Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jareko ani A ani O tylko D,aż sprawdziłem,przepraszam wszystkie firmy na A z okolic Zambrowa.

W Zambrowie się znajduje

FABRYKA OKIEN I DRZWI PCV Renata Kaczyńska

Stary Laskowiec 4

18-300 Zambrów

Czyli Dobroplast a produkują na przez siebie ciągniętym profilu który się nazywa avantgarde

A to jest tekst z ich strony

 

"Jesteśmy niezaprzeczalnym liderem stolarki PCV na rynku krajowym i czołowym producentem okien i drzwi PCV w Europie.

Mocne strony naszej firmy, takie jak nowoczesność, duży potencjał produkcyjny, zespół ludzi pracujących z pasją

i prorozwojowe nastawienie sprawiły, iż w ciągu kilku lat staliśmy się punktem odniesienia dla wielu firm w środowisku branżowym.

Nie spoczywamy jednak na laurach, lecz nadal wkładamy dużo pracy w to, aby nasze produkty i jakość obsługi zadziwiały innowacyjnością i wysokim poziomem.

Tradycja uczciwych relacji stanowiąca o tożsamości marki DOBROPLAST, a także nieustanne starania o wysoką jakość oferowanych, w najatrakcyjniejszej cenie produktów, zaowocowały uznaniem ze strony naszych Klientów i wielu prestiżowych instytucji. Potwierdzeniem tego faktu są liczne wyróżnienia i nagrody.

Jako nieliczni w kraju samodzielnie odpowiadamy za cały proces technologiczny, począwszy od produkcji profilu, aż po dostarczenie go do punktu dealerskiego. Koordynacja każdego z etapów procesu produkcyjnego pozwala nam w pełni wziąć odpowiedzialność za jakość produktu finalnego, który trafia do Państwa rąk.

Normalnie nazwisko właścicielki zobowiązuje znam takiego jednego z tym samym nazwiskiem i on również ma mżonki i wybujałą fantazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. już dawno nikt na FM tak nie pojechał na producencie tylko cytując jego stronę :) No cóż... są wiodącym producentem dającym nam, już teraz, na swoich wyrobach zarabiać i to całkiem niezłe pieniądze (wymiana ma inne stawki od montażu - dla niewtajemniczonych powiem - o wiele większe :) :) :) ) a im więcej sprzedadzą tym więcej kasy my będziemy niebawem mieli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ależ oczywiście masz rację jest co najmniej kilkunastu producentów okien w Polsce którzy starają się być pozytywnymi odmieńcami, moja poprzednia wypowiedz dotyczyła właśnie tych okien wyprodukowanych przez nich. W momencie kiedy różnica jest tylko w wyglądzie listwy przyszybowej, lub kształcie profila lub minimalnie różni się parametrami wówczas największą rolę odegra montaż.
ciesze sie ze uzupełniłeś swoja wypowiedz bo jej poprzedni wydźwięk byl z lekka przerażający a tak wiadomo w co dokładnie chodzi :)

Swoją drogą bardzo dobrze że są producenci Do...lub Dr...... i setka innych mniejszych im podobna będzie co robić wymieniając ich okna już nie długo, tam gdzie cena czyni cuda niestety nie idzie to w parze z jakością i trwałością.
wiem coś o tym. W 2009 roku w porównaniu do 2008 o ok 30% wzrosła u mnie ilość tego rodzaju usług - wywalanie okien mających maksimum 5 lat, zarówno z PVC jak i drewnianych i o prawie 50% poprawianie montaży po innych

To jest SZOK !!! po prostu szok !!! Ale mnie to cieszy - roboty jest dzieki temu coraz więcej

Wiec... ten kto dalej w wierzy w teksty w stylu - cena czyni cuda, czy tez skoro profil ten sam to po co przepłacać - niech dalej żyją w takim przeświadczeniu.

 

Mnie mama nauczyła jednego. Jestem za biedny bym byle g... kupował oraz chytry dwa razy traci :)

 

Sorrki,

 

ale mam wrażenie że moja wypowiedź została przez Was źle odebrana.

