Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Mam dużą powierzchnię okien około 40m2. w tym dwa bardzo duże o wymiarach:

 

1) szer: 3300, wys: 2450 (cztery skrzydła o szer: około 800)

2) szer: 2400, wys: 2400 (trzy skrzydła o szer: około 800)

 

chciałbym pogodzić powyższe wymiary z:

 

1) dobrą izolacją termiczną (trzy szyby)

2) zabezpieczeniem antywłamaniowym wk2 oraz P2

 

w związku z tym chciałbym zastosować nietypowy pakiet szybowy

coś w rodzaju P2/12Ar/4T/12Ar/4T

 

czy ktoś może stosował podobny wynalazek? Czy ciężar skrzydła pozwoli na normalne otwieranie? Czy taki pakiet szybowy zmieści się w profil PVC? Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużą powierzchnię okien około 40m2. w tym dwa bardzo duże o wymiarach:

 

1) szer: 3300, wys: 2450 (cztery skrzydła o szer: około 800)

2) szer: 2400, wys: 2400 (trzy skrzydła o szer: około 800)

 

chciałbym pogodzić powyższe wymiary z:

 

1) dobrą izolacją termiczną (trzy szyby)

2) zabezpieczeniem antywłamaniowym wk2 oraz P2

 

w związku z tym chciałbym zastosować nietypowy pakiet szybowy

coś w rodzaju P2/12Ar/4T/12Ar/4T

 

czy ktoś może stosował podobny wynalazek? Czy ciężar skrzydła pozwoli na normalne otwieranie? Czy taki pakiet szybowy zmieści się w profil PVC? Proszę o porady

 

Taki pakiet będzie miał około 39mm i zapnie się w wiele profili, U=0,7 więc na pewno nie rewelacja. Inwestowanie w pakiety trzyszybowe ma sens jeśli dopłata jest niewielka (do ok 40 pln/m2) natomiast dopłata do takiego pakietu jaki chcesz może być większa w stosunku do zwykłej P2.

Co do wielkości to trochę wysokie te okna, ze względu na tą wysokość i ciężar pakietu rozsądny sprzedawca powinien zaproponować wykonanie w skrzydle pośrednim (tarasowym), droższe ale konieczne bo dużo sztywniejsze i mocniejsze zgrzewy.

Nie próbowałbym tego robić w wersji uchylnej, rozwierne + hamulec w klamce zamiast uchyłu. Wyrób dobrego dostawcy będzie działał bezproblemowo. Aha, przewiązki koniecznie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie to że okna energoszczedne mają sens to wiem, to oczywiste, ale chodziło mi o to czy kupować veluxy pasywne za 2660 netto za sztuke czy wybrać onko onergoszczedne z pakietem 59 za 1381zł netto ,róznica znaczna, na 4 sztukach wyjdzie jakies 5tys różnicy , pytanie czy jest sens ładowac sie w te pasywne,czy oszczedność na ogrzewaniu bedzie aż tak odczuwalna żeby miało to uzasadnienie ekonomiczne?

 

Trzeba przyznać, że spora różnica w cenie.

Spróbuj pozyskać ofertę od FAKRO. W zasadzie to ta sama technologia.

Masz niezłą izolację dachu - 36 cm wełny skalnej aczkolwiek inwestorzy potrafią i 50 cm warstwę wkładać między krokwie.

Prawda jest też taka, że im niższy współczynnik przenikalności cieplnej całego ubiektu tym wyższe oszczędności na ogrzewniu - cena gazu w skali kilku lat ma wzrosnąć o 1/3 od dzisiejszego poziomu.

Jak masz forsę to inwestuj jak nie masz to nie - proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużą powierzchnię okien około 40m2. w tym dwa bardzo duże o wymiarach:

 

1) szer: 3300, wys: 2450 (cztery skrzydła o szer: około 800)

2) szer: 2400, wys: 2400 (trzy skrzydła o szer: około 800)

 

chciałbym pogodzić powyższe wymiary z:

 

1) dobrą izolacją termiczną (trzy szyby)

2) zabezpieczeniem antywłamaniowym wk2 oraz P2

 

w związku z tym chciałbym zastosować nietypowy pakiet szybowy

coś w rodzaju P2/12Ar/4T/12Ar/4T

 

czy ktoś może stosował podobny wynalazek? Czy ciężar skrzydła pozwoli na normalne otwieranie? Czy taki pakiet szybowy zmieści się w profil PVC? Proszę o porady

w drewnie da radę na kantówce minimum 82 mm - energooszczędna. Pakiet szybowy ma dokładnie grubość 40,8 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycene okien.Okna białe bez udziwnień.Cena z montażem.

 

Okna DAKO profil Elegant:okucia WINKHAUS- 10050zł.

