Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

no i tu pies pogrzebany zkąd mam mieć pewność, że jeśli kupie jedne z naidroższych okien to będą one dobrze zamontowane, salon firmowy Jezierskiego w Gdyni z tego co się orientuję jest otwarty dopiero od jakichś 2-3 miesięcy więc jaką mogę mieć pewność, że ekipa od montazu będzie dobra

 

No i masz uzasadnione wątpliwości :D Produkt tej wychwalanej firmy jest podobny do wielu innych dostępnych na rynku i montaż też. Tylko promocja lepsza, przynajmniej na tym forum. Jak nie dopilnujesz, będzie "standardowo".

 

Pozdrawiam

Promocja na forum owszem i to tanim kosztem. Jedyny koszt to czas poświęcony przez Jareko na pisanie postów, gdyby nie on to byś nie był w błędzie że są to jedyne dobre okna na rynku. Okna jak okna też robione przez ludzi i nie są doskonałe. Test ma rację bardzo ważny jest montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ślicznie dziękuję za jakże trafne podsumowanie mojej tu obecności hi hi. Może gdybyś poświęcił więcej czasu na porównanie faktycznych różnic między ofertami wielu dostawców dostrzegłbys różnice w tym co oferują w standardzie a jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach :) Skoro waszym zdaniem tylko montaż odróżnia jakość ostatecznego wykonania okien to dlaczego tak ganicię Dobro.... Drut.... wszak robią okna i chyba najtańsze na rynku. Oknoplast Adams Jezierski MS i jeszcze kilku producentów przez wielu z nas tu wychwąłąnych już dawno powinno pójść z torbami tylko dlatego że nie są najtańsi. Więc jak to jest? Zimą i brak zamówień zapewne jeszcze spoteguje podobne wypowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach zapomniałem :) Jareko reklamuje tu Schuco, oprócz tego samego siebie jak i prawidłowy montaż :) To że wśród wielu producentów na tym profilu Jezierski wyróżnia się pod każdym względem... :)

Tak samo robi dobrze okna jak inni i tak samo popełnia błędy jak inni ,nie jest to żaden cud techniki.Mam u siebie w całym domu okna Jezierski i mógłbym pokazać ile "byków" jest nastrzelane.A z resztą jakie to magiczne okna robi Jezierski bo ta magia jakoś sztucznie została stworzona.Tam nic nie jest stworzone przez Jezierskiego od profilu,poprzez szyby a kończąc na głupiej małej śrubce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(270/230) 1 Fix +Rsł+UR

 

(100/220) 1 UR

 

Ciekawi mnie i to bardzo jaki profil skrzydła i jaki wzmocnienie ci zaoferowali??

 

Okna DAKO profil Elegant, okucia WINKHAUS- 19.000 zł.

Okna OKNOPLAST KRAKÓW profil Rubin plus okucia maco - 21.000 zł

 

Jedne i drugie są na Vece, profil wizualnie ten sam, różną się okuciami.

 

I tu poproszę o pomoc znawców tematu.

Czy firma DAKO jest godna polecenia i jej produkt jakościowo jest porównywalny do OKNOPLASTU?

Czy zaproponowane ostateczne ceny są dobre za tą ilość okien?

 

Hmm...i co tu wybrać, pomóżcie bo już głowa boli.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie

 

1. Profil ten sam, ale reszta materiałów użyta do produkcji okna może już nie być ta sama :)

2. 2000zł różnicy może też wynikać z chęci większej ceny montażu lub marży dilera.

3. Czy produkt DAKO jest porównywalny jakościowo do OKNOPLASTU?? Myślę że tak. Chociaż na pewno nie jest DOKŁADNIE taki sam.

4. Dobra cena za tą ilość? Pojęcie względne. Zależy od pozycji siedzenia i punktu widzenia.:) To bardziej ty musisz sobie odpowiedzieć czy dana cena za dany towar cię satysfakcjonuje :)

 

Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro waszym zdaniem tylko montaż odróżnia jakość ostatecznego wykonania okien to dlaczego tak ganicię Dobro.... Drut.... wszak robią okna i chyba najtańsze na rynku.

 

Jareko, nie tylko montaż. Ale montaż stanowi minimum 50 % zadowolenia klienta :)

 

Oknoplast Adams Jezierski MS i jeszcze kilku producentów przez wielu z nas tu wychwąłąnych już dawno powinno pójść z torbami tylko dlatego że nie są najtańsi. Więc jak to jest? Zimą i brak zamówień zapewne jeszcze spoteguje podobne wypowiedzi :)

 

Jareko, za długo jesteś w branży żeby pisać takie zdania.