 

Pisałem że okno DOBRZE wykonane jest tylko do 10% tańsze od okien wykonanych przez firmy Avante, Jezierski, Adams, Oknoplast czy MS.

Jak sami dobrze wiecie, różnica pomiędzy tymi firmami a D...em i D..em wynosi prawie 50%.

 

I nie zgodzę się też z twierdzeniem że "CENA CZYNI CUDA" jak też z twierdzeniem że "DROGIE JEST ZAWSZE DOBRE"

 

Jestem jak najbardziej zwolennikiem dobrze wykonanych okien. I to do tego stopnia, że jestem zwolennikiem nakładania takich kar na nieuczciwych producentów, żeby musieli zamykać zakłady.

Ale mam też tą świadomość, że, CZEŚCIOWO Wasze wypowiedzi odbijają się na małych producentach którzy robią DOBRE okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jestem jak najbardziej zwolennikiem dobrze wykonanych okien. I to do tego stopnia, że jestem zwolennikiem nakładania takich kar na nieuczciwych producentów, żeby musieli zamykać zakłady.

Ale mam też tą świadomość, że, CZEŚCIOWO Wasze wypowiedzi odbijają się na małych producentach którzy robią DOBRE okna.

Jak widzę, większość z nas co do tego jest zgodna - wywalić na zbity pysk z rynku partaczy i brakorobów.

Faktem jest, że jest wiele małych firm robiących dobre okna (znany mi z wieloletniej współpracy "Tom @ Mar" z Ożarowa Maz robiący na Salamandrze i Aluplascie, czy też Wacławek z Babic robiący na Rehau) ale bądźmy tez realistami, male firmy mogą dać nam wyjątkowo solidnie wykonany produkt ale w swej większości nie zagwarantują nam ewentualnej dobrej obsługi posprzedażnej.Trzeba też mieć świadomość że pewna część małych firm by się utrzymać na rynku musi czynić pewne "oszczędności" i te firmy dobrze byłoby z rynku - delikatnie mówiąc - usunąć.

Stąd wielokrotnie na postawiane tu pytania: gdzie?, u kogo?, jakie? itp. padają z naszej strony propozycje by zasięgać języka wśród znajomych, w swoim regionie gdyż może się okazać że pod samym nosem mamy zakład nie największy ale robiący dobre okienka jak wspomniany przeze mnie T@M czy Wacławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jestem jak najbardziej zwolennikiem dobrze wykonanych okien. I to do tego stopnia, że jestem zwolennikiem nakładania takich kar na nieuczciwych producentów, żeby musieli zamykać zakłady.

Ale mam też tą świadomość, że, CZEŚCIOWO Wasze wypowiedzi odbijają się na małych producentach którzy robią DOBRE okna.

Jak widzę, większość z nas co do tego jest zgodna - wywalić na zbity pysk z rynku partaczy i brakorobów.

Faktem jest, że jest wiele małych firm robiących dobre okna (znany mi z wieloletniej współpracy "Tom @ Mar" z Ożarowa Maz robiący na Salamandrze i Aluplascie, czy też Wacławek z Babic robiący na Rehau) ale bądźmy tez realistami, male firmy mogą dać nam wyjątkowo solidnie wykonany produkt ale w swej większości nie zagwarantują nam ewentualnej dobrej obsługi posprzedażnej.Trzeba też mieć świadomość że pewna część małych firm by się utrzymać na rynku musi czynić pewne "oszczędności" i te firmy dobrze byłoby z rynku - delikatnie mówiąc - usunąć.

Stąd wielokrotnie na postawiane tu pytania: gdzie?, u kogo?, jakie? itp. padają z naszej strony propozycje by zasięgać języka wśród znajomych, w swoim regionie gdyż może się okazać że pod samym nosem mamy zakład nie największy ale robiący dobre okienka jak wspomniany przeze mnie T@M czy Wacławek

 

I tu się w 100%, a może nawet w 110%, zgadzamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko,

 

a dlaczego piszę że montaż to minimum 50% zadowolenia??