ABM Jędraszek profil Veka S-line:Okucia Roto NT- 8400zł

Sonarol - profil 6 komorowy:okucia G-U (Gretsch-Unitas), - 7000zł.

Jak widać spore różnice w cenie. Jakie opinie co do producentów?

Słyszałem dobre opinie o profilu Veka, i najbardziej mi ich oferta przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycene okien.Okna białe bez udziwnień.Cena z montażem.

 

Okna DAKO profil Elegant:okucia WINKHAUS- 10050zł.

ABM Jędraszek profil Veka S-line:Okucia Roto NT- 8400zł

Sonarol - profil 6 komorowy:okucia G-U (Gretsch-Unitas), - 7000zł.

Jak widać spore różnice w cenie. Jakie opinie co do producentów?

Słyszałem dobre opinie o profilu Veka, i najbardziej mi ich oferta przekonuje.

Tylko jeżeli "S-line" oznacza Soft Line to jest to przestarzały profil 3 komorowy... To tak jakby współcześnie trabanta kupować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc forumowi specjaliści od okien

 

jestem na etapie wyboru okien i liczę tutaj na opinię uznanych specjalistów co z pewnościa pomoże mi przy wyborze dobrych okien

 

mam do kupienia sporo okien najbardziej martwią mnie te największy dwa o wymiarach szer 326 wys 238 jedno jako witryna drugie dzielone na pół suwanka i największe szer 336 wys 320 w naświetlenie też suwanka w połowie, do tegojeszcze trójkąt i kilka innych mniejszych

 

otrzymałam kilka wycen, i tak od najdroższych

- okna z firmy Windows2000, profil rehau, brillant designe, w pakiecie trzyszybowym- z tego co czytałam to niezłe...

 

- okna z firmy Jezierski, profil sucho, elita termo, w pakiecie trzyszybowym- szerszy profil w zbliżonej cenie do tych rehau

 

- okna z firmy Gdańska Fabrka Okien, profil veka, właśnie dostałąm informację, że w cenie modelu perfektline z pakietem trzyszybowym otrzymam model alphaline, grubszy profil z trzema szybami - całkiem nieźle

 

jestem tylko trochę zaniepokojona ponieważ byłąm w vetreksie i oni nie chcieli mi zrobić takich dużych okien na profilu pięciokomorowym wg nich najszersze okno mogłoby mieć 300 cm? więc dlaczego GFO chcieli takie zrobić???

 

- i ostatnia wycena drutex, profil własny iglo, oczywiście najtańsze

 

co wybrać??? czym się kierować marką profilu czy renomą prodecenta okien, bo sama już nie wiem

 

 

proszę niech ktoś jeszcze wypowie się, którego producenta, i na któym profilu wybrać - bo wybór jest naprawdę trudny

:cry:

 

na pewno odpada drutex , dostałam natomiast jeszcze jedną wycenę na profil brilant Rehau z pakietem trzyszybowym, przesłała ją firma Zakłąd Remontowo Budowlany w Gdańsku sporo tańsza oferta od tej z firmy windows2000,

 

Co wybrać, czy ktoś z Was zna te firmy a może korzystał z ich usług podzielcie się swoimi uwagami proszę

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc forumowi specjaliści od okien

 

jestem na etapie wyboru okien i liczę tutaj na opinię uznanych specjalistów co z pewnościa pomoże mi przy wyborze dobrych okien

 

mam do kupienia sporo okien najbardziej martwią mnie te największy dwa o wymiarach szer 326 wys 238 jedno jako witryna drugie dzielone na pół suwanka i największe szer 336 wys 320 w naświetlenie też suwanka w połowie, do tegojeszcze trójkąt i kilka innych mniejszych

 

otrzymałam kilka wycen, i tak od najdroższych

- okna z firmy Windows2000, profil rehau, brillant designe, w pakiecie trzyszybowym- z tego co czytałam to niezłe...

 

- okna z firmy Jezierski, profil sucho, elita termo, w pakiecie trzyszybowym- szerszy profil w zbliżonej cenie do tych rehau

 

- okna z firmy Gdańska Fabrka Okien, profil veka, właśnie dostałąm informację, że w cenie modelu perfektline z pakietem trzyszybowym otrzymam model alphaline, grubszy profil z trzema szybami - całkiem nieźle

 

jestem tylko trochę zaniepokojona ponieważ byłąm w vetreksie i oni nie chcieli mi zrobić takich dużych okien na profilu pięciokomorowym wg nich najszersze okno mogłoby mieć 300 cm? więc dlaczego GFO chcieli takie zrobić???

