśnie za pomocą w/w programu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe adaptował poddasze

(150 m2 dachu, 2 spadowy , 2 małe lukarny , wole oko )

bedzie wełna mineralna w 2 warstwach po 18cm

do tego planuje 4 okna połaciowe 78/140 albo 160 ) chyba najlepszym wyjściem będą veluxy i tutaj pytanie czy ktoś zna najbardiej energoszczedną wersje ( pasywne )tych okien?

http://www.hub30.com/artykul/820,1,Nowe-okna-VELUX-cieplejsze-od-cegly

 

Jakieś sugestie, podpowiedzi ? Są droższe od energoszczędnych o około 800zł ( cena z kołnierzem około 3,2tys zł ) Czy jest sens kupować te okna?

Bede wdzieczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napomoc forumowi specjaliści od okien

 

jestem na etapie wyboru okien i liczę tutaj na opinię uznanych specjalistów co z pewnościa pomoże mi przy wyborze dobrych okien

 

mam do kupienia sporo okien najbardziej martwią mnie te największy dwa o wymiarach szer 326 wys 238 jedno jako witryna drugie dzielone na pół suwanka i największe szer 336 wys 320 w naświetlenie też suwanka w połowie, do tegojeszcze trójkąt i kilka innych mniejszych

 

otrzymałam kilka wycen, i tak od najdroższych

- okna z firmy Windows2000, profil rehau, brillant designe, w pakiecie trzyszybowym- z tego co czytałam to niezłe...

 

- okna z firmy Jezierski, profil sucho, elita termo, w pakiecie trzyszybowym- szerszy profil w zbliżonej cenie do tych rehau

 

- okna z firmy Gdańska Fabrka Okien, profil veka, właśnie dostałąm informację, że w cenie modelu perfektline z pakietem trzyszybowym otrzymam model alphaline, grubszy profil z trzema szybami - całkiem nieźle

 

jestem tylko trochę zaniepokojona ponieważ byłąm w vetreksie i oni nie chcieli mi zrobić takich dużych okien na profilu pięciokomorowym wg nich najszersze okno mogłoby mieć 300 cm? więc dlaczego GFO chcieli takie zrobić???

 

- i ostatnia wycena drutex, profil własny iglo, oczywiście najtańsze

 

co wybrać??? czym się kierować marką profilu czy renomą prodecenta okien, bo sama już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomplikowana sprawa-wbrew pozorom. Ograniczeniem jest ten trójkąt. Odrzuciłbym tego producenta który chce go wykonać w jednej ramie-to pierwsza uwaga. Co do firmy D... większość z nas ma już wyrobione zdanie. Druga uwaga to przy wyborze kieruj się przede wszystkim producentem i montażem. No i ostatnia-ten trójkąt powinien być podzielony tak by pojawił się tam powinny profil statyczny by całość była sztywna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie to że okna energoszczedne mają sens to wiem, to oczywiste, ale chodziło mi o to czy kupować veluxy pasywne za 2660 netto za sztuke czy wybrać onko onergoszczedne z pakietem 59 za 1381zł netto ,róznica znaczna, na 4 sztukach wyjdzie jakies 5tys różnicy , pytanie czy jest sens ładowac sie w te pasywne,czy oszczedność na ogrzewaniu bedzie aż tak odczuwalna żeby miało to uzasadnienie ekonomiczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekukję za odpowiedź bo sprawa jest rzeczywiście skomplikowana

 

co do trójkąta to we wszystkich ofertach jest dzielony na pół, czyli środek podtrzymywany jest przez słupek, otwierane są dwie części

 

jekie zdanie macie o producencie Windows200 i o GFO bo o Jezierskim bardzo dużo się pisze a o tych dwuch nie bardzo, nie wiem kogo wyeliminować i za co

 

napiszcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...