 

Ponieważ my producenci nie zawsze mamy wpływ na to jak nasze okna zostaną zamontowane.

 

Patrząc na stronę Jezierskiego zobaczyłem, że pożegnał się z tym samym dilerem z którym myśmy wcześniej współpracowali. W naszym przypadku było to sprzedawanie okien innych producentów pod naszą nazwą oraz próby przekręcenia każdego klienta. Sądzę że Jezierski miał ten sam kłopot z tym dilerem.

 

Chwilami mam wrażenie, że jest to problem każdego producenta. Nie każdy diler ma taką renomę jak ty i paru innych. Niektórzy dilerzy po prostu pod nazwą Oknoplastu sprzedają okna D...u, tylko zdzierają folie ochronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na stronę Jezierskiego zobaczyłem, że pożegnał się z tym samym dilerem z którym myśmy wcześniej współpracowali. W naszym przypadku było to sprzedawanie okien innych producentów pod naszą nazwą oraz próby przekręcenia każdego klienta. Sądzę że Jezierski miał ten sam kłopot z tym dilerem.

 

Chwilami mam wrażenie, że jest to problem każdego producenta. Nie każdy diler ma taką renomę jak ty i paru innych. Niektórzy dilerzy po prostu pod nazwą Oknoplastu sprzedają okna D...u, tylko zdzierają folie ochronne.

no cóż. Taka jest prawda. Gdyby 'czarne owce' były jawnie piętnowane to wspomniany dealer nigdy nie stał się dealerem kolejnej firmy psując jej markę swoim złodziejskim procederem. Niestety takie osoby także się zdarzają i faktycznie będąc klientem trzeba uważać..-ale klient swoją 'mądrość' ma-dalej już tego tematu nie będę rozwijał bo mija to się z celem. Za chwilę mój syn ma bal karnawałowy i na tym wolę się skupić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już blisko dwa tygodnie męczę się z problematyką okien. Przewertowałam strony wielu producentów, sięgnęłam nawet do aprobat technicznych, że już nie wspomnę o forum Muratora.... a i tak ciągle jestem w kropce. Dlatego proszę Was o pomoc. Z kilkunastu ofert jakie dostałam wyłoniłam te moim zdanie najciekawsze. Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tymi oknami lub z firmami które je sprzedają podzielcie się nimi. Dla mnie to bardzo ważne i może pomoże mi to podjąć decyzję. Po tym przydługim wstępie przejdę do rzeczy:

Oknoplast Marki_______________Veka thermic 90, Maco Multi Matic

Fabryka Okien Nietypowych _____Galean S 8000 IQ+

Famix ______________________Avante, Roto

Oknobrama _________________Brugmann Arte, Roto

Damar _____________________Veka perfect Line , Roto , pakiet trzyszybowy

BH łask ____________________Elegance Premium TROCAL 6 komór, 3-szybowy

Z góry dziękuję

A i jeszcze pozdrawiam wszystkich forumowych "wyjadaczy". Podziwiam Waszą wytrwałość, Wasze rady są bezcenne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałam kilkanaście ofert, odrzuciłam te na profilu Avatgarde , Aluplast Ideal 4000 też szczególnie do mnie nie przemawia, o Budvarze z Łodzi naczytałam się nieciekawych rzeczy a ich próby podszywania się pod zadowolonych klientów na różnych forach ostatecznie mnie zniechęciły. Tak więc pozostały mi wyżej wymienione. Priorytetem jest dla mnie okno energooszczędne (mąż natomiast pilnuje aby nie kosztowało fortuny :wink: Jeżeli macie Panowie inne propozycję to mogę zamieścić wykaz mojej stolarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czmirek, męczący już jesteś.

Nie ma także Adamsa, Oknoplastu Kraków i wielu wielu innych.

Zadając to pytanie może poznam kryterium wyboru akurat tych producentów - tak szczerze mówiąc - nie znanych mi nawet ze słyszenia.