 

- i ostatnia wycena drutex, profil własny iglo, oczywiście najtańsze

 

co wybrać??? czym się kierować marką profilu czy renomą prodecenta okien, bo sama już nie wiem

 

 

proszę niech ktoś jeszcze wypowie się, którego producenta, i na któym profilu wybrać - bo wybór jest naprawdę trudny

:cry:

 

na pewno odpada drutex , dostałam natomiast jeszcze jedną wycenę na profil brilant Rehau z pakietem trzyszybowym, przesłała ją firma Zakłąd Remontowo Budowlany w Gdańsku sporo tańsza oferta od tej z firmy windows2000,

 

Co wybrać, czy ktoś z Was zna te firmy a może korzystał z ich usług podzielcie się swoimi uwagami proszę

:oops:

Jeżeli kwota jest dla ciebie do zaakceptowania to z tej trójki bierz Jezierskiego. Przynajmniej produkt dostaniesz dobry. Reszta zależy od montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i liczę na pomoc specjalistów od okien :D .

 

Wybór stolarki okiennej zbliża się wielkim krokami i muszę podjąć ostateczną decyzję, a ona nie jest wcale łatwa :(

Okna będą w 2 stronnym kolorze:

 

(90/140) 4 UR

(90/150) 2 UR

(60/170) 2 UR

(120/170) 1 UR

(150/140) 3 R+UR

(270/230) 1 Fix +Rsł+UR

(150/230) 1 Rsł+UR

(150/220) 3 Rsł+UR

(150/210) 2 Rsł+UR

(100/220) 1 UR

 

W ostatecznej "grze" zostały firmy, które dały wyceny:

 

Okna DAKO profil Elegant, okucia WINKHAUS- 19.000 zł.

Okna OKNOPLAST KRAKÓW profil Rubin plus okucia maco - 21.000 zł

 

Jedne i drugie są na Vece, profil wizualnie ten sam, różną się okuciami.

 

I tu poproszę o pomoc znawców tematu.

Czy firma DAKO jest godna polecenia i jej produkt jakościowo jest porównywalny do OKNOPLASTU?

Czy zaproponowane ostateczne ceny są dobre za tą ilość okien?

 

Hmm...i co tu wybrać, pomóżcie bo już głowa boli.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i liczę na pomoc specjalistów od okien :D .

 

Wybór stolarki okiennej zbliża się wielkim krokami i muszę podjąć ostateczną decyzję, a ona nie jest wcale łatwa :(

Okna będą w 2 stronnym kolorze:

 

(90/140) 4 UR

(90/150) 2 UR

(60/170) 2 UR

(120/170) 1 UR

(150/140) 3 R+UR

(270/230) 1 Fix +Rsł+UR

(150/230) 1 Rsł+UR

(150/220) 3 Rsł+UR

(150/210) 2 Rsł+UR

(100/220) 1 UR

 

W ostatecznej "grze" zostały firmy, które dały wyceny:

 

Okna DAKO profil Elegant, okucia WINKHAUS- 19.000 zł.

Okna OKNOPLAST KRAKÓW profil Rubin plus okucia maco - 21.000 zł

 

Jedne i drugie są na Vece, profil wizualnie ten sam, różną się okuciami.

 

I tu poproszę o pomoc znawców tematu.

Czy firma DAKO jest godna polecenia i jej produkt jakościowo jest porównywalny do OKNOPLASTU?

Czy zaproponowane ostateczne ceny są dobre za tą ilość okien?

 

Hmm...i co tu wybrać, pomóżcie bo już głowa boli.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie

Ja bym poszedł do Oknoplastu z wyceną z Dako i ponegocjował cenę. Jak urwą 1kzł to bym nie ryzykował firmy "klasy B" dla tysiąca zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek napisał:

Jeżeli kwota jest dla ciebie do zaakceptowania to z tej trójki bierz Jezierskiego. Przynajmniej produkt dostaniesz dobry. Reszta zależy od montażu.

 

no i tu pies pogrzebany zkąd mam mieć pewność, że jeśli kupie jedne z naidroższych okien to będą one dobrze zamontowane, salon firmowy Jezierskiego w Gdyni z tego co się orientuję jest otwarty dopiero od jakichś 2-3 miesięcy więc jaką mogę mieć pewność, że ekipa od montazu będzie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu pies pogrzebany zkąd mam mieć pewność, że jeśli kupie jedne z naidroższych okien to będą one dobrze zamontowane, salon firmowy Jezierskiego w Gdyni z tego co się orientuję jest otwarty dopiero od jakichś 2-3 miesięcy więc jaką mogę mieć pewność, że ekipa od montazu będzie dobra

 

No i masz uzasadnione wątpliwości :D Produkt tej wychwalanej firmy jest podobny do wielu innych dostępnych na rynku i montaż też. Tylko promocja lepsza, przynajmniej na tym forum. Jak nie dopilnujesz, będzie "standardowo".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...