 

Nie oszukujmy się. Różnica w cenie okien podobnie wyposażonych i wykonanych pomiędzy "markowym" producentem, a "nie markowym" producentem w zakupie dla dilera nie różni się więcej niż 10%. A te 10% to koszty marketingu i wiedza tego "markowego" producenta że może swój towar sprzedać "trochę" drożej. Specjalnie piszę TROCHE. Bo DUŻO drożej już swojego towaru nie sprzeda. Takie są realia rynku.

Poza tym ten "markowy" producent musi wprowadzać każdą "nowinkę" techniczną do swojej oferty, bo inaczej wypadnie z rynku "markowych" producentów. Ci pozostali mogą poczekać czy ta nowinka się przyjmie i ja wtedy wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie historie z zycia;

1. 5 okien 2-skrzydłowych od bardzo znanego producenta z dolnej półki cenowej, na montażu okazuje się że wszystkie poziome profile skrzydeł są mocno porysowane. Decyzja- montujemy, wymieni się bez problemu. Serwisant owego producenta przyjeżdża, oględziny robi (zdjęć nie-tak zeznał klient) i po tygodniu odpowiedź ; kiełownik jakiś tam (nie widząc uszkodzeń) zakwalifikował do wymiany 3 skrzydła. Schrzanione jednakowo 10szt, 3 do wymiany , decyzja kiełownika nieodwołalna.

2. 1 okno 2-skrzydłowe skos znanego producenta z górnej pólki cenowej, w jednym skrzydle wada profilu widoczna dopiero po zerwaniu folii. Zdjęcie wysłane mailem przeze mnie z prośbą o pilne rozpatrzenie, 2 godz później telefon z działu reklamacji z pytaniem czy jeśli dostaniemy to skrzydło przy kolejnej dostawie (za 5 dni) to będzie wystarczająco szybko. Zdębiałem.

 

Dedykuję je wszystkim piszącym o niezdrowej chęci zysku producentów droższych, markowych, jak też potencjalnym klientom słuchającym rad typu "po co przepłacać, okna są przecież prawie jednakowe"

 

Nazw nie wymieniam, bo po co? Przecież wszystkie okna , te droższe i te tańsze to prawie to samo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO mnie już się nie chce opisywać pewnych rzeczy-przykładów mógłbym podać więcej sypiąc nazwami producentów ale po co? Z racji tego że współpracuje z Jezierskim zostanie to odebrane na opak. Jestem wyjątkowym kretynem mając kilku producentów robiących na Schuco pod nosem wybrałem sobie dostawcę prawie 200 km od siebie. W myśl wypowiadanych tu opini że okna się niczym nie różnią to faktycznie ze mnie debil jakich mało. W świetle tych opini tu wyrażamych jednego nie pojmuje-skoro okna są identyczne to faktycznie po co przesłacać-dlaczego tak wystrzegaćie się chińszczyzny-dlaczego jej nie kupujecię. Dlaczego nie kupujęaie tylko wyrobów firm D... Przecież chyba nie ze snobizmu wybieracię chyba najdroższego na rynku Aluplasta od Adamsa-bądź najdroższe Schuco od Jezierskiego-bądź najdroższa Veke z Oknoplastu itd. Chyba jednak ci drożsi producenci nie z powodu chorej chęci zysku-jak to ktoś tu już go zarzucił-oferują wam okna i znajdują w Was nabywców. Oni gwarantują wam że okno zostanie wykonane z zasadami sztuki i np. śruby mocujące profil do wzmocnienia nie dość że wogóle będą to jeszcze będą co ok. 20 cm od siebie a nie albo jak poradnie lub tylko jedną sztuka. Oni gwarantują wam także obsługę serwisowa-bo tak jak kto inny powiedział okna robią tylko ludzie i mogą się pomylić lub mieć swój słabszy dzień. Decyzję i tak pani podejmujęcie ale to wszystko o czym tu wspominam rzutuje także na cenę końcową produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO mnie już się nie chce opisywać pewnych rzeczy-przykładów mógłbym podać więcej sypiąc nazwami producentów ale po co? Z racji tego że współpracuje z Jezierskim zostanie to odebrane na opak. Jestem wyjątkowym kretynem mając kilku producentów robiących na Schuco pod nosem wybrałem sobie dostawcę prawie 200 km od siebie. W myśl wypowiadanych tu opini że okna się niczym nie różnią to faktycznie ze mnie debil jakich mało. W świetle tych opini tu wyrażamych jednego nie pojmuje-skoro okna są identyczne to faktycznie po co przesłacać-dlaczego tak wystrzegaćie się chińszczyzny-dlaczego jej nie kupujecię. Dlaczego nie kupujęaie tylko wyrobów firm D... Przecież chyba nie ze snobizmu wybieracię chyba najdroższego na rynku Aluplasta od Adamsa-bądź najdroższe Schuco od Jezierskiego-bądź najdroższa Veke z Oknoplastu itd. Chyba jednak ci drożsi producenci nie z powodu chorej chęci zysku-jak to ktoś tu już go zarzucił-oferują wam okna i znajdują w Was nabywców. Oni gwarantują wam że okno zostanie wykonane z zasadami sztuki i np. śruby mocujące profil do wzmocnienia nie dość że wogóle będą to jeszcze będą co ok. 20 cm od siebie a nie albo jak poradnie lub tylko jedną sztuka. Oni gwarantują wam także obsługę serwisowa-bo tak jak kto inny powiedział okna robią tylko ludzie i mogą się pomylić lub mieć swój słabszy dzień. Decyzję i tak pani podejmujęcie ale to wszystko o czym tu wspominam rzutuje także na cenę końcową produktu.