 

Jareko, nie dziwię się że ich w większości nie znasz, ponieważ są to przeważnie dealerzy.

 

Oknoplast Kraków jest w tym wykazie reprezentowany przez Oknolast Marki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już blisko dwa tygodnie męczę się z problematyką okien. Przewertowałam strony wielu producentów, sięgnęłam nawet do aprobat technicznych, że już nie wspomnę o forum Muratora.... a i tak ciągle jestem w kropce. Dlatego proszę Was o pomoc. Z kilkunastu ofert jakie dostałam wyłoniłam te moim zdanie najciekawsze. Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tymi oknami lub z firmami które je sprzedają podzielcie się nimi. Dla mnie to bardzo ważne i może pomoże mi to podjąć decyzję. Po tym przydługim wstępie przejdę do rzeczy:

Oknoplast Marki_______________Veka thermic 90, Maco Multi Matic

Fabryka Okien Nietypowych _____Galean S 8000 IQ+

Famix ______________________Avante, Roto

Oknobrama _________________Brugmann Arte, Roto

Damar _____________________Veka perfect Line , Roto , pakiet trzyszybowy

BH łask ____________________Elegance Premium TROCAL 6 komór, 3-szybowy

Z góry dziękuję

A i jeszcze pozdrawiam wszystkich forumowych "wyjadaczy". Podziwiam Waszą wytrwałość, Wasze rady są bezcenne :wink:

 

Jeśli mamy Wam "porządnie" pomóc w wyborze okien to potrzebujemy kilku informacji.

 

1. Jakich producentów reprezentują firmy przez was wymienione.?

2. Jakie macie największe gabaryty okien?

3. Jakie kryteria są dla Was najważniejsze w wyborze okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Pomocy ??

 

Tym razem ja potrzebuje pomocy

 

Mam zapytanie od klienta na okna.

 

Budynek usytuowany na wysokości 3900 metrów nad poziomem morza.

Mój zakład mieści się około 350 metrów nad poziomem morza.

Transport możliwy tylko drogą lądową. Wysokości do pokonania od

0 metrów nad poziomem morza do 3950 metrów nad poziomem morza.

 

Minimalne gabaryty zespoleń 280 x 430 mm

Maksymalne gabaryty zespoleń 1200 x 1480 mm

 

Wymagany współczynnik przenikania u mniejszy niż 0,8.

Maksymalna grubośc zespolenia 40mm

 

Jakie zastosowac zespolenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast Marki_______________Veka thermic 90, Maco Multi Matic

Fabryka Okien Nietypowych _____Galean S 8000 IQ+

Famix ______________________Avante, Roto

Oknobrama _________________Brugmann Arte, Roto

Damar _____________________Veka perfect Line , Roto , pakiet trzyszybowy

BH łask ____________________Elegance Premium TROCAL 6 komór, 3-szybowy

 

JarekKos nie wiem jakich producentów reprezentują dealerzy (myślałam że firmy które wymieniłam powyżej to właśnie producenci. Poszukujemy energooszczędnych okien.

1. 8 szt. 900x1500

-2 szt. Nieotwieralne

-1szt. Uchylne tylko z góry

-2 szt. otwieralno-uchylne lewe

-3 szt. otwieralno-uchylne prawe

2. 2 szt. 1800x1850 (otwierane na wszystkie strony)

3. 1 szt. 900x1850 (nieotwieralne)

4. 2 szt. 600x 1200 (nieotwieralne)

5. 1 szt. 100x2300 - drzwi do tarasu, prawe szyba antywłamaniowa i okucia

6. 4 szt. 1240x1500 półokrągłe (łuk ma wysokość 150 mm) dwuskrzydłowe, otwieralno-uchylne

7. 2 szt. 600x1500 otwieralno-uchylne

8. 2 szt. 900x2100 drzwi do tarasu z łukiem (taki jak przy pozostałych oknach) szyba antywłamaniowa i okucia

-1 szt. Lewe

-1 szt. Prawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...