Ależ oczywiście masz rację jest co najmniej kilkunastu producentów okien w Polsce którzy starają się być pozytywnymi odmieńcami, moja poprzednia wypowiedz dotyczyła właśnie tych okien wyprodukowanych przez nich.

W momencie kiedy różnica jest tylko w wyglądzie listwy przyszybowej, lub kształcie profila lub minimalnie różni się parametrami wówczas największą rolę odegra montaż. Swoją drogą bardzo dobrze że są producenci Do...lub Dr...... i setka innych mniejszych im podobna będzie co robić wymieniając ich okna już nie długo, tam gdzie cena czyni cuda niestety nie idzie to w parze z jakością i trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ależ oczywiście masz rację jest co najmniej kilkunastu producentów okien w Polsce którzy starają się być pozytywnymi odmieńcami, moja poprzednia wypowiedz dotyczyła właśnie tych okien wyprodukowanych przez nich. W momencie kiedy różnica jest tylko w wyglądzie listwy przyszybowej, lub kształcie profila lub minimalnie różni się parametrami wówczas największą rolę odegra montaż.
ciesze sie ze uzupełniłeś swoja wypowiedz bo jej poprzedni wydźwięk byl z lekka przerażający a tak wiadomo w co dokładnie chodzi :)

Swoją drogą bardzo dobrze że są producenci Do...lub Dr...... i setka innych mniejszych im podobna będzie co robić wymieniając ich okna już nie długo, tam gdzie cena czyni cuda niestety nie idzie to w parze z jakością i trwałością.
wiem coś o tym. W 2009 roku w porównaniu do 2008 o ok 30% wzrosła u mnie ilość tego rodzaju usług - wywalanie okien mających maksimum 5 lat, zarówno z PVC jak i drewnianych i o prawie 50% poprawianie montaży po innych

To jest SZOK !!! po prostu szok !!! Ale mnie to cieszy - roboty jest dzieki temu coraz więcej

Wiec... ten kto dalej w wierzy w teksty w stylu - cena czyni cuda, czy tez skoro profil ten sam to po co przepłacać - niech dalej żyją w takim przeświadczeniu.

 

Mnie mama nauczyła jednego. Jestem za biedny bym byle g... kupował oraz chytry dwa razy traci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to robicie dobrą robotę nawet gdy czasami ciągniecie w jedną stronę.Z tego wątku dowiedziałem się na jakie firmy warto postawić w poszukiwaniu okien ,obecnie w mieszkaniu mam okna z firmy na "A" z okolic Zambrowa-1,5 roku i już drzwi balkonowe do wymiany,reszta jakoś się trzyma.Być może po przeczytaniu tego wątku(przyznaję się ,kilka ostatnich stron)uniknę podobnej sytuacji w powstającym właśnie domu i wybrane okna posłużą zdecydowanie dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...